www.sanat.ir

:: آیا می دانید "بلبرینگ ها" به عنوان یک جزء مکانیکی، چه کاری انجام می دهند؟ ::


 

قیمت بلبرینگ اس کا اف

در ابتدا باید دانست که بلبرینگ ها به قدری برای بخش ماشین آلات ضروری هستند که به آن ها "نان و کره" این بخش لقب داده اند. بلبرینگ ها در طیف گسترده ای از ماشین آلات به کار گرفته می شوند. با این حال، از آن جایی که آن ها به صورت داخلی عمل می کنند، اکثر افرادی که در بخش ماشین آلات فعالیت نمی کنند احتمالاً با شنیدن این نام نمی دانند که بلبرینگ چه معنایی دارد. بلبرینگ ها در طیف گسترده ای از اشکال و اندازه ها هستند و بخشی ضروری از انواع مختلف ماشین آلات به شمار می آیند. در سیستمی که ممکن است تحت بارگذاری استاتیکی یا دینامیکی باشد، می توان آن ها را به عنوان یک عنصر ماشینی توصیف کرد که فقط یک شکل خاصی از حرکت را پشتیبانی می کند (محدودیت درجات آزادی). این مطلب با کمک کارشناسان فنی مجموعه دیجی برینگ تهیه شده است. دیجی برینگ یک فروشگاه با سابقه در زمینه واردات برترین برند های جهانی بلبرینگ از جمله بلبرینگ skf سوئد است.

چرا بلبرینگ ها تا این حد در صنعت مهم هستند؟

بلبرینگ ‌ها اجزایی هستند که به چرخش اجسام کمک می‌کنند و در داخل تجهیزات، محوری را که می چرخد، پشتیبانی می کنند. چرخش اصلی ترین نیرو برای کارا بودن تجهیزات متنوع است و خودرو ها، هواپیما ها، ژنراتور های برق و سایر وسایل به بلبرینگ نیاز دارند و حتی وسایل خانگی معمولی مانند یخچال، جاروبرقی و دستگاه های تهویه مطبوع که روزانه استفاده می کنیم نیز حاوی انواع مختلفی از بلبرینگ ها می باشند. شفت چرخان چرخ ‌ها، چرخ دنده‌ ها، توربین‌ ها، روتور ها و غیره در این دستگاه ‌ها، توسط بلبرینگ ‌ها پشتیبانی می ‌شوند و چرخش نرم ‌تری را ممکن می ‌سازند. اگرچه بلبرینگ ها در کاربرد های صنعتی ممکن است در ابتدا اجزای مکانیکی ساده به نظر برسند، اما برای بقای دستگاه و ماشین آلات ضروری یا بهتر بگوییم حیاتی هستند.

دیجی برینگ

هدف استفاده از بلبرینگ صنعتی

بلبرینگ در صنایع مختلف در درجه اول از تماس مستقیم فلز به فلز بین دو عنصر در حرکت نسبی جلوگیری می کند. با انجام این کار از اصطکاک، تولید گرما و در نهایت سایش و شکست قطعه جلوگیری می شود. همانطور که چرخش جای حرکت لغزشی را می گیرد، مصرف انرژی را نیز کاهش می دهد. علاوه بر این، بلبرینگ ها بار عنصر دوار را به محفظه خود منتقل می کند. این بار می تواند شعاعی، محوری یا ترکیبی از هر دو باشد. بلبرینگ، همانطور که قبلا ذکر شد، آزادی حرکت قطعات متحرک را در جهات خاص محدود می کند. بلبرینگ SKF که مثال ما به عنوان یک بلبرینگ در کلاس جهانی است، به بهترین شکل این وظایف را انجام می دهد و انتخاب اول صنایع با شرایط کاری سخت است؛ مانند فضاپیما ها، صنایع سنگینی چون فولاد و دیگر صنایعی که الزامات ویژه ای را می طلبند.

انواع مختلف بلبرینگ صنعتی

انواع مختلفی از بلبرینگ وجود دارد که هر کدام برای عملکرد خاصی استفاده می شوند و برای تحمل نوع خاصی از بار طراحی شده اند. عملکرد اصلی یک بلبرینگ پشتیبانی از بار های شعاعی و محوری و کاهش اصطکاک دورانی است.

در این مقاله از دیجی برینگ نگاهی عمیق ‌تر به انواع مختلف بلبرینگ صنعتی می اندازیم و کاربرد های آن ها در صنعت را بررسی می کنیم.

