www.sanat.ir

:: دریچه استیل ::


دریچه استیل در واقع بر روی محفظه‌های تهویه هوا نصب می‌شود و برای ورود و خروج هوا و تهویه محیط نقش بسیار پررنگی دارد. دریچه‌های استیل به خاطر طریقه ساخت و انواع مختلفی که دارد بسیار پرکاربرد بوده و توانسته فروش خیلی خوبی داشته باشد. وجود مزایای فوق العاده دریچه استیل آن را به یک محصول فوق‌العاده تبدیل کرده است. به همین دلیل افراد در انواع فضاها و مکان‌ها سعی می‌کنند از دریچه استیل جهت نصب بر روی محفظه‌های تهویه هوا استفاده کنند. قطعاً شما هم با ورود به مکان‌های عمومی و یا خصوصی مختلف دریچه‌های استیل را دیده‌اید. در ادامه به انواع دریچه استیل و مزایا و طریقه ساخت آن اشاره خواهیم کرد. جهت اطلاعات بیشتر به ادامه مطلب توجه فرمایید.

دریچه استیل چیست؟

دریچه‌های استیل به دو نوع و دو دسته کلی تقسیم می‌شوند. دسته اول مربوط به دریچه‌های استیلی است که در قسمت محفظه سیستم‌های تهویه نصب شده و قابلیت ورود و خروج هوا را دارد. کنترل میزان هوای ورودی و خروجی به عهده این دریچه‌های استیل است. در دسته دوم دریچه استیل که به دریچه بازدید استیل هم شهرت دارند، به جهت بازدید و رسیدگی ساده‌تر به لوله‌های فاضلاب و تاسیسات فنی استفاده می‌شوند.

یکی از مواردی که باعث شده استفاده از دریچه‌های استیل به عنوان دریچه بازدید و حتی نصب بر روی محفظه‌های سیستم تهویه هوا صورت گیرد، عدم زنگ زدگی و خوردگی و تخریب آن در هر هوایی است. فرقی نمی‌کند که هوای اطراف برفی و بارانی یا دارای رطوبت باشد، در هر صورت دریچه‌های استیل مقاومت کافی در برابر این نوع شرایط جوی را دارند و هیچگونه آسیبی بر آنها وارد نیست.

مزایای دریچه استیل

دریچه‌های استیل مزایای بسیار زیادی دارند که باعث کاربرد بیشتر آنها شده است. مزایای مختلف دریچه استیل را به صورت موارد زیر با هم بررسی می‌کنیم:

  • شما می‌توانید دریچه استیل را در هر ابعاد و اندازه‌ای سفارش دهید تا برایتان ساخته شود.
  • نصب دریچه استیل بسیار ساده و راحت است و بلافاصله پس از ساخت می‌توانید این کار را انجام دهید.
  • ساختار دریچه استیل به صورتی است که در برابر هوای خشک و مرطوب مقاوم بوده و به هیچ عنوان دچار آسیب و تخریب نخواهد شد.
  • دریچه‌های استیل را می‌توان برای ساخت با ام دی اف و آلومینیوم و حتی پلاستیک هم ترکیب کرد. بستگی به محیط و سلیقه شما دارد که کدام یک را انتخاب کنید.
  • نوع در و قفل دریچه استیل نیز قابل انتخاب بوده و شما می‌توانید انتخاب آن را به عنوان یک مزیت بشناسید.
  • جهت هماهنگی دریچه استیل با دیزاین محیط می‌توانید رنگ آن را نیز انتخاب کنید در این صورت هماهنگی آن با محیط آمیخته می‌شود.
  • یک مزیت دیگری که بعضی از این دریچه ها دارند این است که علاوه بر رفت ، برگشت و تامین کننده ی هوا دارای قابلیت نورپردازی هستند و میتوانند جدای از وضیفیشان نور محیط را نیز تامین کنند برای مثال نام یک مدل از این دریچه ها دریچه های چراغ دار اسلوت میباشد

با توجه به مزایای گفته شده می‌توان فهمید که علت فروش بالای دریچه‌های استیل چیست.

