www.sanat.ir

:: نگین طبخ خاورمیانه | شرکتی کم آوازه با کارهای بزرگ ::


 

در این مقاله میخواهیم در مورد هلدینگی با نام تجاری نگین طبخ خاورمیانه، صحبت کنیم. شرکتی که شهرت کمی دارد اما فعالیت بسیار زیادی در زمینه های تولید و مونتاژ تجهیزات آشپزخانه صنعتی و رستوران دارد. نگین طبخ بیشتر از 2 سال است که فعالیت خود را بر روی اینترنت شروع کرده است. با این وجود خیلی در زمینه فروش اینترنتی موفق نبوده است، چون اساس کار آنها فروش قطعات بزرگ از جمله یخساز و ماشین های ظرفشویی رستورانی بوده است و اینگونه قطعات و ابزارآلات صنعتی را به راحتی نمی توان از طریق فروشگاه آنلاین به فروش رساند. البته با این وجود سعی داشته است در میان رقبای اینترنتی خود برای خود جایی داشته باشد.

در میان رقبای اینترنتی با نگین طبخ، تفاوتی ویژه ای وجود دارد. این شرکت به نسبت کوچک، به عنوان تولید کننده در میان رقبای خود وجود دارد. البته که این امر، این شرکت را یک شرکت صنعتی جلوه می دهد اما صنعتی بودن در بازار، نمی تواند به فروش بیشتر کمک کند. به همین دلیل نگین طبخ در 2 سال اخیر سعی در بازاریابی بیشتر در زمینه تولیدات خود شده است. با توجه به شواهدی که بر روی سایت این هلدینگ دیده می شود، بر روی این سایت از سیخ استیل 15 هزار تومانی تا یخسازهای 2 و نیم میلیارد تومانی وجود دارد. همچنین، می توان به جرات بیان کرد که نگین طبخ تنها فروشگاه اینترنتی تجهیزات آشپزخانه در مقیاس بزرگ است که نماد اعتماد الکترونیکی را داراست.

سابقه نگین طبخ

نگین طبخ ابتدا در سال 1389 با 3 نفر شروع به کار کرد. این فراد فارغ التحصیلان دانشگاههای برتر کشور بودند که هم مهندس را در تیم خود داشتند و هم مدیر برنامه. آنها شکافی را در تجهیزات رستوران کشور دیده بودند و می خواستند برای شکاف موجود بازاریابی کنند. هر ساله شرکت بزرگ و بزرگ تر می شدند تا جاییکه بعد از گذشت 13 سال تعداد کارمندان شرکت به بالغ بر 150 نفر رسید. البته این تعداد بدون در نظر گرفتن شرکتهای دیگر است که زیر مجموعه این شرکت هستند. همچنین در کارخانه گرمسار که پیش بینی می شود تا سال آینده راه اندازی شود بالغ بر 60 نفر شروع به کار می کنند.

فعالیتهای سالهای اخیر

از مهم ترین فعالیت های اخیر در چند سال گذشته این شرکت می توان به حضور بر روی اینترنت با سایت تجهیزات آشپزخانه صنعتی نگین طبخ خاورمیانه است. البته نگین طبخ خاورمیانه بیشتر یک نام تجاری است. همچنین می توان به فعالیتهای واردات و صادرات تجهیزات آشپزخانه صنعتی و رستورانی اشاره کرد. همانطور که پیش تر در مقاله ایسنا اشاره شده است بیشتر نیازهای رستورانی کشور در زمان تحریم توسط نگین طبخ تامین شده است. البته با توجه به زمزمه های فعالان اقتصادی در این حیطه، این شرکت با شرکتهای اروپایی تجهیزات آشپزخانه و رستوران از جمله فاگور ارتباطاتی داشته است و بعضی از تجهیزات و مواد اولیه از این شرکت تهیه شده است.

البته فعالیت های نگین طبخ فقط محدود به ایران نبوده است. این شرکت هم اکنون در سلیمانیه عراق، در خیابان سالم معروف به شه قامی سالم نمایندگی فروش دارد و محصولات خود را با قیمت خوبی به کشور عراق صادر می کند. همچنین شنیده ها حاکی از آن است که به چند کشور دیگر عربی محصولات خود را ارسال می کند. مدیران نگین طبخ از بعضی از مسئولین گلایه دارند که شرکت هایی همچون ما آنگونه که باید و شاید در داخل کشور حمایت نمی شوند و همین امر باعث شده است به دنبال بازارهای دیگر در منطقه بگردند.

