www.sanat.ir

:: بهترین لاستیک برای لیفتراک من کدام نوع است؟ ::


بهترين لاستيک براي ليفتراک من کدام نوع است؟

آيا به دنبال انتخاب و خريد لاستيک ليفتراک هستيد اما نمي دانيد که کدام اندازه يا نوع تايرها براي ليفتراک هاي شما مناسب هستند؟ آيا تجربه‌اي در شناختن بهترين مدل لاستيک براي ليفتراک نداريد و مي خواهيد با بهترين بودجه مالي، لاستيک هاي با کيفيت بخريد؟

اگر اين چنين است در جاي درستي قرار گرفته ايد!

مي‌خواهيم در اين مطلب به شما آموزش دهيم که چطور لاستيک مناسب براي ليفتراک خود را انتخاب کنيد و چه معيارهايي را در نظر بگيريد. همچنين قيمت انواع لاستيک براي ليفتراک هم موضوع مهمي هستند که بايد به آن بپردازيم.

به عنوان سخن مقدماتي لازم است خاطرنشان کنيم که وقتي مي خواهيد لاستيک ليفتراک بخريد بايد به سه پارامتر مهم توجه کنيد؛ اول آنکه ليفتراک هاي شما از چه نوعي هستند؛ ليفتراک هيدروليک داريد يا ليفتراک پنوماتيک؟ ليفتراک هاي برقي استفاده مي کنيد يا ليفتراک گازي؟ يا ليفتراک دوگانه سوز؟

معيار ديگر اين است که از ليفتراک در چه محيطي يا صنايع و کارگاه هايي استفاده مي کنيد؟ انواع لاستيک هاي ليفتراک از نظر ابعاد و اندازه با هم متفاوت هستند. درک عوامل اصلي مي تواند بيشتر به شما کمک کند که نوع مناسب لاستيک را براي ليفتراک خود انتخاب کنيد. اين کار به اندازه اي اهميت دارد که بر روي حداکثر بهره وري و بهينه سازي محيط کار نيز تاثير خواهد گذاشت.

اگر مي خواهيد سرعت کار با ليفتراک در کسب و کارتان افزايش داشته باشد، يا هزينه هاي تعميرات- نگهداري کاهش پيدا کند بايد به ليفتراک خود رسيدگي کنيد. خريد لاستيک با کيفيت و تعويض لاستيک هاي فرسوده يکي از اين اقدامات است.

لاستيک ليفتراک بايد چه ويژگي هايي داشته باشد؟

بررسي ويژگي هاي لاستيک ليفتراک شايد مهم‌ترين نکته‌اي که بايد به آن توجه کنيد. بهتر است بگوييم که لاستيک هايي که براي ليفتراک خود ميخريد بايد ويژه باشند. "ويژه بودن" يعني مواد اوليه با کيفيت در توليد لاستيک ها به کار رفته باشد. همچنين اهميت دارد که وقتي لاستيک را روي ليفتراک نصب مي کنيد و براي حمل و نقل بار در صنعت به کار مي بريد، هيچ آثار دوده، لکه هاي کربني يا روغن روي کف سطوح بر جاي نگذارد.  لاستيک هاي با کيفيت به مرور زمان دچار فرسودگي يا ترک خوردگي نمي شوند؛ چون ترکيباتي به آنها افزوده شده که مقاومت و استحکام و دوام شان را افزايش ميدهد.

از ديگر ويژگي‌هاي مهم لاستيک براي انواع ليفتراک برقي، گازي و دوگانه سوز يا ليفتراک ديزلي اين است که در برابر اثرات محيطي از جمله آلاينده ها مقاوم باشد. همانطور که ميدانيد، محيط هاي صنعتي بسيار آلوده هستند، پس بهتر است لاستيک هاي بادوام و با کيفيت بخريد که نفوذ ناپذير بوده و دچار ساييدگي و خوردگي ناشي از مواد شيميايي يا گازها نشوند.

انواع ليفتراک در صنايع براي حمل بارهاي سنگين و سبک به کار مي روند و يا در انبارها جهت ذخيره سازي و جابجايي بسته‌بندي‌ها کاربرد دارند. حتي مي‌توان گفت کارخانه هاي کوچک هم به نوعي به ليفتراک ها وابسته هستند؛ پس بهتر است تعميرات- نگهداري ليفتراک را در اولويت قرار دهيد. چنانچه هنگام بازرسي‌ها مشاهده کنيد که لاستيک ليفتراک شما آسيب ديده يا ايمني اپراتور و دستگاه را تحت تاثير قرار مي دهد، بايد به سرعت نسبت به تعويض لاستيک اقدام نماييد.

