www.sanat.ir

:: مشخصات فنی بگ فیلتر ::


 بگ فیلتر چیست؟

امروزه، با وجود کارخانجات و کارگاه های بزرگ داخل کشور، مواد معدنی فرآوری می شوند و ایران به عنوان یکی از تولیدکنندگان بزرگ فلزات و مواد معدنی در جهان مطرح شده است. با این حال، یکی از مشکلات بزرگی که کارخانجات معدنی در ایران با آن رو به رو هستند، وجود ذرات آلاینده، گرد و غبار و اکسیدها در محیط کارخانه است. این ذرات و آلاینده ها می توانند روی فرآیندهای تولید و کیفیت محصولات تأثیر منفی بگذارند. برای اینکه این آلاینده ها جمع آوری و از محیط کارخانه دفع شوند، بگ فیلترهای صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند.

با استفاده از بگ فیلتر، این آلاینده ها می توانند جمع آوری و به عنوان یک ماده اولیه در قسمت های دیگر مورد استفاده قرار گیرند. با توجه به اهمیت این تجهیز در حفظ کیفیت محصولات و بهبود محیط کارخانه، انتخاب صحیح و مناسب ترین نوع آن برای کاربرد مدنظر می تواند به شرکت ها و کارخانجات کمک کند تا عملکرد و کارایی خود را بهبود بخشند. در ادامه سری به اطلاعات دقیق درباره بگ فیلترها می زنیم.

بگ فیلتر چیست؟

بگ فیلتر (Bag filter) یک دستگاه غبارگیر است که با استفاده از کیسه های پارچه ای، ذرات گرد و غبار و آلاینده های هوا یا گاز را جذب و حذف می کند. این دستگاه در صنایع مختلفی مانند تولید آسفالت، ذوب آهن، تولید سیمان و ریخته گری ها استفاده می شود. بدنه این دستگاه به شکل استوانه یا مکعب مستطیل بوده و تمامی اجزای قابل مشاهده آن از آلیاژهای مستحکم آهن ساخته می شوند. در داخل بگ فیلتر، تابلو برق، کمپرسور هوا، فن مکنده و کپسولی حاوی هوای فشرده قرار دارند.

شرکت مهان صنعت کانی انواع مختلفی از بگ فیلترها را با کیسه هایی از جنس های مختلف تولید و عرضه می کند.

انواع بگ فیلتر + مشخصات

در بگ فیلتر، کیسه هایی از جنس های مختلف استفاده می شود. این دستگاه صنعتی را می توان بر اساس نوع پارچه های مورد استفاده، به انواع زیر تقسیم کرد:

بگ فیلتر پلی پروپیلن

یکی از فیلترهای پرکاربرد که از جنس پلی پروپیلن ساخته می شود، بگ فیلتر پلی پروپیلن است. این فیلترها به عنوان یکی از بهترین بگ فیلترها شناخته می شوند. ماده پلی پروپیلن به طور کلی مقاومت بسیار خوبی در برابر دماهای بالا دارد و می توان آن را در دماهای تا 90 درجه سانتی گراد استفاده کرد. حداکثر دمایی که این فیلتر تحمل می کند حدود 100 درجه سانتی گراد است. علاوه بر این، پلی پروپیلن دارای مقاومت بالایی در برابر عوامل بیولوژیکی، قلیایی، اسیدهای معدنی، اسیدهای ارگانیک و حلال های ارگانیک است. به عبارت دیگر، این فیلتر حتی در مقابل عوامل اکسیداسیون هم عملکرد قابل قبولی دارد.

بگ فیلتر پلی استر

این نوع بگ فیلتر یکی از انواع غبارگیرهای صنعتی بوده که از قدیمی ترین و پرکاربردترین فیلترها در صنایع است، که به بگ فیلتر کارخانه آسفالت نیز معروف است. در دماهای بسیار بالا تا 275 درجه فارنهایت استفاده می شود و می تواند تا 300 درجه فارنهایت را تحمل کند. اما مقاومت آن در برابر اسیدهای معدنی و ارگانیک کم است ولی در برابر حلال های ارگانیک عملکرد خوبی دارد. بگ فیلتر پلی استر از نظر مقاومت بیولوژیکی نیز مزیتی نسبت به سایر فیلترها ندارد. به طور کلی، این فیلترها برای استفاده در صنایع با دماهای بالا و در مواقعی که از اسیدهای معدنی استفاده نمی شود، مناسب هستند.

