www.sanat.ir/sanat

روابط عمومی صنعت

اطلاع رسانی، مقالات و اخبار صنعت

(2 نظر) 5 از 5
 • نمایشگاه کودک و نوجوان، اسباب بازی، سرگرمی و اوقات فراغت شیراز 98 پانزدهمین

  ٣ بازدید | زمان ارسال: ۱۳۹۸/۰۳/۳۰ ۱۱:۱۲ |

  نمایشگاه کودک و نوجوان، اسباب بازی، سرگرمی و اوقات فراغت شیراز 98 پانزدهمین دوره
  تاریخ برگزاری : 28 خرداد الی 1 تیرماه 98
  زمان بازدید: 17 الی 22
  برگزار کننده :36212525-071
  محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی شیراز

  نمایشگاه کودک و نوجوان، اسباب بازی، سرگرمی و اوقات فراغت شیراز 98 پانزدهمین
 • تاریخچه شرکت مینو

  ٣ بازدید | زمان ارسال: ۱۳۹۸/۰۳/۳۰ ۱۱:۰۳ |

  پفک و ویفر درایران ؟

  در پایان دهه 1330، کم‌کم کارخانه‌هایی در ایران دایر شده بود. از آن جمله می‌توان به کارخانه روغن نباتی شاه‌پسند، کارخانه کانادا درای، کارخانه بیسکویت‌سازی ویتانا و آب‌نبات و تافی داداش‌زاده اشاره کرد. بستنی کیم در ایران به بازار آمد و برادران ساهاکیان، تولیدکننده نوشابه کانادا درای و گروه مراد اریه مشغول تاسیس کارخانه بستنی شدند. اما یکی از کسانی که مهم‌ترین تاثیر را در تغییر ذائقه تنقلات ایرانی گذاشت، علی خسروشاهی است و شرکت مینو. خسروشاهی کار تولید مواد غذایی را با تولید آب‌نبات و تافی شروع کرد، اینکه چرا او با این محصولات کار را آغاز کرد، احتمالاً بازار بزرگ‌تر آن بود. مدتی بعد ویفر هم اضافه شد. نام اولین محصول مینو تافی کره‌ای سه ستاره بود. آب‌نبات شیری خیلی زود مورد پسند مصرف‌کنندگان قرار گرفت. شرکت مینو، در اواخر

  بیشتر تاریخچه شرکت مینو
 • شاخص جهانی کارآفرینی ۲۰۱۸

  ٣ بازدید | زمان ارسال: ۱۳۹۸/۰۳/۳۰ ۱۰:۴۱ |

  شاخص جهانی کارآفرینی ۲۰۱۸

  شاخص جهانی کارآفرینی هر سال توسط موسسه کارآفرینی و توسعه جهانی (GEDI) ارائه می‌شود. این شاخص متفاوت از شاخص‌های کارآفرینی خروجی محور (نظیر تعداد بنگاه‌های جدید) و شاخص‌های چارچوب محور (نظیر مقایسه سیاست‌ها و مقررات کشورها)، برای به تصویرکشیدن اکوسیستم‌های کارآفرینانه طراحی شده است.

  شاخص جهانی کارآفرینی ۲۰۱۸ برای ۱۳۷ کشور محاسبه شده و کشورها براساس امتیاز در این شاخص رتبه‌بندی شده‌اند. در این شاخص جهانی کارآفرینی ۲۰۱۸ ایالات متحده با امتیاز ۸۳.۶ در رتبه اول قرار دارد و پس از آن، سوئیس با امتیاز ۸۰.۴ در رتبه دوم قرار دارد.

  در آسیا و اقیانویسه، استرالیا با رتبه جهانی ۵ دارای بهترین رتبه است و بنگلادش با رتبه ۱۳۴ دارای بدترین رتبه در این منطقه است.

  ایران نیز در شاخص جهانی کارآفرینی ۲۰۱۸، دارای رتبه جها

  بیشتر شاخص جهانی کارآفرینی ۲۰۱۸
 • مدیران بزرگ چه ویژگی‌هایی دارند؟

  ٣ بازدید | زمان ارسال: ۱۳۹۸/۰۳/۳۰ ۱۰:۳۷ |

  مدیران بزرگ چه ویژگی‌هایی دارند؟

  در این عصر مدیران شرکت‌ها بی‌شک با بحران مواجه شده‌اند. تقریبا یک‌سوم از کارمندان به مدیریت شرکت‌ها اعتماد ندارند. علاوه بر این، اکنون کارفرمایان باید نیازهای نسل جوان را فراهم سازند. به‌طور متوسط، یک فرد جوان پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه و تا قبل از ۳۲ سالگی چهار مرتبه شغل خود را تغییر می‌دهد. اکثر آنها نیز در شغل فعلی خود احساس قدرت نمی‌کنند.

