www.sanat.ir

:: بهترین نژادهای انواع نهال بادام ::


 

همانطور که می­دانید اولین و مهم­ترین اقدام یک باغدار در زمان احداث باغ بادام انتخاب بهترین نژاد انواع نهال بادام است، در واقع انواع نهال بادام سردسیری، گرمسیری و معتدله که در نژادهای مختلف تولید و در بازار به باغداران عرضه می­شوند با هدف سازگاری بیشتر درختان بادام با شرایط مختلف اقلیمی و به دست آوردن بهترین عملکرد از باغ بادام است.

یکی از نکاتی که باید در مورد انتخاب بهترین نژاد بادام مورد توجه قرار دهید این است که در شرایط اقلیمی متفاوت ارقام و یا نژادهای مختلفی از بادام بهترین عملکرد را خواهند داشت و بنابراین در زمینه­ی معرفی بهترین نژاد بادام باید در درجه­ی اول نسبت به شرایط اقلیمی منطقه­ی خود آگاهی کامل داشته باشید.

تاثیر نژاد بادام بر عملکرد باغ بادام

شاید این سوال در ذهن شما مطرح شود نژاد بادام چگونه می­تواند بر عملکرد باغ بادام موثر واقع می­شود؟ در ادامه برخی از مهم­ترین تاثیرات نژاد نهال بادام بر عملکرد باغ بادام را به بحث می­گذاریم.

  • بازدهی زودهنگام برخی از نژادهای بادام:

نژادهایی که به عنوان نژادهای تجاری بادام شناخته می­شوند زود بازده هستند، به این معنا که اولین شکوفه­های بادام در سال اول تا سوم پس از کاشت نهال ظاهر می­شوند، این مورد تاثیر بسیار زیادی بر سودآوری و عملکرد باغ بادام خواهد داشت چرا که رسیدن به سن باردهی مفید نیز در این ارقام زودتر اتفاق می­افتد.

  • مقاوت بالای برخی از نژادهای بادام به افات و بیماریهای گیاهی:

آفات و بیماری­های گیاهی از جمله مهم­ترین عوامل کاهش عملکرد باغات بادام هستند و در نتیجه اگر یک رقمی از بادام بتواند مقاومت بالاتری نسبت به این عوامل محدود کننده تولید از خود نشان دهد قطعا می­تواند عملکرد بهتری نیز داشته باشد.

  • مقاومت برخی از نژادهای بادام نسبت به خشکی و کم آبی:

با توجه به محدودیت بارش و منابع آبی در سراسر کشور به ویژه در سال­های اخیر اینکه یک رقم بادام بتواند تحمل بیشتری نسبت به کم آبی داشته باشد می­تواند سبب بهبود عملکرد باغ بادام نسبت به سایر باغات که با ارقام دیگر احداث شده­اند بشود.

  • تناژ بالای تولید محصول در مورد برخی از نژادها:

عملکرد یک باغ بادام با میزان تولید بادام در واحد هکتار سنجیده می­شود، این مورد در شناسنامه­ی ارقام مختلف نهال ذکر شده است و در شرایط مطلوب ارقام مختلف بادام ممکن است بین یک تا چهار تن محصول در واحد هکتار تولید کنند و این واضح­ترین اختلاف ارقام بادام در عملکرد خواهد بود.

در مورد مباحث مربوط به نژادهای انواع نهال بادام، یکی از معتبرترین نهالستان ها در کشور ایران که دارای وب سایت است، پالیز نهال به ادرس paliznahal.ir می باشد و از منابع خارجی در زمینه انواع نژاد های نهال بادام می توان به afrimash،farmpays، plantsguru اشاره نمود.

معرفی بهترین نژاد بادام برای مناطق سردسیر

برای اینکه بتوانید بهترین نژاد بادام برای مناطق سردسیری را در بین انواع نهال بادام مختلف انتخاب کنید باید در ابتدا محدودیت­ها و شرایط مطلوب و نامطلوب برای رشد درخت بادام در مناطق سردسیر را بشناسید، در مناطق سردسیر کشور ما ایران خوشبختانه به شدت مناطق دیگر مشکل محدودیت منابع آبی وجود ندارد، هر چند در این مناطق نیز باغداران موظفند تا با استفاده از سیستم­های آبیاری مدرن در استفاده از منابع آبی دقت عمل به خرج دهند اما در انتخاب نهال بادام اجباری در استفاده از ارقام مقاوم به خشکی و کم آبی نیست.