بگ فیلتر - بگ فیلتر

بگ فیلتر پلی آمید

فیلترهای کیسه ای پلی آمید (Polyimide P8) با دارا بودن قدرت تحمل دمایی بالا، بین 245 درجه سانتی گراد (475 درجه فارنهایت) تا 260 درجه سانتی گراد (500 درجه فارنهایت)، بسیار مناسب برای مصارف گوناگون هستند. این فیلترها با مقاومت بسیار کم در برابر مواد قلیایی و صفر بودن مقاومت بیولوژیکی، عملکرد بسیار خوبی دارند. از طرفی، آن ها دارای مقاومت بالا در برابر اسیدهای معدنی، اسیدهای ارگانیک و عوامل اکسیداسیون هستند. بنابراین، فیلترهای کیسه ای پلی آمید در برابر حلال های ارگانیک، به طرز عالی عمل می کنند.

بگ فیلتر نومکس

فیلترهای نومکس یا آرامید که به نام نسوز نیز شناخته می شوند، از جمله پرفروش‌ترین محصولات در بازار غبارگیرهای صنعتی هستند. این فیلترها قادر به کار در دماهای بالا بوده و در دمای 205 درجه سانتی‌گراد تا 220 درجه سانتی‌گراد عملکرد خود را انجام می ‌دهند. فیلترهای نومکس هیچ اثر بیولوژیکی بر مواد جمع آوری شده ندارند ولی در برابر مواد قلیایی و حلال‌ های ارگانیک مقاومت خوبی دارند.

بگ فیلتر تفلونی

بگ فیلتر تفلونی یک نوع فیلتر پرکاربرد و سنتی است که در بسیاری از صنایع و برنامه های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. این فیلتر برخلاف نومکس، دارای مقاومتی بالاتر است و می تواند در دماهای بسیار بالا تا 280 درجه سانتی گراد استفاده شود. از این فیلتر در محیط هایی که با آلاینده های مختلفی مانند آلاینده های بیولوژیکی، قلیایی، اسیدها و حلال های ارگانیک، اسیدهای معدنی و عوامل اکسیداسیون در تماس هستند، استفاده می شود. به دلیل مقاومت بالای این فیلتر و توانایی آن در جداسازی آلاینده ها، بگ فیلتر تفلونی یکی از انتخاب های بسیار مناسب برای بسیاری از صنایع است.

بگ فیلتر فایبرگلس

بگ فیلتر فایبرگلاس یک نوع بگ فیلتر پارچه ای است که بافت متفاوتی دارد. این نوع فیلتر را می توان در دماهای بالا تا 280 درجه سانتی گراد استفاده کرد. اگرچه فایبرگلاس مقاومت ضعیفی در برابر مواد قلیایی داشته، اما در مقابل اسیدهای معدنی مقاومت قابل قبولی دارد. به همین دلیل، استفاده از این نوع بگ فیلتر در محیط های حاوی اسیدهای معدنی و ارگانیک و حتی در مجاورت عوامل اکساینده بسیار خوب است.

بگ فیلتر آکریلیک

فیلترهای آکریلیک در دماهای پایین از 121 درجه سانتی گراد (250 درجه فارنهایت) تا 135 درجه سانتی گراد (275 درجه فارنهایت) استفاده می ‌شوند. این فیلترها در برابر مواد قلیایی مقاومت کمی دارند، اما در مقابل مواد بیولوژیک، اسیدهای معدنی و حلال های ارگانیک عملکرد بسیار خوبی از خود نشان می دهند. از آنجایی که مواد اکساینده به این فیلترها آسیبی نمی‌ زنند، آن ها بهترین گزینه برای استفاده در محیط ‌هایی هستند که حاوی اسیدهای ارگانیک می باشند.

بگ فیلتر نایلونی

بگ فیلتر نایلونی، یک نوع فیلتر است که برای جمع آوری غبار و ذرات ریز مورد استفاده قرار می‌ گیرد. این فیلتر از نایلون ساخته شده که دارای مقاومت دمایی محدودی است و تنها می ‌توان از آن در دمای بین 120 تا 170 درجه سانتی‌گراد استفاده کرد. نایلون در برابر عوامل اکسیداسیون و اسیدهای معدنی مقاومت چندانی ندارد، اما در محیط‌ های بازی عملکرد مناسبی دارد و در برابر عوامل بیولوژیک و حلال‌ های ارگانیک نیز خواص خوبی دارد. به همین دلیل، این نوع فیلتر در برخی کارخانجات و صنایع استفاده می‌شود.

