www.sanat.ir/sanat

روابط عمومی صنعت

اطلاع رسانی، مقالات و اخبار صنعت

5 از 5
 • حدود70% از زمان بیداری افراد بشرح ذیل در ارتباطات می گذرد

  ٢ بازدید | زمان ارسال: ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ ۱۰:۴۶ |

  رانکن یکی از پژوهشگران علم ارتباطات در مطالعه ای به این نتیجه رسید که حدود70% از زمان بیداری افراد بشرح ذیل در ارتباطات می گذرد:

  گوش دادن 42%

  سخن گفتن 32%

  خواندن 15%

  نوشتن 11%

  میتوان گفت گوش دادن اساس ارتباطات بین اشخاص است و اگر به درستی انجام نگیرد ارتباط ناقص خواهد بود و این مهارتی است که اکثر ما در آن احتیاج زیادی به تقویت داریم!

  منبع : آکادمی مدیریت حرفه ای

  1 / 1
  حدود70% از زمان بیداری افراد بشرح ذیل در ارتباطات می گذرد
 • ۱۲ شخصیت مختلف در محیط کار و روش درست تعامل با آنها

  ٢ بازدید | زمان ارسال: ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ ۱۰:۳۱ |

  هریک از همکاران در محیط کار شخصیت خاص خودشان را دارند، بنابراین نمی‌توان با همهٔ آنها به یک شکل رفتار کرد. توجه به این نکته اهمیت زیادی در پیشرفت شغلی ما دارد و بهتر است تا جای ممکن روش درست تعامل با آنها را بدانیم.

  در ادامه ۱۱ مورد از انواع مختلف همکاران، چگونگی شناخت و تشخیص آنها و راه کنار آمدن با آنها را شرح داده ایم:

  برنده
  او کارمندی ایده آل است. برنده فردی است که همیشه در لحظات حساس یا پروژه‌های بزرگ به او تکیه می‌کنند. این فرد فهرست بلندی از دستاوردها دارد و مسئولیت پذیر است. برنده از دارایی‌های باارزش شرکت به شمار می‌رود.
  همیشه این نوع همکاران را حمایت کنید، قدردان آنها باشید و از خودتان بپرسید: «چه چیزهایی می‌توانم از این فرد بیاموزم تا حتی از او نیز بهتر شوم؟»

  قهرمان خاموش
  او کسی است که کار خود را بدون تقدیری که سزاوا

  بیشتر
  1 / 1
   ۱۲ شخصیت مختلف در محیط کار و روش درست تعامل با آنها
 • تکنیک شش کلاه تفکر

  ٢ بازدید | زمان ارسال: ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ ۱۰:۲۲ |

  تکنیک شش کلاه تفکر (six thinking hats technique) یکی از مهم‌ترین تکنیک‌های خلاقیت است.
  ابداع کننده این تکنیک، ادوارد دوبونو (پدر تفکر خلاق) است.در این تکنیک به‌طور کلی با استفاده از شش سبک فکری، موضوع یا مسئله مورد نظر، بررسی می‌شود. برای هریک از شش سبک فکری نیز یک کلاه با رنگی مخصوص در نظر گرفته شده است. در واقع رنگ کلاه‌ها نمایان‌گر طرز تفکر و نگرش افراد می‌باشد.

  دوبونو با ارائه تکنیک شش کلاه تفکر، سعی می‌کند به‌کسانی که دورهم جمع می‌شوند، بیاموزد که تک‌بعدی فکر نکنند. به تفکر خود وسعت دهند و آنگاه به راه‌های خلاق بیندیشند. در نهایت با یک هماهنگی مدبرانه نتایج را طبقه‌بندی کرده و در تصمیم‌گیری از آن استفاده کنند.

  در این تکنیک افراد با گذاشتن هر یک از کلاه‌ها بر سرشان، سبک فکری‌شان را براساس رنگ کلاه‌شان تغییر می‌دهند.
  در واقع ای

  بیشتر
  1 / 1
  تکنیک شش کلاه تفکر
 • تاثیر جملات مثبت در زندگی

  ٧ بازدید | زمان ارسال: ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ ۱۱:۰۶ |

  جالب است بدانید ادیسون ۱۰۹۳ اختراع اساسی و مهم دارد. وی در مورد زندگی اش می گوید:

  شانزده ساله بودم که به جرم کودن بودن از مدرسه اخراجم کردن، روز یا شبی رو به یاد نمیارم که از پدرم کتک نخورده باشم.

