www.sanat.ir
1 / 1
سرویسکار استخر در آجودانیه
10 ساعت قبل آنلاین شد

سرویسکار استخر در آجودانیه

بازدید:١٩٣ | ا
مشخصات و ویژگی ها
DR POOL GROUP

گروه دکتر استخر
مشاوره ، بازدید ، کارشناسی
بازسازی ، نوسازی ، زیباسازی
عیب یابی ، سرویس دوره ای
کنترل ، تعمیر و نگهداری پروژه های :
پارک آبی ، آبدرمانی ، استخر ، جکوزی آبنما
تونل مه ، حمام سنتی ، حمام ترکی
سونا خشک ، سونا بخار ، سونا نمک ، سونا برف در ایـران

اهمیت استفاده از رطوبت گیر در استخر

میزان رطوبت در فضای استخر و کنترل آن همواره یکی از مهمترین دغدغه‌های موجود برای طراحان، صاحبان استخرها، بهره برداران و مسئولین نگهداری و تعمیرات استخرها بوده است.
هم پایین بودن میزان رطوبت نسبی در استخر و هم بالا بودن آن، باعث ایجاد معایب قابل توجهی خواهد بود.
رطوبت نسبی پایین تر از حد استاندارد، با ایجاد افزایش نرخ تبخیر آب از سطح پوست شناگران باعث ایجاد احساس ناخوشایند سرما برای آنها می‌شود. همینطور، رطوبت نسبی بالاتر از حد استاندارد نیز باعث ایجاد مشکلاتی از جمله ایجاد خوردگی در ساز‌ه‌های فلزی استفاده شده در استخر و ساختمان آن، تخریب مصالح و سطوح، ایجاد ناراحتی برای شناگران، تقطیر آب روی سطوح، نم گرفتن دیواره و سقف استخر و نیز افزایش رشد قارچ و کپک در شکاف‌ها و درزها می‌شود.
با توجه به توصیه‌ استانداردهای مطرح، میزان رطوبت نسبی بهینه برای فضای استخرها، بین 50% تا 60% است.
تا زمانی که قیمت انرژی پایین بود، بسیاری از طراحان استخرها تنها به هزینه اولیه تجهیزاتی که خریداری و استفاده می‌کردند
توجه داشتند. بنابراین, برای کاهش رطوبت استخر در بسیاری از موارد، تنها از یک فن مکنده برای خروج هوای داخل فضای استخر و هیتر برای گرم کردن دمای هوای ورودی جایگزین از بیرون استخر استفاده می‌کردند. در حالیکه حتی اگر فرض کنیم قیمت انرژی هم پایین باشد، این راه، روش مناسبی برای کنترل رطوبت استخر نیست. چرا که با این روش، همواره میزان رطوبت نسبی استخر در حال نوسان بوده و یا بالاتر از حد استاندارد قرار می گیرد و یا پایین تر از آن.

امروزه با توجه به بالاتر رفتن قیمت انرژی، طراحان و صاحبان استخرها به دنبال تحهیزاتی هستند که علاوه بر رطوبت گیری استخر، در جهت صرفه جویی در مصرف انرژی نیز حرکت کنند. نکته مهمی که وجود دارد این است که انتخاب دستگاه مناسب رطوبت گیر استخر، نه تنها باعث طول عمر بیشتر مصالح و سازه‌های استخر و راحتی شناگران میشود، بلکه هزینه های بهره‌برداری، نگهداری و تعمیرات را نیز به طرز قابل توجهی کاهش می‌دهد.

در بسیاری از موارد میشنویم که مسئولین استخرها و یا شناگران گله دارند که آب استخر، سرد است.
در صورتیکه غالباً این حرف درستی نیست. در واقع در بسیاری از موارد، این دمای هوای استخر است که پایین است و نه دمای آب استخر. دمای پایین هوا در استخر باعث افزایش سرعت تبخیر آب از سطح پوست شناگران و به دنبال آن افزایش احساس سرما در آنهاست. هر چه دمای آب استخر نسبت به دمای هوای استخر بالاتر باشد، میزان تبخیر آب از سطح پوست شناگران بیشتر و احساس سرمای بیشتری در آنها وجود خواهد داشت.

در مواردی، افراد مسئول نگهداری استخر با توجه به دید سنتی خود تنظیمات دستگاه‌های رطوبت گیر را به هم زده و دمای آب استخر را بیشتر از دمای هوا تنظیم نموده و رطوبت نسبی بالایی برای فضای استخر در نظر می‌گیرند. با این تنظیم، شناگران حس نامطلوبی خواهند داشت و به اشتباه تصور می‌کنند که عملکرد دستگاه رطوبت گیر مشکل دارد! به عنوان مثال، شاید جالب باشد بدانید که با افزایش دمای آب استخر از 28 به 30 درجه سانتیگراد و کاهش دمای هوا از 29 به 28 درجه سانتیگراد، نرخ تبخیر آب 43 درصد افزایش خواهد داشت.

یکی از متداولترین روش‌های کنترل دما و رطوبت نسبی هوا در استخرها در جهت حفظ آنها در شرایط ذکر شده، استفاده از رطوبت‌گیرهای مکانیکی است. در این دستگاه‌ها که معمولاً بر اساس فرآیند ترمودینامیکی "پمپ حرارتی" کار می‌کنند، دو فرآیند رطوبت گیری هوا بوسیله کویل سرد و افزایش دمای هوای خشک در گرمایش مجدد ضمن عبور از کویل گرم کندانسور بصورت همزمان انجام می‌شود تا هوای خشک گرم جایگزین هوای مرطوب داخل فضای استخر شود. یکی از مزایای مهم رطوبت گیری استخر با این روش، این است که هم گرمای محسوس (Sensible Heat) و هم گرمای نهان (Latent Heat) بخار موجود در هوای مرطوب ، بازیابی شده و برای گرمایش مجدد هوا استفاده می‌شود و این یعنی راندمان بالای صرفه جویی در مصرف انرژی.

با ما تماس بگیرید

تلفکس : 02124521639 02143850311 02195118234
همراه : 09121978874 09130137157 09163661255

وبسایت WWW.NAQIBSAZEH.IR WWW.DRPOOL.IR
ایمیل INFO@DRPOOL.IR DRPOOL.IR@GMAIL.COM

مدیر گروه دکتر استخر : مهندس سید محسن نقیبیان
آدرس دفتر مرکزی : تهران ، میدان جمهوری ، برج اداری سهیل ، طبقه چهارم ، واحد 410

گروه دکتر استخر زیر مجموعه و دپارتمان خدمات گروه ساختمان و تاسیسات نقیب سازه : مجری مجاز استخر سونا جکوزی در ایران و کشورهای همجوار میباشد
سرویسکار استخر در آجودانیه

تهران, تهران, تهران ، میدان جمهوری ، برج اداری سهیل ، طبقه هفتم ، واحد 740

مرتبط / پیشنهادی

فیلتر شنی تصفیه NAQIBPOOL

فیلتر شنی تصفیه NAQIBPOOL

گروه نقیب سازه
سرویس و نگهداری استخر در الهیه

سرویس و نگهداری استخر در الهیه

گروه نقیب هیدروتراپی
تاسیسات استخر در لواسان

تاسیسات استخر در لواسان

قیمت: ١۴٠,٠٠٠ تومان
گروه نقیب سازه
ساخت استخر در چیذر

ساخت استخر در چیذر

گروه نقیب سازه
 فیلتر شنی تصفیه NAQIBPOOL

فیلتر شنی تصفیه NAQIBPOOL

گروه نقیب سازه

عضویت در صنعت