ارسال پیام برای کشت زئوپونیک چیست؟

کشت زئوپونیک چیست؟

بازدید:٢٠٠ | ا

زئوپونیک که دارای حدود 90 درصد زئولیت با 10 درصد ماسه، ورمیکولیت، پرلیت یا دیگر مواد معدنی است به تازگی روشی کارآمد در تولید غلات، مدیریت خاک و پرورش گل و گیاه زینتی مورد توجه قرار گرفته است. این اصطلاح برای توصیف کشت گیاهان در خاک مصنوعی دارای زئولیت استفاده می شود. بستر کشت زئوپونیک مانند یک کود کندرها عمل می کند که در آن مواد غذایی، طی واکنش های حلالیت و تبادل یونی، قابل حل می شوند تا برای جذب توسط گیاه در دسترس باشند.
مزایای استفاده از سیستم زئوپونیک
سیستم های زئوپونیک به طور موفقیت آمیزی در کوبا و بلغارستان توسعه یافتند ولی این گونه سیستم ها برای تامین مواد مغذی به تیمارهای دوره ای با کود های شیمیایی یا محلول های مغذی بیشتر از زئولیت ترکیب شده با مواد کانی نیازمندند. مطلوبترین سیستم های زئوپونیک؛ آنهایی هستند که ویژگی های جالب توجه زئولیتی مانند ساختمان سخت و متخلخل، چگالی حجم متوسط، زهکشی خول، قابلیت تبادل کاتیونی بالا و ثبات شیمیایی در قبال تغییرات Ph را دارا باشند و تغذیه متعادل گیاه را برای خیلی از چرخه های تولید بدون اضافه نمودن کودها تامین نماید. سیستم های زئوپونیکی با دارا بودن این خصوصیات می توانند در بخش های عظیم تجاری خاک CEC و فروشگاه های مصرف کننده، به عنوان واسطه های رشد گیاه مورد توجه قرار گیرند. زئولیت های می توانند رطوبت را افزایش دهند و هدایت آب را توسعه بخشند. همچنین میزان محصولات را در زمین های اسیدی افزایش داده و میزان جذب عناصر سنگین و مضر مانند مس، کادمیوم، سرب و روی توسط گیاه، در خاک های آلوده را کاهش دهند.
شرکت توسعه معادن ومواد معدنی آسیا تولید کننده زئولیت کلینوپتیلولیت در انواع دانه بندی با بالاترین کیفیت می باشد.
جهت کسب اطلاعات بیشتر، مشاوره و خرید با کارشناسان ما از طریق راه های زیر در تماس باشید.
http://immd.ir/%D8%B2%D8%A6%D9%88%D9%BE%D9%88%D9%86%DB%8C%DA%A9/
09331118625
02332224502
02128421230
کلمات کلیدی: زئولیت ، تولید کننده زئولیت، قیمت زئولیت ، زئولیت چیست؟ زئولیت کلینوپتیلولیت ، دانه بندی زئولیت ، فروش زئولیت ، زئولیت کشاورزی، زئولیت تهیه کود، جاذب رطوبت، زئولیت استخر پرورش ماهی ، Zeolite.

کشت زئوپونیک چیست؟
کشت زئوپونیک چیست؟
کشت زئوپونیک چیست؟
کشت زئوپونیک چیست؟
1 / 4
کشت زئوپونیک چیست؟
2 / 4
کشت زئوپونیک چیست؟
3 / 4
کشت زئوپونیک چیست؟
4 / 4
کشت زئوپونیک چیست؟
http://immd.ir/