www.sanat.ir

:: قیمت لوله پلی اتیلن را چطور به دست آوریم؟ + ابزار قیمت دهی آنلاین ::


یکی از عوامل موثر در بهینه‌سازی هزینه پروژه‌هایی که از لوله پلی اتیلن استفاده می‌کنند، قیمت لوله پلی اتیلن است. در مرحله اجرا، قیمت تمام شده تأثیر بسیار مهمی بر انتخاب روش اجرای پروژه دارد. از این رو قبل از وارد شدن به پروژه باید بتوانیم با تقریب درستی هزینه تمام شده را تخمین بزنیم.

ابزار آنلاین استعلام قیمت لوله پلی اتیلن

کاربرد گسترده لوله پلی اتیلن در حمل‌و‌نقل گاز طبیعی و آب و یا حمل مواد شیمیایی و سایر مواد، این لوله‌ها را به بخشی ضروری از زیرساخت‌های مدرن تبدیل نموده است.

اگر تمایل دارید برای پیشبرد پروژه‌های خود، از لوله پلی اتیلن استفاده کنید، لطفاً برای شناخت بیشتر و خرید آگاهانه‌تر، مقاله ارائه‌شده در این صفحه را مطالعه بفرمایید.

قیمت لوله پلی اتیلن

قیمت لوله پلی اتیلن می‌تواند تحت‌تأثیر عوامل مختلفی تعیین شود. یکی از بزرگ‌ترین عوامل، هزینه مواد خام است. نوسانات در قیمت نفت خام و گاز طبیعی می‌تواند بر قیمت پلی اتیلن تأثیر بسیار بگذارد.

عامل دیگر در تعیین قیمت لوله پلی اتیلن شامل فرایندهای تولید، هزینه‌های مربوط به بخش حمل‌ونقل و تقاضای بازار است. اندازه و ضخامت لوله نیز می‌تواند بر قیمت‌گذاری تأثیر بگذارد؛ زیرا لوله‌های بزرگ‌تر یا ضخیم‌تر به مواد و منابع بیشتری برای تولید نیاز دارند. همچنین، کیفیت و دوام لوله نیز بر قیمت تمام شده آن مؤثر است.

ابزار قیمت دهی آنلاین لوله پلی اتیلن

ابزارهای قیمت دهی برای محاسبه و مقایسه میان قیمت‌های مختلف، مفید و کاربردی هستند. اطلاع از قیمت لوله پلی اتیلن و اتصالات آن به شما برای اطلاع از حدود قیمت لوله و اتصالات موردنیاز پروژه و پیشبرد آن، کمک خواهد کرد.

ابزار آنلاین استعلام قیمت لوله پلی انیلن آبان بسپار پارسیان

Figure 1ابزار آنلاین استعلام قیمت لوله پلی اتیلن

این کار طی دو مرحله برآورد نیاز پروژه به مقدار و نوع لوله و اتصالات پلی اتیلنی (متره) و قیمت دهی سریع بر اساس آن (برآورد) صورت می‌گیرد.

در بررسی‌های صورت‌گرفته میان سایت‌های مختلفی که به فروش و سفارش‌گیری لوله پلی اتیلن و اتصالات مربوط به آن می‌پردازند؛ به سایت آبان بسپار پارسیان برخوردیم.

در صفحه فروش این سایت، ابزاری وجود دارد که به کمک آن می‌توانید از قیمت روز لوله پلی اتیلن مورد نیازتان برای پروژه‌هایی که در پیش دارید، باخبر شوید.

ازآنجاکه دانستن و پیش‌بینی حدودی هزینه‌های طرح، در فرایند پیشرفت پروژه از اهمیت بالایی برخوردار است؛ این ابزار به شما برای برآورد نسبی بار مالی طرحتان کمک می‌کند.

با کمک نوارابزار موجود در این سایت، می‌توانید با تعیین مقدارهای متغیری مانند سایز لوله، فشار کاری و متراژ موردنیاز، به یک بررسی حدودی برای هزینه‌های هر پروژه برسید.

