37 پست بدون دنبال کننده
www.sanat.ir/majdsteel

آهن مجد فراز

تهاتر مواد اولیه فولادی با محصولات فولادی

مقالات فنی و تخصصی آهن مجد فراز

 • ارسال در مقالات فنی و تخصصی آهن مجد فراز

  روش های تولید گندله

  ⁣روش های تولید گندله(توليد گندله به روش کوره افقي دوار(Grate Kiln))
  یکی از روش ­های تولید گندله­ در جهان، تکنولوژی Grate Kiln می­ باشد.
  ادامه مطلب: ⁣https://goo.gl/ec6Crv
  @majdsteel

  روش های تولید گندله
  https://goo.gl/ec6Crv
 • ارسال در مقالات فنی و تخصصی آهن مجد فراز

  مواد اولیه برای تولید گندله

  مواد اولیه برای گندله سازی سنگ های آهن، عبارتند از:

  سنگ های آهن
  مهم ترین و عمده ترین مواد اولیه تولید گندله را سنگ های آهن تشکیل می دهند. این ماده اولیه اغلب به صورت کنسانتره حاصل از پر عیار کردن یا حذف مواد سنگی کانه های آهن در کارگاه های کانه آرایی است.

  کنسانتره ها بر حسب نوع عملیات کانه آرایی مورد خردایش قرار گرفته و نرم می شود. در اکثر موارد خردایش انجام شده برای کانه آرایی به منظور گندله سازی کافی نیست و باید مجددا کنسانتره ها نرم تر شوند، به طوری که قسمت عمده ذرات سنگ آهن به ابعاد زیر ۴۵ میکرون در آیند. این کنسانتره ها معمولا مرطوب بوده و حاوی حداقل ۱۰ درصد رطوبت می باشند.

  گاهی اوقات به منظور کاهش رطوبت کنسانتره، نرمه های سنگ آهن خشک را با آن مخلوط می کنند. در هر حال ماده اولیه آهن دار باید تمام مشخصات و کیفیت لازم را برای

  بیشتر مواد اولیه برای تولید گندله
  https://goo.gl/TKzhRL
 • ارسال در مقالات فنی و تخصصی آهن مجد فراز

  ورق آجدار و استانداردهای آن(بخش اول)

  ورق آجدار

  نوعی ورق گرم است که بیشتر برای سطوح شیبدار یا نزدیک پرتگاه استفاده می‌شود تا از سرخوردن افراد و یا اشیاء جلوگیری کند. برجستگی های پراکنده شده در سطح ورق، معمولا به شکل بادامی، الماسی و یا اشکال دیگر طراحی شده است. سقف‌های شیروانی نمونه ای از کاربرد این محصول است.
  از طرفی با توجه به نوع ضخامت و استقامت ورق آجدار، این نوع ورق‌ها برای کف کشتی‌ها، پل‌ها، پله‌ها، کف اتاق کامیون‌ها و وانت بارها، کف زمین‌های در حال عملیات ساخت و یا راه سازی که به صورت موقت باید عبور و مرور از روی آنها انجام گیرد، ساخت پله‌های اضطراری، ساخت دستگاه های صنعتی کارخانجات و غیره به کار می‌روند.
  خواص ورق های فولاد به درصد کربن موجود در آن، عملیات حرارتی انجام شده برروی آن و فلزهای آلیاژدهنده موجود درآن بستگی دارد.
  نامگذاری ورق‌های فولادی را اصطلاحی عامیان

  بیشتر ورق آجدار و استانداردهای آن(بخش اول)
  https://goo.gl/Ej1P65