www.sanat.ir/aradsanat

آراد صنعت

ارائه دهنده دیاگ و تجهیزات تعمیرگاهی

(0 نظر) 0 از 5
 • ادبلو

  ٢٨٨ بازدید | زمان ارسال: ۱۳۹۷/۰۳/۱۵ ۱۴:۴۵ |

  ادبلو

  ادبلو و مصرف آن تحت مقررات انتشار آلایندگی یورو ۶ به شدت افزایش پیدا می کند. این روزها شاهد ورود سریع موتورها با استاندارد یورو ۶ به ناوگان حمل و نقل جاده ای هستیم. بنابراین درک درست ماهیت و عملکرد این سیستم ضروری است.

  حتما تا به حال ظروف روی هم چیده شده ادبلو که آماده فروش هستند را در فروشگاه ها دیده اید. اما اگر یک کامیون یا دستگاه دیزل که به سیستم SCR مجهز است نداشته باشید احتمالا تا به حال آن را نخریده و از آن استفاده نکرده اید.

  اما داشتن اطلاعات کافی برای استفاده کنندگان، رانندگان، فروشندگان و بسیاری دیگر ضروری است.


  تانکر ادبلو
  سیستم ادبلو یا سیستم کاتالیست انتخابی کاهش دهنده SCR

  همه می دانند که وقتی موتور دیزل سوخت را می سوزاند، آلاینده های زیادی تولید می شوند که موتور آن ها را به سمت اگزوز هدایت و نهایتا به هو

  بیشتر
  برچسب ها: #تانکر ادبلو #ادبلو
  http://aradind.ir/2018/05/24/adblue
 • مواردی که رانندگان باید در مورد فیلتر دی پی اف (DPF) بدانند

  ٢٧٧ بازدید | زمان ارسال: ۱۳۹۷/۰۳/۱۵ ۱۴:۴۳ |

  راهنمای عملی کار با فیلتر دی پی اف (DPF) و راهنمای استفاده از آن

  چیزهایی که رانندگان باید در مورد فیلتر دی پی اف (DPF) بدانند:

  رانندگان زیادی نمی دانند فیلتر دی پی اف (DPF) چیست تا اینکه این قسمت از کامیون خرج سنگینی روی دست آنها بگذارد. تعویض این فیلتر معمولا میلیون ها تومان هزینه دارد. آراد صنعت مراجعات بسیاری داشته که کامیون آن ها بدلیل مشکلات دی پی اف متوقف شده بودند. دلیل اصلی این مشکلات یک عامل کلیدی بوده است: فیلتر دی پی اف به کلی گرفته بوده و راننده اعتنایی به هشدارهای کامیون نکرده است. در این مقاله همه چیزهایی که نیاز است رانندگان در مورد دی پی اف بدانند را شرح داده ایم.


  ساختمان داخلی فیلتر دی پی اف (DPF)


  فیلتر دی پی اف (DPF) چیست؟

  فیلتر دی پی اف (DPF) قسمتی است که در اگزوز تمامی خودروهای دیزل و کامیون هایی که بعد از سال ۲۰۰

  بیشتر
  http://aradind.ir/2018/05/01/چیز
 • دی پی اف چیست؟ DPF چگونه عمل می کند؟

  ٢۶٨ بازدید | زمان ارسال: ۱۳۹۷/۰۳/۱۵ ۱۴:۴۲ |

  دی پی اف چیست؟

  دی پی اف مخفف (Diesel Particulate Filter) یا فیلتر ذرات معلق دیزل است. این فیلتر قسمتی برای حذف ذرات معلق و دوده از دود خروجی موتور دیزل است. 


  ساختمان داخلی دی پی اف
  وقتی دود از سیلندرها خارج و وارد منیفولد (چند راهه) دود می شود و به لوله اگزوز می رسد آن را مجبور به عبور از محفظه ای می کنیم که این فیلتر در آنجا قرار گرفته است. دود حین عبور از فیلتر مقدار زیادی از ذرات معلق و دوده خود را از دست می دهد. اما عملکرد دی پی اف (DPF) به چه صورتی است؟


  محفظه دی پی اف رنو پریمیوم
  عملکرد دی پی اف

  عملکرد موتور دیزل بدلیل احتراق ناقص سوخت با هوا باعث تولید ذرات مختلفی می شود. ترکیب این ذرات می تواند بسته به نوع موتور، عمر آن و استاندارد آلایندگی موتور بسیار متفاوت باشد. بدیهی است موتورهای دو زمانه دیزل به دلیل احتراق ناقص تر نسبت به

