www.sanat.ir

:: 5PL چیست؟ و چگونه شما را به موفق ترین تاجر یک صنعت تبدیل میکند؟ ::


سامانه لجستیک آترا مهر 5pl

 

 atramehr.com : 5PL یا طرف پنجم لجستیک به عنوان یک مرجع، تمامی خدمات لازم را به شکل یک بازارگاه آنلاین لجستیک بین المللی و شبکه همکاری های لجستیکی فراهم میکند. به جرات میتوان گفت زمانی که یک تاجر به عنوان مشتری خدمات حمل و نقل، ترخیص کالا و ... ، تصمیم به استفاده از خدمات 5PL میگیرد ، به سرعت گوی سبقت را از رقبای خود در زمینه های ارائه قیمت پایین تر محصولات به بازار هدف، حاشیه سود بالاتر، سرعت در رساندن محصول مورد تقاضای بازار و ... از رقیبان خود خواهد ربود.

 عاقبت تاجری که دیر متوجه شد 5PL چه بود و چه کرد

اجازه دهید با رسم شکل و ارائه یک مثال واقعی ادعای بالا را مورد بررسی قرار دهیم.

چندی پیش با دو تن از تجار که در بازار قطعات الکترونیکی مشغول به کار بودند و از قدیم الایام دوست و رقیب تجاری یکدیگر بودند مصاحبه ای ترتیب دادیم. این دو تاجر در یک مهمانی شام دوستانه حاضر بودند که یکی از بازاریابان سامانه لجستیک آترامهر (این سامانه تنها ارائه دهنده خدمات 5PL است) فرصت را غنیمت شمرده و شروع به صحبت در خصوص خدمات ارائه شده در این سامانه کرد. هر دو تاجر و رقیب دیرینه با یک پیشنهاد مشترک مواجه شده بودند.

بازاریاب از آنها درخواست کرده بود به جای تماس گرفتن با دو یا چند شرکت حمل و نقل دریایی، جاده ای، ریلی، هوایی و یا ترخیص کاران و ... با صرف زمان 3 الی 4 دقیقه ای ، یک مناقصه آنلاین و سریع خدمات لجستیک در سامانه atramehr.com ثبت کرده و از تمامی بازار لجستیک بین الملل ایران قیمت بگیرند.

بازاریاب عنوان کرد در صورتی که مناقصه مذکور را در سامانه ثبت کنند نه تنها شرکت های لجستیک بین المللی در یک رقابت شدید قیمتی و کیفیتی قرار خواهند گرفت، و تاجر میتواند بالاترین کیفیت را با مناسب ترین قیمت ممکن دریافت کند، بلکه این شرکت های حمل و نقل کالا ، ترخیص کاران و ... در قالب قیمت دهی و شرکت در مناقصه مشاوره خوبی به تاجر خواهند داد.

پیشنهاد وسوسه برانگیزی بود. اما دو تاجر رویکردهای متفاوتی به این پیشنهاد داشتند. تصمیمات متفاوت این دو بازرگان، قصه ای با عنوان: "عاقبت تاجری که دیر متوجه شد 5PL چه بود و چه کرد" را به ذهنم تداعی کرد.

سامانه لجستیک آترا مهر 5pl

 ارزان ترین و سریع ترین خدمات حمل و نقل دریایی ، هوایی ، زمینی ، ترخیص کالا ، بازرسی کالا و...

بگذارید نامی مستعار برای دو تاجر مان انتخاب کنیم: تاجر سنتی ، تاجر دور اندیش.

آن شب بعد از مهمانی شام، گفتگوی مفصلی میان دو تاجر شکل گرفت و تاجر سنتی به تاجر دور اندیش گفت به نظرم این چیزها در ایران جواب نمیدهد. آقای دور اندیش گفت من تست میکنم اگر خوب بود تو هم از آن استفاده کن. البته پیشنهاد او با واکنش منفی تاجر سنتی همراه شد.

چند ماه بعد همانی که نباید، اتفاق افتاد. تاجر سنتی به سرعت سهم بازار خود را به تاجر دور اندیش واگذار میکرد. تاجر دوراندیش توانسته بود با کاهش هزینه های حمل ، ترخیص ، انبارداری و ... بهای تمام شده محصولات خود را کاهش داده و محصولات ارزان قیمت تری نسبت به رقیب و دوست خود به بازار ارائه دهد. از سوی دیگر سرعت خیره کننده رسیدن بار به بازار هدف موجب شده بود آقای دور اندیش سریع تر به نیازهای بازار پاسخ دهد. اما این تمام ماجرا نبود ...
سامانه لجستیک آترا مهر 5pl

 لجستیک سنتی ، لجستیک مدرن، سقوط یا اوج ؟

فاجعه ای در حال رخ دادن...

تاجر سنتی دست به کار شد، به سرعت با یکی از شرکت های حمل که قبلا قیمت های بسیار کمی پیشنهاد داده بود تماس گرفت و محموله خود را  به آن شرکت سپرد. دلش میخواست هر طور شده هزینه های خود را کاهش دهد تا توان رقابت با دوست خود را بدست بیاورد. اما اوضاع آنطور  که باید پیش نرفت ، شرکت حمل به دلیل عدم تخصص کافی و اشتباهاتی که انجام داده بود موجب امحاء بار و از بین رفتن محموله شد...

تمام سرمایه تاجر سنتی از دست رفت. محموله بیمه نشده بود، از طرفی قراردادی با شرکت حمل امضا نشده بود تا بتواند به حق خود برسد. طرفین به ارسال اطلاعات در ایمیل و پیام رسان ها بسنده کرده بودند.

