www.sanat.ir

:: آیا می‌توان از طریق فرزند به کانادا مهاجرت کرد؟ ::


 

کانادا کشوری با طبیعت زیبا و جامعه‌ای چندفرهنگی، مقصدی رویایی برای بسیاری از خانواده‌ها در سراسر جهان است. سیستم آموزشی این کشور، قوی و در سطح جهانی شناخته شده است و اغلب یک نقطه کانونی برای مهاجران محسوب می‌شود.

سیستم آموزشی کانادا با کیفیت بالا و ارائه مسیر‌هایی برای دریافت اقامت دائم، راه را برای کسانی که می‌خواهند زندگی جدیدی را در کانادا آغاز کنند هموار خواهد کرد. یکی از راه‌های مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل فرزندان است. درواقع تحصیل فرزندان در کانادا هم آینده روشنی برای آنها رقم می‌زند و هم راه را برای شروع یک زندگی جدید برای خانواده‌ها فراهم می‌کند.

مروری بر سیستم آموزشی کانادا

سیستم آموزشی کانادا، سیستمی متنوع و غیرمتمرکز است و تعهد این کشور به ارائه آموزش با کیفیت برای همه را نشان می‌دهد. آموزش و پرورش در کانادا در ده استان و سه منطقه ارائه می‌شود و در حالی که در درجه اول یک مسئولیت استانی است، از استانداردهای ملی تابعیت دارد.

آموزش ابتدایی به کودکان از مهدکودک تا کلاس 8 ارائه می‌شود. این دوره که معمولاً از پنج سالگی شروع می‌شود، بر ایجاد مهارت‌های اساسی تأکید دارد. مدارس مشارکت فعال را تشویق کرده و محیطی را ایجاد می‌کنند که دانش‌آموزان بتوانند در طیف گسترده‌ای از فعالیت‌های فوق‌درسی شرکت کنند.

پس از آموزش ابتدایی، آموزش متوسطه شروع می‌شود که اغلب شامل کلاس‌های 9 تا 12 است. در این بخش، دانش آموزان برای مسیرهای شغلی یا آموزش عالی آماده می‌شوند. تحصیلات متوسطه با اعطای دیپلم یا گواهی تمام می‌شود. تحصیلات پس از متوسطه در کانادا شامل دانشگاه‌های مشهور جهانی و کالج‌های تخصصی ارائه‌دهنده آموزش حرفه‌ای است.

ارتباط بین تحصیل فرزند و مهاجرت

برای بسیاری از خانواده‌ها تصمیم می‌گیرند فرزندان خود را برای تحصیل به کانادا بفرستند. دلایل مهم این تصمیم آموزش با کیفیت و مسیر اقامت دائم کانادا و در نهایت شهروندی این کشور است.

با ثبت نام فرزند در یک موسسه معتبر کانادایی، خانواده‌ها سفری را آغاز می‌کنند که می‌تواند به آینده‌ای روشن منجر شود. مجوز تحصیل، که به دانشجویان بین المللی اعطا می‌شود، نه تنها به دانشجو اجازه تحصیل می‌دهد، بلکه مزایایی مانند توانایی کار پاره وقت نیز دارد. این تجربه کاری، همراه با تحصیلات کانادایی، هنگام بررسی گزینه‌های مهاجرت پس از تحصیل بسیار ارزشمند است.

پس از فارغ‌التحصیلی، بسیاری از دانشجویان بین‌المللی درخواست اجازه کار پس از فارغ‌التحصیلی (PGWP) را دارند که به آنها اجازه می‌دهد در کانادا کار کنند و تجربه کاری به دست آورند. اگر آنها تصمیم به درخواست برای اقامت دائم تحت برنامه‌هایی مانند کلاس تجربه کانادایی داشته باشند، این تجربه می‌تواند کمک زیادی به آنها بکند.