 1. بلبرینگ ها

همانطور که گفته شد بلبرینگ‌ صنعتی، مجموعه‌ ای مکانیکی است که از عناصر کروی غلتشی یا همان ساچمه ها تشکیل شده‌ است که بین رینگ های دایره‌ ای داخلی و خارجی قرار می ‌گیرند. این دسته از بلبرینگ صنعتی، وسیله ای برای حمایت از شفت های دوار و به حداقل رساندن اصطکاک بین شفت ها و اعضای ثابت ماشین فراهم می کند. بلبرینگ صنعتی عمدتاً در ماشین آلاتی استفاده می شود که شفت هایی برای چرخش با اصطکاک کم نیاز دارند. چندین پیکربندی و ساختار مختلف برای انواع بلبرینگ صنعتی وجود دارد که مهم ترین آن ها بلبرینگ دارای محافظ یا کاسه نمد است؛ همچنین بلبرینگ صنعتی استاندارد شده است تا قابلیت تعویض را فراهم کند. بلبرینگ صنعتی معمولی همچنین به عنوان بلبرینگ های ساچمه ای یا بلبرینگ های ضد اصطکاک نیز شناخته می شود و ساده ترین نوع بلبرینگ، بلبرینگ شیار عمیق است که در کاربرد های صنعتی طراحی ساده ای دارند، قابل اعتماد هستند و نگهداری آن ها ساده است. آن ها در انواع بدون محافظ و دارای محافظ و سبک های تک ردیفه و دو ردیفه عرضه می شوند و برای سرعت های بالا مناسب هستند زیرا گشتاور اصطکاکی پایینی دارند. برخی قوانین استفاده از بلبرینگ صنعتی معمولی عبارتند از:

 • برای برنامه های با سرعت بالا یا با دقت بالا مناسب می باشند.
 • دارای طیف وسیعی از فرم های استاندارد هستند.
 • از عهده حمل بار های شعاعی و محوری به خوبی برمی آیند.

خرید بلبرینگ SKF

 1. رولبرینگ ها

رولبرینگ ها مجموعه های مکانیکی هستند که از عناصر غلتشی استوانه ای یا مخروطی که به رولر معروفند تشکیل شده اند که بین رینگ های داخلی و خارجی قرار می گیرند. این دسته از بلبرینگ های صنعتی به عنوان وسیله ای برای حمایت از شفت های دوار و به حداقل رساندن اصطکاک بین شفت ها و اعضای ثابت ماشین تولید می شوند. رولبرینگ ها عمدتاً در ماشین آلاتی با شفت های دوار استفاده می شوند که قابلیت تحمل بار های سنگین تری نسبت به بلبرینگ های ساچمه ای دارند. رولبرینگ مخروطی اغلب برای تحمل بار های رانشی بسیار زیاد علاوه بر بار های شعاعی استفاده می شود. انواع رولبرینگ ها از رولبرینگ های استوانه ای تا کروی متغیر است. رولبرینگ ها نیز مانند بلبرینگ ها استاندارد شده اند، البته به میزان کمتر. ملاحظات به کار گیری رولبرینگ ها به شرح زیر است:

 • ظرفیت بار بالاتر از بلبرینگ ها
 • توانایی حمل بار های محوری بالا
 1. بلبرینگ های خطی

دیگر بلبرینگ صنعتی مهم، بلبرینگ های خطی هستند که از عناصر ساچمه ای یا غلتکی تشکیل شده‌ اند که در محفظه ‌ها جمع‌ شده و برای ایجاد حرکت خطی در امتداد شفت استفاده می ‌شوند. بلبرینگ های خطی عمدتاً در ماشین ‌هایی استفاده می ‌شوند که نیاز به حرکت خطی و قرارگیری در امتداد شفت دارند. آن ها همچنین ممکن است بسته به طراحی دارای ویژگی های چرخشی ثانویه باشند. ملاحظات این نوع بلبرینگ صنعتی شامل:

 • اصطکاک کمتر و دقت بالاتر در مقایسه با بوشینگ
 • گرانتر و پیچیده تر از بوش ها

کاربرد های بلبرینگ در صنعت

 1. اقلام خانگی: دوچرخه، ماشین لباسشویی، سشوار، میله ماهیگیری، پخش کننده DVD، غذاساز و غیره.
 2. تجهیزات اداری: دستگاه فکس، هارد، فن و غیره.
 3. صنایع: آسانسور، خطوط مونتاژ، اره های زنجیری، پمپ های برق، تولید اسباب بازی و غیره.
 4. خودرو: موتور، فرمان، موتور الکتریکی، گیربکس و غیره.

مزایا و معایب استفاده از بلبرینگ در صنایع مختلف:

 • نیاز اندک به روغن کاری
 • عمر طولانی
 • قیمت متناسب با کاربرد
 • مقاومت در برابر سایش خوب
 • می تواند در اثر ضربه های سنگین دچار شکست شود
 • ناتوانی در تحمل وزن سنگین

لیست قیمت بلبرینگ صنعتی در ایران

با توجه به گستردگی صنایع و تنوع زیاد در کارکرد و نوع بلبرینگ صنعتی، شاهد لیست قیمت بلبرینگ صنعتی در بازه های مختلف خواهیم بود. در نتیجه برای خرید بلبرینگ صنعتی در حالت بهینه، بهترین کار این است که ابتدا صنعت هدف مشخص شود، سپس کارکرد و محل قرار گیری بلبرینگ صنعتی تعیین گردد؛ آنگاه می توان خرید بلبرینگ صنعتی را بر اساس ابعاد و کارکرد مورد نظر، انجام داد. شرکت های معتبری همچون دیجی برینگ با سال ها تجربه در تجارت جهانی بلبرینگ صنعتی و دارا بودن امتیاز نمایندگی فروش بلبرینگ SKF صنعتی، همیشه آماده ارائه خدمات با بهترین قیمت بلبرینگ صنعتی به مشتریان خود می باشد.

