www.sanat.ir

:: بوستر پمپ دور ثابت و دور متغیر چه تفاوتی با هم دارند؟ ::


شاید این سوال برای شما پیش آید که: بوستر پمپ چیست و چه عملکردی را در بر دارد؟ قطعا از اهمیت و ضرورت استفاده از پمپ آب در مکان‌هایی که از سطح فشار آب لازم برخوردار نیستند، مطلع هستید. در برخی از مواقع به سبب عدم برخورداری از سطح دبی و فشار مناسب، شاهد بروز برخی از اختلالات در تامین آب ساختمان‌ها خواهیم بود. این مسئله، زمانی حوادث قابل توجهی را در بر دارد که در ساختمان‌های بزرگ چنین اتفاقاتی رخ دهند. در این صورت از راهکارهای مناسبی مانند: (قرار دادن چند پمپ در کنار هم و به شکل موازی) استفاده می‌شود. ما انواع بوستر پمپ آبرسانی و بوستر پمپ آتشنشانی را داریم.

هدف نهایی برای بهره برداری از بوستر پمپ، رساندن سطح دبی آب به یک میزان بسیار مطلوب و ثابت برای تامین آب ساختمان است. اهمیت استفاده از این تجهیزات زمانی خودنمایی می‌کند که نیازمند تامین آب با سطح دبی و فشار مناسب برای ساختمان‌های بزرگ باشید. همچنین در صورتی که نیازمند تامین آب مصرفی برای سیستم‌های آبیاری بزرگ و یا کارخانجات بزرگ باشیم، می‌توان به اهمیت استفاده از آنها پی برد.

بوستر پمپ دور ثابت چیست | بوستر پمپ | بوستر پمپ دور ثابت

 بوستر پمپ دور ثابت

المان‌های مهم برای خرید بوستر پمپ:

با توجه به اهمیت استفاده از بوستر پمپ، شاهد افزایش میزان خرید و بهره برداری گسترده از آنها نیز خواهیم بود. برای بهره برداری از این تجهیزات کاربردی، توجه به برخی از المان‌ها، بسی ضروری است. یکی از موارد بسیار مهم در این زمینه، توجه به ساختار پمپ بوستر است. در ساختار این تجهیزات کاربردی می‌توان شاهد بکارگیری:

·        منبع تحت فشار

·        تابلوهای کنترل و برق

·        پرشر سوئیچ‌ها

·        شسی

·        کوپلینگ

·        شیر تخلیه

·        شیر یکطرفه

·        شیر تخلیه

·        گاردهای محافظ

·        لرزه گیر

·        مانومتر

·        پمپ‌هایی که با الکتروموتورها همراه هستند

و بسیاری از موارد دیگر نیز بود. این تجهیزات بر اساس کاربری و نیاز مخاطبین، در انواع: بوسترهای دور ثابت و دور متغیر طراحی و ساخته شده‌اند. بنابراین برای بهره برداری مطلوب از آنها، باید به ویژگی‌ها و خصوصیات آنها پی ببرید. هر کدام از این بوسترها در بر دارنده‌ی خصوصیات ویژه‌ای هستند که سبب ایجاد تمایز بین آنها شده است.

تفاوت بوستر پمپ دور متغیر و دور ثابت | موتور پمپ یاران

بوستر پمپ دور متغیر

انواع بوستر پمپ و شناخت تفاوت آنها:

همانطور که ذکر شد، بوستر پمپ در انواع بوستر دور ثابت و دور متغیر طراحی و ساخته شده‌اند. بهترین راه برای بهره برداری مطلوب و کاربردی از این تجهیزات، شناخت دقیق و اصولی خصوصیات و ویژگی‌های آنها است. از جمله خصوصیات و ویژگی‌های آنها، عبارتند از:

بوسترهای پمپ دور متغیر:

بوستر پمپ دور متغیر به نحوی طراحی و ساخته شده‌ است که قابلیت تغییرات دبی در خروجی آن، امکان پذیر می‌باشد. اغلب از این تجهیزات کاربردی با توجه به نیاز ساختمان‌های مسکونی بهره برداری می‌شود. این سیستم‌ها از عملکرد ایده‌آلی برخوردار هستند که می‌توان در زمان لازم اقدام به خارج و یا اضافه نمودن آنها (پمپ دور متغیر) به سیستم، نمود. کاربرد این بوستر برای سیستم‌هایی است که نیاز مصرف کنندگان تحت اختیار خودشان بوده و مقدار مصرف آنها، کاملا مستقل است. از این سیستم در محیط‌هایی استفاده می‌شود که قابلیت تعیین و مدیریت سطح دبی مشخص، امکان پذیر نیست. به بیان دیگر: در برخی از موارد با افزایش میزان مصرف و برخی از موارد با کاهش میزان مصرف، مواجه هستند.

