قطعات کمپرسور
1 / 4
مهمترین عضو مطب دندانپزشکی،کمپرسور باد
مهمترین عضو مطب دندانپزشکی،کمپرسور باد
مهمترین عضو مطب دندانپزشکی،کمپرسور باد
مهمترین عضو مطب دندانپزشکی،کمپرسور باد
مهمترین عضو مطب دندانپزشکی،کمپرسور باد
5 ماه قبل آنلاین شد

مهمترین عضو مطب دندانپزشکی،کمپرسور باد

بازدید:۴٩۵ | ا
کمپرسور دندانپزشکی
دندانپزشکی یکی از حساس ترین و مهمترین حرفه هایی است که باید تمامی تجهیزات آن تکمیل باشد. تا دندانپزشک بتواند لبخندی زیبا را برای شما بیافریند. یکی از مهمترین تجهیزات مطب، کمپرسور دندانپزشکی است. این کمپرسور ها اصولا برای افزایش فشار سیالات تراکم پذیر مورد استفاده قرار می گیرند.
البته باید بگوییم نه تنها در دندانپزشکی ها، بلکه در تمامی صنایع استفاده از این کمپرسورها لازم و ضروری است. به همین دلیل معمولا کمپرسورها را به عنوان اسب بارکش صنایع مختلف می شناسند. همین اهمیت بالای استفاده از کمپرسورها، منجر شده است تا از کمپرسور دندانپزشکی نیز در مطب ها استفاده شود.
اما اینکه از چه نوع کمپرسوری در دندانپزشکی استفاده شود، بسیار اهمیت دارد. زیرا برای یونیت دندانپزشکی به کمپرسوری مناسب و پر قدرت نیاز خواهید داشت.
انواع کمپرسورهای دندانپزشکی و خصوصیات آنها
در بازار کشور ما 4 نوع کمپرسور دندانپزشکی وجود دارد. که هر کدام دارای ویژگی ها و خصوصیات خاص خود هستند. می توانیم این کمپرسور ها را بدن صورت دسته بندی نماییم.
• کمپرسور های تسمه ای
• کمپرسور های بدون روغن
• کمپرسورهای کوبله ای
• کمپرسورهای یخچالی
کمپرسور دندانپزشکی
کمپرسورهای دندانپزشکی تسمه ای
در کمپرسور دندانپزشکی تسمه ای اصولا نیروی محرکه توسط تسمه ای از الکتروموتور به سیلندر کمپرسور منتقل می شود. این کمپرسورها به شدت دارای صدای ناهنجاری هستند. به همین دلیل استفاده از آنها در دندانپزشکی ها به هیچ عنوان توصیه نمی شود.
زیرا مشکلات اعصاب و روان برای مراجعین و خصوصا برای خود دندانپزشک به وجود خواهند اورد. علاوه بر تمام این موارد باید بگوییم در بعضی مواقع هم همسایه های مطب دندانپزشکی به دلیل نارضایتی از این کمپرسور دندانپزشکی، اقدام به شکایت می کنند.
یکی دیگر از معایبی که می توانیم برای این دسته از کمپرسورها بیان نماییم، ورود همزمان آب و روغن به همراه هوا، درون شیلنگ ها و قطعات یونیت است. همین ایراد در کمپرسور دندانپزشکی تسمه ای به راحتی قادر است منجر به خرابی سر توربین در یونیت یا حتی ایجاد اختلال در سیستم یونیت گردد.
زمانی که هوای مرطوب دندانپزشکی با روغن آلوده شود، کیفیت کار و راندمان کاری پزشک را دچار افت شدیدی می نماید. از طرف دیگر ترمیم با کامپوزیت را نیز دچار مشکل خواهد نمود. تمامی این ویژگی ها و معایب بد منجر شده است تا استفاده از کمپرسور دندانپزشکی تسمه ای در مطب به شدت کاهش و حتی منسوخ گردد.
کمپرسورهای دندانپزشکی کوپله
در این کمپرسورها الکتروموتور و سیلندر در اصل در یک مجموعه قرار می گیرند. به همین دلیل نیروی الکتروموتور ها مستقیم وارد سیلندر شده و اقدام به تراکم سیالات می نماید. تمامی معایبی که برای کمپرسور دندانپزشکی تسمه ای بیان نمودیم، در مورد کمپرسورهای کوبله هم مصداق پیدا می کند. از این رو بیشتر دندانپزشکان استفاده از کمپرسورهای کوبله ای را در مطب خود توصیه نمی نمایند.
کمپرسور
کمپرسور دندانپزشکی بدون روغن
می توانیم بگوییم این دسته از کمپرسورها از جمله محبوب ترین و پر طرفدار ترین کمپرسورهای دندانپزشکی در مطب به شمار می روند. سیلندر و الکتروموتور در این سیستم ها کوبله شده و بدون استفاده از روغن کار می کنند. از این رو مشکل روغن پاشی در این کمپرسورها وجود ندارد.
از طرف دیگر در کمپرسور بدون روغن دندانپزشکی تمامی مایعات و آب درون مخزن جمع شده و همین مسئله لرزش و مشکل صدا را نیز در این کمپرسورها از بین می برد. دیگر دندانپزشکان و مراجعین با مشکل صدای بلند روبه رو نیستند.
با وجود تمامی این مزایایی که برای کمپرسورهای بدون روغن بیان نمودیم، باید بگوییم کمپرسور دندانپزشکی بدون روغن اکثرا ساخته کشور چین هستند. از این کیفیت خیلی خوبی را دارا نیستند همچین قطعات یدکی نیز به سختی در کشور یافت می شود.