لاستيک ليفتراک از جنس پلي اورتان

برخي از انواع لاستيک ها مخصوص ليفتراک از جنس پلي اورتان ساخته شده‌اند. اين ماده پليمري باعث مي شود که وزن لاستيک، سبک تر باشد و در برابر نيروهاي مختلف ناشي از حمل بار توسط ليفتراک مقاومت خوبي نشان دهد. لاستيک هاي پلي اورتان براي کاربردهاي سبک تر طراحي شده اند. در پروژه هاي انبارداري جمع آوري بار ها و بسته ها و کارهاي سبک تر، در ذخيره سازي کالاها، تايرهاي پلي اورتان مي توانند تا حد تا دو برابر بيشتر از لاستيک‌هاي ساخته شده از ساير مواد پليمري، دوام و طول عمر داشته باشند.

از مهمترين مزاياي خريد لاستيک ليفتراک از جنس پلي اورتان اين است که براي ليفتراک برقي، مقاومت چرخشي را به حداقل مي رساند و در طولاني مدت به ندرت در معرض ساييدگي و پارگي قرار مي گيرد. لاستيک هاي پلي اورتان در انبارهايي بهتر استفاده مي شوند که نياز است لاستيک ها در برابر مواد شيميايي مقاوم باشند.

انتخاب لاستيک ليفتراک با اندازه مناسب

اکنون نوبت به آن مي‌رسد که بدانيم کدام يک از لاستيک ها با چه ابعاد و اندازه اي براي ليفتراک ما مناسب تر هستند. صرف نظر از نوع لاستيکي که براي دستگاه خود انتخاب مي کنيد، مي توانيد اندازه تعيين شده و پيشنهاد شده را براي ليفتراک در دفترچه راهنماي مالک دستگاه پيدا کنيد. انواع لاستيک ليفتراک پنوماتيک يا ليفتراک هاي بادي و تحت فشار، طبق يک فرمول معين از نظر ابعاد و اندازه معرفي مي شوند:

·        براي ليفتراک بادي؛ اندازه لاستيک برابر است با ارتفاع قطر بيروني، ضربدر عرض لاستيک، ضرب در قطر لبه داخلي آن.

·        براي ليفتراک پنوماتيک؛ اندازه لاستيک برابر است با اندازه عرض ضربدر قطر داخلي رينگ

اندازه بالشتک هاي لاستيک و رينگ لاستيک و فشاري که قرار است تحمل کند در انتخاب شما دخالت دارد. همچنين لاستيک جلوي ليفتراک با لاستيک عقبي آن در اکثر مدل ها متفاوت است. بنابراين بايد مطمئن شويد که جفت لاستيک جلوي ليفتراک و جفت لاستيک عقب ليفتراک به چه ترتيب هستند. اگر اندازه لاستيک ها از نظر عرض، قطر و اندازه رينگ در حد استاندارد تعريف شده نباشد، مي تواند به فرمان ليفتراک و اجزاي محور دستگاه آسيب وارد کند.

خريد لاستيک ليفتراک بر اساس محيط کار

در اين قسمت مي پردازيم به انواع لاستيک ليفتراک که براي محيط هاي کاري مختلف طراحي شده اند. ابتدا مرور کوتاهي بر آنها داريم و سپس به ويژگي هاي هر يک اشاره خواهيم داشت؛ اين قسمت بدون شک مي تواند راهنماي مناسبي در خريد لاستيک هاي ليفتراک باشد:

·        تايرهاي لاستيکي استاندارد، براي محيط هاي کاري سنگين و رو باز مناسب نيستند؛ اما براي کارهاي سبک و کار در فضاهاي سربسته طراحي‌شده‌اند. شعاع چرخش اين نوع تايرها مناسب است و نياز باربري را به راحتي فراهم مي کند.

·        تايرهاي ليفتراک، پنوماتيک با اندازه استاندارد، براي هر نوع کاربرد سبک و سنگين در محيط خارج و محيط سربسته مناسب هستند، بنابراين به راحتي و با اطمينان خاطر از آنها استفاده خواهيد کرد. شعاع چرخش اين نوع تايرها براي فضاهاي باز طراحي شده تا نهايت چرخش را داشته باشند.

·        لاستيک هاي پلي اورتان تحت فشار براي ليفتراک، بهترين عملکرد را دارند. شعاع چرخش فوق‌العاده ارائه مي‌دهند، اما بيشتر براي محيط هاي سربسته به کار مي روند. اين لاستيک ها را نمي توانيد براي کارهاي سنگين استفاده کنيد يا در محيط هاي روباز به کار ببريد.

قبل از اينکه لاستيک هاي انتخابي خود را براي ليفتراک تان بررسي کنيد، بايد وضعيت آنها را بررسي نماييد. مثلاً لاستيک هاي نو را از نظر آسيب ديدگي يا پارگي هاي غير قابل اجتناب بررسي نماييد.

