www.sanat.ir/telavang

تلاونگ

تخم مرغ

معرفی تلاونگ:
مجموعه تلاونگ از سال 1356 آغاز به کار کرده است ، در ابتدا در زمبنه تولید مرغ گوشتی، مرغ تخم گذار، جوجه یکروزه، خوراک دام و طیور فعال بود. از سال 1361 در تولید تخم مرغ فعالیت کرد و از سال 1380 با تولید تخم مرغ بسته بندی شده انقلابی در این صنعت ایجاد کرد ، بدین صورت که با ایجاد فرمول خاص در نوع بسته بندی، درج تاریخ تولید و انقضاء ، استفاده از رنگدانه برای اولین بار، ت... بیشتر

معرفی تلاونگ

  • تلاونگ
  • تلفن: 021-66439801
  • آدرس: تهران .خ آزادي. نبش اسكندري شمالي . ساختمان 241 . ط 4


مجموعه تلاونگ از سال 1356 آغاز به کار کرده است ، در ابتدا در زمبنه تولید مرغ گوشتی، مرغ تخم گذار، جوجه یکروزه، خوراک دام و طیور فعال بود. از سال 1361 در تولید تخم مرغ فعالیت کرد و از سال 1380 با تولید تخم مرغ بسته بندی شده انقلابی در این صنعت ایجاد کرد ، بدین صورت که با ایجاد فرمول خاص در نوع بسته بندی، درج تاریخ تولید و انقضاء ، استفاده از رنگدانه برای اولین بار، توجه به طعم و بو، احترام به حقوق مصرف کننده باعث شد تفاوتی بین تلاونگ و سایر تولید کنندگان تخم مرغ ایجاد شود برای همین در اذهان مردم با اسم تخم مرغ شناسنامه دار ، نام تلاونگ تداعی می شود. در طی این سالها نیز در بحث تبلیغات و استفاده از تخم مرغ هم نقش زیادی داشتیم . بعد از آن نیز با تولید تخم مرغ پاستوریزه که در واقع زرده و سفیده را ازهم جدا کرده و پاستوریزه می کنیم که برای مصارف صنعتی در قنادی، خانگی و ورزشکاران به کار می رود، ادامه دادیم.

شرکت تلاونگ ،تنها عضوایرانی کمیسیون بین المللی تخم مرغ (IEC)، درسال 2002 میلادی در میان 300 شرکت ، برنده جایزه تخم مرغ کریستال بعنوان واحد نمونه تولیدتخم مرغ درجهان گردید. ضمنا این واحد در سال 1380 موفق به دریافت لوح نوآور نمونه صنعت طیور کشور از سوی جهاد کشاورزی و در همان سال به عنوان واحدتولیدی- صنعتی نمونه کشور از سوی وزارت صنایع برگزیده و در اولین جشنواره بین المللی صنعت خوراک دام، طیور و آبزیان در سال 1386 نیز موفق به دریافت لوح و تندیس شد.


از دیگر افتخارات این شرکت در راستای سیاست کارآفرینی ،می توان به آغاز تولید تخم مرغ مایع پاستوریزه و تخم مرغ غنی شده با ویتامینE و سلنیوم آلی اشاره نمود که منجر به کسب جایزه سیب طلایی از جشنواره صنایع غذایی در سال 1385 شد.مهدی معصومی اصفهانی در خرداد 1342 در تهران و در خانواده ای بازرگان بدنیا امد و از موسسه فرهنگی نیکان فارغ التحصیل گردید. او متاهل و دارای 2 فرزند پسر و یک فرزند دختر است. بلافاصله بعد از اتمام تحصیلات و با توجه به ذات اقتصادی وارد صنعت طیور گردید.او هم اکنون رئیس هئیت مدیره و مدیرعامل چندین شرکت وابسته به صنعت طیور از جمله هولدینگ اقتصادی تلاونگ و عضو هیئت نمایندگان دوره هشتم اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران می باشد.

او کار خود را در سال 1361 با راه اندازی واحد 200 هزار قطعه ای مرغ تخم گذار در منطقه چهاردانگه تهران اغاز و سپس شرکت مرغ گوشتی تلاونگ به ظرفیت 170 هزار قطعه در سال 1367 در منطقه کردان را تاسیس نمود . راه اندازی کارخانه تولید مکمل های غذایی طیور «ویتامین و مواد معدنی» در سال 1372 , با تحول در فرمولاسیون و تنوع نژادهای مختلف را می توان نقطه تحول او و همچنین صنعت طیور کشور نامید.