ارسال پیام برای داستان موفقیت شرکت کوکاکولا

داستان موفقیت شرکت کوکاکولا

بازدید:١٨ | ا

داستان موفقیت شرکت کوکاکولا

"جان پمبرتن" مواد اولیه‌ی کوکاکولا را در یک کتری برنجی در حیاط پشتی خانه‌اش ترکیب کرد. دوست وی برای این محصول نام کوکاکولا را برگزید، وی خطاط بسیار خوبی بود و نام کوکاکولا را به گونه‌ای خطاطی کرد که هنوز هم به عنوان آرم این شرکت مورد استفاده است.

نوشابه کوکاکولا برای اولین بار در داروخانه عرضه شد. در آن ایام حدود 9 عدد از این نوشیدنی روزانه به فروش می‌رفت و مجموع فروش آن سال کوکاکولا فقط 50 دلار بود، نکته جالب این است که در کل این نوشیدنی برای تولیدکننده‌اش بیش از 70 دلار هزینه در بر داشت؛ یعنی سال اول، برای "جان پمبرتن" سال ضرر بود. اما وی هیچگاه ناامید نشد و با قدرت به کارش ادامه داد.

در سال‌های اول، کوکا بیشتر مصرف دارویی داشت و به عنوان یک نوشابه تقویتی مصرف می‌شد . به تدریج کوکاکولا جایش را در میان نوشابه‌ها باز کرد و به یکی از معروف‌ترین نوشیدنی‌های آمریکا تبدیل شد، پس از چندی این نوشابه سر از رستوران‌ها و ساندویچ‌فروشی‌ها درآورد. در سال 1925 کوکاکولا فروش میلیونی‌اش را آغاز کرد و در سال 1940 در 40 کشور عرضه شد، سپس در سال 1982 کوکاکولای رژیمی، بر تنوع محصولات این شرکت افزود. در حال حاضر، مصرف روزانه کوکاکولا در جهان بالغ بر 7 میلیارد دلار می‌شود.

رشد شرکت کوکاکولا مدیون نوآوری و خودباوری و تلاش و امیدواری "جان پمبرتن" است که حتی در سخت‌ترین شرایط هم ناامید نشد و به حرکتش ادامه داد.

منبع : کانال مدیران نامدار ایران

1 / 1
داستان موفقیت شرکت کوکاکولا