www.sanat.ir

:: مهم ترین استاندارد لوله های پلی اتیلن در وسایل کودک چیست؟ ::


پلاستیک فشرده با نام صنعتی پلی اتیلن مصرف زیادی در ساخت وسایل کودک دارد. دلیل اصلی این انتخاب این است که پلی اتیلن‌ها یا ساخته‌های پلیمری هیچ خطری برای کودکان ندارد. کاربری این وسایل با مقاومت بالا در مهدکودک‌ها، خانه‌های بازی و وسایل سرگرمی کودکان در پارک‌ها است. این نوع وسایل کودک مانند تجهیزات قدیم، پرخطر نیست و مزایای بیشتری نسبت به گذشته دارد. به عنوان مثال گرما و سرما روی آن‌ها تاثیری ندارد و به کودک نیز منتقل نمی‌شود. همین‌طور تغییر شکل نمی‌دهد و فرسایش مشهودی ندارد.

این لوله‌ها در ساخت وسایل کودک مانند اسباب‌بازی و انواع توپ ورزشی، تجهیزات زمین بازی مثل تاب و سرسره، وسایل مجموعه‌های آبی مثل قایق بادی و سرسره، ماشین بازی، اسکوتر و اسباب‌بازی‌های آموزشی مثل پازل کاربرد دارد. حال باید دید با این همه کاربرد، استاندارد لوله های پلی اتیلن چه مواردی است؟

استاندارد لوله های پلی اتیلن در وسایل کودک

پلی اتیلن‌های استاندارد، این خاصیت را دارند که به شکل‌های متفاوتی در‌‌آیند، رنگ‌های گوناگونی نیز دارند، به راحتی شکسته نمی‌شوند، آسیب نمی‌بینند و مستهلک نمی‌گردند. استانداردها به خریداران و فروشندگان کمک می‌کند که لوله‌های با کیفیت خرید یا تامین کنند. مشخصات فنی، ابعاد، خواص حرکتی و از این قبیل موارد استاندارد لوله های پلی اتیلن را تشکیل می‌دهد. در این قسمت استانداردهای آن‌ها در ساخت وسایل کودک را مرور می‌کنیم و مهم ترین آن را تشریح می‌کنیم:

  • ایمنی کامل وسایل

ایمنی یک استاندارد حیاتی است. زوایا و اتصالات وسایل باید محکم باشد، هرگز دارای لبه‌های تیز و برنده نباشد و ترجیحا منحنی شکل ساخته شوند. حفاظ و دستگیره در مکان‌های لازم تعبیه شود. این وسایل باید از مواد پلی اتیلنی باکیفیت ساخته شود که میزان هرگونه خطر از تردد بچه‌ها را به صفر برساند.

  • استحکام بالا

یک مورد دیگر از استاندارد لوله های پلی اتیلن میزان استحکام و مقاومت آن در برابر فشار، سنگینی و ضربه است. وسیله استاندارد تحمل و قدرت بسیار بالایی متحمل می‌شود.

  • طراحی درست

استاندارد دیگری که قابل بحث است، نوع طراحی است. یعنی لوله‌ها طوری طراحی شوند که مطابق با استانداردهای جهانی باشد و استفاده از آن راحت و بی‌دغدغه باشد. تغییر فرم و زنگ‌زدگی در یک طراحی درست هیچ جایگاهی ندارد.

  • مقاومت دمایی عالی

ساختار لوله‌های پلی اتیلن بر خلاف وسایل بازی فلزی، در مقابل گرما و سرما مقاومت دارد و بدن کودک را دچار اختلاف دما نمی‌کند. همچنین سازگار با محیط زیست و بدون مواد سمی است. در مقابل اشعه UV خورشید نیز مقاومت می‌کند.

  • ثبات رنگ و شکل

از دیگر موارد مهم در استاندارد لوله های پلی اتیلن، علاوه بر داشتن رنگ‌های متنوع برای جذب کودکان، ثابت بودن رنگ است. یعنی در برابر نورخورشید، باران و برف، ضربه و بر اثر گذر زمان تغییر رنگ و تغییر شکل ندهد.

