www.sanat.ir/ctr-co

پالايش قطران زغال سنگ

مواد شيميايي

معرفی پالايش قطران زغال سنگ:
شرکت پالایش قطران ذغالسنگ در سال 1376 به منظور فرآوری و پالایش پسماند شیمیایی واحدهای کک سازی (قطران ذغالسنگ) و تبدیل آن به محصولات شیمیایی با ارزش و متنوع با ظرفیت یکصد هزار تن در سال راه اندازه گردیده است. پالایشگاه این شرکت براساس یکی از مدرن ترین فناوری های روز دنیا طراحی و ساخته شده و در حال حاضر بزرگترین پالایشگاه قطران ذغالسنگ در خاورمیانه می باشد. قطران ذ... بیشتر

معرفی پالايش قطران زغال سنگ

  • پالايش قطران زغال سنگ
  • تلفن: 02188783613
  • آدرس: تهران- خيابان وليعصر- نبش خيابان وحيد دستگردي - شماره 343

شرکت پالایش قطران ذغالسنگ در سال 1376 به منظور فرآوری و پالایش پسماند شیمیایی واحدهای کک سازی (قطران ذغالسنگ) و تبدیل آن به محصولات شیمیایی با ارزش و متنوع با ظرفیت یکصد هزار تن در سال راه اندازه گردیده است. پالایشگاه این شرکت براساس یکی از مدرن ترین فناوری های روز دنیا طراحی و ساخته شده و در حال حاضر بزرگترین پالایشگاه قطران ذغالسنگ در خاورمیانه می باشد.

قطران ذغالسنگ دراثر حرارت دادن ذغالسنگ در آون های واحد کک سازی (Coke Oven) در دمای بالاتر از 1100 °C به همراه کک متالورژی و گازهای سبک تولید می شود.

این شرکت در طی سالهای فعالیت خود با مصرف حدود سیصد هزار تن قطران که در طول بیش از دو دهه فعالیت واحد کک سازی ذوب آهن اصفهان در بیست حوضچه خاکی و روباز ذخیره سازی و با نفوذ به خاک و تبخیر مواد آلی باعث مشکلات زیست محیطی گردیده بود وهمچنین مصرف بیش از پانصد هزار تن قطران تازه حاصل از واحدهای کک سازی کشور سهم قابل توجه و بسزایی در حفاظت از محیط زیست در مقابل پسماندهای شیمیایی داشته و دارد.

همچنین تامین فرآورده های قطرانی مورد نیاز کشور که بیش از راه اندازی شرکت پالایش قطران ذغالسنگ با واردات از خارج از کشور تامین می گردید از دیگر اهداف احداث این شرکت بوده است. در این راستا این شرکت ضمن تامین مواد اولیه صنایع مهم کشور مانند واحدهای تولید آلومینیوم، دوده صنعتی و فرآورده های نسوز، محصولات ارزشمندی مانند نفتالین، انامل برای پوشش لو له های زیرزمینی انتقال آب و گاز و اخیرا فوق روان کننده بتن پایه نفتالینی را جهت تامین نیاز داخل کشور و صادرات تولید و عرضه می نماید. در جدول زیر داده نمای (اینفوگرافیک) شرکت پالایش قطران ذغالسنگ آورده شده است.