ارسال پیام برای چند پیشنهاد برای داشتن اخلاق حرفه‌ای در محیط کار

چند پیشنهاد برای داشتن اخلاق حرفه‌ای در محیط کار

بازدید:١٩ | ا

افراد حرفه‌ای با رفتار، اهداف و توانایی‌های خود معرفی می شوند؛ اخلاق حرفه‌ای نشانه‌ی کیفیت کار و خدمات است. تمام مدیران و کارآفرینان می دانند اخلاق حرفه‌ای همان چیزی است که شکست را به موفقیت تبدیل می کند، به همین خاطر به حفظ کارمندان حرفه‌ای خود علاقه‌مند هستند.
در ادامه‌ی مقاله با 10 فرمان اخلاق حرفه‌ای در محل کار آشنا شوید:
همیشه بهترین‌ها را بخواهید
این بهترین قانون برای برتری در هر کاری است. کیفیت باعث می شود شما و کاری که ارائه می دهید برجسته شود. برتری به معنای ارائه‌ی کیفیتی بالاتر از استانداردهاست، چیزی که باید به عادت تبدیل شود تا اثر خوبی روی همکاران و مدیران بالا رده داشته باشد.

قابل اعتماد باشید
قابل اعتماد بودن به معنای به انجام رساندن وظایفی است که به شما محول شده در کنار برآورده کردن انتظارات. با اثبات صداقت و درستکاری خود در طی زمان، می توانید اعتماد مدیران و همکارانتان را جلب کنید.

با ادب و احترام رفتار کنید
بهتر است با دیگران رفتاری مؤدبانه و توأم با مهربانی داشته باشید. این کار باعث می شود تعاملات اجتماعی‌تان در محیط کار به خوبی پیش برود و احترام دیگران را جلب کنید.

مسئولیت پذیر باشید
باید در مقابل کارها و وظایف خود پاسخ گو باشید. پس همواره مسئولیت کارهای خود را به عهده بگیرید، فارغ از این که کارهایتان مثبت است یا منفی.

صادقانه، صریح و شفاف حرف بزنید
صداقت نشانه‌ای از یک شخصیت پایبند به اخلاقیات است، این امر به ویژگی‌های مثبت چون راست‌گویی، وفاداری، یکرنگی، صمیمیت و خلوص دلالت دارد؛ به طور کلی رفتار کردن به گونه‌ای که دیگران از کارهایی که انجام می‌شود مطلع باشند.

شایسته باشید و همواره شایستگی خود را ارتقا دهید
شایستگی به معنای توانایی فرد برای انجام درست یک شغل و ترکیبی است از دانش، مهارت و رفتاری که باعث بهبود عملکرد می شود. شایستگی با بالا رفتن تجربه بیشتر می شود و با تمایل شما به یادگیری رابطه‌ی مستقیم دارد.

در هر شرایط اخلاق مدار باشید
"عمل کردن بر مبنای قوانین" بهترین روشی است که یک فرد می تواند در محل کار در پیش بگیرد. وقتی آیین نامه‌ها کافی نیستند، به گونه‌ای رفتار کنید که وجدانتان آرام باشد.

شریف و امانت دار باشید
رفتار شرافتمندانه نشانه‌ی "اصالت روح، جوانمردی و مخالفت با کم کاری" است و از ثبات شخصیت شما نشات می گیرد.

از اسرار حفاظت کنید و به محرمانگی پایبند باشید
ممکن است در محل کار به دلیل اعتماد، اطلاعاتی با شما به اشتراک گذاشته شود؛ مهم این است از این اعتماد سوء استفاده نکنید.

الگوی خوبی برای دیگران باشید
باید الگوی خوبی از خود ارائه دهید و از طریق آن دیگران را هدایت کنید. حرفه‌ای بودن یعنی در زندگی خود چه در محل کار و چه بیرون آن، عبرت و الگوی دیگران باشید.

1 / 1
چند پیشنهاد برای داشتن اخلاق حرفه‌ای در محیط کار