www.sanat.ir

:: دریچه کناف چیست؟ ::


دریچه کناف نوعی دریچه بازدید است که کار شما برای دسترسی به فضای باز در پشت سقف کاذب و یا دیوارها را آسان‌تر می‌کند. از این دریچه در بیشتر ساختمان‌های مدرن که تاسیسات استانداردی دارند استفاده می‌شود. دریچه بازدید کناف برای تأسیسات مختلفی مثل جعبه تقسیم سیم‌های برق، فاضلاب و یا کابل‌های ساختمانی استفاده می‌شود. این دریچه انواع مختلفی دارد که هرکدام در جایگاه مخصوص خودشان استفاده می‌شوند.

کاربردهای دریچه بازدید کناف

از دریچه دسترسی کناف هم در دیوار و هم در سقف می‌شود استفاده کرد. همان‌طور که گفتیم، این دریچه کنافی قابلیت‌های مختلفی دارد که مهم‌ترین آن دسترسی آسان به تاسیسات است. برای مثال، بسیاری از تاسیسات مثل فن کویل و یا کابل‌های برق و لوله‌های فاضلاب، نیاز به بازدید و بررسی مرتب دارند. وجود دریچه بازدید باعث می‌شود تا دسترسی تکنسین به آن بخش از تاسیسات آسان‌تر شود.

 • دسترسی آسان برای تعمیرات و نظافت
 • ایجاد تهیویه مطبوع برای سیستم‌های مختلف
 • بخشیدن جلوه زیبا به محیط
 • قابل نصب بر روی دیوار و سقف کاذب

قیمت دریچه کناف

قیمت دریچه کنافی به عوامل مختلفی بستگی دارد. برای اطلاع از قیمت دقیق، بهتر است با کارشناسان ما در تماس باشید تا شما را راهنمایی کنند. اگر قاب دریچه کناف از جنس آلومینیوم یا چوب باشد قیمت آن هم نسبت به مدل‌های پلاستیکی بالاتر خواهد بود. خود درب کناف سبک است و قیمت زیادی ندارد. بنابراین در هنگام خرید این مدل دریچه بهتر است روی جنس قاب آن سرمایه‌گذاری کنید. برخی از عواملی که بر قیمت دریچه دسترسی کناف تاثیر دارند:

 • ابعاد و سایز دریچه کناف
 • جنس دریچه کناف
 • رنگ دریچه کنافی
 • نوع دیواری یا سقفی بودن دریچه کنافی

انواع دریچه کناف

دریچه بازدید کناف انواع مختلفی دارند که هرکدام بر اساس نوع، کارایی مختلفی را هم ارائه می‌دهند. در این بخش می‌خواهیم به معرفی انواع دریچه کنافی بپردازیم و با انواع آن‌ها آشنا شویم.

دریچه دسترسی کناف فن کویل

از این دریچه برای استفاده در زیر فن کویل استفاده می‌شود. این دریچه دسترسی به بخش‌های فنی و تهویه هوای فن‌کویل را آسان‌تر می‌کند.

دریچه دسترسی کناف فن کویل پره z

این نوع دریچه کناف نوع پره‌دار است. پره‌های دریچه کناف فن کویل پره z قابل تغییر جهت هستند و به گردش هوا کمک می‌کند.

دریچه دسترسی بازدید کناف فن کویل ترکیبی

این مدل دریچه هم به‌عنوان دریچه بازدید به‌کار می‌رود و هم برای دریچه فن کویل. شیارهای این مدل هم قابل تنظیم هستند.

دریچه کناف درب کابینتی

دریچه کناف درب کابینتی برای تاسیسات فاضلاب معمولاً به‌کار می‌رود و به راحتی باز و بسته می‌شود.

دریچه کناف بند انگشتی

این نوع دریچه کناف فضای کوچکی به اندازه بند انگشت دارد تا باز و بسته شدنش را آسان‌تر کند.