بلبرینگ SKF

دسترسی به بلبرینگ SKF صنعتی برای صنایع ایرانی

امروزه با در نظر گرفتن تعدد برند های سازنده بلبرینگ صنعتی در جهان، انتخاب لیست قیمت بلبرینگ صنعتی با توجه به برند سخت شده است. مجموعه دیجی برینگ به عنوان نمایندگی فروش بلبرینگ صنعتی، تنها نمایندگی فروش برند هایی را دارا می باشد که برای صنایع شناخته شده اند و صنعتگران به این برند ها اعتماد کرده اند از جمله بلبرینگ SKF . با در نظر گرفتن این مسئله مهم، نتیجه گیری بر این مبناست که فقط بلبرینگ صنعتی ساخت شرکت هایی جهت فروش توسط این مجموعه وارد می شوند که از کیفیت و معروفیت بالا در سطح بازار جهانی برخوردار باشند.


دیگر مطالب ویژه

ورق سرد چیست؟ با انواع دستگاه روغن گیری زیتون آشنا شوید بهترین مانومتر ها برای خرید جدیدترین مدل روشویی لوکس و مدرن اینورتر پنتاکس آشنایی کامل با تفاوت پمپ باد سایلنت و معمولی نکاتی که قبل از خرید استیل در بازار ایران باید بدانید مراحل ساخت سردخانه | موارد مورد نیاز و تجهیزات لازم + شماره تماس بهترین زمان تعویض روغن کمپرسور اسکرو و نحوه سرویس آن درب فلزی حیاط و انتخاب آن پمپ لجن کش گردش مالی واردات قطعات الکترونیک بزرگترین قالب سازی پلاستیک مهم ترین استاندارد لوله های پلی اتیلن در وسایل کودک چیست؟ آجر انگلیسی و آجر قزاقی: دو متریال محبوب در آجرنمای ساختمان مشخصات فنی بگ فیلتر سه نکته طلائی برای انتخاب گرید ورق فولادی متناسب با کاربرد چرا خرید شاسی و کلید فرمان مهم است؟ + معرفی بهترین محل خرید کدام بلندگوها را برای کارخانه باید تهیه کنیم؟ چگونه با انتخاب صحیح پمپ آب، مشکل فشار آب را برطرف کنیم؟ تاثیر ضخامت میلگرد بر مقاومت و استحکام آن تفاوت بین کوراندوم سفید و کوراندوم تک کریستال معرفی انواع دوک نخ نساجی تعمیرات موبایل و ابزار های آن (هیتر هویه) نحوه کار پکیج تصفیه فاضلاب عوامل خارجی تأثیرگذار بر قیمت ورق و مقاطع فولادی چه هستند؟ تجهیزات اندازه گیری فشار لوله سیاه مانیسمان یا بدون درز(seamless)چیست؟ آشنایی با گیربکس فلندر آلمانی تولید کننده ساندویچ پانل در تبریز + قیمت و خرید پرفروش ترین اینورتر موجود در بازار کدام است؟ راهنمای خرید لوله داربست، هرآنچه که باید بدانید گزارش عملکرد تارادیس در 6 ماه اول 1402 خرید روغن صنعتی اصل و گریس از فروشگاه فیدار اویل نوار بافی ژاکارد یک اختراع پیشگامانه در اوج انقلاب صنعتی نقش چیلر صنعتی در صنایع از نظر چیلر صنعتی البرز چیست؟ راه حل مناسب جهت گرمایش سوله های صنعتي راهنمای انتخاب پکیج ایران رادیاتور (صفر تا صد) بهترین نوع جنس شیلنگ آبیاری باغبانی با قیمت مناسب در سال 1402 چه مهارت‌هایی برای حرفه‌ای شدن در اتوماسیون صنعتی نیاز است؟ توسن، اسب پیشروی صنعت ابزار در اهواز نمایشگاه پوشاک 1402: سفری به دنیای زیبایی و استایل CRM یا ERP؟ کدامیک را برای کسب و کار خود انتخاب کنیم؟ بهترین کمپرسور اسکرو بهترین سقف برای اسکلت فلزی چیست؟ بازار کار اتوماسیون صنعتی چقدر رونق دارد؟ Top 3 Android Mod Apk games ساخت گلخانه با لوله داربست، لوله مانیسمان یا لوله گالوانیزه گلخانه‌ای؟ کدام آشنایی با انواع مدل های كلید و پریز ایران الكتریك، از انتخاب تا خرید كلید و کاربرد و مزایای قفسه ایزی راک چیست؟

لیست کامل