www.sanat.ir

:: کارگاه ساخت قطعات فلزی ::


کارگاه ساخت قطعات فلزی

طیف گسترده ای از ماشین آلات تخصصی و یا حتی عمومی که قادر به ساخت محصولات فلزی بسیار دقیق و کاربردی هستند را می توان در کارگاه ساخت قطعات فلزی مشاهده کرد. در این کارگاه ها از افراد متخصص و مجرب که با بهره گیری از دانش به روز و تجربه های عمیق خود در زمینه فلزکاری زبده بوده، کمک گرفته و بوسیله دستگاه های تخصصی اقدام به تولید و خلق قطعات فلزی باکیفیت، نیاز بازار و همچنین سفارشی، می کنند.

روند کار در کارگاه ساخت قطعات فلزی

روند کار در کارگاه ساخت قطعات فلزی به نحوی است که ابتدا برنامه ریزی های تولید قطعه فلزی در بخش مهندسی کارگاه انجام شده و سپس مواد اولیه مصرفی جهت تولید قطعه تعیین می گردد.

ساخت قطعات فلزی در کارگاه آسیا فنر

طراحی قطعه و مراحل ساخت در واحد طراحی بسیار دقیق انجام شده و سپس به تناسب روش در نظر گرفته شده جهت تولید، قطعه مورد نظر باکیفیت بالا تولید می گردد.

روش های تولیدی در کارگاه قطعات فلزی

از آنجایی که قطعات فلزی در بسیاری از ماشین آلات، سازه ها و ... کاربرد دارند؛ از این رو تولید دقیق و باکیفیت این قطعات بسیار حائز اهمیت است.

روش های تولید در کارگاه ساخت قطعات فلزی قاعدتا به دلیل نوع متریال قطعات و طراحی آن ها متفاوت خواهد بود، چراکه هر قطعه تولیدی داری شکل و ضخامت خاصی بوده که مطابق با نوع درخواست تولیدی آن است. در نهایت می توان گفت با در نظر گرفتن فرایندهای تولید به علاوه تیراژ و عملکرد قطعه، روش های تولیدی قطعات فلزی متفاوت خواهد بود.

از جمله این روش ها می توان به موارد زیر اشاره کرد.

1.    مکانیکی

2.    جوشکاری

3.    ماشین کاری

4.    ریخته گری

5.    برش کاری

6.    اکستروژن

7.    پرینت سه بعدی

روش مکانیکی در ساخت قطعات فلزی

این روش جهت شکل دهی فلزات در کارگاه ساخت قطعات فلزی استفاده می گردد و شامل موارد زیر است:

·       چکش کاری(فورج فلزات)

·       نورد فلزات

·       اکستروژن فلزات

روش جوشکاری در ساخت قطعات فلزی

این روش درواقع اتصال دائمی مواد را عهده دارد است. در این فرآیند جوشکاری قطعات پس از شکل دهی و ماشین کاری به دو روش ذوبی و غیر ذوبی صورت می پذیرد.

روش ماشین کاری در ساخت قطعات فلزی

ماشین کاری جهت تولید قطعات پیچیده از طریق براده برداری دقیق است. در این روش شکل دهی و تولید قطعه با استفاده از ابزارهای تراش و برش صورت می پذیرد؛ که نیازمند انواع مختلفی از دستگاه های ماشین کاری است. که در این بین می توان به دستگاه های ماشین کاری شیمیایی و الکتروشیمیایی، حرارتی و مکانیکی اشاره کرد که دستگاه ماشین کاری مکانیکی شامل:

·       تراشکاری

·       سوراخکاری

·       سنگ زنی

·       فرز کاری

·       اره کاری

·       برش واترجت

است. و دستگاه ماشین کاری حرارتی نیز شامل موارد زیر می گردد.

