ارسال پیام برای چه عواملی باعث میشود که کارکنان احساس تعلق بیشتری به شرکت خود داشته باشند

چه عواملی باعث میشود که کارکنان احساس تعلق بیشتری به شرکت خود داشته باشند

بازدید:١۶ | ا

بسیاری از افراد تصور می‌کنند که مفهوم تعلق شغلی مفهومی جدید است، اما دانشمندان ‌سال‌هاست که در این مورد تحقیقات مختلفی انجام داده‌اند. اولین بار ویلیام خان این مفهوم را در سال ۱۹۹۰ این‌گونه تعریف کرد:
“میزانی است که کارمندان یک شرکت به لحاظ ذهنی، هویت شخصی خود را در ارتباط با شغلشان تعریف می‌کنند”.
او به این نکته توجه کرد که سازمان‌ها معمولاً به تاثیری که “تجارب روزمره” افراد بر انگیزه‌ شغلی‌شان می‌گذارد بی‌توجه هستند، در عوض بر استعدادها و مهارت‌های افراد تکیه دارند. اما نکته قابل ذکر این است که اگرچه استعدادها و مهارت‌ها فاکتور بسیار مهمی برای پرسنل به شمار می‌رود، اما به اندازه کافی آن‌قدر قدرتمند نیست که بتواند تجارب ذهنی کارمندان در حیطه شغلی آنها را توضیح دهد.
برای مثال دو فرد با مهارت‌ها و پیشینه یکسان، ممکن است در یک شرکت و در یک تیم کار مشابهی داشته باشند، اما یکی از آنها کاملاً در کار باانگیزه و راضی باشد، در حالی‌که دیگری کاملاً بی‌حوصله و بدون تعلق خاطر به شغلش به نظر برسد. همین حس باعث خواهد شد که نفر اول به مراتب کارآیی و تاثیرگذاری بیشتری در محیط داشته باشد ، در حالی‌که نفر دوم علاوه بر این‌که بازدهی نومیدکننده‌ای که دارد‌، تاثیر بسیار زیان‌باری هم بر محیط کار خواهد گذاشت. آنچه می‌تواند تفاوت عملکرد این دو نفر را به خوبی توضیح دهد، مفهوم تعلق شغلی است.
تحقیقات گوناگون نشان داده که تعلق شغلی بیشتر در یک سازمان، هم در سطح کارآیی اشخاص، هم در سطح عملکرد گروه و هم در میزان رضایت مشتری تاثیر مثبتی خواهد گذاشت. بر اساس آخرین تحقیقات، تخمین زده شده که موضوع عدم تعلق شغلی تنها در آمریکا در طول سال، موجب ضرر ۵۰۰ میلیارد دلاری به شرکت‌ها می‌شود.
یکی از اصلی‌ترین دلایل احساس عدم تعلق شغلی در شرکت‌ها، رهبری غلط است. این عامل به تنهایی می‌تواند ۳۰ درصد از میزان تعلق را توضیح دهد. با این حال معمولاً اکثر رهبران از این عامل غافل هستند، به خصوص که در بسیاری از شرکت‌ها نقد از پایین به بالا بسیار کم اتفاق می‌افتد.
در واقع این اتفاق که کارمندان حس کنند می‌توانند صادقانه، با روی باز و بدون ترس از عواقب رئیس خود را نقد کنند بسیار نادر است. حتی این‌که به رئیس‌تان بگویید احساس تعلق کمی به شرکت و کارتان دارید کار بسیار دشوار و ناممکنی به حساب می‌آید، در حالی‌که بروز ندادن این مشکل بزرگ به ضرر همه خواهد بود.

منبع : کانال مدیر فرهیخته

1 / 1
چه عواملی باعث میشود که کارکنان احساس تعلق بیشتری به شرکت خود داشته باشند