www.sanat.ir

:: 7 مورد مهم برای نگهداری و کارکرد بهتر بلبرینگ و یاتاقان ::


 

امروزه با توجه به افزایش قیمت دلار و یورو، و در نیتجه افزایش قطعات مکانیکی هزینه های تعمیر و نگهداری ماشین آلات و تجهیزات بسیار بالا رفته و در نتیجه باید تلاش بیشتری بکنیم تا هزینه ها را مدیریت نماییم.

یکی از قطعات پر مصرف در صنایع انواع بلبرینگ و یاتاقان ها هستند که با توجه به اهمیت بالایی که در تجهیزات دارند باید به خوبی نگهداری شوند تا بالاترین کارایی و بهره وری را داشته باشند.

در این به چند مورد از مهمترین عوامل نگهداری بلبرینگ و یاتاقان ها می پردازیم.

برای اینکه بتوانیم در کارخانه و کارگاه ها و همینطور در تجهیزات صنعتی بهترین کارکرد را داشته باشیم باید به نکات مهمی توجه کنیم یکی از این نکات مهم انتخاب بلبرینگ و یاتاقان صحیح و اصلی است.

تشخیص بلبرینگ اصلی

با توجه به اینکه در ایران به علت تحریم ها نمایندگی فروش بلبرینگ وجود ندارد پس ناچار مشتری ها باید خود اصالت کالا را تایید کنند و با اطمینان خرید کنند.

یکی از راحتترین راه های برای تشخیص بلبرینگ اصلی از تقلبی کمک گرفتن از افرادی است که در این کار تجربه کافی دارند معمولا میتوان از فروشنده های بلبرینگ در بازار کمک گرفت و هنگام خرید به یک یا چند فروشگاه دیگه مراجعه کرد و بلبرینگ و نمونه خریداری شده را برای کارشناسی به افراد دیگری نشان داد و یا اینکه برخی از افراد متخصص و تعمیرکار بسیار خبره می باشند و به راحتی میتوانند بلبرینگ اصلی را از تقلبی تشخیص دهند.

از این رو برخی از مواردی که میتواند به تشخیص بلبرینگ اصلی از تقلبی به خریداران بلبرینگ کمک کند را در اینجا بیان می کنیم.

  1. بسته بندی و شکل ظاهری: بسیاری از بلبرینگ های تقلبی از بسته بندی خوبی برخوردار نیستند و به راحتی میتوان از روی ظاهر تشخیص داد.
  2. توجه به کشور سازنده: بلبرینگ ها با توجه به کد های فنی متفاوت در کشور های متفاوت تولید میشوند برای مثال شرکت SKF در کشور های مختلف آلمان، ایتالیا، سوئد و .... بلبرینگ تولید میکند که این بلبرینگ ها با توجه به کد های فنی هر کدام در کشور خاص تولید میشوند.
  3. نوع فونت حک شده روی بلبرینگ: یکی از موار مهم نوشته های روی بلبرینگ است که با توجه به فوت و شکل ظاهری میتوان به اصل و تقلبی بودن آنها پی برد.
  4. قیمت بلبرینگ: یکی از مهمترین آیتم ها قیمت است همیشه قیمت بلبرینگ های تقلبی برای وسوسه کردن افراد پایین تر از بلبرینگ اصلی می باشدو باید به این امر توجه کرد و فقط برای خرید ارزانتر به اشتباه قطعه تقلبی را خرید نکرد.

7 مورد برای کارکرد بهتر بلبرینگ و یاتاقان

  1. با احتیاط حمل و جابجا کنید.

بیرینگ ها را بصورت افقی در محل تمییز و خشک و در بسته بندی کارخانه ای خود نگهدارید.

  1. از گرم کردن بیش از حد اجتناب کنید.

در حین نصب بیرینگ به روش گرم کردن ، هرگز شعله ی مستقیم را به بیرینگ تماس ندهید.

  1. بیرینگ های صحیح انتخاب کنید.

مشخصه بیرینگ معمولا روی بیرینگ و همچنین بسته بندی آن چاپ شده است. از سازنده برای اطمینان شماره فنی صحیح کمک بگیرید.

  1. محور و هوزینگ را بازرسی کنید.

هنگام بستن محور روی گیره به منظور نصب بیرینگ، صفحات برنجی یا مسی روی فک های گیره قرار دهید.

