www.sanat.ir

:: ساخت منبع دو جداره آب گرم موتورخانه سفارشی در تمام ظرفیت ها ::


 

منبع دوجداره آب گرم موتورخانه یک سیستم تأمین گرما است که در آن از دو منبع مختلف استفاده می‌شود. به طور معمول یک منبع بیرونی و یک منبع داخلی در این تجهیزات وجود دارد که به دلیل اختلاف دمایی آب درون آنها، تبادل دما رخ داده و آب گرم تولید می شود. این سیستم به منظور افزایش تأمین آب گرم در موتورخانه‌ها و ساختمان‌های صنعتی و حتی ساختمان های مسکونی با جمعیت کم استفاده می‌شود. این منابع دارای بدنه تمام فلزی و مقاوم در برابر نوسانات دما و خوردگی بوده و از نظر ظرفیت تنوع زیادی دارند.

ساخت منبع دو جداره آب گرم موتورخانه

منبع دوجداره آب گرم موتورخانه چیست؟

در ساختمان های مسکونی، کارگاه ها، ادارات و غیره که نیاز به آب گرم دارند، منبع دوجداره آب گرم موتورخانه یکی از گزینه های مناسب به شمار می رود. این منابع نوعی آبگرم کن هستند که در اغلب مواقع بالای پشت بام به صورت افقی نصب شده و با لوله و اتصالات به موتورخانه وصل می شوند. این منابع از دو منبع استوانه ای تشکیل شده که بین آنها فاصله خالی کمی وجود دارد. آب سرد در منبع داخلی قرار گرفته و آب گرم در منبع بیرونی وارد می شود. به دلیل اختلاف دما میان آب درون این دو منبع، تبادل دمایی رخ داده و آب منبع داخلی گرم و سپس تخلیه می شود.

با توجه به اینکه این منابع به موتورخانه و دیگ بخار یا بویلر در ارتباط هستند، آب گرم منبع بیرونی از این طریق تامین می شود. بعد از تبادل دمایی و گرم شدن آب منبع داخلی، دمای منبع بیرونی کاهش پیدا می کند. به همین دلیل مجدد به موتورخانه برگشت داده شده و بعد از گرم شدن این چرخه ادامه پیدا می کند.

ساختار منبع دوجداره آب گرم

منبع دوجداره یکی از زیرمجموعه های تاسیسات حرارت مرکزی است و اصلی ترین دلیل برای استفاده از آن، تامین آب گرم مورد نیاز ساختمان است. برای رسیدن به این هدف ساختار این منابع به صورت زیر طراحی شده است:

  • دو منبع به ظرفیت های متفاوت به شکل استوانه ای با بدنه فولادی دارای روکش گالوانیزه گرم در آن به کار رفته است. این دو منبع داخل هم قرار گرفته و میان آنها فاصله خالی کمی در نظر گرفته می شود.
  • هر یک از منابع دارای شیرهای ورودی و خروجی آب هستند. شیر ورودی منبع داخلی یک طرفه بوده و در پایین منبع نصب می شود. به دلیل یک طرفه بودن، آب از منبع به داخل لوله آب شهری برگشت نمی کند. لوله خروجی بالا منبع قرار دارد و آب گرم از آن تخلیه می شود.
  • در پایین منبع بیرونی یک شیر ورودی برای هدایت آب گرم از دیگ بخار به داخل منبع نصب می شود. یک شیر تخلیه در بالای منبع قرار دارد و برای برگشت آب به موتورخانه و گرم شدن مجدد کاربرد دارد.
  • به منظور جلوگیری از افزایش بیش از اندازه فشار داخلی منبع، شیر اطمینان در آن نصب می شود. به محض بالا رفتن بیش از اندازه فشار و دمای آب تخلیه از طریق این شیر انجام شده و از ترکیدگی منابع جلوگیری می شود.