بوسترهای پمپ دور ثابت:

از دیگر انواع بوستر پمپ‌ها، می‌توان به بوسترهای پمپ دور ثابت اشاره نمود. از این تجهیزات کاربردی برای سیستم‌هایی بهره برداری می‌شود که قابلیت تنظیم و مدیریت سطح دبی در آنها امکان پذیر است. در مواردی مانند: سیستم‌های آبیاری مختلف، بیمارستان‌ها، کارخانجات و غیره شاهد بهره برداری از این سیستم‌ها خواهیم بود. قابلیت پیش بینی سطح دبی خروجی و حتی کنترل و مدیریت آن، سبب شده است که از این سیستم با عنوان پمپ دور ثابت یاد شود. در ساختار این پمپ‌ها از تجهیزاتی مانند پرشر سوئیچ‌ها استفاده می‌شود که عملکرد فوق العاده‌ای را در فرایندهای اجرایی در بر دارند.

تفاوت بوستر پمپ دور متغیر و دور ثابت | موتور پمپ یاران

تفاوت بوستر دور ثابت و دور متغیر

بررسی تفاوت بوستر پمپ دور متغیر و دور ثابت:

حال این سوال پیش می‌آید که: چه تفاوتی بین بوستر پمپ دور ثابت و دور متغیر وجود دارد؟ شناخت تفاوت بین این تجهیزات موجب می‌شود که مصرف کنندگان با سطح آگاهی و دانش بیشتری اقدام به بهره برداری از آنها نمایند. مهمترین وجه مشترک این تجهیزات، نحوه‌ی کار آنها است. از هر دو مدل این تجهیزات برای افزایش فشار آب استفاده می‌شود. انتخاب صحیح این پمپ‌ها بر اساس کارایی آنها، تاثیر بسزایی بر روی افزایش میزان فشار آب و در نتیجه موفقیت شما خواهد داشت. همچنین این تجهیزات (پمپ دور متغیر و دور ثابت) از نظر ظاهری شباهت زیادی با یکدیگر دارند. برای پی بردن به تفاوت این تجهیزات، می‌توانید در ادامه با ما همراه شوید:

ü     تابلو برق: (یکی از تفاوت‌های مشهود در بوستر پمپ دور ثابت و دور متغیر، تابلو برق آنها است. تابلو برق دور ثابت انعطاف پذیری سیستم در شرایط مختلف را کاهش می‌دهد. در تابلو برق پمپ دور ثابت با افزایش سرعت، قدرت نیز افزایش خواهد یافت. تابلو برق پمپ دور متغیر شرایط استفاده‌ی بیشتری را در بر داشته و صرفه جویی در مصرف برق را نیز به همراه خواهد داشت. بنابراین در بسیاری از صنایع شاهد بهره برداری از این تجهیزات مقرون به صرفه هستیم.)

ü     فضای مورد نظر برای بهره برداری: (از موارد مهم برای بهره‌برداری از این بوسترها، توجه به اشغال فضا توسط آنها است. پمپ‌های دور متغیر تنها از یک تابلو برق برخوردار هستند و تمام کارهای آنها از طریق اینورتر انجام می‌پذیرد. بنابراین فضای کمتری را اشغال می‌کنند.)

ü     عمر طولانی و ماندگاری بلند مدت: (از دیگر تفاوت‌های قابل توجه در بوستر‌های دور ثابت و دور متغیر، می‌توان به عمر آنها اشاره نمود. در پمپ دور متغیر شاهد حذف شدن خاموشی‌های ناگهانی و استارت‌ها خواهیم بود. این موضوع می‌تواند بر روی افزایش طول عمر آنها نقش بسزایی داشته باشد. در ضمن با رفع مشکلاتی مانند: داغ شدن موتور، ضربه قوچی و غیره، دور از ذهن نیست که ماندگاری آنها افزایش یابد.)

