ارسال پیام برای چند راه برای شفای کودک درون

چند راه برای شفای کودک درون

بازدید:١۴ | ا

وقتی دلتان گرفت، گریه کنید، هرگز جلوی خودتان را نگیرید. گریستن نشانه انسان بودن شماست. به علاوه کودک درون‌تان نیز آرام خواهد شد.

دفترچه یادداشت شخصی داشته باشید و احساسات خود را یادداشت کنید و هر چند وقت یک بار به آن سر‌بزنید. به این ترتیب شما با کودک درون‌تان ملاقات کرده‌اید.

همراه با موسیقی سالم حرکات منظم و شاد انجام دهید. حرکات بدنی کودک درون تان را به وجد می‌آورد و به این ترتیب شما برای بقیه روز سوخت روانی کافی خواهید داشت.

وقت خود را با کسانی بگذرانید که به آنها علاقه مندید و از بودن با آنها لذت می برید. به این ترتیب کودک درون‌تان احساس امنیت و آرامش بیشتری خواهد کرد.

اتاق‌تان را آن طور که دلتان می‌خواهد تزیین کنید. حتی اگر برای دیگران خنده‌دار به نظر می‌رسد، چندان مهم نیست. پرده ها، رنگ دیوار و اشیا و لوازم، تابلوها و روتختی را با سلیقه خودتان انتخاب کنید.

به حس ششم و شهود خود احترام بگذارید. برای مثال اگر ته دلتان به انجام کاری راضی نیستید آن را انجام ندهید و یا در تصمیم گیری ها به ته قلبتان هم نگاهی بیندازید. کودک درون تان آنجا نشسته است.

از انتقاد نسبت به خود دست بردارید. در چنین لحظاتی کمی درنگ کنید. شما در حال شلاق زدن به کودک درون‌تان هستید، شلاق را دور بیندازید و با او مهربان باشید.

وقتی زیر فشار هستید و استرس دارید به کتاب های داستان کودکان پناه ببرید. این کار لذت بخش "کودک درون تان" را آرام خواهد ساخت.

از تفریح‌های گذری و کوتاه غافل نشوید. مانند تاب خوردن در یک پارک و یا خوردن یک فنجان چای داغ در زمستان آن هم وقتی هوس نوشیدن آن را می‌کنید. این کار یعنی پاسخ دادن به ندای کودک درون تان.

هیچ چیز مانند اسب‌سواری و دوچرخه‌رانی کودک درون‌تان را به وجد نمی‌آورد، امتحان کنید.

دردهای جسمانی فریاد خفه شده کودک درون شماست. پس علاوه بر درمان های جسمانی برای رابطه خود با وی فکری بکنید.


منبع : کانال مدیران فرهیخته

1 / 1
چند راه برای شفای کودک درون