www.sanat.ir
سلام به سایت صنعت ایران خوش آمدید
1 / 1
درمان خانگی بواسیر خارجی و داخلی و درمان گیاهی هموروئید
1 ماه قبل آنلاین شد

درمان خانگی بواسیر خارجی و داخلی و درمان گیاهی هموروئید

بازدید:١۶۵ | ا
مشخصات و ویژگی ها
درمان خانگی بواسیر یکی از مهمترین روشهای درمانی است که اغلب بیماران تمایل به استفاده از آن دارند. علت این تمایل بیشتر را می توان با خجالت و ترس آنها از مراجعه به پزشک، هزینه کمتر و … مرتبط دانست. در ادامه به معرفی بهترین روشهای که برای درمان هموروئید با داروهای گیاهی و روشهای خانگی وجود دارد، می پردازیم:
درمان خانگی بواسیر (هموروئید)
درمان خانگی بواسیر مجموعه ای از روشهایی است که می توانند به تسکین علائم و یا حداقل جلوگیری از پیشرفت بیشتر این عارضه کمک کنند. برای درمان بیماری، این توصیه ها جدی بگیرید!! مهمترین این روشها عبارتند از :

فیبر
درمان خانگی بواسیر با مصرف فیبر
مهمترین ماده مغذی که باید حتما در رژیم غذایی این بیماران گنجانده شود، فیبر است. فیبر را می توانید به طور طبیعی و با مصرف انواع میوه ها، سبزیجات، غلات و حبوبات دریافت کنید. هر فرد به طور متوسط به 30 الی 35 گرم فیبر در طول روز نیاز دارد. به شما این اطمینان را میدهیم که اگر این ماده را به اندازه کافی دریافت کنید، هرگز دچار یبوست و هموروئید نمی شوید.

فیبر های خوراکی در بدن انسان قابلیت هضم و جذب ندارند، بنابراین در روده ها تجمع می کنند و با افزایش حجم مدفوع به درمان یبوست کمک می کنند.

توجه داشته باشید که فیبر باید به تدریج به رژیم غذایی افزوده شود. زیرا مصرف حجم زیادی از آن می تواند در روده و معده حجم زیادی از گاز را تولید کنند و بیماری را تشدید نماید.

بیماران مبتلا به این عارضه باید رژیم غذایی خاصی را دنبال کنند تا بتوانند زودتر به درمان نهایی برسند. پیشنهاد می کنیم حتما مقاله “برای درمان بواسیر چه بخوریم؟” را مطالعه کنید.

نوشیدن آب
درمان خانگی هموروئید با نوشیدن آب
برای درمان هموروئید خود تنها کافی است جمله ” آب مایع حیات است.” را جدی بگیرید. آب می تواند در درمان هر بیماری به خصوص دفع سموم از بدن موثر باشد. نوشیدن آب و مایعات به میزان کافی به نرم کردن مدفوع و عبور راحت تر آن از دستگاه گوارش کمک کند.

نوشیدن 8 الی 10 لیوان آب در طول روز برای همه افراد ضروری است. به جای آب می توانید نوشیدنیهای متنوع و فاقد الکل، شکر و کافئین را نیز جایگزین نمایید.

ورزش
ورزش و فعالیت بدنی از روشهای موثر برای کنترل عامل بیماری یا همان یبوست است. ورزش می تواند فعالیت های روده را افزایش دهد، و به دفع راحت تر کمک کند. البته نوع ورزش نیز بسیار مهم است. انجام ورزش هایی سنگین مانند وزنه برداری به هیچ وجه توصیه نمیشود. حتماً برای درمان بیماری خود 30 دقیقه زمان برای ورزش های سبک مانند پیاده روی اختصاص دهید. ورزش کگل یکی از ورزش هایی است که جهت تقویت عضله لگن کاربرد داشته و می تواند به درمان و بهبود بواسیر کمک کند.

حمام سیتز
درمان خانگی بواسیر با حمام سیتز
حمام سیتز یا حمام نشیمن به پیچیدگی اسم آن نیست. برای انجام این روش تنها کافی است یک لگن پر از آب گرم داشته باشید. البته اگر در منزل وان دارید، استفاده از آن پیشنهاد بهتری است.

