سایت تخصصی مبلمان

عرضه کنندگان، تولیدکنندگان، تامین کنندگان، کالاها و خدمات مرتبط به مبلمان sanat.ir/furniture


پست های به روز شده در حال ذخیره سازی


آخرین ارسال های شرکت ها در حال ذخیره سازی


شرکت های عضو در حال ذخیره سازی

دنیز

کلاف فلزی,یراق مبل تاشو,مکانیزم مبل تخت شو,یراق میز ناهار خوری,یراق مبل راح

گروه بازاریابی وبازرگانی

لوازم خانگی,مبلمان,پکیج رادیاتور,شیرآلات,

   نصب و خدمات پس از فروش

مجری,کمد,مبلمان اداری,سیستم بایگانی ,

رض کو

تولید کننده مبلمان سینمایی و آمفی تئاتری

مبل كنول

مبل كنول,مبلمان ادارى,مبل چرمى,ميز تحرىر,صندلى تحرير

رویه کوبی ، تعمیرات و رنگ

رنگکاری,رویه کوبی,تعمیرات,تعمیرا مبل,رویه کوبی مبل

پارسمن شاپ

تولید کننده مبلمان اداری و منزل

مبلمان سینمایی نیک نگاران

تولید،نصب صندلی امفی تئاتر،صندلی همایش،صندلی سینما،صندلی اجتماعات و صندلی ح

فروشگاه خوگر

فروش آنلاین مبلمان اداری و ملبمان منزل

رویای مبل ماندگار

تولید مبلمان پلیمری

تجارت مدرن

طراح و تولید کننده مبلمان شهری.وسایل بازی .ورزشی

صادركنندگان مبلمان

مبلمان منزل و اداري

رنگکاری ،رویه کوبی و تعمی

رویه کوبی ,تعمیرات مبل,نوسازی مبل,رنگکاری,رنگکار

آیسامبل

تولید کننده مبلمان آوانگارد

سامنتال

توليد مبلمان

تولید مبلمان سینمایی و اد

صندلی امفی تئاتر,صندلی همایش,صندلی کنفرانس,مبلمان سینمایی,صندلی سینما
پست های ارسالی در حال ذخیره سازی

دپارتمان های موضوعیدپارتمان های محصولات و خدماتسایر موضوعات مرتبط

مبل اثاث البیت . کاچال . رخت . رخت خانه . ماعون . قماش خانه. عموماً به تمام اشیاء منقولی که در خانه مورد استفاده قرار می گیرد و یا برای تزیین خانه به کار می رود و خصوصاً به چهارپایه های به نسبت بزرگی اطلاق کنند که از چوب و فلز و فنرهای نرم سازند و با پارچه های خوشرنگ یا پوست یا پلاستیک و جز آن آنها را پوشانند تا براحتی بر آن بتوان نشست .(منبع: فرهنگ دهخدا) به طبع با توجه به معنی ذکر شده در مطلب فوق به کلیه وسایل و اسباب و اثاثیه تزئینی و مورد استفاده در چینش منزل، اداره جات و فضای شهری مبلمان اطلاق می گردد. انواع مبلمان: مسکونی اداری شهری

آثار و مدارک باستان شناسی به جای مانده از فرهنگهای کهن در سرزمینها ی گوناگون خاور میانه و آسیای غربی نشان می دهد ،که صندلی بعنوان وسیله ای برای نشستن از هزاران سال پیش به شکل های گوناگون وجود داشته است. یکی از نمونه های اولیه این نوع صندلی های اولیه ،چهارپایه ای است ساده که از این نوع چهار پایه ها برای نشستن استفاده می شده است. مدارک موجود نشان می دهد که قدیمی ترین چهار پایه موجود درمنطقه خاور نزدیک باستان از حفریات باستان شناسی تپه چشم علی در جنوب شرق تهران (شهرری) در کاوش های اریک اشمیت در سالهای 6-1934 به دست آمده است . این چهارپایه که متعلق به نیمه دوم هزاره ششم پیش از میلاد است با مخلوطی از گل رس و شن و کاه ساخته شده است . خمیره و پوشش آن قرمز رنگ است و در بخش پیش از تاریخ موزه ملی ایران نگهداری می شود. این چهار پایه طوری ساخته شده است که به لحاظ وزن و استحکام به راحتی می تواند وزن انسان را تحمل کند.(اسفندیاری.64:1377)
اما قدیمی ترین نمونه صندلی در ایران، در نقش برجسته ای بر مهره ای از جنس سنگ یمانی آبی رنگ از دوره عیلام نقش شده است . در این نقش تصویر یکی از پادشاهان عیلامی به نام شیلهک – این شوشیناک را نشان می دهد، که در حال اهداء شئیی به دخترش می باشد. در این تصویر پادشاه عیلامی بروی صندلی نشسته است که لبه تکیه گاه آن گرد و به حالت برگشته می باشد و پایه های آن به شکل، سم یک حیوان نشان داده شده است ،این قطعه مهر و نقش روی آن متعلق به هزاره دوم پیش از میلاد می باشد.(همان :65)
نمونه های فراوانی از این نوع صندلی و مبلمان از دوره عیلام در نقوش روی مهرهای استوانه ای این دوره به وفور مشاهده می گردد. که شاهدی است بر استفاده از صندلی و تخت در روزگار عیلام.
نمونه دیگر از این دست یک قطعه پلاک قیری است که از زیباترین آثار هنری عیلام نو محسوب می شود و به نام بانوی ریسنده مشهور است . این لوح ساخته شده از جنس خمیر قیر، 13 سانتیمتر طول و 9/3 سانتیمتر عرض دارد . لوح مذکور تصویر زنی را نشان می دهد که یک دوک نخ ریسی دردست داشته و به سبک شرقی به حالت چهارزانو بر روی صندلی یا چهار پایه ای نشسته، که پایه هایی به شکل پنجه شیر دارد، در مقابل بانوی ریسنده چهارپایه ای با پایه هایی به شکل پنجه شیر وجود دارد که بر روی آن ظرف محتوی یک ماهی با شش میوه گرد قرار دارد.Amiet,1966,540) )
این نوع چهارپایه با پایه هایی به شکل پنجه شیر بارها در صندلی ها و تخت های مربوط به دوران هخامنشی تکرار شده و مشاهده می گردد.این موضوع بیانگر تاثیر پذیری هخامنشیان از آثار هنری دوران عیلام بوده است.یکی دیگر از قدیمی ترین نمونه های صندلی ،مکشوفه از حفریات باستان شناسی در ایران، یک نمونه صندلی مفرغی است، متعلق به هزاره دوم ق. م از منطقه املش در استان گیلان ، این قطعه صندلی مفرغی که در ابعاد کوچک و مینیاتوری و از روی نمونه های واقعی ساخته شده است دارای یک صفحه مربع شکل با چهار، پایه ساده و پشتی مستطیلی شکل بلندی است که کاملا شبیه به نمونه های امروزی است.ایرانیان باستان همچنین از تخت خواب نیز استفاده نموده و می توان بنابر شواهد و مدارک باستان شناسی مطرح نمود، که ایرانیان جزو اولین مردمانی بوده اند که از تخت خواب به عنوان مبلمان محل زندگی استفاده می کرده اند.