سایت تخصصی انرژی، نفت، گاز و پتروشیمی

تامین کنندگان، پیمانکاران، محصولات و خدمات مرتبط با نفت و گاز sanat.ir/energyپست های به روز شده در حال ذخیره سازی


آخرین ارسال های شرکت ها در حال ذخیره سازی


شرکت های عضو در حال ذخیره سازی

کیمیا شیمی

شیمیایی,,,,

پتروشيمي فجر

برق ، بخار و مشتقات آب و هوا، تصفيه پسابهاي صنعتي وبهداشتي

سامان شيمي

روغن موتور- مايع ترمز- ضد يخ

فروش مواد شیمیایی و تجهیز

مواد شیمیایی,تجهیزات آزمایشگاهی,,,

تجهیزات پالایشگاهی

مخزن,منبع,صنعتی,شیرآلات,گیریتینگ

پترو کیمیای آکام

سود پرک,فروش سود پرک,فروش مواد شیمیایی,فروش کلر,فروش آهک هیدراته

تابش شیمی

سود پرک,سود مایع,تابش شیمی پویا,,

تجهیز صنعت باران

فیلتراسیون و جداسازی شامل: کرواسکرین، درام اسکرین، وکیوم فیلتر،

شيمي بافت

متيل ترشري بوتيل اتل

شرکت فنی مهندسی بهپویان

انرژی,بهینه,ممیزی,تاسیسات آب,مهاپ

تجهیزات گازی

گاز سنجی,ایمنی,تجهیزات گاز,ژنراتور هیدروژن,

پتروشيمي اراك

نفت كوره ،اكسيد اتيلن، رافينيت

صانير

تجهيزات آب و برق

فروش نصب کلیه سیستمهای خو

برق خورشیدی,آبگرمکن خورشیدی ,سلول خورشیدی ,پنل خورشیدی,آبگرم رایگان

پارسیان عمران کوشش

تولیدکننده و تامین کننده مواد شیمیایی مانند پلی الکترولیت ، ضدکف ، آنتی اسک

اینورترهای سینوسی و شبه س

اینورتر,سولار,انرژی خورشیدی,پنل خورشیدی,شارژ کنترلر

رضائی

تولید ؛ توزیع و مشاوره در زمینه انواع پکینگ پالرینگ ، اسپلش مدیا ؛ راشینگ ر

مرات

فرآورده هاي نفتي (قير، روغن پايه،...)

ترکیب گاز پارس

تولید کننده گازهای کالیبراسیون

پارسا کامپوزیت ایرانیان

تولید کننده درایو شفت یا گاردان کامپوزیتی فیبر کربن


پست های ارسالی در حال ذخیره سازیدپارتمان های موضوعیدپارتمان های محصولات و خدماتسایر موضوعات مرتبطدر فیزیک، انرژی (از واژه یونانی ἐνεργός به معنی فعالیت، عملیات) یا کارمایه خاصیتی از جسم است که قابل انتقال به اشیای دیگر یا قابل تبدیل به حالت‌ها و شکل‌های مختلف است. انرژی کمیتی بنیادین است که برای توصیف وضعیت یک ذره، شیئ یا سامانه به آن نسبت داده می‌شود. تا به امروز گونه‌های متفاوتی از انرژی شناخته شده که با توجه به نحوهٔ آزادسازی و تأثیر گذاری به دسته‌های متفاوتی طبقه‌بندی می‌شوند از آن جمله می‌توان انرژی جنبشی، انرژی پتانسیل، انرژی گرمایی، انرژی الکترومغناطیسی، انرژی شیمیایی و انرژی الکتریکی و انرژی هسته‌ای را نام برد. انرژی به دو بخش تقسیم می‌شود: ۱- اکسرژی (بخش مفید انرژی) ۲-انرژی (بخش قابل تبدیل انرژی (انرژی در واقع به نوعی از انرژی تبدیل می‌شود که در آن شرایط برای ما ممکن مفید یا غیر مفید باشد)). عامل، حامل و منبع همه گونه انرژی‌هایی که بشر از آن استفاده می‌کند (انرژی مواد فسیل، انرژی آبی و غیره) خورشید است، بجز انرژی هسته‌ای. (منبع:ویکی پدیا)

در یک نیروگاه سوخت فسیلی از انرژی شیمیایی ذخیره شده در سوخت‌های فسیلی نظیر زغال سنگ، نفت کوره، گاز طبیعی یا شیست قیری به طور مداوم به انرژی گرمایی تبدیل می‌شود. این انرژی گرمایی به وسیله توربین‌ها به انرژی مکانیکی تبدیل شده و در نهایت انرژی مکانیکی توسط ژنراتورهای الکتریکی به انرژی الکتریکی تبدیل می‌شود که به وسیله شبکه انتقال در یک پهنه جغرافیایی وسیع توزیع می‌شود. تقریباً تمام نیروگاه‌های سوخت فسیلی از بخار به عنوان سیال استفاده می‌کنند، البته صرف نظر از توربین‌های گازی و موتورهای احتراق داخلی که در سطح کوچکی برای تولید انرژی الکتریکی استفاده می‌شوند. (منبع: ویکی پدیا)

عمل آوری سوخت
زغال سنگ را با خرد کردن در دستگاه‌های سنگ شکن به قطعه‌های کوچکتر از ۵۰ میلی‌متر (۲ اینچ) آماده مصرف می‌کنند. پس از این مرحله زغال سنگ‌های خرد شده به وسیله یک تسمه نقاله به سیلوهای ویژه‌ای که در نیروگاه برای انبار کردن سوخت ایجاد شده‌اند انتقال می‌یابند. تسمه نقاله هر ساعت حدود ۴ تن زغال سنگ را جابه‌جا می‌کنند. در سیلوها تکه‌های کوچک زغال به وسیله آسیاب کاملاً خرد شده و به پودر تبدیل می‌شوند. ظرفیت این آسیاب‌ها ۶۰ تن در ساعت است. پس از پودر شدن، زغال تقریباً آماده استفاده در کوره‌هاست. یک نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی دارای ۶ پودر کن با چنین ظرفیتی است. پنج پودر کن با چنین ظرفیتی می‌توانند ۲۵۰ تن پودر زغال در هر ساعت تولید کرده و به طور کامل کوره‌های نیروگاه را در بار کامل تغذیه کنند. (منبع: ویکی پدیا)