انواع دریچه استیل

دریچه‌های استیل با توجه به مزایا و کاربردی که دارند در انواع مختلف تولید و روانه بازار شده است. طبیعی است که شما هم بخواهید انواع آن را بشناسید تا در مکان‌ها و موارد مختلف از آن استفاده کنید. تا زمانی که با انواع دریچه استیل آشنا نشوید نمی‌دانید که هر یک از آنها را در چه قسمت و فضایی می‌توان استفاده کرد. مواردی که در زیر می‌بینید همگی انواع دریچه استیل هستند که ابعاد و سایز آنها قابل سفارش بوده و در رنگ‌های مورد نظرتان تولید می‌شوند:

دریچه استیل خطی

اولین دسته و ساده‌ترین دریچه استیلی که همه می‌شناسند دریچه استیل خطی است. دریچه استیل خطی تنها یک شیار در آن وجود دارد که برای ورود و خروج هوا تعبیه شده و این یک شیار می‌تواند پخش و انتشار هوا را کنترل کند. در مواردی که قدرت مکش هوا بسیار زیاد است استفاده از دریچه استیل خطی توصیه نمی‌شود. اما در مواردی که هوای ورودی و خروجی سرعت و قدرتی ندارند می‌توان از دریچه استیل خطی استفاده نمود. بعضی از این دریچه ها دارایه زاویه ای هستند که به وسیلهٔ یک سطح خطی با سطح داخلی زاویه دار، جریان هوا را کنترل می‌کند . این دریچه ها را دریچه خطی زاویه دار می نامند

دریچه استیل بازدید فنکویل

از انواع دریچه استیل می‌توان دریچه استیل بازدید فنکویل را نام برد. این نوع دریچه استیل بیشتر برای فنکویل‌های سقفی استفاده می‌شود، با استفاده از آن می‌توان بازدید ساده‌تری از فنکویل‌های سقفی و همچنین تعمیرات آنها داشت. در واقع بازدید و تعمیر سیستم تهویه فنکویل بدون وجود دریچه استیل بازدید امکان‌پذیر نیست. این دریچه استیل در سایزها و رنگ‌های مختلف قابل سفارش است.

دریچه استیل گرد

دریچه استیل گرد همانطور که از نام آن مشخص است شکل گردی دارد و در محیط‌های مختلف از جمله سقف سرویس‌های بهداشتی و فضاهای بسته مثل سالن‌های نمایشگاهی و استخرها مورد استفاده قرار می‌گیرد. تعداد شیارها در دریچه استیل گرد قابل افزایش یا کاهش است که متناسب با سلیقه و سفارش مشتری قابل اجرا خواهد بود. بنابراین اگر برای چنین محیط‌هایی به دنبال دریچه استیل هستید، دریچه استیل گرد بهترین انتخاب است.

دریچه بازدید استیل فن کویل شیاردار

در ساخت و تولید انواع فن کویل‌ها مواردی وجود دارد که نیازمند وجود شیارهایی در زیر دریچه هستند تا خروج و ورود هوا از طریق این شیارها انجام شود در غیر این صورت عملکرد فن کویل مختل شده و خروج هوا به درستی انجام نخواهد شد. به همین دلیل است که زیر قسمت سیستم تهویه هوا دریچه‌ها با وجود شیارهای مختلف قرار می‌گیرند تا دستگاه بدون مشکل کار کند و مکش هوا نیز انجام شود. دریچه بازدید استیل فن کویل شیاردار را در دو مدل تولید می‌کنند که شامل مدل لولایی و وزنه‌ای می‌شود. نمونه لولایی آن با استفاده از قفل زیمنسی باز و بسته می‌شود. این مدل را نیز برای انواع محیط‌ها می‌توانید سفارش دهید.

دریچه استیل خطی صفر درجه

از دیگر انواع دریچه استیل خطی می‌توان به دریچه استیل خطی صفر درجه اشاره نمود. در ساخت دریچه استیل خطی صفر درجه شیارهایی استفاده شده که این شیارها قابلیت تنظیم دارند. این نوع دریچه استیل را می‌توان در ترکیب با ام دی اف و پلاستیک سفارش داد اینکه کدام یک را سفارش دهید بستگی به سلیقه شما و محیطی دارد که قرار است دریچه استیل خطی صفر درجه در آن نصب شود. قابلیت تنظیم شیار در این نوع دریچه استیل باعث ورود و خروج بهتر هوا و همچنین تنظیم زاویه ورود و خروج آن خواهد شد.

