سقف متحرک (مدل پیشرو)

بازدید:١٨٢ | ا

سقف متحرک (مدل پیشرو) سایبانی منحصر به فرد از خانواده‌ی +Shade است که امکان سایه‌اندازی و یا استفاده از نور روز را، بسته به نیاز کاربر فراهم می‌آورد. این سقف متحرک که به صورت دستی و یا با استفاده از کنترل از راه دور قابل کنترل است، پوششی مناسب برای فضاهای باز رستورانی و ویلاها است که با هر محیطی سازگاری دارد.سقف متحرک و کاربرد آن
سازه‌های گسترش‌پذیر، نظیر سقف‌های متحرک، در آغاز پیدایششان برای این که حالت باز و بسته شونده خود را حفظ کنند در اندازه‌های کوچه ساخته می‌شدند. در دهه ۸۰ میلادی و در پی تصمیم دولت ایالات متحده آمریکا بود که برای تاسیس یک پایگاه فضایی، ناسا هزینه پژوهش در خصوص سازه‌های باز و بسته شونده را فراهم کرد تا سازه‌ای مناسب جهت حمل در فضاپیما و استفاده در فضا تولید شود.
این سازه‌ها باید این قابلیت را می‌داشتند که پس از حمل به فضا گسترش‌پذیر باشند و به اصطلاح باز شوند.

سقف‌های متحرک، راحت و مقرون‌به‌صرفه
امروزه استفاده از سازه‌های باز و بسته شونده روز به روز بیشتر شده است کما این که سقف‌های متحرک در دو دهه اخیر بسیار مورد استفاده قرار گرفته‌اند. نمونه‌های بارز استفاده از این سازه‌ها در استادیوم‌های ورزشی و اماکن عمومی است. هماهنطور که شاهد هستیم برپایی مسابقات ورزشی و کنسرت‌ها در سال‌های گذشته به نحو چشمگیری افزایش یافته است.
پر واضح است که لغو هر یک از این برنامه‌ها به علت آب و هوای نامناسب، هزینه‌هایی را در پی خواهد داشت. به عنوان مثال می‌دانیم که چمن زمین فوتبال و تنیس به نور خورشید نیاز دارد لذا استادیوم‌هایی که زمین چمن دارند همواره بدون سقف ساخته می‌شوند تا از نور خورشید جهت رشد چمن استفاده شود.

سقف متحرک (مدل پیشرو)
http://mahoot.ir/ماهوت/سقف-