www.sanat.ir

:: سه نکته طلائی برای انتخاب گرید ورق فولادی متناسب با کاربرد ::


سه نکته طلائی برای انتخاب گرید ورق فولادی متناسب با کاربرد

ورق‌های فولادی یکی از انواع ورق‌های فلزی هستند که با اهداف زیبایی و ساختاری از آن‌ها استفاده می‌کنند. این ورق‌های پرکاربرد به روش‌های مختلفی تولید می‌شوند. ورق‌های فولادی با هدف استفاده برای کاربردهای مختلف، دارای انواع گوناگونی هستند.

حال از نظر گرید نیز این ورق‌ها انواع مختلفی دارند. بدون شک هر گرید از این ورق‌ها دارای مشخصات ویژه و کاربرد خاصی است. اکنون جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با نوع گرید این ورق‌ها و قیمت ورق آهن با ما همراه باشید.

گرید ورق فولادی متناسب با کاربرد

ورق‌های فولادی به‌عنوان کاربردترین ورق‌ها در صنایع مختلف در گریدهای مختلفی عرضه می‌شوند. این ورق‌ها حتی از نظر جنس، سایز و همچنین ویژگی‌ها با یکدیگر متفاوت هستند. ورق‌های فولادی مورد استفاده برای هر صنعت، باید مشخصات خاصی داشته باشند.

قابلیت شکل‌پذیری، درصد شکل‌پذیری، مقاومت، درصد جوش‌پذیری، مقاومت در برابر خوردگی، مقاومت در برابر زنگ زدگی و غیره را برای انتخاب این ورق‌ها باید به‌خاطر داشت. ورق‌های فولادی در سه گرید St52,St37 و A516 به تولید رسیده‌اند.

حال کاربرد هر یک از این ورق‌ها با یکدیگر متفاوت است و قطعاً قیمت ورق سیاه در هر گرید نیز با دیگری متفاوت خواهد بود. البته قیمت ورق آهن بسته به نوع ورق، روش تولید، سطح کیفیت و حتی برند متفاوت است.

ورق St52

ورق فولادی گرید St52 سختی بالایی دارد و دارای عناصر نیکل، مس، منگنز و سیلیسوم است. این گرید از ورق‌های فولادی را برای ساخت سوله، انواع تانکر، ریل قطار، ماشین آلات سنگین، سدسازی، دیواره قطعات صنعتی، انواع تسمه و در صنعت راه‌سازی استفاده می‌کنند. قیمت این گرید از ورق‌های فولادی و به‌طورکلی قیمت ورق آهن با توجه به تقاضای این محصول در بازار جهان در حال نوسان است.

ورقSt37

ورق فولادی گریدSt37 سختی و استحکام مناسبی دارد و با درصد کربن کم آن را تولید می‌کنند. این ورق‌ها بیشتر مناسب ساخت انواع درب و پنجره، آبگرمکن، بدنه خودرو، لوازم خانگی، تجهیزات کشاورزی و غیره هستند. قیمت ورق فولادی در بازار بسته به قیمت ورق آهن در بازار بین المللی تعیین می‌شود.

ورق فولادی گرید A516

ورق فولادی گرید A516 جزو پرکاربردترین ورق‌های سیاه محسوب می‌شود که با استاندارد آمریکا به تولید می‌رسد. درصد کربن این ورق‌ها بسیار زیاد است و به همین سبب سختی فوق‌العاده بالایی نیز دارند. این گرید از ورق‌های فولادی خود در چهار گرید 55, 60, 65 و 70 به تولید می‌رسند. از این ورق‌های مستحکم برای ساختمان‌سازی، قطعات خودرو، تیر برق، کانتینر، دیگ بخار صنعتی و غیره می‌توان استفاده کرد. بدون شک قیمت این گرید از ورق‌های فولادی بیشتر از گرید‌های دیگر است. حال قیمت این گرید از ورق فولادی نیز تحت تاثیر قیمت روز ورق سیاه قرار دارد.

