قطعات کمپرسور
1 / 3
تونل پاستور
تونل پاستور
تونل پاستور
تونل پاستور
18 ساعت قبل آنلاین شد

تونل پاستور

بازدید:٢٩٣ | ا
تونل پاستور
کاربرد: رب گوجه، زیتون، خیارشور، ترشی‌جات، مربا، آب‌میوه و کلیه محصولات کنسروی گوشتی و غیر گوشتی
تونل پاستور، یک محفظه یا کابینت بزرگ از جنس استیل ضدزنگ است که جهت انجام فرآیند میکروب‌زدایی محصولات غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. ابعاد و مشخصات فنی تونل پاستور بر اساس ظرفیت تولید و نوع محصول یا نوشیدنی مورد نظر تعیین می‌شود.
دستگاه تونل پاستور به منظور انجام عملیات پاستور کردن بعد از عمل درب‌بندی در انواع خط تولید صنایع غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. مکانسیم فرآیند پاستوریزاسیون در این دستگاه بر اساس اعمال حرارت طی عبور محصول از زون (منطقه) داغ به زون سرد دستگاه می‌باشد. دستگاه تونل پاستور متناسب با نوع محصول، نوع بسته‌بندی و ظرفیت تولید، طراحی ساخته‌ می‌شود. کلیه ضوابط و استانداردهای موجود به لحاظ حفظ کیفیت محصول و کنترل ریسک‌های ایمنی توسط گروه صنعتی پیش‌بینی شده و در تمام انواع طراحی در نظر گرفته می‌شوند.
این دستگاه از 4عدد الی 10عدد اتااقک (زون یا منطقه ) تشکیل شده است درکمتریت حالت که از 4عدد زون یا منطقه شکیل شده است دوعدد برای اتاقک گرمایش دار، یک عدد برای بخش کولینگ تاور و یک عدد برای بخش آس بانک دار تعبیه شده است .
بدین ترتیب عمل پاستوریزاسون جهت نابود کردن آنزیم‌هایی که موجب فساد محصول درون قوطی یا شیشه می‌شوند، صورت می‌گیرد. تونل پاستور در انواع دوشی و دوشی-غرقابی موجود می‌باشد.
جنس: استیل ضدزنگ AISI 304, AISI 316
ابعاد: بر اساس دما، تعداد و طول زوم‌های انتقال حرارت، محاسبه می‌شود
عملکرد: دوشی و دوشی-غرقابی
نوع کانوایر: ناودانی و خشابی
تعداد طبقات: یک طبقه و دو طبقه
اتوماسیون: نیمه‌اتومات، تمام‌اتومات
ظرفیت: متغییروبراساس نیاز ودرخاست مشتری
- دارای کنترلر PLC جهت کنترل اتوماتیک دما، فشار آب و سرعت نوارهای انتقال
- دارای پمپ‌های آب جداگانه جهت تغذیه دوش‌های مربوط به زون‌های مختلف
- فرآیندهای تونل پاستور
1- محصول غذایی یا نوشیدنی مورد نظر پس از فرآیند پر شدن (توسط دستگاه پرکن) توسط نوار نقاله به تونل پاستوریزاتور وارد می‌شود.
2- محصول مورد نظر با ورود به زون‌ داغ تونل در معرض بخار آب و پاشش آب توسط نازل‌های آب داغ قرار می‌گیرد تا به دمای پاستور برسد.تونل پاستور
تونل پاستور
تونل پاستور

اردبیل, اردبیل, شهرک صنعتی 2 خیابان صنعت 1 خیابان ارغوان 1 قطعه 448

عضویت در صنعت