5-ابزار و تجهیزات مناسب بکار برید.

گرم کن های القایی، کیت های تزریقی روغن و مهره های هیدرولیک از ابزارهای تخصصی و در دسترس برای نصب و درآوردن بیرینگ ها هستند

6- از همراستا بودن محورها مطمئن شوید

وجود عدم همراستایی خارج از حد قابل قبول باعث خرابی زودرس بیرینگ ها و آببندی روی آن محورها میشود

7- روانکاری صحیح الزامی است.

سطح روانکار را بطور مرتب کنترل کنید و حداقل یکبار در سال روانکار را بطور کامل تعویض نمایید.

 

فروش بلبرینگ

با توجه به نیاز های مختلف و متنوع صنایع و با توجه به تنوع بسیار زیاد بلبرینگ ها فروش بلبرینگ مبحث تخصصی می باشد و افرادی که در این زمینه فعالیت می کنند و می خواهند پیشرفت کنند باید از اطلاعات فنی و تخصصی خوبی در مورد بلبرینگ و رولبرینگ ها برخوردار باشند.برای فروش هر قطعه مکانیکی باید توجه خاصی به تمام جزییات داشت یکی از این موارد ارائه قطعه اصلی با کیفیت می باشد که همه خریداران به دنبال آن هستند بلبرینگ و یاتاقان نیز از این امر مستثنی نیست و همیشه خریداران بلبرینگ و یاتاقان به دنبال خرید بلبرینگ و یاتاقان اصلی هستند پس باید فروشنگان بلبرینگ و یاتاقان همیشه تلاش کنند تا کالای اصلی با کیفیت را ارائه دهند.

البته بسیاری از مشتریان بلبرینگ و یاتاقان به دنبال بلبرینگ های ژاپنی و همینطور چینی می باشند که برای این منظور نیز باید تلاش کرد تا بلبرینگ های با برند های مختلف را ارائه داد.

بلبرینگ ژاپنی

بلبرینگ ژاپنی یکی از بلبرینگ های به نسبت با کیفیت و کار آمد در بازار بلبرینگ ایران به حساب می رود که بسیاری از مشتریان به دنبال خرید بلبرینگ ژاپنی می باشند از این رو بسیاری از فروشگاه ها و واردکنندگان بلبرینگ و یاتاقان اقدام به واردات و فروش بلبرینگ ژاپنی نیز نموده اند تا بتوانند طیف وسیعی از مشتریان را پوشش دهنند.

البته با توجه به بعضی موارد و دیده شدن بلبرینگ های تقلبی در بازار هنگام خرید بلبرینگ ژاپنی نیز باید به اصالت بلبرینگ و یاتاقان ژاپنی توجه شود تا بلبرینگ با کیفیت را خریداری و استفاده نماییم.

بلبرینگ چینی

امروزه یکی از پر مصرف ترین و پر کاربرد ترین بلبرینگ و یاتاقان در کشور ایران بلبرینگ های چینی می باشند چرا که با توجه به قیمت بسیار پایین نسبت به نمونه های ژاپنی و بلبرینگ SKF و یا FAG میتوانند نمونه و جایگزین خوبی برای بلبرینگ های دیگر باشند.

البته با توجه به تلاش شرکت های تولید کننده بلبرینگ چینی برای بهبود کیفیت بلبرینگ و یاتاقان ها شاهد آن هستیم که کیفیت بلبرینگ های چینی نیز تا حد قابل قبولی بالا رفته و میتوان به آنها نیز اعتماد کرد و بسیاری از بلبرینگ های مورد استفاده در صنایع خودرویی را بلبرینگ های چینی به خود اختصاص داده اند.

یکی از برند های محبوب و معتبر و با کیفیت چینی بلبرینگ KG است که در بازار ایران بسیار مورد استقبال قرار گرفته است و خیلی از صنایع از آن استفاده میکنند زیرا هم قیمت مناسبی دارد هم کیفیت قابل قبول.

قیمت بلبرینگ

همیشه در هر خرید دو عامل مهم برای بهترین خرید باید مورد توجه قرار بگیرد یکی از این عوامل کیفیت کالای مورد معامله است و مورد دوم قیمت کالا در هنگام خرید و فروش بلبرینگ و یاتاقان نیز این دو عامل همیشه مورد توجه قرار میگیرد معمولا بلبرینگ و یاتاقان های با کیفیت و ساخت کشور های اروپایی با برند بلبرینگSKF و یا FAG از قیمت بالاتری نسبت به نمونه های ژاپنی و چینی برخوردار هستند و البته کیفیت این بلبرینگ ها نیز به نسبت بسیار بالاتر است.