·       برش حرارتی

·       ماشین کاری به ‌واسطه تخلیه الکتریکی

روش ریخته گری در ساخت قطعات فلزی

یکی از قدیمی ترین روش های ساخت فلزات محسوب می شود که درواقع با ریختن ماده مذاب درون قالب مدنظر و سپس انجماد ماده سبب تولید قطعه فلزی با مهندسی دقیق می گردد.

تولید قطعات فلزی در تهران

ریخته گری به دو دسته زیر تقسیم بندی می شود.

·       ریخته گری در قالب مصنوعی

·       ریخته گری در قالب دائمی

روش برشکاری در ساخت قطعات فلزی

برشکاری از جمله قدیمی ترین روش های ساخت قطعه است که در این روش فلزات بریده و به قطعات کوچکتر تبدیل می شوند. برشکاری به دو صورت دستی و اتوماتیکی انجام می پذیرد.

برشکاری دارای انواع مختلفی چون موارد زیر است.

برش لیزری

برش هواگاز

برش پلاسما

ورق با گیوتین

برش کاری واتر جت

 

روش اکستروژن در ساخت قطعات فلزی

اکستروژن از روش های مهم ساخت قطعه در کارگاه ساخت قطعات فلزی محسوب می شود. روش اکستروژن به نحوی است که قطعه فلزی با عبور از طریق فشار وارده به دو صورت هیدرولیکی و یا مکانیکی از درون یک قالب خاص، دچار کاهش سطح مقطع می شود؛ که بر اساس نوع قالب استفاده شده می توان این روش را به دو دسته مستقیم و معکوس تقسیم بندی کرد. نوع دیگر اکستروژن دسته بندی از طریق دما است که به دو دسته اکستروژن سرد و گرم قابل تفکیک است.

روش پرینت سه بعدی در ساخت قطعات فلزی

یکی از جدیدترین روش های قابل استفاده در کارگاه های صنعتی است که با استفاده از پرتو لیزر در پرینتر های سه بعدی، لایه های پودر فلز ذوب شده و لایه های جدیدتر بر روی لایه های قدیمی ایجاد می گردند؛ که در نهایت منجر به تولید قطعه مد نظر می شوند. فرایند ذوب از دو روش زیر صورت میگیرد.

·       ذوب لیزری انتخابی (SLM)

·       ذوب پرتو الکترونی (EBM)

ساخت قطعات فلزی سفارشی در کارگاه ساخت قطعات فلزی

گروه های صنعتی، کارگاه ها و شرکت های تولیدی قطعات فلزی، علاوه بر تولید قطعات مورد نیاز بازار، جهت تامین نیازهای متقاضیان خود ساخت قطعات فلزی سفارشی را نیز با تخصص و کارشناسی دقیق نیروهای مجرب خود ارائه می دهند.

ساخت قطعات فلزی صنعتی کوچک

در صورتی که ساخت قطعات فلزی سفارشی انجام پذیرد؛ متقاضی می تواند با بالاترین کیفیت، در کمترین زمان ممکن و همینطور کمترین هزینه، قطعه مورد نظر خود را دریافت کند.

گروه صنعتی آسیا فنر پروسه ساخت قطعات فلزی سفارشی را در چند مرحله، مکانیکی، ماشین کاری، جوشکاری و ریخته گری را با بهترین کیفیت و دقت انجام داده و در نهایت قطعه ای باکیفیت بالا را به مشتری ارائه خواهد داد.

 

 کارگاه ساخت قطعات فلزی متشکل از طیف وسیعی از دستگاه ها و ماشین آلات است که توسط نیروی متخصص و زبده و با بکارگیری تخصص و تکنیک های روز به تولید انواع قطعات فلزی مورد نیاز بازار و درخواست مشتری می پردازند. انواع روش های تولیدی در کارگاه ساخت قطعات فلزی وجود دارد که میتوان به : برشکاری، جوشکاری، اکستروژن، ریخته گری و ماشین کاری اشاره کرد.