برند سازنده لاستيک ليفتراک اهميت دارد، چرا که در قيمت لاستيک تأثيرگذار است. لاستيک هاي بادوام و توليد شده توسط شرکت هاي معتبر، اگرچه قيمت بيشتري دارند، اما بادوام و ماندگارتر مي باشند. اين لاستيک ها طول عمر بيشتري داشته و نسبت به لاستيک هاي ارزانتر، در طولاني مدت، کمتر فرسوده خواهند شد.

خريد لاستيک ليفتراک از پرديس صنعت

براي خريد لاستيک ليفتراک نياز داريد که محيط کار را در نظر بگيريد؛ محدوديت هاي انبارداري، نحوه حرکت ليفتراک، حداکثر ظرفيت حمل بار، راحتي در چرخش در محيط هاي مختلف، طول عمر لاستيک و قيمت آن از هر چيز ديگري مهمتر است. محيط هاي صنايع، آلودگي زيادي دارند پس لاستيک هاي با کيفيت بخريد تا از هزينه هاي اضافي در آينده در امان بمانيد.

شرکت پرديس صنعت، يک مرجع معتبر و تخصصي در حوزه خريد و فروش انواع ليفتراک، ملزومات ليفتراک قطعات ليفتراک مي باشد. مي توانيد انواع تاير ليفتراک را مناسب با نياز خود از اين مجموعه تهيه نماييد.


دیگر مطالب ویژه

راهنمای خرید موتور برق مناسب کولر گازی بررسی دلایل کم بودن فشار آب دریچه کولر مطبخ آرا پیشرو در صنعت تجهیزات پخت الیاف طبیعی چیست و چه کاربردهایی دارد؟ نوزدهمین نمایشگاه بین المللی قطعات، لوازم و مجموعه های خودرو 1403 تهران 5PL چیست؟ و چگونه شما را به موفق ترین تاجر یک صنعت تبدیل میکند؟ فرآیند اسمز معکوس و کاربرد آن در تصفیه آب راهنمای انتخاب بهترین فلومتر برای صنایع مختلف معرفی انواع رزین و کاربرد آن‌ها قیمت دستگاه تولید لیوان کاغذی طراحی و ساخت داک لولر به چه صورتی انجام می پذیرد؟ بررسی قوانین لوله کشی آب و گاز و فاضلاب انواع منبع تغذیه استابلایزرها فلومتر چیست؟ راهنمای خرید و انتخاب بلبرینگ معرفی بتن آلوکا [برترین تولیدکننده بلوک سبک پوکه ای در ایران] انواع تیغه فرز چیست؟ مکان های مناسب برای نورپردازی با چراغ خطی شرکت دانش بنیان ثمر پیشرو در تولید کوره‌های القایی کوچک رول فوم چیست؟ انواع رول فوم + کاربرد رول فوم در صنایع مختلف جاهای دیدنی اطراف تهران؛ مکان‌های دنج و خلوت اطراف تهران قیمت لوله پلی اتیلن را چطور به دست آوریم؟ + ابزار قیمت دهی آنلاین سازه های متحرک و معماری مدرن بهترین قیمت گرافیت کم سولفور در تهران! سبد کابل چیست و انواع سبد کابل یا سینی مش زاهدان شهری که جور دیگر باید دید به دنبال راه حلی برای استفاده از استخر در تمام طول سال هستید؟ قیمت هتل مجلل درویشی در زمستان تولید و ساخت تابلو برق انواع ورق سیاه کدامند و چه قیمتی دارند؟ شرکت احسان کمپرسور بهترین انتخاب برای درب پارکینگ اتوماتیک کدام است؟ igbt چیست؟ فرآوری و بسته‌ بندی مغز پسته عمده و مشتقات آن چرا شرکت های بزرگ از چاپ استیکر برای تبلیغ کسب و کارشان استفاده می کنند؟ رزرو هتل آرامیس پالاس کیش سالن اجتماعات الکتروموتور ضد انفجار و کاربردهای آن در صنعت طراح و سازنده خط تولید فرنچ فرایز کاربرد و مزایای دستگاه فیلتر پرس جی پی اس موتور؛ انتخابی مطمئن برای پیشگیری از سرقت ارسال بار از ایران به آلمان|هزینه فریت بار به آلمان|کالاهای صادراتی، معایب کوپلر استاندار با کیفیت بالا و قیمت مقرون به صرفه از کجا باید تهیه کنیم؟ پمپ آب خانگی کوچک داخل واحدی پیشرفت صنعت تابلوسازی و تاثیر آن در اقتصاد 1403 پیش بینی تغییرات قیمت میلگرد و پروفیل در سال 1403 خرید عمده کفش: راهنمای جامع برای مبتدیان راه حل مناسب جهت سرمایش سوله های صنعتی 7 ویژگی بارز پوکه معدنی نسبت به دیگر مصالح ساختمانی

لیست کامل