دریچه استیل بازدید تاسیسات

تاسیسات بسیار زیادی در صنایع مورد استفاده قرار می‌گیرند که دسترسی به آنها باید خیلی ساده و راحت باشد تا بتوان در صورت بروز مشکل تعمیرات لازم را انجام داد. دریچه استیل بازدید تاسیسات در جهت دسترسی ساده‌تر و بازدید از تاسیسات مختلف مثل سیستم‌های برقی یا فاضلاب مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این صورت می‌توان هرگونه مشکلی که در تاسیسات برقی یا فاضلاب‌ها ایجاد شود به راحتی بازدید نمود و برای تعمیر مشکلات اقدام کرد. می‌توان گفت کاربردی‌ترین نوع دریچه استیل در واقع دریچه استیل بازدید تاسیسات است که در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد.

دریچه بازدید استیل فن کویل خطی با طرح اسلوت

دریچه بازدید استیل فن کویل انواع مختلفی دارد که هر یک از آنها در محیط‌های متفاوتی مورد استفاده قرار می‌گیرند. دریچه بازدید استیل فن کویل خطی با طرح اسلوت مانند دیگر دریچه‌های استیل فن کویل است اما با این تفاوت که سبب انتشار و تناوب جریان هوا در فضا می‌شود. این مدل از دریچه بازدید استیل هم ضد زنگ و ضد خوردگی است و تحت هیچ شرایطی آسیب نمی‌پذیرد. اسلوت‌ها یا شیارهایی که در آن وجود دارند قابلیت تنظیم و تغییر مسیر هوا را نیز دارند.

دریچه بازدید استیل فن کویل پره Z

نوع دیگری از دریچه‌های بازدید استیل فن کویل در واقع مدل پره Z است. این مدل از دریچه بازدید استیل فن کویل بیشتر در سرویس‌های بهداشتی و آزمایشگاه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد که گردش هوا در آنها به صورت زوایای مختلف نیاز است. دریچه بازدید استیل فن کویل پره Z پره‌هایی دارد که به شکل z انگلیسی کنار همدیگر قرار گرفته‌اند. جنس آن از آلومینیوم است و در برابر رطوبت و آب و هوای گرم و مرطوب هیچ مشکلی برای آن پیش نخواهد آمد زیرا بسیار مقاوم است. بنابراین از این مدل دریچه بازدید استیل می‌توان در جهت متعادل سازی هوای محیط استفاده نمود.

دریچه بازدید استیل فن کویل خطی ۳۰ درجه

در میان انواع دریچه بازدید استیل فن کویل حتماً نام دریچه بازدید استیل فن کویل خطی ۳۰ درجه را شنیده‌اید. این مدل از دریچه بازدید استیل همانند مدل شیاردار است. تفاوت این مدل با مدل شیاردار به خاطر وجود خطی است که در میان آن به صورت ۳۰ درجه کشیده شده و وظیفه انتقال هوا را دارد. توجه داشته باشید که به هنگام خرید یا سفارش دریچه بازدید استیل فنکویل خطی ۳۰ درجه اندازه آن باید متناسب با محفظه مکش هوا باشد در غیر این صورت نصب و استفاده از آن غیر ممکن می‌شود. قبل از سفارش بهتر است اندازه محفظه مکش هوا را چک کنید.

دریچه بازدید استیل فن کویل گل سقفی (پله ای)

نوع دیگری از دریچه‌های بازدید استیل فن کویل با مدل گل سقفی یا پله‌ای شناخته می‌شود. این مدل دارای منافذی است که به صورت پله‌ای در کنار همدیگر قرار گرفته‌اند، امکان اضافه کردن دو پله یا دو شیار دیگر در کنار آن وجود دارد و این اضافه کردن بستگی به ظرفیت و اندازه محفظه تهویه هوا دارد. معمولاً شیارهای موجود در دریچه بازدید استیل فن کویل گل سقفی یا پله‌ای در گوشه آن قرار می‌گیرد. نوع باز و بسته شدن و رنگ دریچه بازدید استیل فن کویل گل سقفی قابل سفارش است. شما می‌توانید رنگ و نوع آن را متناسب با محیط و دیزاین فضا انتخاب کنید و سفارش دهید.