خرید بگ فیلتر از شرکت مهان صنعت کانی

شرکت مهان صنعت کانی یکی از شرکت‌ های تولید کننده و عرضه کننده بگ فیلتر در بازار است. این شرکت با داشتن تجربه‌ طولانی در زمینه تولید و عرضه بگ فیلتر، توانسته است جایگاه قوی و مورد اعتماد در بازار بسازد. بگ فیلتر‌های تولید شده توسط شرکت مهان صنعت کانی با استفاده از تکنولوژی‌ های پیشرفته و با کیفیت بالا تولید می ‌شوند و دارای عمر طولانی هستند.

این بگ فیلتر‌ها دارای قابلیت‌ ها و ویژگی ‌های منحصر به فردی هستند که باعث شده تا بسیاری از مشتریان و تولیدکنندگان در صنایع مختلف از آن‌ ها استفاده کنند. علاوه بر این، شرکت مهان صنعت کانی به دلیل ارائه خدمات پس از فروش حرفه ‌ای و قابل اعتماد، توانسته است رضایت مشتریان خود را به حداکثر برساند. با توجه به همه این ویژگی‌ ها، خرید بگ فیلتر از این شرکت به عنوان یک گزینه مناسب و اقتصادی در نظر گرفته می شود.


دیگر مطالب ویژه

ورق سرد چیست؟ با انواع دستگاه روغن گیری زیتون آشنا شوید بهترین مانومتر ها برای خرید جدیدترین مدل روشویی لوکس و مدرن اینورتر پنتاکس آشنایی کامل با تفاوت پمپ باد سایلنت و معمولی نکاتی که قبل از خرید استیل در بازار ایران باید بدانید مراحل ساخت سردخانه | موارد مورد نیاز و تجهیزات لازم + شماره تماس بهترین زمان تعویض روغن کمپرسور اسکرو و نحوه سرویس آن درب فلزی حیاط و انتخاب آن پمپ لجن کش گردش مالی واردات قطعات الکترونیک بزرگترین قالب سازی پلاستیک مهم ترین استاندارد لوله های پلی اتیلن در وسایل کودک چیست؟ آجر انگلیسی و آجر قزاقی: دو متریال محبوب در آجرنمای ساختمان مشخصات فنی بگ فیلتر سه نکته طلائی برای انتخاب گرید ورق فولادی متناسب با کاربرد چرا خرید شاسی و کلید فرمان مهم است؟ + معرفی بهترین محل خرید کدام بلندگوها را برای کارخانه باید تهیه کنیم؟ چگونه با انتخاب صحیح پمپ آب، مشکل فشار آب را برطرف کنیم؟ تاثیر ضخامت میلگرد بر مقاومت و استحکام آن تفاوت بین کوراندوم سفید و کوراندوم تک کریستال معرفی انواع دوک نخ نساجی تعمیرات موبایل و ابزار های آن (هیتر هویه) نحوه کار پکیج تصفیه فاضلاب عوامل خارجی تأثیرگذار بر قیمت ورق و مقاطع فولادی چه هستند؟ تجهیزات اندازه گیری فشار لوله سیاه مانیسمان یا بدون درز(seamless)چیست؟ آشنایی با گیربکس فلندر آلمانی تولید کننده ساندویچ پانل در تبریز + قیمت و خرید پرفروش ترین اینورتر موجود در بازار کدام است؟ راهنمای خرید لوله داربست، هرآنچه که باید بدانید گزارش عملکرد تارادیس در 6 ماه اول 1402 خرید روغن صنعتی اصل و گریس از فروشگاه فیدار اویل نوار بافی ژاکارد یک اختراع پیشگامانه در اوج انقلاب صنعتی نقش چیلر صنعتی در صنایع از نظر چیلر صنعتی البرز چیست؟ راه حل مناسب جهت گرمایش سوله های صنعتي راهنمای انتخاب پکیج ایران رادیاتور (صفر تا صد) بهترین نوع جنس شیلنگ آبیاری باغبانی با قیمت مناسب در سال 1402 چه مهارت‌هایی برای حرفه‌ای شدن در اتوماسیون صنعتی نیاز است؟ توسن، اسب پیشروی صنعت ابزار در اهواز نمایشگاه پوشاک 1402: سفری به دنیای زیبایی و استایل CRM یا ERP؟ کدامیک را برای کسب و کار خود انتخاب کنیم؟ بهترین کمپرسور اسکرو بهترین سقف برای اسکلت فلزی چیست؟ بازار کار اتوماسیون صنعتی چقدر رونق دارد؟ Top 3 Android Mod Apk games ساخت گلخانه با لوله داربست، لوله مانیسمان یا لوله گالوانیزه گلخانه‌ای؟ کدام آشنایی با انواع مدل های كلید و پریز ایران الكتریك، از انتخاب تا خرید كلید و کاربرد و مزایای قفسه ایزی راک چیست؟

لیست کامل