www.sanat.ir

سوربیتول

سوربیتول یکی از مهم ترین مواد شیمیایی صنعتی است که بسیاری از تولیدات صنایع دارویی، غذایی و بهداشتی را پوشش می دهد. این ماده صنعتی در واقع دارای ساختار الکل می باشد که با گروه عاملی قند، ترکیب شده است. وجود گروه هیدروکسی و عامل الکلی در این ترکیب، خواص منحصر به فردی را برای آن ایجاد کرده است. واکنش های اکسایش – کاهش، متداول ترین واکنش شیمیایی است که سوربیتول در آن شرکت می کند.
تقاضا برای خرید سوربیتول وارداتی یا سوربیتول چینی بسیار زیاد است؛ دلیل آن هم کاملاً مشخص است. بسیاری از صنایع تولیدی ایران به این ماده صنعتی وابسته هستند. در قسمت زیر، مهم ترین کاربردهای سوربیتول در صنایع مختلف را ملاحظه می کنید:
تولید انواع داروهای امولسیون و سوسپانسیون با سوربیتول در داروسازی؛ تولید انواع کرم های درمانی و شربت ها و کپسول ژلاتینی در داروسازی؛ تولید انواع خوراکی ها با شیرین کننده مصنوعی؛ سوربیتول در تولید انواع آدامس و آبنبات بدون قند؛ استفاده از سوربیتول برای سنتز سورفکتانت؛ سوربیتول در صنایع گالوانیزاسیون.
سوربیتول، ماده ای جامد پودری سفید رنگ است؛ جرم مولکولی آن، 182/17 گرم بر مول است؛ نقطه جوش و نقطه ذوب آن به ترتیب برابر با 296 و 95 درجه سانتی گراد می باشد. این ترکیب جامد در آب محلول است و حلالیت نسبی در اتانول دارد. امروزه بسیاری از صنایع محصولات آرایشی و بهداشتی به مصرف سوربیتول نیازمند هستند. این ماده خطر سمی بودن ندارد اما بهتر است کارگران از لباس کار و دستکش و ماسک حین کار با آن استفاده کنند. ( سفارش تولید محتوا: www.cafe-mohtava.ir )

نتیجه ای یافت نشد! به جای سوربیتول
عبارت دیگری را جستجو نماییدو یا
به صفحه اول
سایت صنعت ایران مراجعه نمایید.