همین نکته باعث شده است تا دقت درخرید کمپرسورهای بدون روغن توسط دندانپزشکان، بیشتر شود. کمپرسورهای ددان پزشکی مدل های مختلفی دارند که
دو نوع دیگر از کمپرسور دندانپزشکی بدون روغن دارای مخزن 40 لیتری و 80 لیتری هستند. مسلما هر چه قدر میزان مخزن این کمپرسورها بالاتر رود، قیمت آنها را نیز افزایش می یابد.
کمپرسور مخصوص دندانپزشکی
کمپرسورهای دندانپزشکی یخچالی
این کمپرسورهای دندانپزشکی دارای موتورهای کولر گازی می باشند. از این رو هم از قدرت بالاتری برخوردار هستند و هم دارای صدای کمتری می باشند. موتورهای کولر گازی کمپرسور دندانپزشکی یخچالی تقریبا یک و نیم تا دو و نیم برابر اسب بخار قدرت داشته و از صدا و لرزشی کمی برخوردار می باشند.
البته باید بیان نماییم در این سری از کمپرسورها، ورود روغن به سیستم ها و سوخت و سوز موتور امکان پذیر می باشد. از این رو افراد کمی اقدام به استفاده از کمپرسور دندانپزشکی یخچالی می نمایند. اما با این تفاسیر، باز هم استفاده از دو نوع کمپرسور بی روغن و یخچالی، بیشتر در مطب دندانپزشکی رونق دارد.
دلایل اهمیت کمپرسور دندانپزشکی چیست؟
یکی از مهمترین اقداماتی که هر دندانپزشک باید برای تاسیس مطب خود انجام دهید، انتخاب تجهیزات و امکانات مناسب و مهم است. این که باید در یک مطب دندانپزشکی از چه تجهیزاتی استفاده شود را مسلما پزشکان بهتر می دانند. اما کمپرسور دندانپزشکی یکی از مهمترین تجهیزاتی است که بدون شک باید در مطب استفاده شود.
از طرف دیگر دندانپزشکان باید این مسئله را مد نظر داشته باشند که خرید یک کمپرسور با کیفیت، می تواند آنها را از تمامی مشکلات یاد شده، دور کند. بهتر است بدانیم استفاده از چه نوع کمپرسور دندانپزشکی می تواند علاوه بر داشتن مزایا، ما را در ارائه خدمات بهتر به مراجعین یاری برساند.
همه ما از اهمیت این سیستم در مطب دندانپزشکی آگاه هستیم. اما متاسفانه در برخی مواقع بی توجهی و غفلت پزشک برای تهیه یک برند معتبر از کمپرسور دندانپزشکی منجر می شود تا هم خود و هم مراجعین آسیب های جدی وارد کند. می دانیم که استفاده از این کمپرسور ها برای تامین هوای فشرده برای استفاده از ابزار و یونیت های دندانپزشکی حائز اهمیت است.
کمپرسورهای دندانپزشکی
موارد مهم در حین خرید و انتخاب کمپرسور دندانپزشکی
برخی نکات را باید در حین خرید کمپرسورها به خاطر داشته باشید و به آنها توجه کنید. اولین نکته هزینه خرید این دستگاه ها است. می دانیم که هر چه قدر قدرت و حجم مخزن در کمپرسورها بالاتر باشد، از هزینه بالاتری نیز برخوردار می باشند.
در این صورت باید به این مسئله توجه داشته باشید، که هر قیمت گرانی دلیل بر کیفیت بالای محصول نیست. نکته دوم نگهداری و تعمیرات کمپرسور دندانپزشکی است. این که شما از این کمپرسور در چه محلی استفاده می کنید، و در زمانی که دستگاه دچار مشکل شد باید حتما آن را تعمیر نمایید.
باید بسیار به این مسئله توجه داشته باشید. از طرف دیگر توجه به کیفیت هوای تولید شده توسط دستگاه می باشد. همانطور که بیان نمودیم برخی از دستگاه های کمپرسور دندانپزشکی متاسفانه بیشتر از این که در مطب تاثیر مثبت داشته باشند، تاثیر منفی دارند. پس حتما در حین خرید این سیستم ها به کیفیت هوای تولیدی آنها توجه داشته باشید.
مسئله بعدی قابل اطمینان بودن سیستم های کمپرسور می باشد. اگر از کمپرسورهایی خریداری و استفاده نمایید که قابل اطمینان نباشند، بدون تردید مشکلات بسیاری را برای شما به بار خواهند اورد. علاوه بر تمام موارد یاد شده بهتر است به توان کمپرسور خریداری شده نیز توجه داشته باشید.
اگر کمپرسورباد دندانپزشکی شما از توان و قدرت بالایی در تامین هوای فشرده برخوردار باشد، مسلما می توانید عملکرد شما را در محیط کار بالا برده و انجام کار با یونیت دندانپزشکی را آسان تر نماید. کمپرسور دندانپزشکی بی صدا و عملکرد آن نیز یکی دیگر از نکات مهمی است که باید در حین خرید کمپرسور به آن توجه داشته باشید.
کمپرسورهای بدون صدا
نکات مهم در نصب و نگهداری از کمپرسورهای دندانپزشکی
از آنجایی که استفاده از این کمپرسورها در دندانپزشکی بسیار مهم و ضروری هستند، بهتر است اطلاعات لازم را جهت نگهداری و نصب این سیستم ها در اختیار داشته باشید. برخی از مهمترین نکات عبارتند از:
1. کمپرسور دندانپزشکی باید در محلی کاملا تراز قرار گیرد.
