www.sanat.ir

آب اکسیژنه

آب اکسیژنه یکی از پرکاربردترین مواد اولیه شیمیایی صنعتی است که به صورت مایع بی رنگ موجود می باشد و خاصیت اکسید کنندگی قوی دارد. تولید کنندگان این ماده، آن را با درصد خلوص متفاوتی به بازار ارائه می دهند و در واقع کاربرد آن هم بر اساس همین خلوص، تعریف می شود. در زمان خرید و فروش آب اکسیژنه باید به گرید خوراکی یا صنعتی آن دقت کنید.
مهم ترین کاربردهای پراکسید هیدروژن، در داروسازی، صنایع غذایی و تولید لوازم آرایشی و بهداشتی و سنتز مواد شیمیایی می باشد. در صنعت رنگ و پوشش، کاغذسازی و تولید شوینده ها، از آب اکسیژنه بسیار استفاده می شود. گرید صنعتی این ماده معمولاً با خلوص 35 درصد و 50 درصد وجود دارد. خلوص کمتر در صنایع پزشکی و بهداشتی کاربرد دارد و خلوص بالاتر آن برای صنایع شیمیایی مصرف می شود.
صنایع فلزی و آبکاری نیز از خواص و مزایای آب اکسیژنه بی بهره نیستند. برای از بین بردن ناخالصی های روی سطوح فلزی و برطرف کردن آلودگی های مختلف که در آبکاری می توانند مزاحمت ایجاد کنند از این ترکیب مهم استفاده می شود. از محلول آب اکسیژنه با خلوص معین در حمام های تمیزکاری فلزات استفاده می شود تا آنها را تمیز و عاری از آلودگی ها کند. به طور کلی، آب اکسیژنه می تواند یک محیط استریل و دور از آلودگی ها را در هر صنعت به وجود بیاورد. برای خرید هیدروژن پراکسید گرید صنعتی و خوراکی می توانید با بهترین شرکت های شیمیایی ارتباط بگیرید. (سفارش تولید محتوا: www.cafe-mohtava.ir)