www.sanat.ir
چه طور می توانیم به شما کمک نماییم؟
بیش از یکسال قبل آنلاین شد

آشنایی با انواع کفپوش

بازدید:۵۶٩ | ا
مشخصات و ویژگی ها
هر نوع پوشش که برای هموار ساختن کف زمین استفاده می شود را کفپوش نامند. انواع کفپوش در ساختمان های مسکونی و اداری- تجاری استفاده می شوند. با توجه به نوع کاربری می توان کفپوش مناسب را انتخاب کرد. انواع کفپوش فروشگاهی، کفپوش نمایشگاهی، کفپوش های اداری و سازمانی را دیده اید به لحاظ جنس و کیفیت تفاوت زیادی بین کفپوش ها وجود دارد. تنوع قیمت کفپوش هم در فروشگاه ها دیده می شود که بستگی به مواد اولیه و کیفیت ان دارد. کفپوش ها مهم ترین بخش از دکوراسیون داخلی ساختمان های مسکونی هستند.

انواع کفپوش سنگی
کفپوش های سنگی از جمله انواع طبیعی کفپوش های ساختمانی بوده و به عنوان یکی از زیباترین و البته گران قیمت ترین انواع کفپوش ها شناخته می شوند. این کفپوش ها بیشتر در فضای خارجی ساختمان کاربرد دارند. اما از آن ها در آشپزخانه یا سرویس های بهداشتی نیز استفاده می شود.

سرامیک ها
سرامیک از شناخته شده ترین کفپوش های ساختمان است که در دو نوع لعاب دار (با لعاب براق، نیمه براق یا مات) و بدون لعاب تولید می شوند. مواد سازنده این نوع کفپوش خاک رس، سرامیک و سفال است. ابعاد و کیفیت کفپوش سرامیکی در تعیین قیمت آن ها تاثیر فراوانی دارد. کفپوشهای سنگی و سرامیکی به دلیل انتقال سرمای کف، برای مناطق سردسیر مناسب نیستند.


موزایک ها
کفپوش های موزاییکی یکی از قدیمی ترین انواع کفپوش ها هستند که اغلب برای استفاده در محیط های خارجی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند. کفپوش های موزاییکی در قطعاتی با ابعاد بزرگ ساخته می شوند و نصب آن ها نسبتا سریع است.
کفپوش چوبی
انواع کفپوش چوبی یا پارکت چوبی زینت بخش ساختمان های مدرن است. جنس کفپوش چوبی از چوب طبیعی درختانی نظیر بلوط، افرا، کاج، صنوبر و... بوده و قیمت بالایی دارد.این نوع کفپوش حس گرما را به خانه ما می آورد و برای افرادی که می خواهند در دکوراسیون منزلشان از عناصر طبیعت استفاده کنند، بسیار مناسب است. اما نگهداری از آن بسیار دشوار است. زیرا این نوع کفپوش در برابر رطوبت، حشرات و آتش بسیار آسیب پذیر است.

تهران, تهران, سید خندان - سهروردی شمالی - پایینتر از خ ابن یمین - مجتمع تجاری ابن یمین - طبقه اول - واحد 4

مرتبط / پیشنهادی

تفاوت کفپوش و پارکت چیست؟

تفاوت کفپوش و پارکت چیست؟

گروه هنر و معماری صمصامی
چمن مصنوعی پردیس

چمن مصنوعی پردیس

قیمت: ١۴۵,٠٠٠ تومان
شرکت چمن مصنوعی اطلس چمن
چمن مصنوعی برای بالکن

چمن مصنوعی برای بالکن

گامان تزئین جاوید
پارکت لمینت

پارکت لمینت

بازرگانی آراس
چمن مصنوعی مدارس

چمن مصنوعی مدارس

گامان تزئین جاوید
قیمت موکت خارجی

قیمت موکت خارجی

گامان تزئین جاوید

عضویت در صنعت