از کجا بلبرینگ بخریم؟

برای خرید بلبرینگ و یاتاقان معمولا بهتر است از منابعی خرید کنیم که خود به صورت مستقیم و بدون واسطه اقدام به واردات انواع بلبرینگ و یاتاقان اصلی می نمایند زیرا علاوه بر اینکه کالای اصلی را دریافت می کنیم با حذف واسطه ها می توانیم قیمت حداقلی را پرداخت نماییم یکی از شرکت های وارد کننده انواع بلبرینگ و یاتاقان اصلی شرکت بلبرینگ فیدار پارسیان می باشد که وارد کننده انواع بلبرینگ و یاتاقان اصلی با برند های معتبر جهان می باشد این شرکت توانسته با توجه به سابقه 20 ساله خود در امر واردات و عرضه بلبرینگ و یاتاقان نیاز بسیاری از صنایع مختلف را پوشش دهد برای ارتباط با شرکت بلبرینگ فیدار پارسیان نام این شرکت را در گوگل جستجو کنید.


دیگر مطالب ویژه

مقایسه میلگرد آجدار و میلگرد ساده در صنعت انواع دستگاه پرکن مایعات خرید عمده لوازم الکتریکی ساختمانی بهترین تولید کننده خط رنگ الکترواستاتیک یدک کش و امداد خودرو سیار جاده ساوه خرم آباد تحول صنعت ایران با آموزش فروش و بازاریابی دغدغه اصلی شما در انبار صنعتی چیست؟ بهترین سایت تعمیر لباسشویی در اسلامشهر روش های اتصال لوله مسی بدون جوشکاری مراقبت از پاهایتان با جدیدترین مدل‌ های کفش لژدار راهنمای جامع خرید روغن هیدرولیک سمنت برد: ایده‌ای خلاقانه برای سقف و دیوار خرید دستگاه درب بندی با بهترین قیمت - دستگاه مناسب ظروف فلزی آشنایی با درب ورودی ساختمان و انواع آن استئارات فلزی پاک شیمی: روش‌ های تولید، کاربرد ها و نکات کلیدی اکسیژن زدایی راهنمای جامع تعمیر لیفتراک و جرثقیل + 3 نکته کلیدی درباره خرید آنها برترین برند های سی ان سی در ایران برای حمل بار بین الملل چه نوع کانتینری باید انتخاب کنید و چرا؟ به موتور سیکلت خود احترام بگذار، لوازم یدکی باکیفیت بخر! بوستر پمپ آب ایمنی اجزای سازه ای و غیرسازه ای منبع تحت فشار آب مزایای خرید عمده دستکش ایمنی دریچه کناف چیست؟ قطار اصفهان مشهد: بهترین راه برای سفر بین دو شهر تاریخی درآمد مهندسی معدن در ایران و سایر کشورها راهنمای خرید کابل برق کمپرسور اسکرو چیست؟ هود شیمیایی آزمایشگاهی افزایش قیمت بلیط هواپیما تا نوروز؟ شایعه یا واقعیت؟ لیست مهمترین تجهیزات آزمایشگاهی برای خرید تامین برق اضطراری ؛ دیزل ژنراتور و کاربرد های آن راهنمای خرید اینورتر از دیجیکالا و راستان کالا دوو سرویس - نمایندگی رسمی تعمیرات دوو در ایران الکتنو بزرگترین تأمین‌کننده برتر قطعات صنعتی در ایران سلدوک فرانسه: بهترین برند رله الکترونیکی SSR کوهیتر ، تولید کننده انواع دستگاه های میوه خشک کن انواع ورق عایق بهترین مرکز تعمیرات یخچال در شهر اهواز خرید بلبرینگ ژنراتور گازی چیست اجزا سازنده آن کدام است و چگونه کار میکند ؟ راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب صنعتی دست دوم دیگ آب گرم مشاغل پولساز بدون نیاز به سرمایه زیاد ساخت سنباده چگونه است؟ دریچه استیل تفاوت ابزارها در مصارف خانگی و صنعتی آشنایی با انواع پروفیل نصب و راه اندازی تابلو برق صنعتی

لیست کامل