تفاوت منبع دوجداره و منبع کویل دار

در ساختمان ها از تجهیزات مختلفی برای تامین آب گرم استفاده می شود که یکی از آنها منبع کویل دار است. این دو منبع شباهت زیادی با هم داشته و اغلب افراد آنها را یکسان در نظر می گیرند. این در حالیست که ساختار داخلی آنها تفاوت دارد. مهم ترین تفاوت منبع دوجداره و منبع کویل دار، تعداد منبع های به کار رفته در آنها است. منبع کویل دار از یک منبع تشکیل شده و داخل آن لوله های مسی یا همان کویل ها به صورت مارپیچ نصب شده اند. آب گرم داخل لوله های مسی قرار گرفته و حرکت می کند و منجر به گرم شدن آب داخل منبع می شود.

منبع های کویل دار نسل جدید منابع دوجداره آب گرم موتور خانه ها هستند. منابع کویل دار بر اساس ساختار لوله ها در گروه های مختلف U شکل و حلزونی دسته بندی می شوند.

ظرفیت منبع دوجداره

یکی از مهم ترین فاکتورها در طراحی و ساخت منبع دوجداره آب گرم موتورخانه، ظرفیت آنها است. میزان آب گرم تولیدی منبع باید با مقدار مصرف آب گرم در ساختمان تناسب داشته باشد. به همین دلیل در مرحله طراحی، با توجه به نوع کاربری ساختمان و تعداد افراد ساکن در آن ظرفیت محاسبه و بر همین اساس ابعاد منبع تعیین می گردد. استفاده از منابع با ظرفیت بسیار بالا در ساختمان هایی که مصرف آب کمی دارند منجر به افزایش هزینه ها می شود. در مقابل، اگر منبع ظرفیت پایینی داشته و مصرف آب گرم ساختمان بالا باشد، با مشکل کمبود آب گرم مواجه خواهید شد.

ساخت منبع دو جداره آب گرم

کاربرد منبع دوجداره آب گرم موتورخانه

در حالت کلی برای تمام ساختمان هایی که نیاز به آب گرم دارند از این تجهیزات می توان استفاده کرد. برخی از موارد کاربرد منبع دوجداره آب گرم عبارتند از:

  • تامین آب گرم ساختمان های اداری
  • تامین آب گرم مدارس و مراکز آموزشی
  • تامین آب گرم کارگاه های صنعتی و تولیدی
  • قابل استفاده در ساختمان های مسکونی با جمعیت کم

آب گرم تولید شده با این منابع نه تنها برای حمام و آشپزخانه کاربرد دارد، بلکه تامین کننده گرمای شوفاژ نیز به شمار می رود. به همین دلیل در شوفاژخانه ها از این منابع به وفور استفاده می شود.

قیمت منبع دوجداره آب گرم

قیمت منبع دوجداره آب گرم موتورخانه به ظرفیت و ابعاد منبع، جنس بدنه و میزان ضخامت ورق های به کار رفته در بدنه مخازن بستگی دارد. علاوه براین، تعداد واسطه ها میان سازنده و تولیدکننده منبع دوجداره و خریدار نیز عامل مهمی در افزایش قیمت ها است که نمی توان آن را نادیده گرفت. به همین دلیل بهترین انتخاب سفارش ساخت این منابع به تولیدکننده اصلی است.

ساخت منبع دوجداره آب گرم موتورخانه

رعایت استانداردها در طراحی، محاسبه ظرفیت، انتخاب متریال مناسب برای بدنه منابع از موارد مهمی هستند که کیفیت و ایمنی منبع را تضمین می کند. گروه صنعتی هفت با بیش از 40 سال سابقه فعالیت در زمینه طراحی و ساخت تاسیسات حرارت مرکزی انواع منبع دوجداره با بدنه فولادی روکش گالوانیزه را به صورت سفارشی طراحی و تولید می کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره تلفن 02156541459 – 02156541457 تماس بگیرید یا نام گروه صنعتی هفت را در اینترنت جستجو کنید.

