www.sanat.ir

:: تشخیص کولر گازی گری اصل و تقلبی ::


 

کولر گازی گری اصل

در دهه‌ی اخیر، شاهد رشد فوق‌العاده‌ای در صنعت کولر گازی بوده‌ایم که باعث شده است، کولر گازی گری به یکی از برترین و محبوب‌ترین گزینه‌ها در بازار تبدیل شود. اما با گسترش بازار و افزایش تقلب در صنعت، برخی تولیدکنندگان نامعتبر کولرهای تقلبی و کیفیت پایین را به بازار عرضه می‌کنند. در این متن قصد داریم به بررسی راهکارهایی برای تشخیص کولر گازی گری اصل بپردازیم.

فاکتور های تشخیص کولر گازی گری اصل

بدون شک، توجه به اصالت محصولات، به ویژه زمان خرید کولر گازی گری است، بسیار مهم است. امروزه، با افزایش قیمت و ورود کالاهای تقلبی و غیر اصلی به بازار، مسأله اصالت کالاها بیش از پیش اهمیت یافته است. خرید کولر گازی بدون تضمین اصالت، می‌تواند مشکلات فراوانی را برای ما به همراه داشته باشد.

به همین منظور، برای تشخیص اصالت کولر گازی گری، باید به چندین فاکتور توجه کرد:

گارانتی معتبر و خدمات پس از فروش

اولین و مهمترین امر، وجود گارانتی معتبر و خدمات پس از فروش است. فروشندگان معتبر و نمایندگی‌های رسمی که این محصولات را عرضه می‌کنند، معمولاً گارانتی معتبری را ارائه می‌دهند و خدمات پس از فروش کارآمدی را فراهم می‌سازند. محصولات بی‌کیفیت و تقلبی، اغلب این امکان را فراهم نمی‌کنند.

اما در مقابل، کولر گازی گری اصلی دارای گارانتی معتبر با مدت زمان 24 الی 36 ماه است. علاوه بر این، خدمات پس از فروش این محصولات معمولاً به صورت مادام‌العمر ارائه می‌شود. بنابراین، هنگام خرید کولر گازی گری، باید به وجود گارانتی معتبر و شرایط خدمات پس از فروش دقت کافی را ختصاص داد. این اقدام باهث می‌شود که در صورت بروز مشکلات، از خدمات پشتیبانی معتبری بهره‌مند شوید.

دارای برچسب فنی و پارتنامبر معتبر

یکی دیگر از فاکتورهای مهم برای تشخیص اصالت کولر گازی گری، برچسب فنی و اصالت معتبر به همراه پارتنامبر است. برخی از شرکت‌های نامعتبر به دنبال جلب توجه مشتریان با استفاده از برچسب‌های رنگارنگ و گیج‌کننده هستند. اما باید توجه داشت که کولر گازی گری اصلی فقط دارای یک برچسب فنی و اصالت معتبر است که بر روی بدنه آن قرار دارد.

این برچسب شامل یک بارکد به همراه پارتنامبر معتبر است. بررسی این بارکد و وارد کردن پارتنامبر در فیلد مربوطه می‌تواند به شما کمک کند تا از اصالت محصول اطمینان حاصل کنید.

نوع کمپرسور و گاز

بررسی نوع کمپرسور و گاز مورد استفاده، از جمله فاکتورهای مهم برای تشخیص کولر گازی گری اصل است. شرکت‌های نامعتبر معمولاً از کمپرسورهای با ظرفیت بالاتر یا نوع گاز غیرمعتبر استفاده می‌کنند که این امر می‌تواند به کاهش بازدهی و افزایش مصرف انرژی محصولات منجر شود.

در کولر گازی گری اصل، کمپرسورهای با ظرفیت متناسب با مدل محصول استفاده می‌شود. همچنین، این محصولات از گاز R410 استفاده می‌کنند که جزو گازهای مورد تأیید برای استفاده در کولرهای گازی به شمار می‌آید. بنابراین، قبل از خرید کولر گازی برند گری، حتماً نوع کمپرسور و گاز مورد استفاده را بررسی کنید. این امر می‌تواند به شما کمک کند تا از اصالت و کیفیت محصول اطمینان حاصل کنید.

نوع بسته بندی و لیبل

بسته‌بندی و لیبل هم می‌توانند یکی از عوامل تشخیص اصالت کولر گازی گری مورد استفاده قرار بگیرند. اما جالب است بدانید که بسته‌بندی کولر گازی گری اصلی به طرز قابل توجهی متفاوت از بسته‌بندی کولرهای تقلبی است.

