www.sanat.ir/gammatech

گاماتک

ارائه کننده یکی از جدیدترین رو شهای کاربردی در ایران جهت افزایش

معرفی گاماتک:
با پیشرفت علوم و گسترش دانش بشری، همواره تلاش بر استفاده از ظرفیتهای گوناگون در امور مختلف بوده است از جمله گسترش کاربردهای انرژی هسته ای، که البته هم اکنون نیز دارای کاربردهاي زیادي در پزشکی، صنعت وکشاورزي و غیره می باشد. یکی از این کاربردها می توان به تولید انرژی الکتریکی در نیروگاه هسته اي، کاربردهاي صنعتی مانند نشت یابی با اشعه ، دبی سنجی پرتویی ، سنجش پرتویی می... بیشتر

معرفی گاماتک

  • گاماتک
  • تلفن: 09112752601
  • آدرس: تهران، بلوار آفريقا )جردن(، عاطفی غربی، پلاك ۸۱، طبقه ۳، واحد ۳۰۱


با پیشرفت علوم و گسترش دانش بشری، همواره تلاش بر استفاده از ظرفیتهای گوناگون در امور مختلف بوده است از جمله گسترش کاربردهای انرژی هسته ای، که البته هم اکنون نیز دارای کاربردهاي زیادي در پزشکی، صنعت وکشاورزي و غیره می باشد. یکی از این کاربردها می توان به تولید انرژی الکتریکی در نیروگاه هسته اي، کاربردهاي صنعتی مانند نشت یابی با اشعه ، دبی سنجی پرتویی ، سنجش پرتویی میزان سائیدگی قطعات در حین کار، سنجش پرتویی میزان خوردگی قطعات، چگالی سنج موادمعدنی با اشعه ، کشف عناصر نایاب در معادن اشاره نمود همچنین کاربردهای انرژی هسته ای در بخش پزشکی در تشخیص و درمان و البته سترون سازی و استریلیزاسیون وسایل و مواد مصرفی با پرتوهای رادیواکتیوی و در بخش کشاورزی اصلاح بذر، در دامپزشکی و دامپروری در تشخیص و درمان بیماریهای دام، تولید مثل دام، اصلاح نژاد دام ودر صنایع غذایی پاستوریزه و استریلیزاسیون با پرتودهی و افزایش زمان ماندگاری می باشد.

دامنه استفاده از فناوري هسته اي و انرژي هسته اي هر روز گسترش می یابد و اگر کشوري بتواند فناوري هسته اي را نهادینه نماید، دربسیاري از حوزه هاي علمی و صنعتی ، ارتقاء پیدا می کند و مسیر توسعه را با سرعت طی می نماید.

در کشور ما نیزاستفاده از اشکال مختلف انرژي هسته اي در زمینه هاي مختلف مورد توجه قرارگرفته است.

یکی ازجدیدترین روشهاي کاربردي آن، استفاده در استرلیزه کردن داروها و تجهیزات پزشکی و نیز بالا بردن ماندگاري انواع مواد غذائی است .با به بهره برداری رسیدن این سامانه پیشرفته در نزدیکی شهر بناب که یکی از قطبهاي تولید مواد غذائی و کشاورزي کشور است، ضمن ارائه خدمات به واحدهاي داروئی ، بهداشتی و صنایع غذائی منطقه ، زمینه آشنائی بیشتر فعالان اقتصادي ،صنعتی و پزشکی با این تکنولوژي جدید فراهم می شود.

از جمله مهم‌ترین کارکرد این سامانه جلوگیری از فاسد شدن محصولات کشاورزی، استریلیزاسیون تجهیزات پزشکی و مواد غذایی و نیز نگهداری طولانی‌مدت از این محصولات به صورت سالم است که این امر مفید بودن و اهمیت بالای این سامانه را مشخص می‌کند.

شرکت عصر آمار و فناوری اطلاعات با نام تجاری گاماتک فعالیت خود را از سال ۹۵ با هدف توسعه کاربردی فناوری هسته ای شروع و در حال حاضر با در اختیار داشتن این سامانه تحت نظارت سازمان انرژی اتمی ایران شروع به تجاری سازی و معرفی خدمات سامانه به مشتریان هدف نموده است.

دومین سامانه پرتودهی گامای کشور با مشارکت این شرکت و شرکت پرتوهای طلایی گلستان در استان گلستان در حال ساخت می باشد.