 

 

 

 


دیگر مطالب ویژه

جاهای دیدنی اطراف تهران؛ مکان‌های دنج و خلوت اطراف تهران قیمت لوله پلی اتیلن را چطور به دست آوریم؟ + ابزار قیمت دهی آنلاین سازه های متحرک و معماری مدرن بهترین قیمت گرافیت کم سولفور در تهران! سبد کابل چیست و انواع سبد کابل یا سینی مش زاهدان شهری که جور دیگر باید دید به دنبال راه حلی برای استفاده از استخر در تمام طول سال هستید؟ قیمت هتل مجلل درویشی در زمستان تولید و ساخت تابلو برق انواع ورق سیاه کدامند و چه قیمتی دارند؟ شرکت احسان کمپرسور بهترین انتخاب برای درب پارکینگ اتوماتیک کدام است؟ igbt چیست؟ فرآوری و بسته‌ بندی مغز پسته عمده و مشتقات آن چرا شرکت های بزرگ از چاپ استیکر برای تبلیغ کسب و کارشان استفاده می کنند؟ رزرو هتل آرامیس پالاس کیش سالن اجتماعات الکتروموتور ضد انفجار و کاربردهای آن در صنعت طراح و سازنده خط تولید فرنچ فرایز کاربرد و مزایای دستگاه فیلتر پرس جی پی اس موتور؛ انتخابی مطمئن برای پیشگیری از سرقت ارسال بار از ایران به آلمان|هزینه فریت بار به آلمان|کالاهای صادراتی، معایب کوپلر استاندار با کیفیت بالا و قیمت مقرون به صرفه از کجا باید تهیه کنیم؟ پمپ آب خانگی کوچک داخل واحدی پیشرفت صنعت تابلوسازی و تاثیر آن در اقتصاد 1403 پیش بینی تغییرات قیمت میلگرد و پروفیل در سال 1403 خرید عمده کفش: راهنمای جامع برای مبتدیان راه حل مناسب جهت سرمایش سوله های صنعتی 7 ویژگی بارز پوکه معدنی نسبت به دیگر مصالح ساختمانی معرفی انواع میلگرد پرکاربرد در صنایع چگونه شیر تلسکوپی مرغوب خریداری کنیم؟ بهترین مراکز فروش دستگاه تصفیه آب خانگی ایرانی چرا باید کنتاکتور اشنایدر بخریم؟ معرفی یکی از بهترین برندهای کنتاکتور بازار 5 نکته مهم در تعمیر پمپ بتن بهبود کیفیت و کارایی محصولات صنعتی با ریخته‌گری انواع سقف متحرک برای ویلاهای شخصی بازسازی خودرو آتش نشانی بنز ۲۶۲۴ به سفارش شهرداری بابلسر نقش هوش مصنوعی در صنعت تراش cnc آشنایی با مشاهیر خوزستان: سفری به دیار بزرگان سایت سفارش و خرید رپورتاژ آگهی صنعتی و تبلیغات تخصصی نکات طلایی در زمان خرید اسکوربیک اسید خوراکی باید بدانید ۱۰ عامل تاثیر گذار بر مشخصات روغن بهران حرارت تولید و فروش انواع المنت حرارتی بدون واسطه معرفی پایانه‌های اتوبوسرانی اصفهان تشخیص کولر گازی گری اصل و تقلبی نیازمندی‌ها و نکات مهم برای استخدام شدن به‌عنوان نیروی حراست پرمصرف ترین لوازم شیشه ای آزمایشگاهی کدامند؟ +۳ کاربرد اصلی آنها تولید انواع نوار نقاله بولت صنعت، پخش عمده پیچ و مهره در تهران آشنایی با انواع تسمه صنعتی بررسی تاثیر هارمونیک بر عملکرد کلید ACB

لیست کامل