www.sanat.ir

:: نقش قفسه و قفسه بندی در مدیریت انبار ::


به اطراف انبار یا مرکز توزیع خود نگاهی بیندازید، آیا موجودی شما به همان اندازه که باید کارآمد باشد حرکت می کند؟

آیا تا به حال به نقش قفسه و قفسه بندی در کارایی و بهره وری انبار خود فکر کرده اید؟ 

سیستم قفسه انبار یک راه حل ذخیره سازی است که برای چیدن مواد در ردیف های افقی با سطوح چند گانه طراحی شده است. این سیستم‌ها می‌ توانند به شما در مدیریت و استفاده بهتر از فضای انبار خود در هنگام سازماندهی محموله برای ساده‌ سازی عملیات کمک کنند .هر انباری مجموعه ای از الزامات خاص خود را دارد .سیستم قفسه بندی مناسب باید بتواند استفاده از فضای شما را بدون مختل کردن عملیات شما، به ویژه فرآیند چیدن، افزایش دهد.

قفسه های اقلامی که در جعبه ها یا سطل ها قرار دارند یا توسط شخصی که به صورت دستی در قفسه ها قرار می گیرند، ذخیره می شوند.

 هنگام سازماندهی انبار خود، انتخاب قفسه های مناسب برای موفقیت شما بسیار مهم است، برنامه ریزی برای قفسه بندی برای کسب و کار شما بسیار مهم است .بسته به کسب و کار شما، نوع قفسه بندی انباری که انتخاب می کنید به بودجه شما و همچنین سازماندهی و جریان محصولات شما بستگی دارد.

 سبک‌ ها، طرح ‌ها و ساخت‌ های مختلفی برای انتخاب وجود دارد، بنابراین یافتن بهترین قفسه‌ بندی انبار می‌ تواند کار دشواری برای یک تجارت باشد. نحوه راه اندازی و استفاده از قفسه بندی در انبار می تواند به کارایی و بهره وری کلی کمک کند یا به آن آسیب برساند. افزایش کارایی و بهره وری به معنای قرار دادن استراتژیک محصولات و استفاده از نوع مناسب قفسه بندی  بر اساس صنعت خاص است.  انتخاب قفسه های ذخیره سازی بر اساس نوع موجودی همیشه ضروری است.

  قفسه بندی و تجهیزات بارگزاری مانند (لیفتراک ، جک پالت ، استاکر)هر دو برای یک انبار مهم هستند زیرا ظرفیت ذخیره سازی، ایمنی محصول و کارکنان را بهینه می کنند، دسترسی به انبار را افزایش می دهند و منجر به مدیریت بهتر می شوند.

 قفسه بندی انبار جزء کار های ضروری هر انباری است و می توان از آن به روش های مختلف استفاده کرد.  این شامل چیدن قفسه‌ ها، استفاده از قفسه‌ های متحرک و استفاده از واحدهای قفسه‌ بندی متحرک است. قفسه بندی انبار به اندازه کافی همه کاره است که می توان از آن به روش های مختلف استفاده کرد. چندین سیستم قفسه متحرک وجود دارد که می تواند فضای مورد نیاز یک انبار را برای ابزار یا موجودی دیگر فراهم کند. قفسه بندی انبار بخش مهمی از مدیریت انبار است. بدون قفسه بندی موثر و کنترل شده، تلفات ذخیره سازی بیشتر می شود، هزینه های موجودی می تواند افزایش یابد و تاسیسات ممکن است در بی نظمی باقی بماند.

یک سیستم مدیریت انبار سنتی از طبقه بندی برای کمک به قفسه ها در تصمیم گیری در مورد مناطقی که نیاز به انبار دارند استفاده می کند. این سیستم با فیدر های دستی به خوبی کار می کند، اما سیستم های مدیریت خودکار انبار جدید به سرعت جایگزین آن می شوند سیستم‌ های مدیریت انبار عمدتاً از سیستم طبقه ‌بندی  استفاده می‌ کنند تا اطمینان حاصل شود که قفسه ‌ها به طور یکنواخت ذخیره می ‌شوند و به طور کارآمدی استفاده می‌ شوند. این سیستم ها با فیدر های کار دستی به خوبی کار می کنند، اما زمانی که سیستم های انبار خودکار وارد عمل شوند، می توانند به سرعت منسوخ شوند. قفسه بندی یکی از مقرون به صرفه ترین راه حل ها در انبار داری است.  این می تواند به شرکت ها کمک کند تا فضایی را که در اختیار دارند بسیار کارآمد مدیریت کنند و هزینه های موجودی خود را کاهش دهند.

 قفسه های انبار به گونه ای طراحی شده اند که بسیار قابل مشاهده باشند و به کارمندان شرکت اجازه می دهند تا به راحتی اقلام را در هر قفسه ای پیدا و بازیابی کنند. آنها همچنین بادوام و قابل انباشته شدن هستند و آنها را به انتخاب خوبی برای نگهداری مقادیر زیادی از اقلام مختلف در فضای کمی تبدیل می کند. قفسه بندی انبار یک روش مقرون به صرفه برای ذخیره حجم بالای محصولات شما است. دسترسی آسان را برای مشتریان و کارمندان فراهم می کند و به افزایش سطح کلی فروشگاه کمک می کند. همچنین دید، تهویه و گردش خون را در سرتاسر انبار افزایش می دهد.