کولر گازی‌های‌ تقلبی ممکن است از بسته‌بندی نازک و ضعیفی برخوردار باشند که به راحتی قابل تخریب است. اما کولر گازی‌های گری اصلی از بسته‌بندی محکم، ضدآب و مخصوصی بهره می‌برند که در حین حمل و نقل از آسیب جلوگیری می‌کند. علاوه بر این، بسته‌بندی کولر گازی‌های گری اصلی، دارای یک لیبل به همراه بارکد و هولوگرام اصلی شرکت است.

توجه به ریموت کنترل کولر گازی گری

یکی از روش‌های اساسی برای اطمینان از اصالت کولر گازی گری، توجه دقیق به ریموت کنترل دستگاه است. در هنگام خرید، از فروشنده بخواهید که عکس یا خود ریموت کنترل را به شما نشان دهد. سپس، با استفاده از این عکس یا ریموت، کلمه GREE REMOTE CONTROL را در موتور جستجوی گوگل وارد کنید.

در نتایجی که دریافت می‌کنید، توجه کنید که آیا ریموت کنترلی که به شما نشان داده شده است، با ریموت‌هایی که در تصاویر نمایش داده شده‌اند، تطابق دارد یا خیر. اگر تشابه چشمگیری بین ریموت کنترلی که فروشنده به شما نشان داده و ریموت‌های اصلی موجود در تصاویر مشاهده کنید، احتمالاً کولر گازی نیز اصلی است. 

توجه به سریال و کد کولر

برای تشخیص کولر گازی گری اصل، توجه به سریال و کد کولر نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. شرکت‌های معتبر و اصلی، برای هر دستگاه کولری که تولید می‌کنند، شماره سریال کارخانه را اختصاص می‌دهند. این شماره سریال به وسیله کارخانه صدور می‌شود و به راحتی قابل شناسایی و پیگیری است.

در مقابل، کولر گازی گری تقلبی، ممکن است فاقد چنین شماره‌های سریالی باشد یا از شماره‌هایی مانند یک حرف یا عدد اضافی در کد مدل استفاده کند که با مدل‌های اصلی تفاوت دارد.

توجه به لوگوی برند گری

فاکتور مهم دیگر برای تشخیص کولرهای گازی اصلی از تقلبی برند گری، توجه به لوگوی برند در دستگاه است. در اکثر مدل‌های این برند، لوگوی گری در پنل بیرونی و در مرکز دستگاه حک شده است. با این حال، در مدل‌هایی مانند 36000 سری نئو و مدل سری S4 MATIC، این لوگو در موقعیت دیگری قرار می‌گیرد.

پس در هنگام خرید کولر گازی برند گری، به دقت به جایگاه لوگو در دستگاه توجه کنید و مطمئن شوید که آن در محل معمول حک شده است. با انجام بررسی‌های دقیق، می‌توانید از اصالت یا تقلبی بودن دستگاه اطمینان حاصل کنید و خرید خود را بر اساس اطلاعات کامل انجام دهید.

توجه به کشور سازنده برند گری

بهترین راه برای تشخیص کولر گازی گری اصل، بررسی شرکت سازنده آن است. اغلب کولرهای گری اصلی، با برند آمریکایی عرضه می‌شوند؛ اما مدل‌های مختلف این محصولات به کشورهایی مانند چین منتقل و در آنجا تولید می‌شوند. در این مواقع، اگر روی محصول نام شرکت سازنده به عنوان شرکت آمریکایی ذکر شده باشد، احتمالاً محصول مورد نظر تقلبی است و اصالت ندارد.

از این رو، قبل از خرید هر محصولی از جمله کولر گازی، اطمینان حاصل کنید که شرکت سازنده واقعی آن را بررسی کرده و محصولی اصلی و با کیفیت را دریافت کنید. این اقدام نه تنها به شما کمک می‌کند تا از خرید محصول تقلبی جلوگیری کنید، بلکه به حفظ پول و وقت شما نیز کمک خواهد کرد.

توجه به مکان و فروشگاه خرید

یکی از مهم‌ترین روش‌ها برای جلوگیری از خرید کولر گازی گری تقلبی، توجه به مکان و فروشگاه خرید است. انتخاب نمایندگی معتبر یا فروشگاه قابل اطمینان می‌تواند به شما کمک کند تا از اصالت محصول خود مطمئن شوید. همچنین، ممکن است در اینگونه فروشگاه‌ها اطلاعات دقیق‌تری درباره محصول و مبدأ آن در اختیار داشته باشید که به شما کمک می‌کند تصمیم بهتری برای خرید بگیرید. برای اطمینان در خرید کولر گازی های گری پیشنهاد می کنیم از یک شرکت یا سایت معتبر مانند گری ایرانیان (نمایندگی رسمی برند گری در ایران) خرید کنید. 

