19 پست بدون دنبال کننده
www.sanat.ir/esa

شرکت انتقال سیال البرز

پمپ,فروش پمپ,تعمیر پمپ,پمپ استیل,دوزینگ پمپ

مقالات فنی و تخصصی شرکت انتقال سیال البرز

 • ارسال در مقالات فنی و تخصصی شرکت انتقال سیال البرز

  معرفی کسگت قابل استفاده در پمپ ها( استیل، KSB، ژاکت دار)

  گسکت چیست و انواع گسکت های مورد استفاده در صنایع نفت و گاز کدامند؟
  گسکت(Gasket) در لغت نامه فارسی به معنای درز بند، واشر مقوایی یا چرمی و لائی می باشد. در فرهنگ اصطلاحات فنی بدین گونه تعریف شده است:

  A gasket is a mechanical seal that serves to fill the space between two objects, generally to prevent leakage between the two objects while under compression. Gaskets are commonly produced by cutting from sheet materials, such as gasket paper, rubber, silicone, metal, felt, fiberglass, or a plastic polymer. Gaskets for specific applications may contain asbestos.

  گسکت یک درزگیر(درز بند) مکانیکی می باشد که به گونه ای طراحی شده تا در فضای خالی بین دو شیئ(اتصالات فلنجی) که تحت فشار هوا یا آب هستند قرار گرفته تا از نشتی جلوگیری بعمل آید و به ا

  بیشتر
 • ارسال در مقالات فنی و تخصصی شرکت انتقال سیال البرز

  ضربه قوچ(پمپ استیل)

  E.S.A:
  ضربهٔ قوچ افزایش فشار یا موجی است که در شاره‌های در حال حرکت پس از توقف یا تغییر مسیر ناگهانی پیش می‌آید. این افزایش فشار معمولاً هنگامی رخ می‌دهد که شیری در مسیر حرکت شاره (آب یا گاز) ناگهان بسته می‌شود.

  ضربه قوچ که در بعضی از متون فارسی از آن به عنوان «چکش آبی» Water Hammering هم یاد شده از ترجمه واژه فرانسوی (Coup De Belier*) آمده‌است. این پدیده در خطوط لوله جریان تحت فشار و مجاری باز اتفاق می‌افتد و بوضوح بر قوانین فشار، تغییرات آبی یا تغییرات سرعت جریان و شرایط زمانی و مکانی حرکت سیال استوار است. در بعضی از سیستم‌های هیدرولیکی تحت فشار، نظیر خطوط انتقال آب، نفت یا شبکه‌های توزیع و لوله‌های آب بر منتهی به توربین‌ها، تونل‌های آبی، سیستم‌های پمپاژ و جریان‌های ثقلی، پدیده ضربه قوچ با ایجاد موج‌های سریع، زودگذر و میرا موجب خطر

  بیشتر
 • ارسال در مقالات فنی و تخصصی شرکت انتقال سیال البرز

  فرمول محاسبه هد پمپ


  فرمول محاسبه میزان NPSHA= NET Positive Suction Head Available
  هد مکش مثبت خالص موجود که در سمت مکش پمپ جهت تامین فشار ورودی لازم فراهم شده است و از بروز خشک کار کردن و کاویتاسیون جلوگیری می نماید.
  NPSHA= HA± HZ-HF+HV-HVP
  HA= فشار مطلق موجود بر سطح سیال در منبع انبارش
  HZ= فاصله عمودی بین سطح سیال تا خط امتدادی از مرکز دهانه مکش پمپ
  HF= افت فشار اصطکاکی در سیستم لوله کشی در سمت مکش پمپ
  HV= هد سرعت سیال در سمت مکش پمپ
  HVP= فشار مطلق بخار سیال در دمای مشخص اجرا کار