3 نکته طلائی برای انتخاب گرید ورق فولادی

برای انتخاب ورق فولادی چند پارامتر مهم باید بررسی شود تا بتوان بهترین ورق را تهیه کرد. توجه به قیمت ورق آهن یکی از نکات مهمی است که تحت تاثیر چند فاکتور مهم تعیین می‌شود. البته قیمت دائماً در حال نوسان است و باید آن را به‌صورت آنلاین بررسی کرد. در واقع شما باید به دنبال قیمت روز ورق سیاه یا دیگر انواع ورق‌های فولادی در بازار باشید. حال نکته مهم دیگر در رابطه با گرید ورق فولادی است که باید متناسب با کاربرد آن را انتخاب کرد. به سه نکته طلایی و مهم برای انتخاب گرید ورق فولادی توجه داشته باشید.

3 نکته طلائی برای انتخاب گرید ورق فولادی

مشخصات

با توجه به ویژگی‌های شاخص هر گرید و سطح کیفیت آن باید به تناسب نوع کاربرد یک ورق را با گرید مناسب انتخاب کرد. تمام مشخصات ورق‌های فولادی در هر گرید را مورد بررسی قرار دهید. مشخصاتی نظیر درصد انعطاف‌پذیری، مقاومت در برابر چکش‌خواری و ضربه، مقاومت در برابر مواد اسیدی، براق یا مات بودن و غیره باید بررسی شود.

قیمت ورق آهن

برای انتخاب گرید ورق فولادی باید به قیمت آن توجه داشته باشید.

بدون شک قیمت ورق آهن تحت تاثیر نوسانات قیمت ارز، تقاضای این محصول در بازار جهان و چند فاکتور دیگر در حال نوسان است. هنگام خرید باید قیمت را به‌صورت آنلاین چک کنید و در نتیجه به پارامترهای تاثیرگذار روی قیمت توجه کنید. اگرچه قیمت برخی از گریدها مقرون به صرفه‌تر است؛ اما شما موظف هستید به تناسب نیاز صنایع یک گرید مناسب را بخرید.

کیفیت

برای خرید ورق فولادی در هر گریدی کیفیت مهم‌ترین نکته‌ای است که به دنبال آن بهترین برندهای بازار را انتخاب می‌کنید. قطعاً هرچه کیفیت این ورق‌ها بهتر باشد مقاومت و طول عمر بالاتری خواهند داشت.

لیست قیمت ورق آهن

ورق‌های فولادی در هر گریدی مناسب استفاده برای کاربردهای مختلفی هستند. بدون شک هنگام خرید همه شما به قیمت این ورق‌ها و عوامل تاثیرگذار روی آن‌ها توجه دارید. حال قیمت ورق آهن در بازار ایران به عوامل بسیار زیادی وابسته است. همه افراد با هدف دسترسی به لیست قیمت ورق سیاه یا آهن به مراکز فروشگاهی آنلاین مراجعه می‌کنند. بدون شک آهن یکی از پرکاربردترین محصولاتی است که طبیعتاً همه به دنبال شناخت عوامل موثر بر قیمت آن هستند. حال واحد اندازه‌گیری خرید آهن کیلوگرم و یا تن است که قیمت بر اساس آن محاسبه می‌شود.

به تناسب وزن خرید آهن قیمت آن را نیز تعیین می‌کنند، هر چقدر وزن بیشتر باشد، قیمت نیز افزایش می‌یابد. این قیمت در مدل‌های مختلف ورق‌های فولادی نیز متفاوت خواهد بود. به‌عنوان مثال، قیمت انواع ورق آجدار بیشتر از قیمت ورق‌های طرح ساده در بازار است. حال این قیمت تحت تاثیر چند فاکتور مهم تعیین می‌شود که عبارتند از:

قیمت سنگ آهن

هزینه حمل و نقل

درصد آهن خریداری شده

تورم جهانی آهن

تقاضای آهن در بازار جهانی و وضعیت عرضه آن

قیمت ارز و وضعیت دلار

قیمت ضایعات آهن

فولادینو همراه شما در قلب بازار آهن

جمع‌بندی

ورق‌های فولادی در گریدهای مختلفی هستند که هر گرید از این ورق‌ها را برای کاربردهای خاصی می‌توان به کار برد. این ورق‌ها به تبعیت از استانداردهای روز دنیا طراحی شده‌اند و بدون شک مزایای بسیار زیادی دارند. به تناسب نوع کاربرد در صنایع، از گریدهای مختلف ورق فولادی استفاده می‌شود.

