www.sanat.ir/7301

صنایع غذایی عالیا گلستان

محصولات غذایی

معرفی صنایع غذایی عالیا گلستان:
شرکت صنایع غذایی عالیا گلستان در سال 1329 با نام شرکت پنبه گرگان (سهامی خاص) تأسیس گردید. موضوع شرکت در ابتدای تأسیس آن احداث کارخانه های پنبه پاک کنی، روغن کشی، تصفیه روغن و صدور و انجام کلیه عملیات تولیدی و تجاری مربوط به آن بود. شرکت با ایجاد واحد پنبه پاک کنی در شهرستان کردکوی واقع در استان گلستان فعالیت خود را آغاز و سپس با برپایی و احداث واحد روغـن کشی و تصفیه... بیشتر

معرفی صنایع غذایی عالیا گلستان

  • صنایع غذایی عالیا گلستان
  • تلفن: 02188300983
  • آدرس: تهران ، میدان هفت تیر ، خیابان مفتح شمالی ، خیابان ملایری پور ، شماره 85

شرکت صنایع غذایی عالیا گلستان در سال 1329 با نام شرکت پنبه گرگان (سهامی خاص) تأسیس گردید. موضوع شرکت در ابتدای تأسیس آن احداث کارخانه های پنبه پاک کنی، روغن کشی، تصفیه روغن و صدور و انجام کلیه عملیات تولیدی و تجاری مربوط به آن بود. شرکت با ایجاد واحد پنبه پاک کنی در شهرستان کردکوی واقع در استان گلستان فعالیت خود را آغاز و سپس با برپایی و احداث واحد روغـن کشی و تصفیه‌ روغن، شروع به استخراج و تصفیه روغن نمود.

در سال 1357 با خرید ماشین‌ آلات از شرکت‌کروپ آلمان خط تصفیه روغن به سیستم پیوسته تبدیل ‌شد. این تغییر سیستم موجب افزایش ظرفیت تولید تا 15.000 تن در سال گردید.

در سال 1378 تولید انواع سس سرد و گرم آغاز و سس مایونز به عنوان دومین فرآورده شرکت روانه بازار گردید تا شرکت صنایع غذایی عالیا گلستان اولین شرکت ایرانی تولیدکننده همزمان این دو کالا لقب بگیرد. تا سال 1381 با هدف تنوع محصول و کسب جایگاه در بازارهای داخلی، 8 طعم مختلف سس و تولید سس تک نفره به سبد محصولات شرکت اضافه گردید.

با اجرای طرح توسعه، طی سالهای 1380 الی 1383، در همکاری مجدد با شرکت کروپ ، ظرفیت تصفیه انواع روغن مایع گیاهی با رشد 300 درصدی به 45000 تن در سال رسید. در سال 1394، این شرکت برای نخستین بار در کشور، اقدام به تولید ظروف جار مایونز از پت با استفاده از پیشرفته ترین تکنولوژی ژاپن نمود.

در سال 1396، طرح توسعه جدید با همکاری شرکت مهندسی HF آلمان و با تلاشهای شبانه روزی تیم فنی و مهندسی این شرکت ، ظرفیت تصفیه روغن مایع گیاهی خوراکی را به 90 هزارتن در سال رساند . همچنین به منظور افزایش ظرفیت بسته بندی , ماشین آلات متنوع و جدید به خطوط تولید شرکت افزوده گردید تا 8 نوع روغن در بیش از 10 سایز بسته بندی به بازار عرضه شود. در سال 1398 این شرکت با برند “رعنا” بیش از 100 واحد کالای در حال فروش دارد.

در حال حاضر موقعیت کارخانه عالیا گلستان ، به دلیل توسعه شهرستان کردکوی و افزایش جمعیت ، جزئی از شهرستان و زندگی روزمره مردم آن شده است. این امر مدیریت شرکت را بر آن داشته تا با رعایت استانداردهای زیست محیطی و رعایت حق همسایگی ،کیفیت زندگی شهری مردم را جزو اولویت های خود بداند و بدان پایبند باشد.