نکته­ی دیگری که در مناطق سردسیر باید برای انتخاب نهال بادام مناسب در نظر گرفت این است که در این مناطق سرمای شدید زمستان و سرمای دیر رس بهاره وجود داشته و شما باید رقمی را انتخاب کنید که علاوه بر مقاومت به سرمای زمستان با دیر گل بودن در برابر سرمای دیر رس بهاره نیز مقاومت داشته باشد.

در آخر در مناطق سردسیر که میزان بارش سالیانه بیشتر از 300 میلیمتر در سال باشد باغداران می­توانند با انتخاب ارقام مقاوم به کم آبی مانند نهال بادام آذر خوشه­ای اقدام به احداث باغ بادام دیم کنند، برای احداث باغ بادام دیم باید نکات بسیار مهمی را در نظر داشته باشید و می­توانید در این زمینه از مشاوران ماهر نهالستان برتر نهال راهنمایی­های لازم را دریافت نمایید.

با توجه به نکات ذکر شده در رابطه با انتخاب نهال بادام مناسب برای مناطق سردسیری در بین اقام تجاری و پر بار بادام ارقامی مانند نهال بادام آذر خوشه­ای، نهال بادام تونو، نهال بادام سنگی و نهال بادام مامامیی را می­توانیم به شا پیشنهاد دهیم، اما شما باید پیش از هر چیز ار شرایط آب و هوایی منطقه­ی خود اطمینان داشته باشید.

معرفی بهترین نژاد بادام برای مناطق معتدله

به مانند مطالبی که در بخش معرفی نهال بادام برای مناطق سردسیر ذکر شد در بین انواع نهال بادام باید گفت بهترین نژاد بادام برای مناطق معتدله نهالی است که بتواند با شرایط آب و هوایی در این مناطق سازگاری پیدا کند، در مناطق معتله چالش باغداران بیشتر به سرمای دیر رس بهاره مربوط می­شود، آن چیزی که در این مناطق منجر به کاهش عملکرد باغات بادام می­شود به طور عمده سرمای دیر رس بهاره است.

علاوه بر چالش سرمای دیر رس بهاره در برخی از مناطق معتدل کشور در سال­های اخیر شاهد کاهش میزان بارندگی در سال و کاهش ذخایر زیر زمینی هستیم و بنابراین به طور کلی در این مناطق توصیه­ی ما به باغداران انتخاب ارقام مقاوم و متحمل به خشکی خواهد بود.

با توجه به نکات ذکر شده در بین ارقام مختلف بادام نهال بادام آذر خوشه­ای با دیر گل بودن و مقاومت بسیار خوبی که نسبت به شرایط کم آبی و خشکی دارد بهترین نژاد بادام خواهد بود، این رقم بادام می­تواند در شرایط بهینه تا 4 تن باردهی در واحد هکتار داشته باشد.

معرفی بهترین نژاد بادام برای مناطق گرمسیر

یکی از مزیت­های درخت بادام این است که انواع نهال بادام در بیشتر اقلیم­ها و شرایط آب و هوایی قابلیت کاشت و باردهی دارد، در مناطق گرمسیر که ساعات سرمای زمستان به کمتر از 100 ساعت می­رسد درخت بادام قابل باردهی نیست، اما در بیشتر مناطق گرمسیری ایران در زمستان دست کم100 ساعت سرمای زیر هفت درجه وجود داشته و نیاز سرمایی بیشتر ارقام بادام تامین خواهد شد.

بنابراین در صورتیکه در منطقه­ی گرمسیری شما دست کم 100 ساعت سرمای زمستان وجود دارد شما نیز می­توانید از سود دهی باغ بادام استفاده کنید اما مهم­ترین چالشی که شما در این مناطق برای احداث باغ بادام با آن مواجه خواهید بود کمبود منابع آبی است و شما باید حتما به دنبال ارقام مقاوم به کم آبی و خشکی برای باغ خود باشید.

با توجه به شرایط عنوان شده در این مناطق نهال بادام ربیع، نهال بادام شکوفه، نهال بادام آذر خوشه­ای و نهال بادام کاغذی پیشنهاد خوبی برای شما خواهند.