تولیدات نگین طبخ

تجهیزات آشپزخانه صنعتی شامل تجهیزات ریز و درشتی می شود که هر کدام از آنها بنا به مقتضیات زمان و مکان در جای خاص خود کاربرد دارد، به عنوان مثال دیگ خورشت پز صنعتی در رستوران های ایرانی کاربرد دارند و انواع فرهای پیتزا در فست فودی ها کاربرد دارند. برای بررسی بیشتر می توانید به صفحه لیست تجهیزات آشپزخانه صنعتی نگین طبخ مراجعه کنید ، جایی که بیشتر تجهیزات و کابردهای آنها معرفی شده اند.

با توجه به گزارش رسیده از مدیران نگین طبخ، بیشترین تولیدات این شرکت مربوط است به انواع یخسازهای صنعتی و حبه ای، انواع ماشین ظرفشویی رستورانی و صنعتی، بویلر آب جوش و مخزن استیل. البته همه تولیدات در داخل صرف نمی شود و قسمتی از آن به خارج کشور ارسال می شود. اما طبق اظهارات نگین طبخ، بیشترین فروش در داخل کشور مربوط است به انواع کابینت استیل، سینک های صنعتی، فرهای پیتزا و کباب پزهای صنعتی. البته تجهیزات لاندری که بیشتر مربوط به هتلداری و تجهیزات هتلی معروفند بازار بسیار خوبی در ایران دارند و صنعتگران می توانند وارد این حوزه شوند. کشورهای افغانستان، عراق، سوریه، بحرین و یمن بازار خوبی برای این دسته از تجهیزات دارند.

موانع پیشرفت

اخبار رسیده از صنعت گران در این حوزه حاکی از بعضی از مشکلات از جانب دولت می باشد. که در موارد زیر به آنها اشاره شده است.

عدم حمایت مالی از بنگاههای کوچک جهت توسعه کسب و کار

بروکراسی بسیار زیاد برای دریافت مجوزهای لازم برای احداث و توسعه تولیدی

عدم همکاری لازم برای جایگزینی کالاهای داخلی با کالای مشابه خارجی

سخت گیری های بیش از حد برای صادرات

تحریم های موجود و عدم استفاده از تکنولوژی های خارج از کشور در داخل

عدم حمایت دولت برای بازاریابی برای تولیدکنندگان ایرانی

حقایقی در مورد تجهیزات آشپزخانه صنعتی

با توجه به گزارشات واصل شده، تجهیزات رستورانی و صنعتی ساخت داخل نمی توانند با کالای مشابه خارجی رقابت کنند. فاکتورهای زیادی وجود دارد برای مقایسه کالاهای صنعتی ایرانی با یک کالای خارجی، که از جمله می توان به کیفیت، طول عمر و قیمت اشاره کرد. به طور متوسط کالاهای خارجی کیفیت و طول عمر بیشتری نسبت به کالاهای ایرانی دارند. فاکتور قیمت در ایران تقریبا نصف کالای مشابه خارجی است که خود می تواند مشوق بسیار خوبی برای خریداران این حوزه باشد.

یکی از فاکتورهایی که برای خریداران تجهیزات آشپزخانه صنعتی و رستوران بسیار مهم است، خدمات پس از فروش است. متاسفانه بعد از تحریم ها، امکان خدمات پس از فروش شرکتهای خارجی به شذت پایین آمد. همین امر بستر مناسبی برای فروش کالاهای صنعتگران ایرانی فراهم کرد. خدمات پس از فروش و پشتیبانی و گارانتی طولانی مدت از معیارهایی است که صنعتگران می توانند به آن توجه ویژه ای داشته باشند.