دریچه کناف با قفل زیمنسی

این نوع دریچه کناف شبیه همان مدل درب کابینتی است با این تفاوت که می‌توان روی آن قفل زیمنسی را برای امنیت بیشتر نصب کرد.

دریچه کناف طرح چوب

دریچه کناف طرح چوب معمولاً قیمت بالاتری نسبت به بقیه مدل‌ها دارد و برای دکوراسیون داخلی به‌کار می‌رود.

دریچه کناف زباله

از این دریچه برای درب شوتینگ زباله در ساختمان‌ها و مجتمع‌های بزرگ استفاده می‌شود.

دریچه کناف پنلی دیواری

از دریچه کناف پنلی دیواری بیشتر در دیوارهای کاذب استفاده می‌شود تا به دکوراسیون داخلی محیط آسیب نرسد.

دریچه کناف زیر سقف

دریچه کنافی را زیر سقف کاذب نصب می‌کنند تا استفاده‌های مختلفی مثل دسترسی آسان به کابل‌ها و تهویه هوا را فراهم کند.

دریچه کناف پشت بام

این دریچه را از جنس محکم‌تری می‌سازند تا در برابر هوای آزاد پشت بام و رطوبت مقاومت داشته باشد.

دریچه کناف زمینی

دریچه کناف زمینی را معمولاً با قالب آهنی تولید می‌کنند. چرا که این قالب وزن بیشتری دارد و برای نصب روی زمین مناسب است.

دریچه مخفی کناف

نوع مخفی دریچه کنافی برای زیر کار استفاده می‌شود تا در معرض دید نباشد. البته دسترسی به این نوع دریچه سخت‌تر است.

دریچه کناف طرح دار

از این دریچه برای دیزاین داخلی واحدها استفاده می‌شود تا بتوان آن را با طرح داخلی خانه یک‌سان تولید کرد.

دریچه کناف طلایی

این نوع دریچه تفاوت خاصی ندارد و فقط رنگ آن طلایی است. این مدل را هم می‌شود با متریال مختلفی سفارش داد.

دریچه کناف فلزی

دریچه کناف فلزی مقاومت بالایی در برابر آب و هوای سخت و یا مرطوب دارد و قیمت آن هم نسبت به بقیه مدل‌ها بالاتر است.

دریچه کناف عمودی

در مواردی که نیاز است دریچه به طور عمودی نصب شود، از این مدل دریچه در مدل‌های ساده و یا شیاردار استفاده می‌شود.

طریقه ساخت دریچه کناف

ساخت دریچه با متریالی متنوعی مثل فلز آهن، آلومینیوم و حتی پلاستیک و چوب انجام می‌شود. دریچه کناف چوبی قیمت بالایی دارد و بیشتر استفاده لاکچری دارد. از دریچه پلاستیکی بیشتر در مراکز درمانی و فضاهای بزرگ استفاده می‌شود.

در ساخت دریچه کناف ، قاب آن اهمیت دارد. چرا که می‌توانید دریچه پلاستیکی با امکان مقاومت در برابر آب و رطوبت هم داشته باشید. به دلیل اینکه قاب این نوع دریچه را از کناف و فلز ضد زنگ می‌سازند تا در برابر هر نوع آب و هوایی مقاومت کند.

ویژگی‌های دریچه کناف

دریچه بازدید کناف ویژگی‌های خوب و متنوعی دارد. توصیه می‌کنیم برای خرید و نصب این دریچه از متخصصان ما کمک بگیرید تا با بهترین قیمت، دریچه را در زمانی مناسب برایتان نصب کنند. این ویژگی‌ها عبارتند از:

 • نصب آسان و سریع (بدون کثیف‌کاری زیاد)
 • ایجاد دسترسی راحت به تاسیسات
 • قابل هماهنگی رنگ و مدل دریچه با دیزان داخلی محیط
 • مقاوم در برابر پوسیدگی و رطوبت
 • درب محکم با قابلیت نصب قفل زیمنسی
 • قابل استفاده به عنوان دریچه بازدید و دریچه تهویه هوای فن کویل
 • قابل نصب روی انواع دیوار و سقف
 • امکان سفارش در ابعاد و رنگ‌های مختلف

مزایای دریچه بازدید کناف

یکی از مهم‌ترین مزایای دریچه بازدید کناف این است که دسترسی آسانی به شما می‌دهد. در صورت خراب شدن یکی از اتصالات برقی ساختمان و یا لوله‌کشی، در صورت وجود دریچه دسترسی کناف، کار شما بسیار آسان‌تر خواهد بود. دیگر برای تعمیر یک لوله یا سیم نیازی نیست تمام تاسیسات را خراب کرد و هزینه زیادی پرداخت.