گری ایرانیان

سخن آخر

درنهایت، بسیار مهم است که هنگام خرید کولر گازی، به اصالت آن توجه کنید. کولر گازی‌های تقلبی، عملکرد و کارایی قابل قبولی ندارند و به سرعت خراب می‌شوند. بنابراین، در زمان خرید کولر گازی گری، به نکات ذکر شده توجه کافی داشته باشید تا از خرید محصول با کیفیت و اصلی اطمینان حاصل کنید. 

 


دیگر مطالب ویژه

جاهای دیدنی اطراف تهران؛ مکان‌های دنج و خلوت اطراف تهران قیمت لوله پلی اتیلن را چطور به دست آوریم؟ + ابزار قیمت دهی آنلاین سازه های متحرک و معماری مدرن بهترین قیمت گرافیت کم سولفور در تهران! سبد کابل چیست و انواع سبد کابل یا سینی مش زاهدان شهری که جور دیگر باید دید به دنبال راه حلی برای استفاده از استخر در تمام طول سال هستید؟ قیمت هتل مجلل درویشی در زمستان تولید و ساخت تابلو برق انواع ورق سیاه کدامند و چه قیمتی دارند؟ شرکت احسان کمپرسور بهترین انتخاب برای درب پارکینگ اتوماتیک کدام است؟ igbt چیست؟ فرآوری و بسته‌ بندی مغز پسته عمده و مشتقات آن چرا شرکت های بزرگ از چاپ استیکر برای تبلیغ کسب و کارشان استفاده می کنند؟ رزرو هتل آرامیس پالاس کیش سالن اجتماعات الکتروموتور ضد انفجار و کاربردهای آن در صنعت طراح و سازنده خط تولید فرنچ فرایز کاربرد و مزایای دستگاه فیلتر پرس جی پی اس موتور؛ انتخابی مطمئن برای پیشگیری از سرقت ارسال بار از ایران به آلمان|هزینه فریت بار به آلمان|کالاهای صادراتی، معایب کوپلر استاندار با کیفیت بالا و قیمت مقرون به صرفه از کجا باید تهیه کنیم؟ پمپ آب خانگی کوچک داخل واحدی پیشرفت صنعت تابلوسازی و تاثیر آن در اقتصاد 1403 پیش بینی تغییرات قیمت میلگرد و پروفیل در سال 1403 خرید عمده کفش: راهنمای جامع برای مبتدیان راه حل مناسب جهت سرمایش سوله های صنعتی 7 ویژگی بارز پوکه معدنی نسبت به دیگر مصالح ساختمانی معرفی انواع میلگرد پرکاربرد در صنایع چگونه شیر تلسکوپی مرغوب خریداری کنیم؟ بهترین مراکز فروش دستگاه تصفیه آب خانگی ایرانی چرا باید کنتاکتور اشنایدر بخریم؟ معرفی یکی از بهترین برندهای کنتاکتور بازار 5 نکته مهم در تعمیر پمپ بتن بهبود کیفیت و کارایی محصولات صنعتی با ریخته‌گری انواع سقف متحرک برای ویلاهای شخصی بازسازی خودرو آتش نشانی بنز ۲۶۲۴ به سفارش شهرداری بابلسر نقش هوش مصنوعی در صنعت تراش cnc آشنایی با مشاهیر خوزستان: سفری به دیار بزرگان سایت سفارش و خرید رپورتاژ آگهی صنعتی و تبلیغات تخصصی نکات طلایی در زمان خرید اسکوربیک اسید خوراکی باید بدانید ۱۰ عامل تاثیر گذار بر مشخصات روغن بهران حرارت تولید و فروش انواع المنت حرارتی بدون واسطه معرفی پایانه‌های اتوبوسرانی اصفهان تشخیص کولر گازی گری اصل و تقلبی نیازمندی‌ها و نکات مهم برای استخدام شدن به‌عنوان نیروی حراست پرمصرف ترین لوازم شیشه ای آزمایشگاهی کدامند؟ +۳ کاربرد اصلی آنها تولید انواع نوار نقاله بولت صنعت، پخش عمده پیچ و مهره در تهران آشنایی با انواع تسمه صنعتی بررسی تاثیر هارمونیک بر عملکرد کلید ACB

لیست کامل