کارگاه ساخت قطعات فلزی آسیا فنر تولید کننده انواع فنر های کوپلینگی ، فنر تسمه ای ، فنر کششی ، فنر پیچشی و همچنین واشر صنعتی با تجربه ای بالغ بر 30 سال در بازار تهران مشغول به فعالیت است.


دیگر مطالب ویژه

جدول وزن قالب فلزی بتن ۱۴۰۳ اجرای همزمان عایق و رنگ نمای ساختمان معرفی شیر پروانه ای و بررسی 8 مزیت کاربردی آن در صنعت با این کار فروشت را چند برابر کن پنج اشتباه رایج در هنگام خرید میلگرد بوستر پمپ چیست ؟ انواع گرماژهای کاغذ را بشناسید! اینورتر چیست؟ | کاربرد، طرز کار و انواع آن | به همراه مثال در هنگام خرید تجهیزات آتش نشانی به چه نکاتی باید توجه کنیم؟ معرفی انواع قیچی برش میلگرد تامین حقوق و منافع افراد و شرکت‌های درگیر در حمل و نقل جاده‌ای بین‌المللی بهترین روش های تولید پیچ و مهره در ایران چیست؟ فرش یکی از هنرهای بزرگ ایران درباره فیتینگ های لوله کشی بیشتر بدانید معرفی یکی از بهترین تولیدکنندگان پارتیشن اداری در ایران بهترین انتخاب بین 100 تا 300 کاوا در بازار ایران چه دیزل ژنراتوری است؟ نهال آلبالو پیوندی مدل‌های کابینت زیر سینک جدید، مدرن و کاربردی برای هر نوع آشپزخانه آموزش چسباندن سرامیک روی موزاییک با چسب و ملات {مزایا و معایب} هزینه‌های بازسازی خانه معرفی انواع جنس کارت ویزیت + راهنمای انتخاب جنس کارت ویزیت مناسب معرفی محصولات کارخانه رنگ اطلس فام سهند از افتخارات صنعت ایران حلوا ارده یکی از شیرینی های سنتی و محبوب کاربرد ویبراتور صنعتی در تولید بتن پروژه های ساختمانی 9 تا از مهم ترین خرابی های ماشین ظرفشویی ال جی + نحوه رفع احداث سردخانه چقدر هزینه دارد؟ چرا یخچال فریزر امرسان برفک می زند؟ (راه حل) راهنمای کامل رفع خطا های دستگاه کارتخوان و ساده ترین راه حل رفع خطا بهترین نرم افزار حسابداری در ایران تجهیزات برودتی طبخ نوین | یخساز صنعتی + یخساز قالبی + یخساز حبه ای + یخساز راهنمای جامع سفر به لس آنجلس متیل استات یک ماده کلیدی در صنعت تابلو برق دیزل ژنراتور چیست و چه نکاتی در زمان خرید باید به آن توجه کنیم؟ آشنایی با خدمات شرکت های باربری طرز کار دستگاه میوه خشک کن صنعتی راهنمای خرید الکتروموتور قیمت پارکت و کفپوش و لمینت با نصب متری چقدر است؟ انجماد سریع بهترین متریال برای سیستم لوله‌کشی استخر روش های افزایش طول عمر لاستیک تحولات اخیر در صنعت حمل‌ و نقل بین‌المللی چیلر، شاهزاده خنکای مطبوع ساخت منبع دو جداره آب گرم موتورخانه سفارشی در تمام ظرفیت ها خرید دستگاه تولید زغال و سرمایه گزاری در تولید زغال صنعتی مواد اولیه معدنی و شیمیایی در صنعت کشاورزی چه کابردهایی دارند؟ لوله گالوانیزه گرم و سرد؛ ویژگی‌ها و مشخصات، نوع کاربرد پی‌ال‌سی دلتا، بهترین برند PLC در بازار واترجت صنعتی آب سرد چیست ؟ قیمت خرید بهترین واترجت صنعتی دیزل ژنراتور بادوین بهترین فیلم‌های انگیزشی کسب و کار: منبع الهام برای کارآفرینان

لیست کامل