ارسال پیام برای کسب‌ و کار 150 میلیون‌دلاری «دیجی‌کالا» چگونه آغاز شد؟

کسب‌ و کار 150 میلیون‌دلاری «دیجی‌کالا» چگونه آغاز شد؟

بازدید:١۶ | ا

کسب‌ و کار 150 میلیون‌دلاری «دیجی‌کالا» چگونه آغاز شد؟

دیجی کالا - وب سایت برتر در زمینه ی فروش کالای دیجیتال
نیروی انسانی :300 نفر
سال تاسیس:1385

شاید هیج کس نتواند تصور کند که دو برادر که هنگام خرید دوربین در بازار تهران کلاه سرشان رفت ، امروز موسس بزرگترین وبسایت فروش کالا در ایران باشند.

مجله ی اکونومیست ، ارزش سایت آنها را صد و پنجاه میلیون دلار اعلام کرده بود و منابع مختلف از احتمال مبادله ی روزانه یک میلیارد و دویست میلیون تومان سخن می گویند.امروزه یکی از بزرگترین و فعال ترین سایتها در زمینه ی فروش کالا و تجارت الکترونیک سایت دیجی کالا می باشد.

دیجی کالا سایتی ست که در زمینه معرفی و فروش دستگاه‌های دیجیتال فعالیت می‌کند. این وب سایت به‌صورت میانگین روزانه حدود 400 هزار بازدید دارد. دفتر مرکزی این شرکت در روبروی فرهنگسرای ارسباران است که برای کارهای مالی و بازرگانی استفاده می‌شود. دفتر دوم در خارج از تهران و در جاده فتح واقع است که به مرکز پردازش‌ها نام‌گذاری شده است. دفتر سوم در پارک علم و فناوری شهرک پردیس می‌باشد که مرکز تکنولوژی و بازاریابی نام دارد.

ایده ی دیجی کالا

دو برادر به نام های سعید و حمید محمدی که در زمینه ی عکاسی دیجیتال فعالیت داشتند ،در سال 1384 ، پس از گشت و گذار در اینترنت برای یافتن یک دوربین مناسب ، راهی بازار جمهوری در تهران شدند . آنها پس از گذشت چند روز از خرید دوربین مورد نظر ، متوجه می شوند که لنز روی دوربین دست دوم و تعمیری است. این اتفاق ناخوشایند از تجربه خرید به شکل سنتی، که خیلی قابل اعتماد هم نبود، ایده ی اولیه تاسیس شرکت دیجی کالا بود.

این دونفر در سال 1383 تصمیم به راه اندازی این سایت گرفتند و در سال 1385 این سایت را ایجاد کردند. این دو برادر در ابتدا با پنج برسنل کار خود را آغاز کرده و در پایان سال 92 تعداد دویست پرسنل در مجموعه ی دیجی کالا مشغول به کار بودند.مدیران این سایت ، قصد دارند تا پایان امسال پانصد نفر به مجموعه ی خود اضافه کنند .

در گزارشی از مجله اکونومیست در سال 2014 سایت دیجی کالا با سرمایه 150 میلیون دلار در رتبه ی نخست سایت‌های ایران قرار گرفت. همچنین در گزارشی از واشنگتن پست در سال 2014 این سایت روزانه 3000 سفارش از مشتری‌ها دریافت می‌کند و این سایت در 16 شهر بزرگ ایران برای فروش محصولاتش نمایندگی دارد.

1 / 1
کسب‌ و کار 150 میلیون‌دلاری «دیجی‌کالا» چگونه آغاز شد؟