2. پیش از خرید در مورد قدرت مورد نظر کمپرسور برای محل مورد نظر اطلاع کسب نمایید. زیرا یک انتخاب درست می تواند کارایی و بهره وری دستگاه را افزایش دهد.
3. بهتر است برای استفاده از کمپرسور دندانپزشکی که دارای قدرتی بالاتر از دو اسب بخار دارند، از سیم کشی خانگی استفاده نکنید. این سیستم ها نیاز به استفاده از کابل و فیوز اصلی دارند.
4. با اتصال سیم ارت دستگاه، می توانید از هرگونه حادثه احتمالی جلوگیری نمایید.
5. اگر قصد ندارید از دستگاه های کمپرسور برای مدت طولانی استفاده نمایید، بهتر است برق آن را قطع کنید.
6. اگر در حین استفاده از کمپرسور دندانپزشکی با صدای غیر عادی، یا دود و بوی شدید روبه رو شدید، بهتر است کار را متوقف نمایید و برای تعمیر سیستم اقدام کنید.
7. به هیچ عنوان کمپرسور های دندانپزشکی را در معرض نور خورشید قرار ندهید، و از شستشوی آن جدا خودداری کنید. می توانید با یک پارچه تمیز به راحتی اقدام به تمیز کردن دستگاه نمایید.
8. اگر قصد جابجایی کمپرسور دندانپزشکی را دارید، به ارامی این کار را انجام دهید واز تکان های شدید وضربه زدن خودداری نمایید.
9. اصولا کمپرسور ها به صورت اتوماتیک روشن و خاموش می شوند. پس به هیچ عنوان تنظیمات سیستم آنها را دستکاری نکنید. چون ممکن از عواقب بدی در انتظار دستگاه و شما باشد.
10. از فیلتر های مخصوص برای جذب رطوبت در ورودی هوای یونیت استفاده کنید. تا از تمیز بودن هوای یونیت اطمینان حاصل نمایید.
11. فشردن هوا در کمپرسور دندانپزشکی منجر می شود تا درون منبع کمی اب تجمع نماید. از این رو بهتر است حداقل هفته ای یک بار مایعات درون مخزن را تخلیه نمایید.
کاربرد کمپرسورها
نحوه کارکرد انواع کمپرسور های دندانپزشکی(روغنی یا بدون روغن)
استفاده از این دستگاه های در دندانپزشکی، مقداری هوا را در مراحل مختلف فشرده سازی می کند. از این رو استفاده از کمپرسور های معمولی به هیچ عنوان برای مطب دندانپزشکی مناسب نیستند. زیرا ممکن است معیارهای بهداشتی و امنیتی مناسبی نداشته باشند.
بسیاری از دندانپزشکان نگران این مسئله هستند، که ممکن است با استفاده از کمپرسور دندانپزشکی رطوبت زیادی در محیط تولید شود، یا این که رطوبت در درون دستگاه نگهداری شود. همین مسئله منجر می شود تا علاوه بر هوای بیرون، فضای داخلی دستگاه نیز محلی مناسب برای رشد باکتری ها شود.
باید بگوییم بهتر است این نگرانی را از خود دور کنید. زیرا برای رفع این مشکل می توان اقدام به استفاده از یک خشک کن در خروجی هوای کمپرسور دندانپزشکی نمود. با این کار هوایی که از دستگاه خارجی می شود، خشک و عاری از هر گونه رطوبتی خواهد بود.
مسئله دیگری که بیشتر دندانپزشکان در حین استفاده از کمپرسور دندانپزشکی نگران آن هستند، ایجاد روغن در هواست. برای این که کمپرسورهای دندانپزشکی عملکرد مناسبی داشته باشند، باید هر چند وقت یک بار روانکاری شوند. ممکن است روغن وارد جریان هوا شده باشد.
پس بهتر است با روانکاری سیستم های کمپرسور، از عملکرد بهتر آنها مطمئن شوید. البته برخی از کمپرسورها در بازار وجود دارند، که بدون روغن کار می کنند. این کمپرسورها بهترین نمونه برای استفاده در مطب دندانپزشکی به شمار می روند.
زیرا علاوه بر این که خطر پخش روغن در هوا را ندارند، کاملا بی صدا نیز می باشند و در محیط هیچ گونه آلودگی صوتی ایجاد نمی کنند. که استفاده از این کمپرسور دندانپزشکی منجر می شود تا بیمار در حین معالجه از استرس کمتری نیز به دلیل آرامش و سکوت برخوردار گردد.
نکته دیگری که در مورد کمپرسورها می توانیم بیان نماییم، شرایط حمل و نقل آنها است. برخی از کمپرسور های دندان پزشکی به گونه ای طراحی شده اند، که بتوان آنها را به سادگی حمل و نقل نمود. به راحتی می توان با استفاده از لوله های کوتاهی که در کمپرسور دندانپزشکی نصب می شود، همزمان در دو اتاق از آنها استفاده نمود.
البته این لوله ها باید کوتاه باشند. تا از رشد باکتریها در میان لوله ها جلوگیری شود. که این موارد جهت ایمنی بیشتر در استفاده از کمپرسور می باشد.
مهمترین عضو مطب دندانپزشکی،کمپرسور باد
مهمترین عضو مطب دندانپزشکی،کمپرسور باد
مهمترین عضو مطب دندانپزشکی،کمپرسور باد
مهمترین عضو مطب دندانپزشکی،کمپرسور باد

