www.sanat.ir/fanchem

فن آوران شیمی تجزیه

تولیدکننده استئارات های فلزی

0 از 5
 • استئارات منیزیم - فن آوران شیمی

  ۴١۴ بازدید | زمان ارسال: ۱۳۹۶/۰۷/۰۹ ۱۵:۳۶ |

  استئارات منیزیم چیست؟
  این ماده ترکیبی شیمیایی با فرمول Mg(c18h35o2)2 است که در اثر واکنش آنیون اسید استئاریک و کاتیون منیزیم تشکیل می شود.

  به منظور ایجاد خاصیت ضد چسبندگی، بهبود سیالیت و روان سازی پودر ها و گرانول ها و نیز کاهش اصطکاک، گرمای انتقال و جلوگیری از خوردگی در طی فرآیند از روان کننده ها در صنایع مختلف استفاده گسترده ای می شود. در میان روان کننده ها، استئارات منیزیم در ساخت قرص ها و کپسول ها، فرآورده های غذایی، محصولات آرایشی و فرآورده های صنعتی کاربرد قابل ملاحظه ای دارد. دمای ذوب بالا، روان کننده گی زیاد در غلظت های کم، توانایی پوشش دهی زیاد، ایمنی، سمی نبودن و پایداری مناسب از مزایای استئارات منیزیم نسبت به روان کننده های دیگر می باشد.
  برخی از کاربردهای استئارات منیزیم:

  عامل روان کننده قالب
  عامل جدا کننده قرص از قالب

  بیشتر
  1 / 1
  استئارات منیزیم - فن آوران شیمی
 • استئارات روی -زینک استئارات - فن آوران شیمی

  ۴١۵ بازدید | زمان ارسال: ۱۳۹۶/۰۷/۰۹ ۱۵:۳۲ |

  استئارات روی (زینک استئارات) چیست؟
  پودری سفید رنگ میکرونیزه و آب گریز است که در خانواده صابون های روی قرار دارد . این ماده پر کاربرد صنعتی از واکنش اسید های چرب با ترکیبی از فلز روی حاصل می شود.

  پلیمرها ، مولکول های بلند زنجیری هستند که در حرارت های بالای نقطه ذوب شان ، ویسکوز و چسبنده می شوند. نیروهای اصطکاکی بین پلیمر-پلیمر، پلیمر-فلز، پلیمر-پرکننده (فیلر)، پرکننده-پرکننده و پرکننده-فلز حرکت کامپاند پلیمری را با مشکل مواجه می کند. در این میان روان کننده ها با کاهش ضریب اصطکاک سطوح در حال حرکت این مشکل را برطرف می کنند.
  در میان روان کننده ها، استئارات روی یک افزودنی بسیار مهم در تولید و فرایند پلیمر ها است. این ماده به عنوان روان کننده داخلی در پودرهای قالب ریزی و به عنوان روان کننده قالب و... استفاده می شود.

  www.fanchem.ir

  1 / 1
  استئارات روی -زینک استئارات - فن آوران شیمی
 • استئارات کلسیم - فن آوران شیمی

  ۴٢٠ بازدید | زمان ارسال: ۱۳۹۶/۰۷/۰۹ ۱۵:۲۹ |

  استئارات کلسیم چیست ؟

  استئارات کلسیم ، صابون فلزی اسید استئاریک است که از جایگزینی یون کلسیم با یون هیدروژن اسید به وجود می آید و شکل ظاهری آن پودر سفید رنگ می باشد.
  به عنوان عامل روان کننده، کمک فرآیند و رباینده اسید در آمیزه سازی بسیاری از پلیمرها مانند پلی الفین ها، پلی استایرن و ... و پایدارکننده حرارتی در آمیزه های پی وی سی است. در پی وی سی های سخت می تواند ذوب را تسریع نموده، سیلان را بهبود بخشیده و آماس (تورم) را کاهش دهد.

  در صنعت بتن از استئارات کلسیم برای کنترل شوره زدگی و نیز آب گریزی مواد سیمانی بکار رفته در تولید محصولات بتنی مانند سنگفرش و بلوک و ... استفاده می شود.

  در صنعت کاغذ سازی(مانند کاغذ سنباده)، استئارات کلسیم بعنوان روان ساز ضمن ایجاد براقیت، از گردگرفتگی و ترک خوردگی در ساخت کاغذ و مقوا جلوگیری می کند.

  استئارات

  بیشتر
  1 / 1
  استئارات کلسیم - فن آوران شیمی