قفسه بندی انبار راه حل مناسبی برای نگهداری خلاقانه و نمایش محصول شماست با کمک این قفسه ها می توانید طیف وسیعی از امکانات را در نحوه نمایش محصولات خود ایجاد کنید. قفسه بندی انبار استفاده از فولاد یا مواد دیگر برای تقسیم انبار به بخش هایی است که برای حمل و نقل آسان کالا در دسترس باشد. قفسه بندی انبار به افزایش بهره وری کمک می کند و سازمان ها را برای جابجایی کالاها از یک قسمت انبار به قسمت دیگر آسان می کند و همچنین کاربران را قادر می سازد تا کالاهای خود را به شیوه ای کارآمدتر سازماندهی کنند

 قفسه های انبار نیز در برابر گرد و غبار، کثیفی محافظت می کنند و نسبت به قفسه بندی سنتی انبار نیاز به نگهداری کمتری دارند. قفسه بندی انبار یک روش همه کاره و کارآمد برای نگهداری محصولات است. مزایای بسیاری مانند دسترسی سریع، یافتن آسان موجودی و افزایش بهره وری کارکنان را فراهم می کند. قفسه بندی انبار یکی از کار آمد ترین روش هایی است که شرکت ها می توانند در مورد ذخیره سازی انتخاب کنند.

 قفسه بندی انبار دارای مزایای بسیاری از جمله راحتی، دسترسی سریع و مکان آسان برای محصولات است. هر تاسیسات انبار باید ایمنی را در اولویت قرار دهد.

می توانید مطمئن باشید که قفسه های صنعتی برای انبار شما ایمن هستند، زیرا از مواد مرغوب تشکیل شده اند قفسه بندی صنعتی یک روش عالی برای ذخیره و سازماندهی وسایل در محل شما است و در عین حال خطر بروز حوادث ناگوار در محل کار را نیز کاهش می دهد.

از طرف دیگر، قفسه های صنعتی در اندازه های مختلفی تولید می شوند.  حتی اگر برای حمل بارهای بالا ساخته شده اند، باید با دقت نوع مناسب را بسته به وزن و قابلیت بار آن انتخاب کنید. با استفاده از قفسه بندی صنعتی می توانید موجودی و کل انبار خود را مرتب نگه دارید .قفسه های فولادی خود را طوری سازماندهی کنید که تمام موجودی شما برای لیفتراک ها و پرسنل شما قابل مشاهده و در دسترس باشد. این تضمین می ‌کند که فرآیندهای عملیات شما به‌ خوبی اجرا می ‌شوند، بدون اینکه زمان خرابی داشته باشند. رشد همیشه به عنوان صاحب انبار یا مدیر در ذهن شماست. اگر می خواهید شرکت خود را گسترش دهید، قفسه بندی صنعتی می تواند به شما در این امر کمک کند آیا به فکر اضافه کردن قفسه های صنعتی بیشتری به تاسیسات خود هستید؟

سیستم ذخیره سازی و قفسه بندی برخی از اساسی ترین الزامات مورد نیاز هر بخش است .

سیستم انبار و قفسه عنصری است که نباید از آن غافل شد. اگر محصولات به درستی ذخیره نشوند، ممکن است عمر محصولات کوتاه شود در این صورت ممکن است خسارت مالی جدی به تولیدکننده وارد کند.  یکی دیگر از عوامل ذخیره سازی، استفاده از سیستم قفسه بندی مناسب است.

 

 

 

 

 

 

 

اهمیت سیستم های قفسه ای برای نگهداری صحیح و نگهداری محصولات تولیدی روز به روز بیشتر می شود.

 سیستم های قفسه بندی باید برای نگهداری محصولات با توجه به تاریخ تولید یا تاریخ انقضاء به درستی انتخاب شوند. برخی از شرکت ها شما را قادر می سازند تا قفسه های مناسب برای محصولات/کالاهای خود را در سیستم های انبار داری و قفسه پیدا کنید.  با این سیستم های قفسه ای، شما این فرصت را دارید که هم در زمان و هم در فضا صرفه جویی کنید  ارتفاع را می توان برای نگهداری در فضاهای باریک ارزیابی کرد هنگامی که تعداد افراد کم است، سیستم های قفسه هوشمند می توانند برای کاهش حجم کار ترجیح داده شوند.  هر نوع قفسه مزایای زیادی برای کاربران خود دارد.

به طور خلاصه، سیستم‌ های ذخیره ‌سازی نه تنها حوزه‌ های استفاده شما را گسترش می‌ دهند، بلکه دسترسی آسان، مشاهده آسان موجودی محصولات و ارسال سریع را برای کارکنان شما فراهم می‌ کنند.