معتبرترین سایت در زمینه خرید و فروش نهال گردو، به، بادام، شلیل ، هلو، پالونیا سایت پالیز نهال به ادرس "paliznahal.ir" می باشد. Paliznahal.ir با در اختیار داشتن کادر مجرب و حرفه ای و نهالستان های تخصصی جهت خرید انواع نهال بادام به مرجع اصلی خرید نهال، نهالستان تبدیل شده است.

علاوه بر آن می توانید با مراجعه به paliznahal و شرکت پالیز نهال از قیمت نهال بادام مانند نهال بادام مامایی مطلع شده و خرید خود را نهایی کنید.

کلام آخر

برخی از مهم­ترین شرایط که باید در هر اقلیم برای انتخاب رقم مناسب بادام در نظر گرفته شود به شما در اینخبرنامه آموزش داده شد اما نکته­ی بسیار مهم این است که شرایط اقلیمی بسیار متغیر بوده وشما باید با توجه به شرایط خاص اقلیم منطقه­ی خود و همچنین امکانات و بودجه­ی خود بهترین نژاد بادام را با دریافت مشاوره انتخاب کنید، مشاوران نهالستان برتر نهال به صورت رایگان برای ارائه­ی راهنمایی­های لازم در خدمت شما باغداران عزیز هستند.

تماس با پالیز نهال:

09144501007

09144501008


دیگر مطالب ویژه

مقایسه میلگرد آجدار و میلگرد ساده در صنعت انواع دستگاه پرکن مایعات خرید عمده لوازم الکتریکی ساختمانی بهترین تولید کننده خط رنگ الکترواستاتیک یدک کش و امداد خودرو سیار جاده ساوه خرم آباد تحول صنعت ایران با آموزش فروش و بازاریابی دغدغه اصلی شما در انبار صنعتی چیست؟ بهترین سایت تعمیر لباسشویی در اسلامشهر روش های اتصال لوله مسی بدون جوشکاری مراقبت از پاهایتان با جدیدترین مدل‌ های کفش لژدار راهنمای جامع خرید روغن هیدرولیک سمنت برد: ایده‌ای خلاقانه برای سقف و دیوار خرید دستگاه درب بندی با بهترین قیمت - دستگاه مناسب ظروف فلزی آشنایی با درب ورودی ساختمان و انواع آن استئارات فلزی پاک شیمی: روش‌ های تولید، کاربرد ها و نکات کلیدی اکسیژن زدایی راهنمای جامع تعمیر لیفتراک و جرثقیل + 3 نکته کلیدی درباره خرید آنها برترین برند های سی ان سی در ایران برای حمل بار بین الملل چه نوع کانتینری باید انتخاب کنید و چرا؟ به موتور سیکلت خود احترام بگذار، لوازم یدکی باکیفیت بخر! بوستر پمپ آب ایمنی اجزای سازه ای و غیرسازه ای منبع تحت فشار آب مزایای خرید عمده دستکش ایمنی دریچه کناف چیست؟ قطار اصفهان مشهد: بهترین راه برای سفر بین دو شهر تاریخی درآمد مهندسی معدن در ایران و سایر کشورها راهنمای خرید کابل برق کمپرسور اسکرو چیست؟ هود شیمیایی آزمایشگاهی افزایش قیمت بلیط هواپیما تا نوروز؟ شایعه یا واقعیت؟ لیست مهمترین تجهیزات آزمایشگاهی برای خرید تامین برق اضطراری ؛ دیزل ژنراتور و کاربرد های آن راهنمای خرید اینورتر از دیجیکالا و راستان کالا دوو سرویس - نمایندگی رسمی تعمیرات دوو در ایران الکتنو بزرگترین تأمین‌کننده برتر قطعات صنعتی در ایران سلدوک فرانسه: بهترین برند رله الکترونیکی SSR کوهیتر ، تولید کننده انواع دستگاه های میوه خشک کن انواع ورق عایق بهترین مرکز تعمیرات یخچال در شهر اهواز خرید بلبرینگ ژنراتور گازی چیست اجزا سازنده آن کدام است و چگونه کار میکند ؟ راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب صنعتی دست دوم دیگ آب گرم مشاغل پولساز بدون نیاز به سرمایه زیاد ساخت سنباده چگونه است؟ دریچه استیل تفاوت ابزارها در مصارف خانگی و صنعتی آشنایی با انواع پروفیل نصب و راه اندازی تابلو برق صنعتی

لیست کامل