علاوه بر این، استان‌ها برنامه‌های نامزدی استانی (PNP) خود را دارند که اغلب افرادی را که در آن استان تحصیل کرده یا کار کرده‌اند در اولویت قرار می‌دهند. برای خانواده‌ها، این بدان معناست که تحصیل فرزندشان می‌تواند دروازه‌ای برای اقامت در کانادا باشد. در اصل، با انتخاب و مهاجرت به کانادا برای تحصیل خانواده‌ها نه تنها در تحصیل فرزندشان بلکه در آینده خود نیز سرمایه گذاری می‌کنند.

درخواست مجوز تحصیل برای فرزند

انتخاب کانادا به عنوان مقصد تحصیلی تنها آغاز یک سفر هیجان انگیز است. مرحله اساسی بعدی اخذ مجوز تحصیلی خواهد بود. مجوز تحصیل در کانادا فقط یک ویزا نیست، یک سند رسمی صادر شده توسط اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) است که به اتباع خارجی اجازه می‌دهد در موسسات آموزشی تعیین شده (DLI) در کانادا تحصیل کنند.

برای درخواست مجوز تحصیل، چندین مورد باید رعایت شود که اساسی‌ترین آن نامه پذیرش از DLI است. اطمینان از اینکه موسسه انتخاب شده در این لیست قرار دارد اهمیت زیادی دارد، در غیر این صورت مجوز صادر نخواهد شد. دانشجویان همچنین باید نشان دهند که بودجه کافی برای پوشش شهریه، هزینه‌های زندگی خود و اعضای خانواده که با آنها به کانادا می‌آیند را دارند.

از طرف دیگر متقاضیان باید ثابت کنند که پس از اتمام تحصیلات خود، کانادا را ترک خواهند کرد و سابقه کیفری ندارند. در نهایت، ممکن است بر اساس کشور مبدأ متقاضی، معاینه پزشکی مورد نیاز باشد. این فرایند کمی پیچیده است و مراحل زیادی دارد. مدارک شما باید کامل باشد و اطمینان حاصل کنید که همه اسناد دقیق و به موقع ارائه می‌شوند. ما در سازمان مهاجرتی اَدیت، به شما کمک می‌کنیم درخواست خود را کامل و جامع ارسال کنید و شانس موفقیت شما را افزایش می‌دهیم.

همراهی فرزندان تا کانادا

تحصیل فرزند در خارج از کشور تصمیم مهمی است و بسیاری از والدین مایلند فرزند خود را در کانادا همراهی کنند یا به آنها بپیوندند، به خصوص اگر دانش آموز جوان باشد. برای همراهی فرزندان تا کانادا، این کشور برنامه‌هایی را در نظر گرفته است.

والدین می‌توانند برای اقامت در کانادا برای مدت کوتاهی (معمولا تا شش ماه) ویزای بازدید کننده درخواست کنند. برای مدت طولانی‌تر، والدین می‌توانند سوپر ویزا را در نظر بگیرند که به والدین و پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌های شهروندان کانادایی و مقیم دائم اجازه می‌دهد تا حداکثر دو سال در کانادا بمانند.

با این حال، اگر والدینی بخواهند در زمان اقامت در کانادا کار کنند، به مجوز کار معتبر نیاز دارند. توجه به این نکته ضروری است که حضور فرزندی که در کانادا تحصیل می‌کند به طور خودکار به والدین حق کار اعطا نمی‌کند و فرآیندهای معمول مجوز کار همچنان اعمال می‌شود.

یکی دیگر از موارد مهمی که باید در نظر گرفت بیمه سلامت است. والدین همراه با ویزای بازدیدکننده باید بیمه درمانی خصوصی خود برای خود در نظر بگیرند. این روند نیاز به برنامه ریزی دقیق دارد، اما با اطلاعات و راهنمایی صحیح، برای والدین امکان پذیر است که فرزند خود را همراهی کرده و از زندگی راحت فرزند خود در کانادا اطمینان حاصل کنند.

