ارسال پیام برای هواساز بیمارستانی چه ویژگی هایی دارد؟

هواساز بیمارستانی چه ویژگی هایی دارد؟

بازدید:٨ | ا

هواساز بیمارستانی یکی از کاربردی ترین تجهیزات تهویه برای مراکز بهداشتی و درمانی است. تجهیزات هواساز در بیمارستان ها به طور قوی در فراهم کردن یک محیط امن تر، هم برای بیماران و هم برای کارمندان بسیار موثر عمل می‌کنند.
تفاوت های زیادی بین یک هواساز مخصوص بیمارستان و هواسازهای معمولی برای سایر ساختمان ها وجود دارد. اگر در این میان نامی از هواساز هایژنیک شنیده باشید، منظور، هواسازهایی هستند که ویژه بیمارستان ها و مراکز خدمات درمانی طراحی شده‌اند.

اهداف طراحی و ساخت هواساز بیمارستانی
**نیاز به محدود کردن حرکت هوا در داخل یا بین بخش های مختلف ساختمان
**برطرف کردن نیازهای خاص تهویه و تصفیه هوا برای رقیق کردن آلاینده ها، کاهش غلظت آنها و یا حذف کامل از محیط بیمارستان
**کاهش آلاینده هایی که به شکل بو، میکروارگانیسم های هوا، ویروس ها و مواد شیمیایی خطرناک و نظایر اینها در محیط بیمارستان منتشر می‌شوند.
**تنظیم شرایط دمایی و رطوبت در محیط بیمارستان و کنترل دقیق هر یک از بخش ها
**طراحی پیشرفته برای کاهش خطر انتقال عوامل بیماری زا از راه هوا و حفظ محیط استریل و درمانی برای بیماران و کارمندان

تمام موارد فوق، جزو نیازهای ضروری هر بیمارستان یا واحد خدمات درمانی محسوب می شود. برای اینکه حجم زیادی از هوای تمیز باید میان بخش های مختلف منتقل شود، این کار به سیستم های تهویه ای قوی نیاز دارد که بهترین آنها، هواساز بیمارستانی است.
خنک کردن هوای بیمارستان، تامین گرمایش، رطوبت زدایی یا مرطوب کردن هوا در سطح متعادل، مهمترین وظایف هواسازها در بیمارستان هستند.

*هواساز بیمارستانی برای اتاق ایزوله
یکی از مهم ترین بخش های هر بیمارستان، اتاق های ایزوله است. اتاق ایزوله به اتاق هایی گفته می شود که بیمارانی که وضعیت خطرناکی دارند و بیماری آنها مسری است، در آنجا نگهداری می شوند. عوامل بیماری زایی که این بیماران را درگیر کرده می‌تواند به سرعت در محیط منتشر شود؛ یک هواساز قوی از نوع هواساز هایژنیک با گرید بالا، برای اتاق ایزوله نصب می شود تا علاوه بر اینکه بتواند به جابجایی هوا کمک کند، تهویه را با راندمان بالا انجام داده و از انتشار عوامل بیماری زا جلوگیری نماید.
نصب هواسازهای قوی برای اتاق ایزوله در بیمارستان بسیار ضروری است. این تجهیزات، خطر انتقال میکروارگانیسم ها از طریق هوا از منبع نگهداری بیمار اتاق ایزوله، کاهش می دهد. در تمام اتاق های ایزوله، نصب هواسازهای قوی، بسیار ضرورت دارد.

*اساس عملکرد هواساز بیمارستانی
هواسازهای بیمارستانی بر مبنای تصفیه و تهویه هوا طراحی می شوند. این هواسازها مجهز به فیلترهای قوی هستند که می‌توانند آلاینده ها را حذف کنند و در نهایت، پس از تنظیم دما و رطوبت، هوای تمیز را به محوطه های داخل بیمارستان هدایت کنند.
آنچه مسلم است، در توضیح عملکرد هواسازهای بیمارستانی هدایت جریان هوای مشخص با سرعت استاندارد، ضرورت دارد. همچنین هوای تهویه شده زمانی به کانال های خروجی منتهی می شود که غلظت آلاینده ‌های آن در حد استاندارد هواساز تنظیم شده باشد.
فیلترهای داخل هواساز از کیفیت بالایی برخوردار است و حتی کوچکترین ذرات را حذف می کند. تجهیزات رطوبت زنی یا رطوبت زدا در داخل هواسازهای بیمارستانی، سطح رطوبت هوا را قبل از خروج از سیستم تنظیم می کنند.
*********************************************************
برای خرید بهترین سیستم های هواساز می توانید از طریق شرکت تهویه آران انرژی اقدام کنید:
اطلاعات تماس شرکت تهویه آران انرژی:
مدیر فروش: حمیدرضا بهرامی
تلفن همراه: ۰۹۱۲۱۷۱۴۲۷۳
تلفن ثابت شرکت: ۰۲۱۲۸۴۲۴۸۵۴
آدرس ایمیل: info@chillerco.ir
وبسایت: https://chillerinfo.ir
تلگرام: Aranenergyco@