نگین طبخ خاورمیانه، تولید کننده برتر تجهیزات صنعتی در آشپزخانه، بیشتر تجهیزات خود را با گارانتی و خدمات پس از فروش 10 ساله ارائه می دهد. البته خدمات این شرکت فقط به گارانتی و خدمات پس از فروش محدود نمی شود. نگین طبخ برای مشتران و خریداران خود آموزشهایی برای استفاده، نگهداری و تمیزکردن تجهیزات برگزار می کند. این آموزش ها می تواند تاثیر مستقیمی بر طول عمر تجهیزات داشته باشد. جهت ارتباط با این شرکت می توانید با شماره 02122145181 تماس بگیرید.


دیگر مطالب ویژه

بررسی تاثیر هارمونیک بر عملکرد کلید ACB معرفی محصولات شرکت سینی کابل نوسان دریچه کولر درپوش دار چیست؟ راه حل طراحی کابینت آشپزخانه شیک برای فضاهای کوچک جدول وزن قالب فلزی بتن ۱۴۰۳ اجرای همزمان عایق و رنگ نمای ساختمان معرفی شیر پروانه ای و بررسی 8 مزیت کاربردی آن در صنعت با این کار فروشت را چند برابر کن پنج اشتباه رایج در هنگام خرید میلگرد بوستر پمپ چیست ؟ انواع گرماژهای کاغذ را بشناسید! اینورتر چیست؟ | کاربرد، طرز کار و انواع آن | به همراه مثال در هنگام خرید تجهیزات آتش نشانی به چه نکاتی باید توجه کنیم؟ معرفی انواع قیچی برش میلگرد تامین حقوق و منافع افراد و شرکت‌های درگیر در حمل و نقل جاده‌ای بین‌المللی بهترین روش های تولید پیچ و مهره در ایران چیست؟ تفاوت فرش ماشینی و دستباف چیست؟ (راهنمای جامع) درباره فیتینگ های لوله کشی بیشتر بدانید معرفی یکی از بهترین تولیدکنندگان پارتیشن اداری در ایران بهترین انتخاب بین 100 تا 300 کاوا در بازار ایران چه دیزل ژنراتوری است؟ نهال آلبالو پیوندی مدل‌های کابینت زیر سینک جدید، مدرن و کاربردی برای هر نوع آشپزخانه آموزش چسباندن سرامیک روی موزاییک با چسب و ملات {مزایا و معایب} هزینه‌های بازسازی خانه معرفی انواع جنس کارت ویزیت + راهنمای انتخاب جنس کارت ویزیت مناسب معرفی محصولات کارخانه رنگ اطلس فام سهند از افتخارات صنعت ایران حلوا ارده یکی از شیرینی های سنتی و محبوب کاربرد ویبراتور صنعتی در تولید بتن پروژه های ساختمانی 9 تا از مهم ترین خرابی های ماشین ظرفشویی ال جی + نحوه رفع احداث سردخانه چقدر هزینه دارد؟ چرا یخچال فریزر امرسان برفک می زند؟ (راه حل) راهنمای کامل رفع خطا های دستگاه کارتخوان و ساده ترین راه حل رفع خطا بهترین نرم افزار حسابداری در ایران تجهیزات برودتی طبخ نوین | یخساز صنعتی + یخساز قالبی + یخساز حبه ای + یخساز راهنمای جامع سفر به لس آنجلس متیل استات یک ماده کلیدی در صنعت تابلو برق دیزل ژنراتور چیست و چه نکاتی در زمان خرید باید به آن توجه کنیم؟ آشنایی با خدمات شرکت های باربری طرز کار دستگاه میوه خشک کن صنعتی راهنمای خرید الکتروموتور قیمت پارکت و کفپوش و لمینت با نصب متری چقدر است؟ انجماد سریع بهترین متریال برای سیستم لوله‌کشی استخر روش های افزایش طول عمر لاستیک تحولات اخیر در صنعت حمل‌ و نقل بین‌المللی چیلر، شاهزاده خنکای مطبوع ساخت منبع دو جداره آب گرم موتورخانه سفارشی در تمام ظرفیت ها خرید دستگاه تولید زغال و سرمایه گزاری در تولید زغال صنعتی مواد اولیه معدنی و شیمیایی در صنعت کشاورزی چه کابردهایی دارند؟ لوله گالوانیزه گرم و سرد؛ ویژگی‌ها و مشخصات، نوع کاربرد

لیست کامل