کار در کانادا در حین تحصیل فرزند

یکی از مواردی که والدین باید در نظر بگیرند، تضمین وضعیت مالی است در حالی که فرزندشان تحصیلات خود را در کانادا دنبال می‌کند. در این شرایط والدین می‌توانند از فرصت‌هایی که کانادا ارائه می‌دهد نیز حداکثر استفاده را ببرد.

اگر والدین از قبل مجوز کار معتبر داشته باشند، می‌توانند در کانادا کار کنند. برای کسانی که مجوز کار ندارند، فرآیند دریافت مجوز شامل چندین مرحله و به شرح زیر است:

  1. پیشنهاد کار: قبل از درخواست برای مجوز کار، معمولاً به یک پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای کانادایی نیاز دارید.
  2. ارزیابی تاثیر بازار کار (LMIA): بر اساس نوع شغل، کارفرما ممکن است نیاز به دریافت LMIA داشته باشد تا ثابت کند که نمی‌تواند شهروند کانادایی یا مقیم دائمی برای نقش شغلی مورد نظر پیدا کند.
  3. درخواست مجوز کار: هنگامی که LMIA را دریافت کردید، بر اساس وضعیت خود می‌توانید برای مجوز کار، از داخل کانادا و یا از کشور خود درخواست دهید.

همچنین شایان ذکر است که استان‌های خاصی برنامه‌های آزمایشی یا مقرراتی برای والدین دانش آموزان بین المللی برای کار موقت دارند. این سیاست‌ها می‌توانند متفاوت باشند، بنابراین تحقیق در مورد دستورالعمل‌های خاص استانی بسیار مهم است.

دریافت اقامت دائم پس از فارغ التحصیلی

فارغ التحصیلی از یک موسسه کانادایی چیزی بیش از افزودن مدرک به رزومه شما را انجام می‌دهد. در این شرایط راه برای اقامت دائم در کانادا باز می‌شود. راه‌های دریافت اقامت دائم پس از فارغ التحصیلی به شرح زیر است:

  • مجوز کار پس از فارغ التحصیلی (PGWP): پس از فارغ التحصیلی، می‌توانید برای مجوز کار پس از فارغ التحصیلی درخواست دهید، که به شما امکان می‌دهد تجربه کاری ارزشمند کانادایی را به دست آورید.
  • کلاس تجربه کانادا (CEC): با تجربه کاری به دست آمده، درخواست اقامت دائم از طریق کلاس تجربه کاری کانادایی را در نظر بگیرید، مخصوصا برای کسانی که تجربه کار در کانادا را دارند.
  • برنامه‌های نامزدی استانی (PNP): از طرف دیگر، اگر با استان خاصی ارتباط برقرار کرده‌اید (مانند تحصیل یا کار)، ممکن است واجد شرایط نامزدی از طریق برنامه‌های نامزدی استانی آن استان باشید.
  • درخواست اقامت دائم (PR): پس از انجام مراحل بالا می‌توانید برای دریافت اقامت دائم درخواست دهید.

سازمان مهاجرتی اَدیت، همراه شما برای شروع تحصیل فرزندتان در کانادا

کانادا سیستم آموزشی بسیار پیشرفته‌ای دارد. با این حال مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل دارای پیچیدگی‌های زیادی است. تحصیل در کانادا مزایای زیادی دارد و مسیرهایی برای دریافت اقامت دائم ارائه می‌دهد. خانواده‌های مهاجر، با دانش مناسب و آمادگی، نه تنها می‌توانند آموزش باکیفیت را برای فرزندان خود تضمین کنند، بلکه پایه و اساس یک زندگی مرفه و رضایت‌بخش را در شمال سفید بزرگ ایجاد خواهند کرد. ما در سازمان مهاجرتی اَدیت به شما کمک می‌کنیم شرایط تحصیل برای فرزندان خود و دریافت اقامت کانادا را فراهم کنید و قدم به قدم در این مسیر در کنارتان هستیم. ????