دریچه بازدید استیل فن کویل ساده

از دیگر انواع دریچه‌های بازدید استیل فنکویل می‌توان به مدل ساده اشاره کرد. مدل ساده آن در واقع هیچ گونه راهی برای خروج هوا ندارد بلکه وظیفه آن انتشار هوا است. توجه داشته باشید که این مدل از دریچه بازدید استیل بدون شیار و منفذ است. در ابعاد مختلف قابل سفارش بوده که مدل وزنه‌ای آن نیز تولید و روانه بازار می‌شود. این مدل از دریچه بازدید استیل فن کویل ساده را با کوره رنگ می‌کنند تا جنس آن دچار مشکل و تخریب نشود.

دریچه بازدید استیل فن کویل خطی کله قندی

حتماً نام دریچه بازدید استیل فن کویل خطی کله قندی را شنیده‌اید. این مدل از دریچه استیل در واقع قدرت مکندگی بالا و بیشتری نسبت به دریچه بازدید استیل فن کویل‌های مختلف دارد. این مدل از دریچه بازدید استیل را نیز در کوره‌ها رنگ می‌کنند و با وجود استیل بودن در رنگ‌های مختلف قابل سفارش و اجرا است. هر زمان که بخواهید این مدل دریچه استیل را می‌توانید در ابعاد و اندازه و رنگ‌های مورد نظر خود سفارش دهید و از قدرت مکندگی هوای فوق العاده آن نهایت استفاده را ببرید.

دریچه استیل درب شوت زباله

حتماً درب‌های شوتینگ زباله را در انواع مکان‌های عمومی به خصوص هتل‌ها دیده‌اید. در واقع دریچه استیل درب شوتینگ زباله‌ها از جنس مرغوب و با کیفیتی هستند که در اثر وجود هرگونه حرارت و رطوبت دچار خوردگی و پوسیدگی نخواهند شد. این مدل از دریچه‌های استیل نیز قابلیت رنگ کردن با کوره را دارند بنابراین می‌توانید با توجه به سلیقه و دیزاین محیط رنگ آن را سفارش دهید. از دریچه استیل درب شوت زباله در مکان‌های مختلفی از جمله رستوران‌ها، نمایشگاه‌ها، سینماها، هتل‌ها استفاده می‌کنند.

دریچه بازدید استیل تاسیسات آب و فاضلاب

دریچه‌های بازدید استیل تاسیسات آب و فاضلاب در مسیر و محل لوله کشی‌ها قرار می‌گیرد که در این صورت برای انجام تعمیرات و بازدید از تاسیسات آب و فاضلاب دیگر نیازی به تخریب نیست. دریچه بازدید استیل تاسیسات آب و فاضلاب در ابعاد مختلف قابل سفارش بوده و جهت دسترسی ساده به انواع اتصالات آب و فاضلاب است.

طریقه ساخت دریچه استیل

قبل از اینکه برای ساخت دریچه استیل اقدام کنند ابتدا اندازه‌گیری‌های لازم انجام می‌شود. بدون وجود اندازه‌گیری نمی‌توان ساخت دریچه استیل را شروع کرد. در اندازه‌گیری‌ها معمولاً عمق و پهنا و ارتفاع محیط در نظر گرفته می‌شود و بر اساس آن برآورد می‌کنند که ساخت دریچه استیل در چه ابعادی باشد. در مرحله دوم با توجه به تنوع دریچه‌های استیل، متناسب با محیط و کاربرد یک نمونه دریچه استیل انتخاب شده و ساخته می‌شود. در مرحله آخر نصب دریچه استیل صورت می‌گیرد.

جمع‌بندی

دریچه‌های استیل معمولاً در قسمت محفظه سیستم‌های تهویه نصب می‌شوند و باعث سهولت انتشار هوا و انتقال آن در زوایای مختلف خواهند شد. از دریچه‌های استیل در قسمت سیستم‌های تاسیساتی نیز استفاده می‌شود که به جهت دسترسی ساده‌تر به تاسیسات و تعمیرات آنها مورد استفاده قرار می‌گیرد. دریچه‌های استیل انواع مختلفی دارند که متناسب با محیط و فضایی قابل نصب و استفاده هستند. دریچه‌های استیل را می‌توانید در ابعاد و اندازه‌ها و رنگ‌های مختلف سفارش دهید. مطمئن باشید که با کیفیت‌ترین و مرغوب‌ترین دریچه‌های استیل را می‌توانید از موسسه فنی مهندسی مشایخی ثبت سفارش کنید. جهت اطلاعات بیشتر و دریافت راهنمایی و مشاوره از طریق شماره تماس‌های زیر با ما در ارتباط باشید.