با وجود دریچه کنافی، تکنسین به راحتی می‌تواند به سراغ قطعه خراب برود و آن را تعمیر یا تعویض کند. همچنین برای تمیز کردن و نگهداری از تاسیسات هم می‌شود به آسانی به بخش‌های مختلف تاسیسات دسترسی داشت و کارهای لازم را انجام داد.

ابعاد و مشخصات فنی دریچه کناف

یکی از مزیت‌های دریچه کناف این است که می‌شود آن را در هر ابعادی که لازم دارید سفارش بدهید. مشاوران ما هم می‌توانند شما را در انتخاب ابعاد مناسب دریچه راهنمایی کنند. با این حال، چند ابعاد هستند که به‌طور استاندارد برای این مدل دریچه به‌کار می‌روند.

دریچه کناف ۲۰ در ۲۰، دریچه کناف ۳۰ در ۳۰، دریچه کناف ۴۰ در ۴۰، دریچه کناف ۵۰ در ۵۰ و دریچه کناف ۶۰ در ۶۰. لازم به ذکر است که این ابعاد در واقع سایز پنل دریچه هستند و اندازه قاب آن‌ها در حدود دو یا سه سانت بیشتر خواهد بود. همه این دریچه‌ها را در هر ابعادی که بخواهید می‌شود هم برای دیوار و هم برای سقف تولید کرد.

جنس دریچه کناف

دریچه کناف را می‌شود با جنس پلاستیک، آلومینیوم و یا چوب تولید کرد. بد نیست بدانید که این متریال بیشتر برای قاب این مدل دریچه استفاده می‌شوند تا هم مقاومت دریچه در برابر رطوبت و آب و هوا را بالا ببرند و هم جلوه زیبایی به دریچه ببخشند.

طریقه نصب دریچه کناف

اولین مرحله در ساخت دریچه کناف، تولید قاب آن است. این قاب را می‌شود از متریالی مثل آهن، آلومینیوم، چوب یا پلاستیک ساخت. بد نیست بدانید که دریچه کناف آلومینیومی بسیار مقاوم است و در برابر رطوبت آسیبی نخواهد دید. بعد از آن‌که فریم ساخته و روی محل مشخص نصب شد، به سراغ تولید درب دریچه می‌رویم

درب دریچه بازدید کناف هم می‌تواند با متریال مختلف و در طرح‌ها و رنگ‌های متنوعی تولید شود. این درب را با استفاده از لولای مخصوص به این پنل وصل می‌کنند. پنل باید کمی کوچک‌تر از قالب باشد تا بتواند به راحتی داخل آن جاگیر شود.

کلام آخر

موسسه فنی مهندسی مشایخی تولید کننده انواع دریچه میباشد این شرکت دریچه های کناف و دریچه های ساختمانی را در انواع مختلفی با کیفیت بسیار بسیار بالا تولید میکند

سوالات متداول

۱) کاربرد دریچه بازدید کناف در ساختمان کجاست؟

از این دریچه به‌عنوان دریچه بازدید تاسیسات، دریچه بازدید فن کویل، دریچه تهویه هوا و یا شوتینگ زباله استفاده می‌شود. این دریچه می‌تواند دسترسی و رسیدگی به این تاسیسات را آسان‌تر کند و به کار تکنسین‌ها سرعت ببخشد.

