www.sanat.ir

:: راهنمای خرید دستگاه سورتینگ و معرفی انواع آن ::


 

اگر جزء تولیدکنندگان و فعالین حوزه کشاورزی و صنعت هستید و در مراحل کار خود از دستگاه سورتینگ استفاده نمی‌کنید، مطمئناً سرعت شما در بازار رقابتی بسیار کند خواهد بود. به این فکر کنید که محصولات شما پیش از بسته ‌بندی و عرضه، توسط دستگاه‌های مخصوص از انواع ناخالصی‌ها پاک و یکدست شوند. این‌ کار علاوه ‌بر بالا بردن سرعت و کیفیت کار شما، لبخند رضایت را نیز بر لبان مشتریان شما می‌نشاند و آن‌ها را به استفاده از محصولات شما پایبند و وفادار می‌کند. اگر قصد خرید این دستگاه کاربردی را دارید، توصیه می‌شود با ادامه مطلب همراه باشید.

انواع دستگاه سورتینگ

همانطور که می‌دانید مرحله جدا‌ سازی و مرتب‌کردن انواع محصولات زراعی و صنعتی با استفاده از دستگاه‌های سورتینگ انجام می‌شود. با توجه ‌به زیاد بودن محصولات، شاهد تنوع در تولید انواع دستگاه‌های سورتینگ نیز هستیم. همچنین ویژگی‌ها و الویت‌های محصول مورد نظر نیز در طراحی و تولید این دستگاه‌ها نقش زیادی دارد. به‌عنوان مثال، دستگاه‌هایی که به مکانیسم نوری(مانند دوربین) مجهز هستند، برای آن دسته از محصولاتی که رصد کردن ویژگی‌های ظاهری آن‌ها در مرحله جداسازی اهمیت بیشتری دارد، کاربردی تر است. به‌ طورکلی، استفاده از انواع دستگاه‌های سورتینگ یکی از مهم‌ترین مراحل در روند تولید و عرضه محصولات مختلف، محسوب می‌شود.

1.       دستگاه سورتینگ دانه‌های کشاورزی تک ‌رنگ

برای جداسازی دانه‌های کشاورزی می‌توان از دستگاه‌های سورتینگ تک رنگ استفاده کرد. علت این انتخاب آن است که طیف رنگی انواع دانه‌های کشاورزی مانند گندم و برنج، تقریبا یکنواخت است. برای جداسازی این محصولات فقط کافیست طیف رنگی نامناسب را با دستگاه کالرسورتر مشخص کرده و از رنگ محصولات مورد نظر جدا کنید. با این تنظیمات، دستگاه به‌راحتی دانه‌های با رنگ نامناسب را از بقیه محصولات جدا می‌کند. از این دستگاه می‌توان برای تفکیک محصولات برنج، گندم، جو، تخمه، قهوه، سیاه‌دانه، خاکشیر، عدس، نخود و لوبیا استفاده کرد

2.       دستگاه سورتینگ برای حبوبات

در زمان برداشت حبوبات، ناخالصی‌های زیادی مانند سنگ، ساقه و پوست گیاه حبوبات وارد آن می‌شود. به همین خاطر، پیش از بسته‌بندی و عرضه انواع حبوبات از دستگاه‌های سورتینگ به منظور تمیزکردن آن‌ها استفاده می‌گردد. دستگاه‌های سورتینگ لیزری به‌ دلیل دقت بالا برای تفکیک ناخالصی‌ها ایده‌آل هستند.

3.       دستگاه سورتینگ برای پسته و مغز پسته

پسته و مغز آن یکی از محصولات پرطرفدار در بین مصرف‌کنندگان است که در کیفیت‌ و اندازه‌های مختلفی وجود دارد. جالب است بدانید که این دستگاه‌ها به ‌راحتی می‌توانند انواع پسته‌ها مانند اکبری، کله قوچی و ... را از هم تشخیص داده و جدا کنند. همچنین دستگاه‌های سورتینگ هوشمند می‌توانند سورت پسته را از 95 تا 98 درصد انجام دهند. این خط تولید برای محصول پسته، هم در زمان برداشت و هم در زمان تفکیک و جداسازی محصول پیش از بسته‌بندی به‌منظور یکدست کردن پسته و مغز آن مورد نیاز است.

4.       دستگاه سورتینگ برای سنگ‌های معدنی

دستگاه‌های سورتینگ برای کمک به تفکیک ناخالصی‌های سنگ‌های معدنی، کاربرد زیادی دارد. همچنین، با توجه ‌به کاربرد سنگ‌ها، می‌توان آن‌ها را براساس ویژگی‌های مختلف مانند رنگ یا اندازه نیز تفکیک کرد. به‌ عنوان مثال، اگر قصد دارید سنگ‌های یکدست از نظر رنگ داشته باشید(که معمولا در ساختمان‌سازی مورد استفاده قرار می‌گیرد) دستگاه‌های سورتینگ بدون هیچ زحمت و دردسری و با کمترین خطا این کار را برای شما انجام می‌دهند. باید بدانید که حضور این دستگاه، کمک قابل توجهی به صنعت ساختمان‌سازی و تامین سریع نیازها کرده است.

