816 پست 3 دنبال کننده
www.sanat.ir/rgtav

شركت روانساز گستر تاو

تامين و فروش انواع روغنهاي صنعتي،انواع گريس وضديخ و انو

مقالات فنی و تخصصی شركت روانساز گستر تاو

 • ارسال در مقالات فنی و تخصصی شركت روانساز گستر تاو

  دانستنی های روغن موتور

  ✅ یکی از وظایف روغن موتور گرما زدایی ناشی از حرارت های ایجاد شده ی درون موتور و در نتیجه خنک کردن آن می باشد.
  ▫️سیستم رادیاتور، تنها مسئول خنک کردن قسمت های بالایی موتور خودرو می باشد و مابقی قسمت ها (مانند میل لنگ، محور بادامکی، چرخ دنده ها، پیستون ها، یاتاقان ها، بلبرینگ ها و بسیاری از قطعات بحرانی موتور خودرو) توسط روغن موتور باید خنک شوند.
  ▫️گرمای ایجاد شده در موتور خودرو به سبب فرآیند سوخت و اصطکاک قطعات متحرک موتور خودرو، تولید می شود. هنگامی که روغن موتور از درون این سیستم عبور می کند، به صورت مستقیم با سطوح داغ در تماس بوده و بدین گونه حرارت را از قطعات موتور به محفظه روغن هدایت می کند.
  ▫️در صورتیکه این وظیفه ی روغن موتور به خوبی انجام نشود، رسوبات بر روی قطعات موتور باقی می ماند و این امر سبب کاهش عملکرد موتور و تسریع در فرآی

  بیشتر
 • ارسال در مقالات فنی و تخصصی شركت روانساز گستر تاو

  دانستنیهای_روغن_موتور

  ✅یکی از وظایف روغن موتور گرما زدایی ناشی از حرارت های ایجاد شده ی درون موتور و در نتیجه خنک کردن آن می باشد.
  ✅سیستم رادیاتور، تنها مسئول خنک کردن قسمت های بالایی موتور خودرو می باشد و مابقی قسمت ها (مانند میل لنگ، محور بادامکی، چرخ دنده ها، پیستون ها، یاتاقان ها، بلبرینگ ها و بسیاری از قطعات بحرانی موتور خودرو) توسط روغن موتور باید خنک شوند.
  ✅گرمای ایجاد شده در موتور خودرو به سبب فرآیند سوخت و اصطکاک قطعات متحرک موتور خودرو، تولید می شود. هنگامی که روغن موتور از درون این سیستم عبور می کند، به صورت مستقیم با سطوح داغ در تماس بوده و بدین گونه حرارت را از قطعات موتور به محفظه روغن هدایت می کند.
  ✅در صورتیکه این وظیفه ی روغن موتور به خوبی انجام نشود، رسوبات بر روی قطعات موتور باقی می ماند و این امر سبب کاهش عملکرد موتور و تسریع در فرآیند س

  بیشتر
 • ارسال در مقالات فنی و تخصصی شركت روانساز گستر تاو

  طبقه بندی و کنترل روانکارها

  بطور کلی تولید کنندگان روانکارها می بایست کنترل و دقت بسیاری را در خصوص ساخت روانکارهای مورد مصرف در صنایع غذایی بکار گیرند.
  آنها باید تضمین کننده سلامت بهداشت تولیدات خود باشند. استانداردهای این روانکارها بستگی به نوع کاربردشان دارد. به عبارتی میزان تماس این روانکارها با مواد خوراکی نوع آنرا مشخص می کند.
  طبقه بندی اولیه آنها شامل سه گروه است:
  گروه اول H1 بوده که مربوط به صنایع غذایی و تولیدکنندگان نوشیدنی است. این استاندارد شامل مواردی است که ممکنست روانکار بطور اتفاقی با محصول تولید شده تماس مستقیم پیدا کند. بطور مثال بصورت اسپری و یا قطره در زمان ساخت و یا در طول بسته بندی با محصول تماس پیدا کند.
  گروه H2 نیز شامل همین صنایع است با این اختلاف که این روانکارها به هیچ عنوان احتمال تماس با محصولات را ندارند.
  گروه H3 روانکارهایی هست