  موفقیت من دو دلیل مهم داشت ، یکی پشتکار فراوانی که داشتم و دیگری مادرم که علی رغم بداخلاقی های پدرم به شدت مرا دوست داشت و همیشه با شوق تمام مرا *نابغه* خطاب می کرد. به طوری که باورم شد نابغه هستم و به این جایی که هستم رسیدم."

  یکی از مشکلات عمده ی ما "منفی" هایی است که در زندگی ما جاری است و توسط خود یا اطرافیانمان مدام تکرار می شود به طوری که به یک باور عمیق در ما تبدیل می شود.
  گوته می گوید :" بزرگترین شیطان گمان بدی است که نسبت به خودت داری."

  بهتر است از همین امروز که می خواهیم در جاده ی موفقیت و تحول گام برداریم ،
  واژه های "نم

  بیشتر
  1 / 1
  تاثیر جملات مثبت در زندگی
 • کنش‌گرا باشید

  ٧ بازدید | زمان ارسال: ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ ۱۰:۵۴ |

  کنشگرایی به این معنا است که همواره به کاری فکر کنید که از دستتان برمی‌آید و روی آن کنترل دارید. برخلاف رفتار واکنشی که مدام درحال ایرادگرفتن از شرایط بد و تمرکز بر چیزهایی است که بر آن‌ها کنترلی ندارد. در حالت کنش‌گرا باری از مسئولیت و تلاش بر دوش فرد کنش‌گر قرار می‌گیرد. چرا که از خودش می‌پرسد: بهترین کاری که می‌توانم انجام بدهم چیست؟ او نمی‌گوید: چه قوانین بدی که اجازه نمی‌دهند من هیچ‌کاری انجام بدهم! بر اثر ایجاد چنین مسئولیت بزرگی است که اکثر افراد، انجام کاری را که دوست دارند، رها می‌کنند و رفتار کنش‌گرایانه را انتخاب نمی‌کنند. کنش‌گرا بودن به‌معنی پذیرش مسئولیت صددرصد رفتارهای خود است.

  منبع : کانال آکادمی مدیریت حرفه ای

 • آرتور شوپن‌هاور فیلسوف معروف می گوید:

  ٧ بازدید | زمان ارسال: ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ ۱۰:۴۲ |

  «تمام حقایق سه مرحله را طی می‌کنند: مرحله‌ی اول استهزاء و تمسخر است. سپس مرحله‌ی مخالفت شدید قرار دارد و در پایان، آن حقیقت به عنوان اصل بدیهی پذیرفته می‌شود»

  مدیرانی که جرأت انجام کارهای جدید و غیر معمول را دارند خودشان را برای مقاومت در برابر مخالفت‌ها نیز آماده می‌کنند. آنها با جسارت خاصی به عقاید خودشان پایبند می‌باشند و با آغوش باز آماده‌اند تا مسخره شوند، با آنها مخالفت شود اما می دانند که در نهایت، افکارشان پذیرفته می شود.

  دوری از انتقادات امری بسیار ساده است، کافی است کاری نکنید، حرفی نزنید، تابع باشید و هیچ کس نباشید!

  مدیران موفق می‌دانند هنگامی که بر عقاید و ایده های جدیدشان تاکید می ورزند، و از عقاید سنتی فاصله میگیرند، افراد بسیاری که مفاهیم جدید را نمیپذیرند شروع به اعتراض، مسخره و مخالفت می کنند.
  تنها مدیرانی که هیچ

  بیشتر
  1 / 1
  آرتور شوپن‌هاور فیلسوف معروف می گوید:
 • عادات رئیس‌های دوست داشتنی و موفق

  ٢٢ بازدید | زمان ارسال: ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ ۱۲:۱۱ |