5.       دستگاه سورتینگ برای زباله و بازیافت

تا به حال به این فکر کرده‌اید که تفکیک زباله‌ها چگونه انجام می‌شود؟ این کار نیز برعهده دستگاه‌های سورتینگ است. از این دستگاه‌های کاربردی به‌منظور تفکیک و بازیافت زباله‌های شهری قبل از دفن استفاده می‌شود. در واقع، بعد از انتقال زباله‌های شهری به محل جمع‌آوری آن‌ها، بلافاصله زباله‌های تر و خشک را با استفاده از دستگاه‌های سورتینگ ویژه، جدا می‌کنند. به همین خاطر، این دستگاه جایگاه و نقش ویژه‌ای در فرآیند بازیافت و انهدام زباله‌ها دارد.

در این مقاله به پنج تا از رایج ترین دستگاه های سورتینگ اشاره کردیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با دستگاه های سورتینگ مرکبات، مشاهده قیمت و خرید آن، این محصول از وبسایت دامون مبنا آسوریک کمک کننده خواهد بود.

راهنمای خرید دستگاه سورتینگ

مطمئنا تا حالا متوجه این موضوع مهم شده‌اید که دستگاه سورتینگ چه تاثیری در کسب و کار افراد دارد. به همین خاطر، اگر قصد خرید این دستگاه را دارید، باید به‌ خوبی با ویژگی‌ها و کاربرد هر یک از آنها آشنا باشید تا بتوانید بهترین و مناسب‌ترین گزینه را انتخاب کنید. شاید در نگاه اول، کمی سخت به ‌نظر برسد، اما با راهنمای خرید دستگاه‌های سورتینگ می‌توانید کسب‌وکار و صنعت خود را به یک دستگاه ایده‌آل و مناسب مجهز کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با تاثیر این دستگاه در کسب و کار خود، اینجا را کلیک کنید.

انتخاب دستگاه سورتر بر اساس نوع محصول

یکی از فاکتورهای مهم در انتخاب انواع دستگاه‌های سورتینگ، توجه به محصول مورد نظر است. چرا که قرار است محصول شما و ویژگی‌های ظاهری آن، نحوه کار دستگاه را تعیین کند. همچنین در طراحی و تولید انواع دستگاه‌های سورتینگ به کاربرد آن در تفکیک انواع محصولات مختلف توجه شده است. بنابراین به موارد زیر هنگام خرید توجه کنید:

�         برای تفکیک محصولاتی مانند میوه‌ها و مرکبات، که یکدست بودن آن‌ها براساس ابعاد و وزن است، می‌توان دستگاه سورتر مکانیکی را انتخاب کرد. البته، نکته قابل توجه در این است که دستگاه سورتر فقط بر اساس اندازه تفکیک می‌کند و تشخیص محصولات ناقص یا معیوب باید توسط نیروی انسانی انجام شود.

�         برای یکدست‌سازی محصولاتی مانند دانه‌های کشاورزی(گندم، برنج و...) که ظاهر ساده و تک رنگی دارند، می‌توان از دستگاه‌های سورتینگ تک رنگ استفاده کرد. برای تفکیک این دانه‌ها اگر فقط ویژگی رنگ مرغوب محصول برای شما اهمیت دارد، کالر سورتر را انتخاب کنید. اما اگر ویژگی‌های دیگری مانند شکسته نبودن یا ابعاد محصول نیز مهم است، سورتر هوشمند گزینه مناسب‌تری برای شما خواهد بود.

�         �برای محصولاتی مانند خشکبار که باید چند ویژگی به‌صورت همزمان بررسی شود(مانند رنگ، اندازه، شکل مناسب) کار کمی پیچیده‌تر می‌شود. خط تولید دستگاه سورتینگ هوشمند پیشنهاد مناسبی برای جداسازی این محصولات، محسوب می‌شود.

�         برای جداسازی زباله‌ها و ضایعات نیز دستگاه‌های سورت هوشمند کارایی بهتری دارند؛ زیرا تفکیک براساس ویژگی‌های مختلفی صورت می‌گیرد.

انتخاب سایز دستگاه سورتر

از فاکتورهای مهم دیگر که باید قبل از خرید دستگاه مناسب برای سورتینگ محصولات خود در نظر بگیرید، سایز دستگاه است. عوامل مختلفی وجود دارد که در تعیین سایز دستگاه ایده‌آل برای خط تولید شما نقش دارند. ازجمله:

�         نوع استفاده از دستگاه را تعیین کنید.

�         میزان تناژ محصول تولیدی خود را در سال مشخص کنید.

�         مدت زمان مناسب و ایده‌آل برای سورتینگ محصولات شما چقدر است.

�         تناژ روزانه مورد نظر شما برای تفکیک و جداسازی محصولات توسط دستگاه چقدر است.

این عوامل درواقع الویت‌ها و نیازهای شما را مشخص می‌کند. بنابراین برای انتخاب بهترین دستگاه، ابتدا پاسخ واضح و درستی برای این موارد داشته باشید.