  • وزن استاندارد

لوله‌ها دارای وزن ایده‌آل باشند یعنی در عین اینکه سبک هستند، وزن بسیار سنگینی را تحمل کنند، بدون اینکه دچار فرسایش شوند.

  • ضد حساسیت

این لوله‌ها به نحوی ساخته شود که برای بدن بچه‌ها ایجاد حساسیت نکند. زیرا گاهی به وجود آمدن یک حساسیت پوستی آرامش کودک و والدین را مختل می‌کند.

  • قابل شستشو

به دلیل اینکه این لوله‌ها در ساخت وسایل بازی کودک بسیار پر کاربرد هستند باید حتما قابل شستشو نیز باشند تا سلامت کودکان را تهدید نکند.

مهم ترین استاندارد لوله های پلی اتیلن در وسایل کودک چیست؟

با توجه به تشریح استانداردها، مهم‌ترین استاندارد لوله های پلی اتیلن همین عاری از هرگونه خطر بودن آن‌ها است. امروزه استفاده از وسایل بی‌خطر و باکیفیت برای وسایل بازی کودکان تبدیل به یک چالش بزرگ برای خانواده‌ها شده است، زیرا بزرگترین سرمایه هر والد فرزند او است. با گسترش استفاده از لوله‌های پلی اتیلنی در تجهیزات بازی کودکان، وسایل بازی بسیار ایمن شده‌اند و می‌توان بدون نگرانی از آسیب‌های احتمالی و مصدومیت فرزندان، به آن‌ها اجازه داد در یک فضای امن انرژی خود را تخلیه کنند و از وسایل مدرن بازی با ظاهر زیبا و تفریحات شاد، نهایت لذت را ببرند.

پلاستیک های پلی اتیلنی در محصولات سافت پلی گراند

سافت پلی گراند ( Soft playground ) یا همان زمین بازی نرم شامل ترامپولین کودک، راهرو بازی، سرسره و اسپیرال لوله‌ای، سطح بازی شیب‌دار، جنگل موانع و استخر توپ می‌شود. با‌توجه به اینکه کاربران این وسایل کودکان هستند، باید ایمن و جذاب باشند. اهمیت استاندارد لوله های پلی اتیلن که مواد سازنده این وسایل است، اینجا مشخص می‌گردد.

پلاستیک‌های پلی اتیلنی در محصولات سافت پلی گراند، آیتم بسیار مهمی هستند زیرا سافت پلی از این سازه‌ها ساخته می‌شود و تبدیل به یک سازه کوچک آماده می‌شود که قابل حمل و نصب در مکان‌های متعددی است. خرید سافت پلی گراند مزایای زیادی دارد. این محصول که استاندارد و فنی تولید می‌گردد در خانه‌های بازی کودک، مراکز آموزشی و فرهنگی، رستوران‌ها و مراکز خرید حتی استفاده شخصی در باغ و ویلا استفاده می‌گردد.

قیمت لوله های پلی اتیلن

اگر شما به عنوان یک تجارت اقدام به خرید تجهیزات ساخته‌شده با لوله‌های پلی اتیلن را دارید، دانستن این موضوع که به نسبت کیفیت و مرغوبیت این محصولات، استهلاک و هزینه‌های آن بسیار کم است، خالی از لطف نیست. به دلیل استفاده و کاربرد زیاد این وسایل و استقبال خانواده‌ها از وجود چنین فضایی سرمایه اولیه به سرعت جبران می‌شود و سود هنگفتی نصیب سرمایه‌دار می‌گردد. عدم نیاز این وسایل به برق، اپراتورو سرویس از مزایای خرید آن است. خرید این تجهیزات توجیه مالی درستی دارد زیرا با توجه به خدمات بی خطری که به مشتری می‌دهد، مقرون به صرفه است.

