ارسال پیام برای خشک کن تبریدی

خشک کن تبریدی

بازدید:١۵۵ | ا


خشک کن تبریدی هوا


خشک کن تبریدی (درایر)

این نوع از خشک کن کاربردهای فراوانی در صنعت هوای فشرده دارد. با استفاده از فرآیند خنک سازی با هوا که توسط آن رطوبت معلق در هوا می‌تواند به راحتی در مسیر جداسازی قرار گرفته و نقطه شبنم هوا را به سطح استاندارد رسانده و هوا را از رطوبت عاری می کند. گاز مورد استفاده در این سیستم برای تبرید مایع از میان گازهای مجاز توسط استانداردهای محیط زیست ISO انتخاب شده است. همچنین بدون نیاز به فیلتر گرد و غبار، اندازه کوچکتر دستگاه، هزینه کمتر تعمیر و نگهداری و خدمات برای این دستگاه، استفاده ی گسترده آن در صنایع مختلف را میسر کرده است.

نحوه کار خشک کن تبریدی
خشک کردن سرمایشی به این معنی است که هوای فشرده شده، خنک می‌شود و بدین طریق مقدار آب زیادی تقطیر شده و می‌تواند جدا شود. بعد از خنک کاری هوا و تقطیر آب، هوای متراکم به اندازه دمای محیط گرما داده شده، به طوریکه عمل تقطیر در بیرون سیستم لوله صورت نگیرد. اصول کار درایر ها به این گونه است که هوای فشرده مرطوب ابتدا وارد یک مبدل حرارتی می شود. هوای گرم ورودی بر اثر مجاورت با هوای سردی که می خواهد از درایر خارج شود تا حدودی خنک می شود. سپس هوا وارد اواپراتور می شود. در این قسمت دمای هوا تا دمایی مابین 3 تا 10 درجه سانتیگراد پایین می آید. هنگامی که هوا سرد می شود، بخار موجود در هوا به مایع تبدیل می شود. این مایع به وسیله شیر تخیله برقی جدا شده و به از سیستم خارج می شود. در نهایت هوای خشک از مبدل حرارتی عبور کرده و در اثر مجاورت با هوای گرم ورودی ، مجددا گرم شده و یک جریان هوای خشک و با دمای نرمال از درایر خارج می گردد.


مزایای استفاده از خشک کن هوا

خشک کن هوا به دلیل اینکه آب موجود در هوا را خشک میکند از پوسیدگی و فرسایش لوله های انتقال هوا تا حد بسیار زیادی جلوگیری میکند.
خشک کن هوا از آسیب رساندن به بخش های مکانیکی و سایر تجهیزات جلوگیری به عمل می آورد.
کیفیت کار به دلیل وجود هوا در مخزن ممکن است تا حد زیادی کاهش یابد که با وجود درایر کیفیت تا حد زیادی افزایش می یابد.

خرید خشک کن تبریدی

در خرید درایر باید به ابعاد آن توجه داشته باشید. اگر ابعاد خشک کن هوا کوچک باشد باعث ایجاد گرمای بیش از اندازه در دستگاه میشود و همین موضوع راندمان آن را تا حد زیادی کاهش میدهد. پس حتما سایز و ابعاد خشک کن هوا را مد نظر داشته باشید تا بتوانید بالاترین کارایی و راندمان را دریافت کنید. اگر اطلاعات کافی در نحوه انتخاب سایز درایر ندارید میتوانید از فروشندگان و یا تعمیرکارانی که از تجربه بالایی برخوردار هستند، اطلاعات کافی و لازم را به دست آورید.در خرید خشک کن هوا یا درایر باید همانند کمپرسور و مخزن هوای فشرده به متریال به کار رفته در آن و همچنین کشور سازنده توجه داشته باشید. برخی از درایر ها وجود دارند که در مدت کوتاهی یا از کار می افتند و یا کیفیت کار آنها با افت زیادی مواجه میشود. قبل از خرید خشک کن هوا اطلاعات لازم را به دست آورده و سپس خرید خود را نهایی کنید.

http://aircogroup.ir/refrigeration-