سایت تخصصی انرژی، نفت، گاز و پتروشیمی

تامین کنندگان، پیمانکاران، محصولات و خدمات مرتبط با نفت و گاز sanat.ir/energyپست های به روز شده در حال ذخیره سازی


آخرین ارسال های شرکت ها در حال ذخیره سازی


شرکت های عضو در حال ذخیره سازی

پترو کاسپین

وارد کننده تجهیزات صنایع نفت و گاز

صنعت ماندگار

نفت و گاز - آب و فاضلاب

تجارت گستران دریک

تامین و تجهیز کلیه ملزومات صنایع نفت،گاز و پتروشیمی

صادركنندگان فراورده نفت

فراورده هاي نفتي پتروشيمي

پتروشيمي شهيد تندگويان

پلي اتيلن ترفتالات ، اسيد ترفتاليك خالص PTA

شيمي بافت

متيل ترشري بوتيل اتل

سلامت گاز البرز

تولید و شارژ گازهای صنعتی،پزشکی و آزمایشگاهی

پیشرو صنعت راتین

وارد کننده و توزیع کننده انواع مواد شیمیایی و تجهیزات

دایان گاز

وارد کننذه گازهای صنعتی و آزمایشگاهی

رباط مخزن

سازنده مخازن استنلس استیل و کربن استیل، پروسس تانک تحت فشار، طراحی و مهندسی

زرين روغن

روغن موتور ، روغن دنده

وارد و تامین کننده کلیه م

لوله,شیرآلات صنعتی,فلنج,اتصالات,استادبولت

شرکت فنی مهندسی بهپویان

انرژی,بهینه,ممیزی,تاسیسات آب,مهاپ

باقریان شیمی روغنdop

روغنDOP,روغن کمکیDOP ,چرم مصنوعی ,گرانولPVC,باقریان شیمی

انرژی کالا

ترموویژن,دبی سنج آلتراسونیک,آنالایزر گاز,دیتالاگر دما و رطوبت,ترپ من

مشاوروارزیاب نت ومدیریت ا

ارزیاب مدیریت انرژی ومدیریت دارای

اروند تراش آبادان

ساخت تجهيزات صنايع نفت ، گاز، و پتروشيمي

پتروشيمي مارون

اتيلن ، پروپيلن،بنزين، پيروليز

اکسین سود

سود جامد پرک ,,,,

شرکت ستاره عرش آریا

هانا تیتراتور,هانا کارل فیشر,هانا ph متر,هانا EC متر,هانا فوتومتر


پست های ارسالی در حال ذخیره سازیدپارتمان های موضوعیدپارتمان های محصولات و خدماتسایر موضوعات مرتبطدر فیزیک، انرژی (از واژه یونانی ἐνεργός به معنی فعالیت، عملیات) یا کارمایه خاصیتی از جسم است که قابل انتقال به اشیای دیگر یا قابل تبدیل به حالت‌ها و شکل‌های مختلف است. انرژی کمیتی بنیادین است که برای توصیف وضعیت یک ذره، شیئ یا سامانه به آن نسبت داده می‌شود. تا به امروز گونه‌های متفاوتی از انرژی شناخته شده که با توجه به نحوهٔ آزادسازی و تأثیر گذاری به دسته‌های متفاوتی طبقه‌بندی می‌شوند از آن جمله می‌توان انرژی جنبشی، انرژی پتانسیل، انرژی گرمایی، انرژی الکترومغناطیسی، انرژی شیمیایی و انرژی الکتریکی و انرژی هسته‌ای را نام برد. انرژی به دو بخش تقسیم می‌شود: ۱- اکسرژی (بخش مفید انرژی) ۲-انرژی (بخش قابل تبدیل انرژی (انرژی در واقع به نوعی از انرژی تبدیل می‌شود که در آن شرایط برای ما ممکن مفید یا غیر مفید باشد)). عامل، حامل و منبع همه گونه انرژی‌هایی که بشر از آن استفاده می‌کند (انرژی مواد فسیل، انرژی آبی و غیره) خورشید است، بجز انرژی هسته‌ای. (منبع:ویکی پدیا)

در یک نیروگاه سوخت فسیلی از انرژی شیمیایی ذخیره شده در سوخت‌های فسیلی نظیر زغال سنگ، نفت کوره، گاز طبیعی یا شیست قیری به طور مداوم به انرژی گرمایی تبدیل می‌شود. این انرژی گرمایی به وسیله توربین‌ها به انرژی مکانیکی تبدیل شده و در نهایت انرژی مکانیکی توسط ژنراتورهای الکتریکی به انرژی الکتریکی تبدیل می‌شود که به وسیله شبکه انتقال در یک پهنه جغرافیایی وسیع توزیع می‌شود. تقریباً تمام نیروگاه‌های سوخت فسیلی از بخار به عنوان سیال استفاده می‌کنند، البته صرف نظر از توربین‌های گازی و موتورهای احتراق داخلی که در سطح کوچکی برای تولید انرژی الکتریکی استفاده می‌شوند. (منبع: ویکی پدیا)

عمل آوری سوخت
زغال سنگ را با خرد کردن در دستگاه‌های سنگ شکن به قطعه‌های کوچکتر از ۵۰ میلی‌متر (۲ اینچ) آماده مصرف می‌کنند. پس از این مرحله زغال سنگ‌های خرد شده به وسیله یک تسمه نقاله به سیلوهای ویژه‌ای که در نیروگاه برای انبار کردن سوخت ایجاد شده‌اند انتقال می‌یابند. تسمه نقاله هر ساعت حدود ۴ تن زغال سنگ را جابه‌جا می‌کنند. در سیلوها تکه‌های کوچک زغال به وسیله آسیاب کاملاً خرد شده و به پودر تبدیل می‌شوند. ظرفیت این آسیاب‌ها ۶۰ تن در ساعت است. پس از پودر شدن، زغال تقریباً آماده استفاده در کوره‌هاست. یک نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی دارای ۶ پودر کن با چنین ظرفیتی است. پنج پودر کن با چنین ظرفیتی می‌توانند ۲۵۰ تن پودر زغال در هر ساعت تولید کرده و به طور کامل کوره‌های نیروگاه را در بار کامل تغذیه کنند. (منبع: ویکی پدیا)