www.sanat.ir/parsdasht

پارس دشت

ارائ هدهنده مدر نترین تجهیزات گلخانه ای و پروفیل ها

معرفی پارس دشت:
گلخانه ترکیبی از علوم کشاورزی، فناوری و صنعت را شامل می شود. گلخانه محلی است که با پوشش های شفاف پوشیده شده و در آن، دما، نور و رطوبت قابل کنترل است. با توجه به خطراتی که خشکسالی کشت محصولات را تهدید می کند و نیز جهت بهره برداری هرچه بیشتر از عرصه های موجود و استفاده بهینه از زمین صنعت گلخانه در دنیا روند رو به رشد داشته است. در سالهای اخیر در کشورمان جايگزيني كشت مح... بیشتر

معرفی پارس دشت

  • پارس دشت
  • تلفن: 03133878210
  • آدرس: اصفهان، خیابان امام خمینی، بلوار عطا الملک، نبش بلوک 32 ، ساختمان آریا، پلاک 25 ، واحد 1 و 2

گلخانه ترکیبی از علوم کشاورزی، فناوری و صنعت را شامل می شود. گلخانه محلی است که با پوشش های شفاف پوشیده شده و در آن، دما، نور و رطوبت قابل کنترل است. با توجه به خطراتی که خشکسالی کشت محصولات را تهدید می کند و نیز جهت بهره برداری هرچه بیشتر از عرصه های موجود و استفاده بهینه از زمین صنعت گلخانه در دنیا روند رو به رشد داشته است.
در سالهای اخیر در کشورمان جايگزيني كشت محصولات گلخانه اي بجای كشت در فضاي آزاد، سياستي است که به منظور جلوگيري از كمبود توليدات كشاورزي براثر بروز خشكسالي از سوي وزارت جهاد كشاورزي دنبال مي شود.
طبق آمارها در كشت گلخانه اي به ازاي هرمترمكعب آب حدود ۱۸ كيلوگرم محصول توليد مي شود كه اين ميزان ۲۰ برابر توليد در فضاي باز است.
شرکت پارس دشت چهلستون به عنوان اولین شرکت تخصصی در صنعت گلخانه در سال ۱۳۸۵ تأسیس شد و با اخذ مجوز از سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی فعالیت رسمی خود را آغاز کرد.
موضوع فعالیت شرکت، مشاوره، طراحی، ساخت گلخانه های مدرن و تجهیزات جانبی آن می باشد. این شرکت با بهره گیری از پرسنل کاردان و متخصص، طی دوسال اول فعالیت خود با هدف آشنایی با علوم روز در صنعت گلخانه و همکاری با پیشکسوتان این صنعت در دنیا توانست۵ پروژه گلخانه مدرن با مشارکت شرکت های قوی اسپانیایی در وسعتی حدود ۵ هکتار در سرتاسرکشور اجرا کند.
تشکیل تیم فنی متشکل از متخصین علوم کشاورزی، عمران و مکانیک پس از اجرای پروژه های اولیه و گذراندن آموزش مستقیم تحت نظارت مهندسین شرکتهای اسپانیایی در اوایل سال ۱۳۸۸ رقم خورد. این شرکت با هدف بومی سازی صنعت گلخانه سازی نوین و با در نظر گرفتن شرايط اقليمي وآب و هوايي کشور و الگو برداري از نقشه‌هاي استاندارد طراحي و رعایت کلیه استانداردهای سازه‌های فلزی اروپا و انجمن گلخانه سازان امریکا (NGMA) و نیز ضوابط سازمان نظام مهندسی کشاورزی کشور اقدام به طراحی و تولید سازه های گلخانه ای چند دهانه ای پرتابل کرده است.
این سازه ها علاوه بر استحکام و زيبايي، قابليت تجهيز به تمامي سيستم هاي پيشرفته‌ ی روز دنيا در جهت بهينه سازي توليد را دارا مي باشند. امتیاز ویژه این نوع سازه براي نصب این است که صرفاً با پیچ و مهره نصب می گردد و هيچ نوع جوشي در نصب آن استفاده نمي‌شود و امكان جابجايي آن در هر زمان ميسر است.
از آنجايي كه توليدكنندگان محصولات گلخانه‌اي در نقاط مختلف کشور غالباً به دلیل نداشتن تجهیزات نوین با راندمان بالا و استفاده از سازه‌های ضعیف و غیر استاندارد با شكست مواجه شده‌اند؛ بومی سازی و تولید این نوع از سازه‌ها در ایران گامي در جهت ترويج و آشنايي كشاورزان و سرمايه داران بخش كشاورزي با سازه‌های پیشرفته و مدرنترين روشهاي كشت و تكنولوژي تجهيزات گلخانه‌اي مي‌باشد كه باعث بهره وري و سودآوري و حل مشكلات گلخانه‌داران مي شود.
طراحی و تولید سازه‌های گلخانه ای
سازه های گلخانه ای این شرکت بوسیله نرم افزار طراحی و در مجموعه کارگاهی این شرکت توليد و پس از بسته بندي و به صورت دمونتاژ به محل اجراي پروژه ارسال مي شوند، گلخانه هاي فوق به گونه‌اي طراحي و ساخته مي شوند كه بدون نياز به تخصص و ادوات خاص، به كمك دفترچه فني راهنماي نصب و نظارت كارشناسان شركت ظرف مدت زمان كوتاهي توسط خريدار قابل نصب و مونتاژ مي باشند.برخی از اتصالات و یا تجهیزات از پیش در کارخانه تولید می شود ولی حکم یک ماده خام را دارد هر سایت گلخانه طراحی و نیاز خاص خود را دارد. زمانی که مشتری با بخش فروش ما تماس می گیرد در ابتدا کارشناسان بخش که همه از کارشناسان رشته ی کشاورزی هستند مانند یک مشاور در کنار مشتری قرارگرفته و پس از امکان سنجی و بررسی نیازهای پروژه طی یک طرح پیشنهادی کلیه موارد فنی و قیمتها را اعلام می کنند. سیاست ما این است که در ابتدا برای مشتری حکم مشاور داشته باشیم تا به او در دستیابی به هدف نهایی کمک کنیم بی شک موفقیت او موفقیت ماست.
تأمین تجهیزات
شرکت پارس دشت علاوه بر تأمین سازه های گلخا نه ای، تأمین تجهیزات گلخانه ای را نیز انجام می دهد.
از اوایل سال ۱۳۸۹ شرکت مهندسی پارس دشت برای اولین بار در ایران مبادرت به تولید سازه متحرک سیستم سایبان و حفاظ حرارتی از نوع رک و لوله و انواع پروفیلهای نصب پلاستیک و پلی کربنات (پروفیلهای M , U , C) نمود که در حال حاضر تنها تولید کننده این سیستم و پروفیلها می باشد و توانسته خدمت بزرگی را به صنعت گلخانه سازی در راستای بهینه سازی مصرف سوخت و حذف واردات آن در شرایط اقتصادی فعلی نماید.