تفاوت بوستر پمپ آبرسانی دور ثابت و دور متغیر :: خرید و فروش پمپ آب و بوستر  پمپ آب

موارد استفاده از بوستر پمپ

راهنمایی برای انتخاب هوشمندانه:

در صورتی می‌توانید از یک بوستر پمپ ایده‌آل و مناسب برخوردار گردید که به برخی از فاکتورهای بسیار مهم آن توجه نمایید. از جمله فاکتورهایی که در خرید بوستر پمپ باید مد نظر قرار دهید، عبارتند از:

§        فشار پمپ: (پمپ‌های فشار قوی از جمله تجهیزات درخور و با کیفیتی هستند که می‌توانند نتایج ایده‌آلی را برای فضای مورد نظر شما به همراه داشته باشند. با بهره برداری از این تجهیزات مرغوب، می‌توانید شاهد کاهش هزینه‌های نگهداری و همچنین افزایش عمر آنها نیز باشید.)

§        قیمت بوستر پمپ: (موارد بسیار زیادی بر روی تعیین قیمت بوستر پمپ موثر هستند. با توجه به راهنمایی‌ها و مشاوره‌های تخصصی، می‌توانید بهترین آنها را انتخاب و خریداری نمایید.)

 


دیگر مطالب ویژه

 پنل اس ام اس رایگان سیگنال: ابزار موثر برای بازاریابی پیامکی چجوری بفهمیم دوربین مدار بسته ضبط می کند یا نه بهترین مارک موتور برق در سال 1403 آینده‌نگری به سبکِ آموزش حرفه‌ای برق صنعتی ماهر چگونه تکنسین فنی شویم؟ شما روش های بازیافت محصولات استیل را میدانید؟ مهم‌ترین ویژگی‌های یک موتوربرق خوب راهنمای خرید اگزاست فن و هواکش صنعتی از شرکت هوای پاک آماج راهکار پیاده سازی فرم نظرسنجی در بستر اتوماسیون کسب و کار فراگستر چسب سیلیکون را از کجا بخریم؟ موثرترین راهکارهای درمانی برای فشارخون بالا کوییک کوپلینگ چیست و چه کاربردی دارد؟ همه ی آنچه که باید درباره عایق الاستومری بدانید  تحول هوشمندانه در بسته ‌بندی، ماشین‌ آلاتی برای افزایش بهره‌وری تکنولوژی‌ های پیشرفته در تولید لوله‌ های ضد خوردگی: نوآوری‌ها و مزایا راهنمای خرید موتور برق مناسب کولر گازی بررسی دلایل کم بودن فشار آب دریچه کولر مطبخ آرا پیشرو در صنعت تجهیزات پخت الیاف طبیعی چیست و چه کاربردهایی دارد؟ نوزدهمین نمایشگاه بین المللی قطعات، لوازم و مجموعه های خودرو 1403 تهران 5PL چیست؟ و چگونه شما را به موفق ترین تاجر یک صنعت تبدیل میکند؟ فرآیند اسمز معکوس و کاربرد آن در تصفیه آب راهنمای انتخاب بهترین فلومتر برای صنایع مختلف معرفی انواع رزین و کاربرد آن‌ها قیمت دستگاه تولید لیوان کاغذی طراحی و ساخت داک لولر به چه صورتی انجام می پذیرد؟ بررسی قوانین لوله کشی آب و گاز و فاضلاب انواع منبع تغذیه استابلایزرها فلومتر چیست؟ راهنمای خرید و انتخاب بلبرینگ معرفی بتن آلوکا [برترین تولیدکننده بلوک سبک پوکه ای در ایران] انواع تیغه فرز چیست؟ مکان های مناسب برای نورپردازی با چراغ خطی شرکت دانش بنیان ثمر پیشرو در تولید کوره‌های القایی کوچک رول فوم چیست؟ انواع رول فوم + کاربرد رول فوم در صنایع مختلف جاهای دیدنی اطراف تهران؛ مکان‌های دنج و خلوت اطراف تهران قیمت لوله پلی اتیلن را چطور به دست آوریم؟ + ابزار قیمت دهی آنلاین سازه های متحرک و معماری مدرن بهترین قیمت گرافیت کم سولفور در تهران! سبد کابل چیست و انواع سبد کابل یا سینی مش زاهدان شهری که جور دیگر باید دید به دنبال راه حلی برای استفاده از استخر در تمام طول سال هستید؟ قیمت هتل مجلل درویشی در زمستان تولید و ساخت تابلو برق انواع ورق سیاه کدامند و چه قیمتی دارند؟ شرکت احسان کمپرسور بهترین انتخاب برای درب پارکینگ اتوماتیک کدام است؟ igbt چیست؟

لیست کامل