یکی از نکات مهمی که هنگام خرید این ورق‌ها باید به آن توجه داشت، بررسی قیمت ورق است. بدون شک در سایت‌ها و مراکز فروش مختلف قیمت این ورق‌ها نیز با در نظر قرار دادن برخی شرایط و پارامترها متفاوت خواهد بود.

سایت فولادسازان راه ابریشم یکی از معتبرترین سایت‌هایی است که جهت خرید انواع ورق فولادی می‌توانید به آن مراجعه کنید. کیفیت و قیمت ورق آهن در سایت فولادینو کاملاً مقرون‌به‌صرفه‌تر از دیگر سایت‌ها است. برای اطلاع از قیمت ورق آهن به‌صورت آنلاین نیز می‌توانید به لیست فروشگاهی این مجموعه مراجعه داشته باشید.


دیگر مطالب ویژه

ورق سرد چیست؟ با انواع دستگاه روغن گیری زیتون آشنا شوید بهترین مانومتر ها برای خرید جدیدترین مدل روشویی لوکس و مدرن اینورتر پنتاکس آشنایی کامل با تفاوت پمپ باد سایلنت و معمولی نکاتی که قبل از خرید استیل در بازار ایران باید بدانید مراحل ساخت سردخانه | موارد مورد نیاز و تجهیزات لازم + شماره تماس بهترین زمان تعویض روغن کمپرسور اسکرو و نحوه سرویس آن درب فلزی حیاط و انتخاب آن پمپ لجن کش گردش مالی واردات قطعات الکترونیک بزرگترین قالب سازی پلاستیک مهم ترین استاندارد لوله های پلی اتیلن در وسایل کودک چیست؟ آجر انگلیسی و آجر قزاقی: دو متریال محبوب در آجرنمای ساختمان مشخصات فنی بگ فیلتر سه نکته طلائی برای انتخاب گرید ورق فولادی متناسب با کاربرد چرا خرید شاسی و کلید فرمان مهم است؟ + معرفی بهترین محل خرید کدام بلندگوها را برای کارخانه باید تهیه کنیم؟ چگونه با انتخاب صحیح پمپ آب، مشکل فشار آب را برطرف کنیم؟ تاثیر ضخامت میلگرد بر مقاومت و استحکام آن تفاوت بین کوراندوم سفید و کوراندوم تک کریستال معرفی انواع دوک نخ نساجی تعمیرات موبایل و ابزار های آن (هیتر هویه) نحوه کار پکیج تصفیه فاضلاب عوامل خارجی تأثیرگذار بر قیمت ورق و مقاطع فولادی چه هستند؟ تجهیزات اندازه گیری فشار لوله سیاه مانیسمان یا بدون درز(seamless)چیست؟ آشنایی با گیربکس فلندر آلمانی تولید کننده ساندویچ پانل در تبریز + قیمت و خرید پرفروش ترین اینورتر موجود در بازار کدام است؟ راهنمای خرید لوله داربست، هرآنچه که باید بدانید گزارش عملکرد تارادیس در 6 ماه اول 1402 خرید روغن صنعتی اصل و گریس از فروشگاه فیدار اویل نوار بافی ژاکارد یک اختراع پیشگامانه در اوج انقلاب صنعتی نقش چیلر صنعتی در صنایع از نظر چیلر صنعتی البرز چیست؟ راه حل مناسب جهت گرمایش سوله های صنعتي راهنمای انتخاب پکیج ایران رادیاتور (صفر تا صد) بهترین نوع جنس شیلنگ آبیاری باغبانی با قیمت مناسب در سال 1402 چه مهارت‌هایی برای حرفه‌ای شدن در اتوماسیون صنعتی نیاز است؟ توسن، اسب پیشروی صنعت ابزار در اهواز نمایشگاه پوشاک 1402: سفری به دنیای زیبایی و استایل CRM یا ERP؟ کدامیک را برای کسب و کار خود انتخاب کنیم؟ بهترین کمپرسور اسکرو بهترین سقف برای اسکلت فلزی چیست؟ بازار کار اتوماسیون صنعتی چقدر رونق دارد؟ Top 3 Android Mod Apk games ساخت گلخانه با لوله داربست، لوله مانیسمان یا لوله گالوانیزه گلخانه‌ای؟ کدام آشنایی با انواع مدل های كلید و پریز ایران الكتریك، از انتخاب تا خرید كلید و کاربرد و مزایای قفسه ایزی راک چیست؟

لیست کامل