سایت تخصصی رنگ، رزین، پوشش های صنعتی

تولیدکنندگان، عرضه کنندگان، ماشین آلات و خدمات مرتبط به رنگ و کامپوزیت sanat.ir/covers


پست های به روز شده در حال ذخیره سازی


آخرین ارسال های شرکت ها در حال ذخیره سازی


شرکت های عضو در حال ذخیره سازی

بهسازان

ارملات,کفپوش صنعتی,اپوکسی,الیاف بتن,کفپوش دکوراتیو

صنايع شيميايي سينا

هگزامين- فرمالين و رزين ufc

سپاهان عایق آسیا

عایق,پشم سنگ,پشم شیشه,نصب عایق ,عایق گرم و سرد

پشم سنگ پارامیس - عایق صو

پشم سنگ پتویی,پشم سنگ تخته ای,پشم سنگ لوله ای,عایق صوتی حرارتی,تولید پشم سن

پیمانکارسندبلاست رنگ

کارگاه سندبلاست,سندبلاست,رنگ صنعتی,مجری سندبلاست,سندبلاست درمحل

روناس

رنگهاي صنعتي و ساختماني و پوشش هاي حفاظتي

تولید کننده انواع پانل و

دیوار پوش pvc ,خط تولید دیوار پوش ,قرنیز پلی استایرن,تایل سقفی پی وی سی, لم

عایق صوتی با ضخامت کم(ایز

عایق صدا,عایق صوتی,عایق صوتی دیوار مشترک,عایق صوتی کف,عایق صوتی کف

کیان صنعت برهان

طراح، مشاور، مجری خطوط رنگ و اتوماسیون تولید

تکنوتجهیز

طراحی و ساخت و راه اندازی تجهیزات خط رنگهای پودری الکترواستاتیک

رزيتان

رزين صنعتي

طراحی وساخت خط رنگ پودری

خط رنگ,رنگپاش پودری,سایکلون بازیافت رنگ ,کوره پخت رنگ پودری,کوره پخت رنگ ما

فروش ایر سمپلر و بمبو

بمبو ,بمبو گونی,ایر سمپلر ,air sampler,pbi

شرکت آرمان عایق اسپادانا

پشم سنگ,پلی یورتان,عایق حرارتی,عایق برودتی,هنگر

شرکت فکور صنعت زاینده رود

روغن هیدرولیک ضد آتش,HFC,HFDU,Fire Resistance oil,Danieli roloil

اترك شيمي شرق

رنگ و رزين

ایزوگام یاس دلجیان

تولیدکننده انواع عایق رطوبتی
پست های ارسالی در حال ذخیره سازی

دپارتمان های موضوعیدپارتمان های محصولات و خدماتسایر موضوعات مرتبط

رزين ماده اي است طبيعي يا مصنوعي، آلي يا معدني ،آمورف يا كريستالي ،كه قابليت تشكيل فيلم را دارد. ماهيت رزين ها پليمري است و در مواردي ميتواند منومري يا اليگومري باشد كه در هنگام كاربرد يا پس از آن در اثر يك واكنش شيميايي در دماي محيط يا توسط حرارت ،هاردنر ،كاتاليزور و يا اشعه و يا تركيبي از موارد فوق به يك پليمرترموپلاست،ترموست و يا الاستومري تبديل ميشود. رنگ به هر مایع، شبهه مایع یا هر ترکیب صمغ مانندی که موقع اعمال شدن، لایه نازکی را جهت پوشاندن جسمی جامد ایجاد کند، گویند.از رنگ برای محافظت از خوردگی ، نگهداری، دکوراسیون یا جهت اضافه کردن هرگونه قابلیت بر روی یک سطح که توسط رنگدانه پوشانده می‌گردد، استفاده می‌شود. مثال‌هایی از محافظت عبارتند از: پوشاندن سطح فلزات برای کند کردن خوردگی، یا رنگ کردن خانه جهت محافظت از آن در برابر عناصر خارجی (آب، خاک و...) . منبع: ویکی پدیا

برای آشنایی با تاریخچه و سابقه صنعت رنگ كشور به سال های 1300 باز می گردیم كه هنوز رنگ در داخـل كشور تولید نمی شد و استادكاران نقاش، رنگ مورد نیاز برای رنگ آمیزی كاخ ها و ابنیه دولتی را با استفاده از مواد گیاهی و معدنی در پای كار، به صورت دستی و با فرمول های سنتی تولید می كردند.
در سال 1318، اولین واحد رنگسازی امروزی به نام رنگسازی ایران اقدام به تولید و عرضه رنگ روغنی كارخانه‌ای نمود و پس از آن شركت های رنگ سرو و رنگ شمس فعالیت رنگسازی خود را آغاز نمودند. در آن سال ها هنوز رنگ روغنی كارخانه‌ای با استفاده از روغن های گیاهی و پودرهای معدنی تولید می شد و این امر تا سال 1341 كه اولین محصول رنگ روغنی با استفاده از رزین الكید توسط شركت پلاسكار به بازار عرضه گردید، ادامه داشت. رنگ پلاستیك بر پایه پلی وینیل استات برای مصارف ساختمانی نیز برای اولین بار در سال 1338 توسط شركت پلاسكار تولید و عرضه شد و پس از آن شركت های هاویلوكس، رنگین، دیروپ، سوپر رنگ از سال 1341 تا 1347 به تدریج، رنگ پلاستیك خود را به بازار عرضه نمودند.
در واقع می توان گفت كه در سال 1344 صنعت رنگسازی در ایران شكل تازه ای یافت و واحدهای متعددی فعالیت خود را آغاز نمودند. شركت های تاباشیمی، دیروپ ایران، رنگین، سوپررنگ و پارس پامچال از جمله شركت هایی هستند كه در این سال پا به عرضه صنعت رنگ كشور گذاشته و محصولات جدیدی مانند لاك های روی چوب، رنگ های هوا خشك و كوره‌ای صنعتی و رنگ های تعمیری خودرو را به بازار عرضه نمودند. از اواخر دهه 50 تعداد واحدهای تولیدكننده رنگ افزایش یافت و امروز صنعت رنگ كشور با بیـش از 350 واحد صنعتی مجاز با مجموع ظرفیت 900 هزارتن در سال تولید انواع رنگ های ساختمانی و صنعتی و همچنین صدها واحد غیر مجاز مشغول به فعالیت می باشد.
صنعت تولید رزین های مورد مصرف در رنگسازی نیز در كشور سابقه ای طولانی دارد. برای بررسی تاریخچه این صنعت به سال 1344 باز می‌گردیم كه برای اولین بار رزین الكید بوسیله رنگسازی ایران و رزین پلی‌وینیل‌استات نیز توسط پلاسكار تولید گردید و پس از آن شركت های پارس سادولین، دیروپ ایران اقدام به تولید رزین الكید و هو خست ایران به تولید رزین پلی‌وینیل‌استات همت گماردند. و امروز صنعت رزین كشور با بیش از 120 واحد صنعتی و مجموع ظرفیت 750 هزارتن در سال قادر است انواع رزین های پلی‌ وینیل‌ استات و كوپلیمرهای آن، انواع رزین های الكید و اصلاح شده آن، آمینو رزینها، انواع پلی‌استر غیراشباع، رزین های اكریلیك و رزین فنولیك را تولید نماید. منبع: نقاشي-ساختمان