چرا پلی اتیلن قیمت ثابتی ندارد؟
محبوبیت روزافزون لوله پلی اتیلن در مقایسه با انواع مشابه دیگر موجود در بازار، باعث استقبال

مشتریان برای خرید این لوله‌ها است.

دلیل مهم دیگر در عدم ثبات قیمت لوله پلی اتیلن این است که مواد اولیه موردنیاز برای تولید لوله‌ها از بازار بورس خریداری می‌شود و با توجه به نوسانات همیشگی این بازار و همچنین وابسته بودن قیمت پایه مواد اولیه پلی اتیلن به بازار جهانی و نرخ ارز؛ قیمت لوله پلی اتیلن ثبات ندارد.

فرمول محاسبه قیمت لوله پلی اتیلن

در زمان خرید لوله پلی اتیلن خوب است که فرمول محاسبه قیمت آن را نیز بدانید. به‌طور‌کلی، فرمولی که همه تولیدکنندگان مطابق با آن، قیمت لوله پلی اتیلن را تعیین می‌کنند، از حاصل‌ضرب قیمت هر کیلو ماده اولیه در وزن یک متر از سایز لوله.

و این نکته نیز قابل‌توجه است که در لوله‌های هم سایز، هرچقدر فشار کاری بالاتر باشد، لوله سنگین‌تر شده و قیمت آن بالاتر می‌رود

ضمناً، باید بدانید که بخش اعظمی از قیمت نهایی لوله پلی اتیلن، مربوط به مواد اولیه است.

دلیل تفاوت قیمت لوله‌های پلی اتیلن

شاید برای شما هم این سؤال پیش بیاید که چرا قیمت برخی از لوله‌های پلی اتیلن بسیار ارزان است؟

همان‌طور که گفته شد مواد اولیه و تجهیزات خط تولید در تولید این نوع لوله‌ها بسیار اثرگذار خواهد بود؛ بنابراین اگر لوله پلی اتیلن از مواد ضایعاتی و کم‌کیفیت تولید شده باشد، قیمت آن بسیار ارزان‌تر و همچنین عمر مفید آن بسیار پایین‌تر خواهد بود.

فرایند تولید لوله پلی اتیلن

  1. ورود مواد اولیه و ذوب نمودن گرانول‌های پلی اتیلن توسط دستگاه اکسترودر
  2. شکل‌دهی مواد مذاب به شکل لوله به کمک قالب‌های از پیش تنظیم شده
  3. استفاده از مخزن خلا برای تنظیم نمودن قطر و ضخامت لوله
  4. خنک‌کردن لوله به‌ کمک آب برای تثبیت شکل و استحکام لوله‌ها
  5. برش لوله‌ها در طول‌های موردنیاز که معمولاً بین 6 یا 12 متر مورد نیازند
  6. بررسی کیفیت و بسته‌بندی لوله‌های تولید شده برای ارسال به مشتریان

انواع لوله پلی اتیلن

لوله پلی اتیلن تک‌جداره: این نوع لوله‌ها به طور معمول در سیستم‌های انتقال آب، گاز، فاضلاب و آبیاری استفاده می‌شوند. مقاومت بالای آنها در برابر فشار و دما باعث شده تا در صنایع مختلفی به کار گرفته شوند. این لوله‌ها در قطرها و فشارهای مختلفی تولید می‌شوند و به دلیل ضخامت کمتر و سبکی، حمل و نصب آسانی دارند.

لوله پلی اتیلن دوجداره (کاروگیت): این لوله‌ها به دلیل ساختار دوجداره، استحکام بالایی در برابر فشارهای خارجی و داخلی دارند. جداره بیرونی موج‌دار و مستحکم بوده و فشارهای سطحی را تحمل می‌کند، درحالی‌که جداره داخلی صاف و بدون اصطکاک است. این ویژگی‌ها آنها را برای کاربردهای زهکشی، جمع‌آوری فاضلاب، و انتقال سیالات صنعتی مناسب کرده است.