دیگر مطالب ویژه

جدول وزن قالب فلزی بتن ۱۴۰۳ اجرای همزمان عایق و رنگ نمای ساختمان معرفی شیر پروانه ای و بررسی 8 مزیت کاربردی آن در صنعت با این کار فروشت را چند برابر کن پنج اشتباه رایج در هنگام خرید میلگرد بوستر پمپ چیست ؟ انواع گرماژهای کاغذ را بشناسید! اینورتر چیست؟ | کاربرد، طرز کار و انواع آن | به همراه مثال در هنگام خرید تجهیزات آتش نشانی به چه نکاتی باید توجه کنیم؟ معرفی انواع قیچی برش میلگرد تامین حقوق و منافع افراد و شرکت‌های درگیر در حمل و نقل جاده‌ای بین‌المللی بهترین روش های تولید پیچ و مهره در ایران چیست؟ فرش یکی از هنرهای بزرگ ایران درباره فیتینگ های لوله کشی بیشتر بدانید معرفی یکی از بهترین تولیدکنندگان پارتیشن اداری در ایران بهترین انتخاب بین 100 تا 300 کاوا در بازار ایران چه دیزل ژنراتوری است؟ نهال آلبالو پیوندی مدل‌های کابینت زیر سینک جدید، مدرن و کاربردی برای هر نوع آشپزخانه آموزش چسباندن سرامیک روی موزاییک با چسب و ملات {مزایا و معایب} هزینه‌های بازسازی خانه معرفی انواع جنس کارت ویزیت + راهنمای انتخاب جنس کارت ویزیت مناسب معرفی محصولات کارخانه رنگ اطلس فام سهند از افتخارات صنعت ایران حلوا ارده یکی از شیرینی های سنتی و محبوب کاربرد ویبراتور صنعتی در تولید بتن پروژه های ساختمانی 9 تا از مهم ترین خرابی های ماشین ظرفشویی ال جی + نحوه رفع احداث سردخانه چقدر هزینه دارد؟ چرا یخچال فریزر امرسان برفک می زند؟ (راه حل) راهنمای کامل رفع خطا های دستگاه کارتخوان و ساده ترین راه حل رفع خطا بهترین نرم افزار حسابداری در ایران تجهیزات برودتی طبخ نوین | یخساز صنعتی + یخساز قالبی + یخساز حبه ای + یخساز راهنمای جامع سفر به لس آنجلس متیل استات یک ماده کلیدی در صنعت تابلو برق دیزل ژنراتور چیست و چه نکاتی در زمان خرید باید به آن توجه کنیم؟ آشنایی با خدمات شرکت های باربری طرز کار دستگاه میوه خشک کن صنعتی راهنمای خرید الکتروموتور قیمت پارکت و کفپوش و لمینت با نصب متری چقدر است؟ انجماد سریع بهترین متریال برای سیستم لوله‌کشی استخر روش های افزایش طول عمر لاستیک تحولات اخیر در صنعت حمل‌ و نقل بین‌المللی چیلر، شاهزاده خنکای مطبوع ساخت منبع دو جداره آب گرم موتورخانه سفارشی در تمام ظرفیت ها خرید دستگاه تولید زغال و سرمایه گزاری در تولید زغال صنعتی مواد اولیه معدنی و شیمیایی در صنعت کشاورزی چه کابردهایی دارند؟ لوله گالوانیزه گرم و سرد؛ ویژگی‌ها و مشخصات، نوع کاربرد پی‌ال‌سی دلتا، بهترین برند PLC در بازار واترجت صنعتی آب سرد چیست ؟ قیمت خرید بهترین واترجت صنعتی دیزل ژنراتور بادوین بهترین فیلم‌های انگیزشی کسب و کار: منبع الهام برای کارآفرینان

لیست کامل