  بیشتر
 • ارسال در مقالات فنی و تخصصی شركت روانساز گستر تاو

  مواد افزودنی ضد سایش

  با افزایش روزافزون تقاضای بازار روانکارها تحقیقات زیادی برای گسترش و بهبود عملکرد روغن ها در حال انجام است.
  علاوه بر روغن هایی که دارای پایه نفتی (معدنی) هستند، روغن های سینتتیک مانند استرهای آلی و روغن های سیلیکونی نیز برای بهبود عمل روانکاری، احتیاج به مواد افزودنی (Addetive) خود دارند. به دلیل پیچیدگی عملکرد مواد افزودنی، نمی توان آنها را بدون آزمایش و تعیین نسبت های آنها به روغن افزود. نسبت های ادتیو از طریق تحقیق و انجام آزمایش های کاربردی معلوم می شود.
  یکی از مهمترین افزودنی هایی که در روغن ها (پایه معدنی و پایه سینتتیک) مورد استفاده قرار می گیرد مواد افزودنی ضد سایش (Anti Wear Addetive) هستند که بسته به سختی کار، از انواع مختلف آنها استفاده می شود. ا
  دتیو ضد سایش با تشکیل یک فیلم سطحی از طریق جذب فیزیکی و شیمیایی، اصطکاک و سایید

  بیشتر
 • ارسال در مقالات فنی و تخصصی شركت روانساز گستر تاو

  اساس گروه بندی روغن های پایه

  در اوایل دهه90 شرکت انستیتو نفت آمریکا به منظور سهولت در تبدیل دسته ای از روغن های پایه به دسته دیگر، به گروه بندی روغن های پایه پرداخت. با وجودی که در آن زمان این گروه بندی برای پنج دسته ای که وجود داشت صورت گرفت و امروزه خطوط بین این دسته ها از ناهمگونی کمتری برخوردارند اما هنوز گروه بندی روغن های پایه برای معرفی این قبیل روغن ها سودمند است.
  به طور کلی روغن های پایه ای که براساس تکنولوژی های قدیمی Solvent Refining و Solvent Dewaxing تولید می شوند در گروه یک و روغن پایه های مدرن تر که از فناوری تولید Hydroprocessing بهره می برند در گروه های II و III (در صورتی که VI یا شاخص گرانروی آنها از120 بزرگتر باشد) قرار می گیرند.
  روغن پایه های گروه IV از پلی آلفا الفین ها (PAOs) تشکیل شده است و دیگر روغن های پایه در گروه V قرار دارند. بنابراین گر

  بیشتر
 • ارسال در مقالات فنی و تخصصی شركت روانساز گستر تاو

  نسل جدید افزودنی های ضد کف در سیالات حل شونده

  در حال حاضر، سازندگان سیالات ماشین کاری با چالشهای اساسی روبه رو هستند که عملیات ماشین کاری نوین در پیش پای آنان نهاده است. از یک طرف قوانین زیست محیطی و مقررات مربوط به ایمنی و بهداشت شغلی، تولیدکنندگان را در انتخاب مواد اولیه محدود می کنند و از طرف دیگر صنایع مصرف کننده هر روز طالب افزایش کیفیت و کارایی این محصولات هستند. انتخاب افزودنی ضد کف مناسب نیز از این امر مستثنی نیست و یکی از وظایف با اهمیتی است که بر دوش مهندسان شیمی نهاده می شود. با وجود اینکه در بیشتر موارد دو اصطلاح ضد کف1 و کف زدا2 بجای یکدیگر بکار می رود، تعریف درست این اصطلاحات با یکدیگر متفاوت است. کف زدا، مواد شیمیایی یا ترکیبات فرموله شده ای هستند که کفی را که قبلاً تولید شده از بین می برند. این ترکیبات (به استثنای مقادیر زیاد آن) از تشکیل کف جلوگیری نمی کنند. اما ضد کف،

  بیشتر
 • ارسال در مقالات فنی و تخصصی شركت روانساز گستر تاو

  روشی برای بررسی کاهش ادتیوهای آنتی فوم

  ترکیبات آنتی فوم، یکی از متداول ترین ادتیوهایی هستند که در ساخت انواع روانکارها و سیالات هیدرولیک مورد استفاده قرار می گیرند. همانگونه که از نام آنها استنباط می شود هدف اصلی استفاده از این مواد، تاخیر در تشکیل کف پایدار روی سطح روغن در مخازن و گیربکس ها است. به طور معمول سیلکون ها یا ترکیبات حاوی سیلیس و کوپلیمرهای اکریلیک در فرمولاسیون با روغن پایه معدنی مورد استفاده قرار می گیرند. روغن های توربین با گریدهای پایین تر و سیالات هیدرولیک با ادتیو آنتی فوم اکریلاتی فرموله می شوند، در حالی که ممکن است در ساخت روغن های دنده با گریدهای بالاتر، روغن دستگاههای تولید کاغذ و روانکارهای موتوری از ترکیبات سیلکونی استفاده شود. وقتی امکان تشکیل کف پایدار فراهم شود انتظار می رود که دیگر عمل روانکاری به طور موثر صورت نگیرد.
  در مواردی کف، عامل نگرانی نیست

  بیشتر