  آیا می‌دانید مدیران_دوست_داشتنی چه عادت‌هایی دارند؟ شاید تاکنون یک رئیس قدرتمند و بانفوذ داشته‌اید و می‌دانید چقدر وجود آن برای موفقیت شرکت لازم است. بنا بر گزارش موسسه‌ی گالوپ در سال ۲۰۱۵ میلادی، کارمندانی که عملکرد بهتری دارند توسط مدیران بهتری هدایت می شوند. در ادامه مقاله عادات رئیس‌های دوست داشتنی و موفق را بیان می کنیم:

  مدیران موفق منظورشان را صریح بیان می‌کنند:
  جفری_جی_فاکس (Jeffrey J.Fox)، مدیر شرکت مشاوره Fox & Company و نویسنده کتاب "چطور یک رئیس خارق‌العاده باشیم؟" می‌گوید: «اغلب کارمندان از حرف‌های دوپهلو بدشان می‌آید. پس اگر واضح حرف نزنید مجبور می شوید انرژی زیادی صرف برطرف کردن شایعات کنید.» رئیس‌های خوب و دوست‌داشتنی حرف‌های دوپهلو نمی‌زنند و همیشه منظور خود را واضح و صریح بیان می‌کنند.

  مدیران موفق به کارمندهایشان اعت

  بیشتر
  1 / 1
  عادات رئیس‌های دوست داشتنی و موفق
 • «قلم‌چی»؛ از کجا به اینجا رسید؟

  ٢٢ بازدید | زمان ارسال: ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ ۱۱:۱۹ |

  سال ۷۲ اتفاقی مهم در تاریخ کنکور ایران رقم می‌خورد؛ یک حادثه‌ی شیرین کنکوری؛ اولین آزمون به شیوه‌ی قلم‌چی در زیرزمین دبستان آزادگان، خیابان بوستان چهارم در منطقه پاسداران تهران برگزار شد و نزدیک به ۶۰ نفر هم داوطلبانه آمدند و در آن شرکت کردند

  کاظم قلم‌چی، در دی‌ماه سال ۱۳۳۴، در میدان خراسان تهران متولد شد. مادر و خاله‌های قلم‌چی فرهنگی بودند، کاظم قلم‌چی زیاد از پدر خود که حدود ۳۰ سال از او دور بوده صحبت نمی‌کند و بیشترین تاکید وی بر روی نقش مادرش در زندگی اوست. او مردی است که زندگی پرحادثه‌ای داشته و تمایل چندانی به بازگویی حوادث زندگی خود ندارد.

  او مجبور بود برای کمک به مادر و برادرش تابستان‌ها کار کند و برای دبیرستان هم سراغ مدارس شبانه برود. خودش در معدود مصاحبه‌هایی که انجام داده است میگوید: «از دوران دبستان، تابستان که شروع می‌ش

  بیشتر
  1 / 1
  «قلم‌چی»؛ از کجا به اینجا رسید؟
 • 8 عادتی که بیل گیتس را ثروتمند کرد

  ٣١ بازدید | زمان ارسال: ۱۳۹۹/۰۶/۱۱ ۱۱:۴۳ |

  ۱- گیتس همیشه در حال یادگیری است

  گیتس به ترک کردن هاروارد معروف است، اما تنها دلیلی که باعث شد هاروارد را ترک کند این بود که او و الن شاهد فرصت محدودی برای راه انداختن شرکت نرم افزاری خودشان بودند. در واقع گیتس عاشق یادگیری است و اغلب در کلاس هایی شرکت می کرد که در آنها ثبت نام نکرده بود. این ویژگی او در جابز نیز وجود داشت. جابز هم از Reed College انصراف داد تا بتواند در کلاس های مورد علاقه اش شرکت کند.

  ۲- او هر نوع کتابی که فکرش را بکنید می خواند

  پدر گیتس در مصاحبه ای گفته بود: «تقریباً هر نوع کتابی توجه او را به خود جلب می کرد؛ دائرة المعارف، علمی تخیلی، هرچه فکرش را بکنید». والدین گیتس از علاقه بسیار فرزندشان به خواندن کتاب به وجد می آمدند، اما باید پای میز شام قانون «مطالعه ممنوع» وضع می کردند. آن عشق به مطالعه هنوز هم در

  بیشتر
  1 / 1
  8 عادتی که بیل گیتس را ثروتمند کرد