۲) آیا این محصولات در رنگ‌های مختلفی عرضه می‌شوند؟

بله، دریچه کناف در انواع رنگ‌ها به تولید می‌رسد. کافی است رنگ مورد علاقه‌تان را انتخاب کنید تا ما آن را تولید کنیم. این رنگ‌ها کوره‌ای هستند و در برابر هرگونه پوسیدگی و خوردگی مقاومت دارند.


دیگر مطالب ویژه

معرفی پایانه‌های اتوبوسرانی اصفهان تشخیص کولر گازی گری اصل و تقلبی نیازمندی‌ها و نکات مهم برای استخدام شدن به‌عنوان نیروی حراست پرمصرف ترین لوازم شیشه ای آزمایشگاهی کدامند؟ +۳ کاربرد اصلی آنها نوار نقاله در ایران بصورت تخصصی تولید میشود! بولت صنعت، پخش عمده پیچ و مهره در تهران آشنایی با انواع تسمه صنعتی بررسی تاثیر هارمونیک بر عملکرد کلید ACB معرفی محصولات شرکت سینی کابل نوسان دریچه کولر درپوش دار چیست؟ راه حل طراحی کابینت آشپزخانه شیک برای فضاهای کوچک جدول وزن قالب فلزی بتن ۱۴۰۳ اجرای همزمان عایق و رنگ نمای ساختمان معرفی شیر پروانه ای و بررسی 8 مزیت کاربردی آن در صنعت با این کار فروشت را چند برابر کن پنج اشتباه رایج در هنگام خرید میلگرد بوستر پمپ چیست ؟ انواع گرماژهای کاغذ را بشناسید! اینورتر چیست؟ | کاربرد، طرز کار و انواع آن | به همراه مثال در هنگام خرید تجهیزات آتش نشانی به چه نکاتی باید توجه کنیم؟ معرفی انواع قیچی برش میلگرد تامین حقوق و منافع افراد و شرکت‌های درگیر در حمل و نقل جاده‌ای بین‌المللی بهترین روش های تولید پیچ و مهره در ایران چیست؟ تفاوت فرش ماشینی و دستباف چیست؟ (راهنمای جامع) درباره فیتینگ های لوله کشی بیشتر بدانید معرفی یکی از بهترین تولیدکنندگان پارتیشن اداری در ایران بهترین انتخاب بین 100 تا 300 کاوا در بازار ایران چه دیزل ژنراتوری است؟ نهال آلبالو پیوندی مدل‌های کابینت زیر سینک جدید، مدرن و کاربردی برای هر نوع آشپزخانه آموزش چسباندن سرامیک روی موزاییک با چسب و ملات {مزایا و معایب} هزینه‌های بازسازی خانه معرفی انواع جنس کارت ویزیت + راهنمای انتخاب جنس کارت ویزیت مناسب معرفی محصولات کارخانه رنگ اطلس فام سهند از افتخارات صنعت ایران حلوا ارده یکی از شیرینی های سنتی و محبوب کاربرد ویبراتور صنعتی در تولید بتن پروژه های ساختمانی 9 تا از مهم ترین خرابی های ماشین ظرفشویی ال جی + نحوه رفع احداث سردخانه چقدر هزینه دارد؟ چرا یخچال فریزر امرسان برفک می زند؟ (راه حل) راهنمای کامل رفع خطا های دستگاه کارتخوان و ساده ترین راه حل رفع خطا بهترین نرم افزار حسابداری در ایران تجهیزات برودتی طبخ نوین | یخساز صنعتی + یخساز قالبی + یخساز حبه ای + یخساز راهنمای جامع سفر به لس آنجلس متیل استات یک ماده کلیدی در صنعت تابلو برق دیزل ژنراتور چیست و چه نکاتی در زمان خرید باید به آن توجه کنیم؟ آشنایی با خدمات شرکت های باربری طرز کار دستگاه میوه خشک کن صنعتی راهنمای خرید الکتروموتور قیمت پارکت و کفپوش و لمینت با نصب متری چقدر است؟ انجماد سریع بهترین متریال برای سیستم لوله‌کشی استخر

لیست کامل