نتیجه گیری

در دنیای رو به پیشرفت امروز با توجه به پیشرفت تکنولوژی و در دسترس بودن آن برای کودکان و بروز آسیب‌، وجود مراکزی ایمن با وسایل بازی کودک که ساعت‌ها بتواند کودکان را سرگرم و محو خود کند ضروری و لازم است. وسایل بازی کودک مدرن مطابق با استاندارد لوله های پلی اتیلن یک شگفتانه مهیج برای خانواده‌ها و فرزندان آنان به شمار می‌آید، زیرا کودک بدون ترس از ایجاد خطر، انرژی خود را صرف بازی‌های حرکتی، هیجانی می‌کند. بنابراین از تمامی جهات، خرید وسایل بازی از ماده سازنده پلاستیک پلی اتیلن که بسیار پیشرفته‌تر از انواع قدیمی خود است، انتخاب صحیح و زیرکانه‌ای محسوب می‌شود.


دیگر مطالب ویژه

ورق سرد چیست؟ با انواع دستگاه روغن گیری زیتون آشنا شوید بهترین مانومتر ها برای خرید جدیدترین مدل روشویی لوکس و مدرن اینورتر پنتاکس آشنایی کامل با تفاوت پمپ باد سایلنت و معمولی نکاتی که قبل از خرید استیل در بازار ایران باید بدانید مراحل ساخت سردخانه | موارد مورد نیاز و تجهیزات لازم + شماره تماس بهترین زمان تعویض روغن کمپرسور اسکرو و نحوه سرویس آن درب فلزی حیاط و انتخاب آن پمپ لجن کش گردش مالی واردات قطعات الکترونیک بزرگترین قالب سازی پلاستیک مهم ترین استاندارد لوله های پلی اتیلن در وسایل کودک چیست؟ آجر انگلیسی و آجر قزاقی: دو متریال محبوب در آجرنمای ساختمان مشخصات فنی بگ فیلتر سه نکته طلائی برای انتخاب گرید ورق فولادی متناسب با کاربرد چرا خرید شاسی و کلید فرمان مهم است؟ + معرفی بهترین محل خرید کدام بلندگوها را برای کارخانه باید تهیه کنیم؟ چگونه با انتخاب صحیح پمپ آب، مشکل فشار آب را برطرف کنیم؟ تاثیر ضخامت میلگرد بر مقاومت و استحکام آن تفاوت بین کوراندوم سفید و کوراندوم تک کریستال معرفی انواع دوک نخ نساجی تعمیرات موبایل و ابزار های آن (هیتر هویه) نحوه کار پکیج تصفیه فاضلاب عوامل خارجی تأثیرگذار بر قیمت ورق و مقاطع فولادی چه هستند؟ تجهیزات اندازه گیری فشار لوله سیاه مانیسمان یا بدون درز(seamless)چیست؟ آشنایی با گیربکس فلندر آلمانی تولید کننده ساندویچ پانل در تبریز + قیمت و خرید پرفروش ترین اینورتر موجود در بازار کدام است؟ راهنمای خرید لوله داربست، هرآنچه که باید بدانید گزارش عملکرد تارادیس در 6 ماه اول 1402 خرید روغن صنعتی اصل و گریس از فروشگاه فیدار اویل نوار بافی ژاکارد یک اختراع پیشگامانه در اوج انقلاب صنعتی نقش چیلر صنعتی در صنایع از نظر چیلر صنعتی البرز چیست؟ راه حل مناسب جهت گرمایش سوله های صنعتي راهنمای انتخاب پکیج ایران رادیاتور (صفر تا صد) بهترین نوع جنس شیلنگ آبیاری باغبانی با قیمت مناسب در سال 1402 چه مهارت‌هایی برای حرفه‌ای شدن در اتوماسیون صنعتی نیاز است؟ توسن، اسب پیشروی صنعت ابزار در اهواز نمایشگاه پوشاک 1402: سفری به دنیای زیبایی و استایل CRM یا ERP؟ کدامیک را برای کسب و کار خود انتخاب کنیم؟ بهترین کمپرسور اسکرو بهترین سقف برای اسکلت فلزی چیست؟ بازار کار اتوماسیون صنعتی چقدر رونق دارد؟ Top 3 Android Mod Apk games ساخت گلخانه با لوله داربست، لوله مانیسمان یا لوله گالوانیزه گلخانه‌ای؟ کدام آشنایی با انواع مدل های كلید و پریز ایران الكتریك، از انتخاب تا خرید كلید و کاربرد و مزایای قفسه ایزی راک چیست؟

لیست کامل