  قرارداد های لجستیکی سفارشی سازی شده به ازای محموله های مختلف صادراتی ، وارداتی و ترانزیتی

او که تاجری باتجربه بود میدانست که شاید دعوای حقوقی آنها در مراجع حل اختلاف ، بیش از یکسال به طول بیانجامد. زیرا قراردادی در میان نبود و تنها می بایست به مشتی مستندات ارسالی در ایمیل تکیه کنند. شاید در آن لحظات بی اختیار به یاد حرف های بازاریاب سامانه لجستیک آترامهر افتاده بود که میگفت در این سامانه میان تجار و شرکت های لجستیکی قراردادهای تخصصی به صورت آنلاین و رایگان امضا خواهد شد تا از حقوق فعالان اقتصادی محافظت شود. اهمیت وجود تیم حقوقی متخصص آن هم به صورت رایگان جهت تنظیم متون قرارداد های لجستیک بین الملل شاید از جمله مواردی است که فقط وقتی به مشکلات این چنینی برخورد می کنیم مشخص میشود.

شاید بتوان در خلاصه ترین حالت ممکن داستان حقیقی مان را به اتمام برسانیم.

تاجر سنتی محترم داستان ما که چندی پیش علاقه ای به استفاده از سامانه اینترنتی atramehr.com به عنوان یک 5PL نداشت ، حالا در حال استفاده از اپلیکیشن تاکسی اینترنتی است و به عنوان یک راننده تاکسی اینترنتی روزی حلال بدست می آورد.

تغییرات در دنیای مدرن امروزی در هر جنبه ای از زندگی ازجمله کسب و کار اجتناب ناپذیر است.تنها نکته مهم ،انعطاف پذیری و سرعت در تغییر است.

چرا ما از اولین استفاده کنندگان از مزایای تکنولوژی نباشیم؟ وپیش از رقبا از مواهب آن بهره مند نشویم؟

شاید روزی دوباره قلم  به دست بگیرم و داستان دیگری با عنوان : "عاقبت مدیر شرکت لجستیکی که دیر متوجه شد 5PL چه بود و چه کرد؟ بنویسم. اما امیدوارم داستان دوم ذهنی باشد ، نه براساس روایتی حقیقی.


دیگر مطالب ویژه

 پنل اس ام اس رایگان سیگنال: ابزار موثر برای بازاریابی پیامکی چجوری بفهمیم دوربین مدار بسته ضبط می کند یا نه بهترین مارک موتور برق در سال 1403 آینده‌نگری به سبکِ آموزش حرفه‌ای برق صنعتی ماهر چگونه تکنسین فنی شویم؟ شما روش های بازیافت محصولات استیل را میدانید؟ مهم‌ترین ویژگی‌های یک موتوربرق خوب راهنمای خرید اگزاست فن و هواکش صنعتی از شرکت هوای پاک آماج راهکار پیاده سازی فرم نظرسنجی در بستر اتوماسیون کسب و کار فراگستر چسب سیلیکون را از کجا بخریم؟ موثرترین راهکارهای درمانی برای فشارخون بالا کوییک کوپلینگ چیست و چه کاربردی دارد؟ همه ی آنچه که باید درباره عایق الاستومری بدانید  تحول هوشمندانه در بسته ‌بندی، ماشین‌ آلاتی برای افزایش بهره‌وری تکنولوژی‌ های پیشرفته در تولید لوله‌ های ضد خوردگی: نوآوری‌ها و مزایا راهنمای خرید موتور برق مناسب کولر گازی بررسی دلایل کم بودن فشار آب دریچه کولر مطبخ آرا پیشرو در صنعت تجهیزات پخت الیاف طبیعی چیست و چه کاربردهایی دارد؟ نوزدهمین نمایشگاه بین المللی قطعات، لوازم و مجموعه های خودرو 1403 تهران 5PL چیست؟ و چگونه شما را به موفق ترین تاجر یک صنعت تبدیل میکند؟ فرآیند اسمز معکوس و کاربرد آن در تصفیه آب راهنمای انتخاب بهترین فلومتر برای صنایع مختلف معرفی انواع رزین و کاربرد آن‌ها قیمت دستگاه تولید لیوان کاغذی طراحی و ساخت داک لولر به چه صورتی انجام می پذیرد؟ بررسی قوانین لوله کشی آب و گاز و فاضلاب انواع منبع تغذیه استابلایزرها فلومتر چیست؟ راهنمای خرید و انتخاب بلبرینگ معرفی بتن آلوکا [برترین تولیدکننده بلوک سبک پوکه ای در ایران] انواع تیغه فرز چیست؟ مکان های مناسب برای نورپردازی با چراغ خطی شرکت دانش بنیان ثمر پیشرو در تولید کوره‌های القایی کوچک رول فوم چیست؟ انواع رول فوم + کاربرد رول فوم در صنایع مختلف جاهای دیدنی اطراف تهران؛ مکان‌های دنج و خلوت اطراف تهران قیمت لوله پلی اتیلن را چطور به دست آوریم؟ + ابزار قیمت دهی آنلاین سازه های متحرک و معماری مدرن بهترین قیمت گرافیت کم سولفور در تهران! سبد کابل چیست و انواع سبد کابل یا سینی مش زاهدان شهری که جور دیگر باید دید به دنبال راه حلی برای استفاده از استخر در تمام طول سال هستید؟ قیمت هتل مجلل درویشی در زمستان تولید و ساخت تابلو برق انواع ورق سیاه کدامند و چه قیمتی دارند؟ شرکت احسان کمپرسور بهترین انتخاب برای درب پارکینگ اتوماتیک کدام است؟ igbt چیست؟

لیست کامل