دیگر مطالب ویژه

جاهای دیدنی اطراف تهران؛ مکان‌های دنج و خلوت اطراف تهران قیمت لوله پلی اتیلن را چطور به دست آوریم؟ + ابزار قیمت دهی آنلاین سازه های متحرک و معماری مدرن بهترین قیمت گرافیت کم سولفور در تهران! سبد کابل چیست و انواع سبد کابل یا سینی مش زاهدان شهری که جور دیگر باید دید به دنبال راه حلی برای استفاده از استخر در تمام طول سال هستید؟ قیمت هتل مجلل درویشی در زمستان تولید و ساخت تابلو برق انواع ورق سیاه کدامند و چه قیمتی دارند؟ شرکت احسان کمپرسور بهترین انتخاب برای درب پارکینگ اتوماتیک کدام است؟ igbt چیست؟ فرآوری و بسته‌ بندی مغز پسته عمده و مشتقات آن چرا شرکت های بزرگ از چاپ استیکر برای تبلیغ کسب و کارشان استفاده می کنند؟ رزرو هتل آرامیس پالاس کیش سالن اجتماعات الکتروموتور ضد انفجار و کاربردهای آن در صنعت طراح و سازنده خط تولید فرنچ فرایز کاربرد و مزایای دستگاه فیلتر پرس جی پی اس موتور؛ انتخابی مطمئن برای پیشگیری از سرقت ارسال بار از ایران به آلمان|هزینه فریت بار به آلمان|کالاهای صادراتی، معایب کوپلر استاندار با کیفیت بالا و قیمت مقرون به صرفه از کجا باید تهیه کنیم؟ پمپ آب خانگی کوچک داخل واحدی پیشرفت صنعت تابلوسازی و تاثیر آن در اقتصاد 1403 پیش بینی تغییرات قیمت میلگرد و پروفیل در سال 1403 خرید عمده کفش: راهنمای جامع برای مبتدیان راه حل مناسب جهت سرمایش سوله های صنعتی 7 ویژگی بارز پوکه معدنی نسبت به دیگر مصالح ساختمانی معرفی انواع میلگرد پرکاربرد در صنایع چگونه شیر تلسکوپی مرغوب خریداری کنیم؟ بهترین مراکز فروش دستگاه تصفیه آب خانگی ایرانی چرا باید کنتاکتور اشنایدر بخریم؟ معرفی یکی از بهترین برندهای کنتاکتور بازار 5 نکته مهم در تعمیر پمپ بتن بهبود کیفیت و کارایی محصولات صنعتی با ریخته‌گری انواع سقف متحرک برای ویلاهای شخصی بازسازی خودرو آتش نشانی بنز ۲۶۲۴ به سفارش شهرداری بابلسر نقش هوش مصنوعی در صنعت تراش cnc آشنایی با مشاهیر خوزستان: سفری به دیار بزرگان سایت سفارش و خرید رپورتاژ آگهی صنعتی و تبلیغات تخصصی نکات طلایی در زمان خرید اسکوربیک اسید خوراکی باید بدانید ۱۰ عامل تاثیر گذار بر مشخصات روغن بهران حرارت تولید و فروش انواع المنت حرارتی بدون واسطه معرفی پایانه‌های اتوبوسرانی اصفهان تشخیص کولر گازی گری اصل و تقلبی نیازمندی‌ها و نکات مهم برای استخدام شدن به‌عنوان نیروی حراست پرمصرف ترین لوازم شیشه ای آزمایشگاهی کدامند؟ +۳ کاربرد اصلی آنها تولید انواع نوار نقاله بولت صنعت، پخش عمده پیچ و مهره در تهران آشنایی با انواع تسمه صنعتی بررسی تاثیر هارمونیک بر عملکرد کلید ACB

لیست کامل