  بدیهی است که بسیاری از مدیران نمی‌توانند حس اعتماد و وفاداری در کارکنان خود ایجاد کنند. خوشبختانه، موضوع این نیست. به گفته دانیل وانگ، خالق و بنیانگذار بنیاد لوپرینگ، مدیرانی که کیفیت بالایی در رهبری نشان می‌دهند، می‌توانند به تیمشان انگیزه انجام کارهای شگفت‌انگیزی بدهند.

  در این مقاله حاصل گفت‌وگو با وانگ، در قالب هشت اصل که ضروری‌ترین خصوصیات یک مدیر بزر

  بیشتر مدیران بزرگ چه ویژگی‌هایی دارند؟
 • الاغ ژان بوریدان

  ٣ بازدید | زمان ارسال: ۱۳۹۸/۰۳/۳۰ ۱۰:۱۵ |

  مثل خر در گل ماندن!
  ✍️دکتر امیر ناظمی

  «الاغ ژان بوریدان» یکی از موقعیت‌هایی است که هم ما را به عنوان افراد و هم دولت‌ها را در موقعیت‌های الاغ‌وار قرار می‌دهد. همه‌ی ما می‌دانیم که الاغ راه کوتاه‌تر را انتخاب می‌کند و به آن «قضیه الحمار» هم می‌گوییم. یعنی هیچ خری برای رسید به کپه علفی که می‌خواهد بخورد راه دورتر یا مثلا دو ضلع از یک مثلث را طی نمی‌کند.

  اما «ژان بوریدان» یک حالت فرضی را در نظر می‌گیرد که در آن الاغی بین دو کپه مساوی علف است که هر دو یک اندازه به او فاصله دارند. احتمالا این الاغ در میان انتخاب اینکه کدام کپه را انتخاب کند تلف می‌شود! به این ترتیب «قضیه الاغ ژان بوریدان» قضیه‌ی کسی است که میان دو گزینه برابر نمی‌داند کدام را انتخاب کند و همین انتخاب نکردن‌اش او را به هلاکت می‌رساند!

  به عبارت دیگر تردید در تصمیم‌گیری و به تع

  بیشتر الاغ ژان بوریدان
 • فیل‌های سفید زندگی خودرابشناسیم

  ١٠ بازدید | زمان ارسال: ۱۳۹۸/۰۳/۲۹ ۰۹:۰۵ |

  فیل سفید!

  در حکایتی از گذشته معروف است که پادشاه یک کشور به پادشاه یک کشور دیگر یک فیل سفید هدیه می‌دهد، پادشاه هزینه‌های زیادی را صرف نگهداری و خوراک این فیل سفید می‌کرد، نسل‌های مختلف بدون آن‌که بدانند این فیل سفید به چه درد می‌خورد هزینه‌های زیادی را برای آن متحمل می‌شدند و دلشان هم نمی‌آمد که آن‌را کنار بگذارند یا رها کنند زیرا می‌گفتند:

  حیف است هزینه زیادی برای آن شده است و نمی‌توان آن‌را رها کرد

  فیل سفید در مدیریت استعاره از موضوعی‌است که هزینه زیادی برای آن شده است و هیچ خاصیت مفیدی ندارد! و از آن‌جهت کنار گذاشته نمی‌شود که صرفاً برای آن هزینه شده است.

  در نظر بگیرید کسی وارد دانشگاه می‌شود و متوجه می‌شود استعدادی در آن رشته ندارد اما آن را رها نمی‌کند به‌خاطر هزینه‌هایی که برای قبولی آن داده است و زمانی‌که صرف کرده است و

  بیشتر فیل‌های سفید زندگی خودرابشناسیم
 • بلوغ صبورانه

  ١٠ بازدید | زمان ارسال: ۱۳۹۸/۰۳/۲۹ ۰۹:۰۱ |

  بلوغ صبورانه

  نیکوس کازانتزاکیس نقل می کند....
  که در دوران کودکی، یک پیله کرم ابریشم را بر روی درختی می یابد، درست هنگامی که پروانه خود را برای خروج از پیله آماده می سازد. اندکی منتظر می ماند، اما سرانجام چون خروج پروانه طول می کشد تصمیم می گیرد این فرآیند را شتاب بخشد. با حرارت دهان خود آغاز به گرم نمودن پیله می کند، تا این که پروانه خروج خود را آغاز می کند. اما بال هایش هنوز بسته اند و اندکی بعد می میرد.
  او می گوید: بلوغی صبورانه با یاری خورشید لازم بود ....
  اما من انتظار کشیدن نمی دانستم.
  آن جنازه ی کوچک تا به امروز، یکی از سنگین ترین بارها، بر روی وجدان من بوده است، اما همان جنازه باعث شد درک کنم که یک گناه حقیقی وجود دارد: فشار آوردن بر قوانین بزرگ کیهان.

  در فرایند تحول سازمانها نیز این پدیده فراون رخ میدهد (البته "فراوان" را برای

  بیشتر بلوغ صبورانه