برای این منظور تنها کافی است وان یا لگن مورد نظر را با آب گرم پر کنید. میزان گرمای آب هر مقدار بیشتر باشد، بهتر است. گرما گردش خون در این ناحیه را افزایش داده و به بهبود سریع تر بیماری کمک می کند. برای نتیجه گیری بهتر نکات زیر را به یاد داشته باشید :

دمای آب باید به حدی باشد که پوست نسوزد.
بهتر است قبل از هر اقدامی لگن را ضدعفونی کنید.
برای تاثیر گذاری بیشتر می توانید به اندازه یک قاشق به آب، نمک اپسوم یا جوش شیرین اضافه کنید.
حداقل برای 15 الی 20 دقیقه در این آب گرم بنشینید.
بهترین زمان برای حمام نشیمن بعد از دفع مدفوع است.
کیسه یخ
استفاده از کیسه یخ یا کمپرس سرد یکی از روشهای کنترل درد بواسیر است. سرما می تواند به سرعت درد را کاهش دهد. برای این منظور می توانید کیسه ای را از یخ پر کرده و برای 10 دقیقه بر روی موضع قرار دهید. از تماس مستقیم یخ با پوست اجتناب نمایید.

داروهای بدون نسخه
مصرف داروهای بدون نسخه روشی موثر برای درمان این بیماری است که سریعا علائم آن را رفع می کند. از مهمترین این داروها می توانیم به آنتی هموروئید اشاره کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید صفحه درمان دارویی را مطالعه نمایید.

درمان گیاهی بواسیر
داروی گیاهی بواسیر از دیر باز وجود داشته و مجموعه ای گسترده از گیاهان را تشکیل می دهد. در زمان مصر باستان از برگ های اقاقیا برای درمان این بیماری استفاده می کردند. اما امروزه گیاهان دیگری برای این منظور به کار می رود. در ادامه مثال های بیشتری از این نوع درمان می زنیم:

فندق جادوگر
درمان گیاهی بواسیر با فندق جادوگر
این گیاه همانند اسم خود جادو و یا بهتر بگوییم معجزه می کند. این گیاه دارای خواص ضد التهابی و ضد سوزش است که می تواند در رفع سریع علائم بواسیر موثر باشد. به علاوه فندق جادوگر دارای خواص قابضی است و در رفع بیماری موثر خواهد بود.

برای استفاده از این گیاه می توانید عصاره آن را تهیه کرده و پنبه ای را در این عصاره خیس کنید و برای حداقل 10 دقیقه بر روی موضع مورد نظر قرار دهید. تکرار این درمان تا 3 مرتبه در روز منعی ندارد.

روغن درخت چای
حتما با خواص روغن درخت چای آشنایی دارید. این روغن دارای خواص ضد میکروبی و ضد التهابی است که می تواند ناحیه مقعد را از هر میکروبی ضد عفونی نماید.

این روغن به حدی قوی است که نباید از آن به صورت خالص استفاده نمود. بلکه می بایست آن را به نسبت 3 به 1 با روغن زیتون و یا آب مخلوط کنید و سپس از آن استفاده کنید. از این روش می توان تا 3 مرتبه در روز استفاده نمود.
درمان خانگی بواسیر خارجی و داخلی و درمان گیاهی هموروئید

تهران, تهران, تهران میدان ونک، کوچه صانعی ( جنب دادگاه خانواده)، پلاک 50، طبقه 5 و واحد 15

مرتبط / پیشنهادی

پماد زینک اکساید برای بواسیر

پماد زینک اکساید برای بواسیر

کلینیک عابدیان- مرکز تخصص
درمان بواسیر (هموروئید) در طب سنتی

درمان بواسیر (هموروئید) در طب سنتی

کلینیک عابدیان- مرکز تخصص
تفاوت آبسه مقعد و بواسیر

تفاوت آبسه مقعد و بواسیر

کلینیک عابدیان- مرکز تخصص

عضویت در صنعت