خراسان رضوی, مشهد, مشهد میدان ده دی-خیابان جانبازان نبش کوچه خوش قلب طوسی شرکت سرمایش

مرتبط / پیشنهادی

سیلندر طرح ایتالیا

سیلندر طرح ایتالیا

بازرگانی آران
کمپرسور ایستاده

کمپرسور ایستاده

بازرگانی آران
سایدگلس شیشه ایی ایتالیایی VMC

سایدگلس شیشه ایی ایتالیایی VMC

آرکاهواسازخاورمیانه ایرمی
تعمیرونگهداری کمپرسورهوا

تعمیرونگهداری کمپرسورهوا

آرکاهواسازخاورمیانه ایرمی
بردکمپرسورهوا برند لوجیکاLOGIKA

بردکمپرسورهوا برند لوجیکاLOGIKA

آرکاهواسازخاورمیانه ایرمی
تله آبگیر و روغن گیر

تله آبگیر و روغن گیر

شرکت پردیس صنعت
کمپرسور اسکرو 37 کیلووات

کمپرسور اسکرو 37 کیلووات

قیمت: ٣٣٨ تومان
آرکاهواسازخاورمیانه ایرمی
تعمیر چیلر در مازندران

تعمیر چیلر در مازندران

گروه صنعتی ایرکو
لوازم دستگاه جذب اتمی

لوازم دستگاه جذب اتمی

ثمین/ ژاو تجهیز آزما
کمپرسور هوا 1000 لیتری

کمپرسور هوا 1000 لیتری

شرکت کمپرسورسازان

عضویت در صنعت