ابزار آنلاین استعلام قیمت لوله پلی اتیلن

کلام آخر

همان‌طور که در این مقاله خواندیم، قیمت لوله پلی اتیلن عامل بسیار موثری در بهینه‌سازی پروژه‌هاست. بهره‌مندی از لوله پلی اتیلن و استفاده از آن در سراسر دنیا و در طیف گسترده‌ای از پروژه‌ها، نقطه عطفی در بسیاری از صنایع ایجاد کرده است

بهره‌گیری از تولیدات باکیفیت و استاندارد در پیشبرد هر پروژه نقش کلیدی دارد. به همین دلیل با خرید لوله پلی اتیلن از سایت‌های معتبر و تهیه محصولات موردنیاز از تولیدکنندگانی که گواهینامه‌های معتبر کیفی استاندارد دارند و همچنین با قیمت منصفانه‌ای کالای باکیفیت به شما تحویل می‌دهند، پیشرفت پروژه‌تان را تضمین کنید.


دیگر مطالب ویژه

 پنل اس ام اس رایگان سیگنال: ابزار موثر برای بازاریابی پیامکی چجوری بفهمیم دوربین مدار بسته ضبط می کند یا نه بهترین مارک موتور برق در سال 1403 آینده‌نگری به سبکِ آموزش حرفه‌ای برق صنعتی ماهر چگونه تکنسین فنی شویم؟ شما روش های بازیافت محصولات استیل را میدانید؟ مهم‌ترین ویژگی‌های یک موتوربرق خوب راهنمای خرید اگزاست فن و هواکش صنعتی از شرکت هوای پاک آماج راهکار پیاده سازی فرم نظرسنجی در بستر اتوماسیون کسب و کار فراگستر چسب سیلیکون را از کجا بخریم؟ موثرترین راهکارهای درمانی برای فشارخون بالا کوییک کوپلینگ چیست و چه کاربردی دارد؟ همه ی آنچه که باید درباره عایق الاستومری بدانید  تحول هوشمندانه در بسته ‌بندی، ماشین‌ آلاتی برای افزایش بهره‌وری تکنولوژی‌ های پیشرفته در تولید لوله‌ های ضد خوردگی: نوآوری‌ها و مزایا راهنمای خرید موتور برق مناسب کولر گازی بررسی دلایل کم بودن فشار آب دریچه کولر مطبخ آرا پیشرو در صنعت تجهیزات پخت الیاف طبیعی چیست و چه کاربردهایی دارد؟ نوزدهمین نمایشگاه بین المللی قطعات، لوازم و مجموعه های خودرو 1403 تهران 5PL چیست؟ و چگونه شما را به موفق ترین تاجر یک صنعت تبدیل میکند؟ فرآیند اسمز معکوس و کاربرد آن در تصفیه آب راهنمای انتخاب بهترین فلومتر برای صنایع مختلف معرفی انواع رزین و کاربرد آن‌ها قیمت دستگاه تولید لیوان کاغذی طراحی و ساخت داک لولر به چه صورتی انجام می پذیرد؟ بررسی قوانین لوله کشی آب و گاز و فاضلاب انواع منبع تغذیه استابلایزرها فلومتر چیست؟ راهنمای خرید و انتخاب بلبرینگ معرفی بتن آلوکا [برترین تولیدکننده بلوک سبک پوکه ای در ایران] انواع تیغه فرز چیست؟ مکان های مناسب برای نورپردازی با چراغ خطی شرکت دانش بنیان ثمر پیشرو در تولید کوره‌های القایی کوچک رول فوم چیست؟ انواع رول فوم + کاربرد رول فوم در صنایع مختلف جاهای دیدنی اطراف تهران؛ مکان‌های دنج و خلوت اطراف تهران قیمت لوله پلی اتیلن را چطور به دست آوریم؟ + ابزار قیمت دهی آنلاین سازه های متحرک و معماری مدرن بهترین قیمت گرافیت کم سولفور در تهران! سبد کابل چیست و انواع سبد کابل یا سینی مش زاهدان شهری که جور دیگر باید دید به دنبال راه حلی برای استفاده از استخر در تمام طول سال هستید؟ قیمت هتل مجلل درویشی در زمستان تولید و ساخت تابلو برق انواع ورق سیاه کدامند و چه قیمتی دارند؟ شرکت احسان کمپرسور بهترین انتخاب برای درب پارکینگ اتوماتیک کدام است؟ igbt چیست؟

لیست کامل