  بیشتر
  http://aradind.ir/2018/04/24/دی-
 • دیاگ چیست و چگونه عمل می کند (به زبان ساده)

  ٢۴۴ بازدید | زمان ارسال: ۱۳۹۷/۰۳/۱۵ ۱۴:۴۰ |

  دنیای امروز در تسخیر کامپیوترها

  دنیای امروز را کامپیوترها اداره می کنند. استفاده از کامپیوترها همه جا به نفع بشر بوده است. خودروهای امروزی هم توسط کامپیوترها مدیریت می شوند. استفاده از کامپیوتر در خودروها باعث افزایش توان و عملکرد خودرو و همچنین کاهش مصرف سوخت و آلودگی شده است. بنابراین استفاده از کامپیوترها در خودروها هم بسیار سودمند بوده است. دیاگ هم یک کامپیوتر است، اما چطور عمل می کند؟


  سیستم های پیچیده خودروهای امروزی مجهز به درگاه دیاگ
  کامپیوتر و خودروها

  سیستم کامپیوتری و الکترونیکی خودروهای امروزی از چند قسمت مختلف تشکیل شده است. تعدادی حسگر که اطلاعات ورودی را تهیه می کنند. یک کامپیوتر اصلی که اطلاعات ورودی را دریافت می کند و بر اساس این اطلاعات تصمیم گیری می کند. تعدادی عملگر که کامپیوتر مرکزی به آن ها دستور می دهد که چگونه

  بیشتر
  http://aradind.ir/2018/04/18/دست
 • روش های قطع کردن ادبلو

  ٢۴١ بازدید | زمان ارسال: ۱۳۹۷/۰۳/۱۵ ۱۴:۳۹ |

  اسپری ادبلو
  روش های متعددی برای قطع کردن یا دور زدن سیستم ادبلو وجود دارد. اما هر کدام محاسن و معایت مربوط به خود را دارند. در این مقاله خصوصیات روش های رایج قطع کردن این سیستم را تشریح می کنیم تا بر اساس آن بتوان بهترین راه را برای جلوگیری از آسیب دیدن موتور و دیگر قطعات به خاطر استفاده از ادبلوهای غیر استاندارد انتخاب کرد:


  استفاده از ادبلوی غیر استاندارد
  روش نرم افزاری قطع کردن ادبلو:

  با استفاده از برخی روش ها و اتصال دیاگ' target='_blank' >دستگاه دیاگ به کامپیوتر مرکزی کامیون می توان سیستم را غیرفعال نمود. 

  محاسن:

  نیازی به دستکاری سیستم سیم کشی کامیون نیست.
  معایب:

  تمامی قطعات و حسگرهای دخیل در سیستم را نمی توان غیر فعال کرد:
  کامپیوتر مرکزی برای کنترل آلاینده های خروجی از اگزوز و کنترل سیستم از اطلاعات حسگرهای مختلفی استفاده می کند. هر چه سیستم ها پیشرفته

  بیشتر
  http://aradind.ir/2018/04/15/روش
 • ادبلو چیست؟ ادبلو باکس چگونه عمل می کند؟

  ٢١۶ بازدید | زمان ارسال: ۱۳۹۷/۰۳/۱۵ ۱۴:۳۷ |

  ادبلو چیست؟ آیا می توان با قطع ادبلو صرفه جویی کرد؟

  اس سی آر (SCR) یا (Selective Catalytic Reduction)سیستمی برای تبدیل اکسید نیتروژن یا ناکس خروجی از اگزوز موتورهای دیزلی است. در این سیستم ناکس از طریق یک کاتالیزر به نیتروژن و بخار آب تبدیل می شود. کاتالیزر باعث افزایش سرعت واکنش های شیمیائی و نهایتا تغییر ماهیت آلاینده ها از اگزوز می شود. ادبلو نام تجاری همان کاتالیزر است که در اگزوز داخل دود خروجی از موتور اسپری می شود.


  شماتیک سیستم ادبلو
  چرا نمی توان سیستم ادبلو را غیر فعال کرد؟

  در کشورهای پیشرفته مقررات سختگیرانه ای برای کنترل انتشار آلاینده ها توسط موتورهای احتراقی وجود دارد. خودروسازها ملزم به ساخت موتورهائی می شوند که می بایست کمتر از مقادیر مشخصی آلاینده ایجاد کنند. به این جهت سازندگان موتورهای دیزلی این سیستم را به نحوی طراحی ک

  بیشتر
  http://aradind.ir/2018/04/09/adblue