خرید و قیمت دستگاه سورتینگ

حالا که با انواع دستگاه‌های سورتینگ و راهنمای خرید آن آشنا شدید، مطمئنا به این فکر می‌کنید که برای تجهیز خط تولید خود به این دستگاه کاربردی، چقدر باید هزینه کنید. سرمایه‌گذاری روی دستگاه‌های سورتینگ، علاوه ‌بر افزایش کیفیت و سرعت عرضه محصولات شما به بازار، در کاهش بسیاری از هزینه‌های دیگر نیز موثر است. همچنین، کیفیت محصول نهایی که به بازار عرضه می‌ کنید و رضایت مشتریان شما، به نحوه جداسازی و سورتینگ محصولات نیز بستگی دارد. هیچ مصرف‌کننده‌ای از خرید محصولی با ناخالصی‌های زیاد خوشحال نخواهد شد.

قیمت نهایی دستگاه‌های سورتینگ به عوامل مختلفی مانند نوع محصول، سایز دستگاه، ویژگی‌ها و مشخصات آن بستگی زیادی دارد. اگر هنوز هم برای انتخاب بهترین و مناسب‌ترین گزینه در بین انواع دستگاه‌های سورتینگ دچار سردرگمی و تردید هستید، ما به شما شرکت بازرگانی دامون مبنا آسوریک را پیشنهاد می کنیم تا با کمک مشاورین و متخصصین حرفه‌ای آنها، خط تولید خود را به یک دستگاه ایده‌آل مجهز کنید.


دیگر مطالب ویژه

راهنمای خرید موتور برق مناسب کولر گازی بررسی دلایل کم بودن فشار آب دریچه کولر مطبخ آرا پیشرو در صنعت تجهیزات پخت الیاف طبیعی چیست و چه کاربردهایی دارد؟ نوزدهمین نمایشگاه بین المللی قطعات، لوازم و مجموعه های خودرو 1403 تهران 5PL چیست؟ و چگونه شما را به موفق ترین تاجر یک صنعت تبدیل میکند؟ فرآیند اسمز معکوس و کاربرد آن در تصفیه آب راهنمای انتخاب بهترین فلومتر برای صنایع مختلف معرفی انواع رزین و کاربرد آن‌ها قیمت دستگاه تولید لیوان کاغذی طراحی و ساخت داک لولر به چه صورتی انجام می پذیرد؟ بررسی قوانین لوله کشی آب و گاز و فاضلاب انواع منبع تغذیه استابلایزرها فلومتر چیست؟ راهنمای خرید و انتخاب بلبرینگ معرفی بتن آلوکا [برترین تولیدکننده بلوک سبک پوکه ای در ایران] انواع تیغه فرز چیست؟ مکان های مناسب برای نورپردازی با چراغ خطی شرکت دانش بنیان ثمر پیشرو در تولید کوره‌های القایی کوچک رول فوم چیست؟ انواع رول فوم + کاربرد رول فوم در صنایع مختلف جاهای دیدنی اطراف تهران؛ مکان‌های دنج و خلوت اطراف تهران قیمت لوله پلی اتیلن را چطور به دست آوریم؟ + ابزار قیمت دهی آنلاین سازه های متحرک و معماری مدرن بهترین قیمت گرافیت کم سولفور در تهران! سبد کابل چیست و انواع سبد کابل یا سینی مش زاهدان شهری که جور دیگر باید دید به دنبال راه حلی برای استفاده از استخر در تمام طول سال هستید؟ قیمت هتل مجلل درویشی در زمستان تولید و ساخت تابلو برق انواع ورق سیاه کدامند و چه قیمتی دارند؟ شرکت احسان کمپرسور بهترین انتخاب برای درب پارکینگ اتوماتیک کدام است؟ igbt چیست؟ فرآوری و بسته‌ بندی مغز پسته عمده و مشتقات آن چرا شرکت های بزرگ از چاپ استیکر برای تبلیغ کسب و کارشان استفاده می کنند؟ رزرو هتل آرامیس پالاس کیش سالن اجتماعات الکتروموتور ضد انفجار و کاربردهای آن در صنعت طراح و سازنده خط تولید فرنچ فرایز کاربرد و مزایای دستگاه فیلتر پرس جی پی اس موتور؛ انتخابی مطمئن برای پیشگیری از سرقت ارسال بار از ایران به آلمان|هزینه فریت بار به آلمان|کالاهای صادراتی، معایب کوپلر استاندار با کیفیت بالا و قیمت مقرون به صرفه از کجا باید تهیه کنیم؟ پمپ آب خانگی کوچک داخل واحدی پیشرفت صنعت تابلوسازی و تاثیر آن در اقتصاد 1403 پیش بینی تغییرات قیمت میلگرد و پروفیل در سال 1403 خرید عمده کفش: راهنمای جامع برای مبتدیان راه حل مناسب جهت سرمایش سوله های صنعتی 7 ویژگی بارز پوکه معدنی نسبت به دیگر مصالح ساختمانی

لیست کامل