مواردی وجود دارد که باید برای بهینه سازی استفاده از انبار انجام دهید اول از همه، شما باید ابعاد انبار خود را بدانید، یعنی جایی که محصولات خود را در آن انبار می کنید. این کاملاً در دست شماست که فضای بسیار باریک را مفیدتر کنید و ورود و خروج محصول را آسان کنید. با سیستم های قفسه، می توانید محصولات خود را با ارزیابی هر اینچ از فضا ذخیره کنید ورود و خروج محصولات از انبار نباید کار سختی باشد.

 اگرمحصولات/کالاها در طی این فرآیند آسیب ببینند، شما به عنوان تولید کننده یا تامین کننده می توانید خسارت مادی را مشاهده کنید به طور خلاصه، می ‌توانید با سیستم ‌های قفسه‌ ای در انبار، این فرآیند را تسریع کنید و حجم کاری خود را کاهش دهید.

 قفسه ها و سیستم های قفسه بندی در نگهداری محصولات از اهمیت بالایی برخوردار هستند. برای اینکه در بین محصولات گم نشوید، باید قفسه های مناسب را انتخاب کنید،  سیستم های قفسه بندی زیادی وجود دارد. به عنوان مثال، اگر شرکتی با تعداد کارمند کم هستید، می توانید با استفاده از سیستم قفسه وزن در هنگام ورود و خروج محصول ، از اتلاف زمان جلوگیری کنید، یا اگر شرکتی هستید که تولید انبوه می کنید، باید محصولات را مطابق با آن ذخیره کنید.

تاریخ تولید و ارسال اولین محصول تولید شده هنگام خروج از محصول در این فرآیند می توانید با انتخاب سیستم قفسه مناسب برای خود این کار را دنبال کنید. با سیستم های قفسه مناسب ، کنترل محصولات در انبار بسیار آسان تر خواهد بود.  بهتر می توانید ببینید کدام محصول کجاست هدف ما ارائه بهترین خدمات به شما است

انبار: انباری است که در آن کالاها به صورت متمرکز نگهداری می شوند. معمولاً وقتی کالاها روی هم انباشته می شوند، تحویل دستی کالا دشوار است. یافتن کالاهای مورد نیاز زمان می برد. این کار به نیروی انسانی و زمان زیادی نیاز دارد. مزایای داشتن قفسه های  ذخیره سازی چیست؟

ظرفیت ذخیره سازی انبار را افزایش دهید:یک قفسه خوب  به طور نامرئی ظرفیت روی هم چیدن کالاها را افزایش می دهد و استفاده از فضای کل انبار را بهبود می بخشد. ظرفیت ذخیره سازی انبار به طور نا محسوس افزایش یافته است. چگالی و ساختار مناسب قفسه ها می تواند ظرفیت ذخیره سازی انبار را بهبود بخشد.

دسترسی آسان به کالا: ساختار قفسه می تواند بر راحتی نگهداری و نگهداری کالا تأثیر بگذارد. تا زمانی که عرض قفسه به طور معقول طراحی شده باشد، نه تنها می تواند کالاهای بیشتری را ذخیره کند، بلکه در زمان نگهداری و نگهداری کالا نیز بسیار صرفه جویی می کند.

ایمنی نگهداری  کالاها را بهبود ببخشید: ارتقای ایمنی کالاها نه تنها با قرار دادن آنها در داخل آن است، بلکه الزامات خاصی در محیط ذخیره سازی نیز دارد. اگر محیط نگهداری کاملا مرطوب باشد، کالاهای چوبی و کاغذی با مشکلات ایمنی مواجه خواهند شد، این مستلزم آن است که بتوان قفسه را طراحی کرد.

تهویه راحت است: کلید تسریع در گردش کالا و صرفه جویی در هزینه های گردش: اگر چه کالاها در انبار در حالت ایستا قرار می گیرند، اما باعث افزایش هزینه زمانی می شود، اما در مجموع نه تنها باعث اتلاف زمانی و افزایش هزینه مالی نمی شود، بلکه می تواند به سرعت بخشیدن به آن کمک کند.

گردش و صرفه جویی در هزینه های عملیاتی در انبار داری مدرن، قفسه‌ های انبار می‌ توانند به طور معقولی کالاها را بدون افزایش بار انبار در انبار قرار دهند، که به طور نا محسوس ظرفیت ذخیره ‌سازی واقعی انبار را افزایش می دهد.

 در عین حال، قفسه های خوب می توانند از ایمنی کالا محافظت کرده و کیفیت نگهداری کالا را بهبود بخشند.

 شامل موارد زیر است:

عمدتا توابع ذخیره سازی سیستم قفسه انبار

ظرفیت ذخیره سازی انبار را افزایش دهید

بهبود ایمنی محموله

دسترسی آسان به کالا

اگرچه قفسه ساده است، اما الزامات زیادی برای ساختار و مواد قفسه وجود دارد.  با محبوبیت مداوم انبارهای سه بعدی خودکار، محتوای فنی قفسه ها بالاتر می رود و عملکرد ذخیره سازی قفسه ها اهمیت بیشتری پیدا می کند. یک مجموعه خوب از قفسه ها می تواند ظرفیت ذخیره سازی، سطح ذخیره سازی، کیفیت ذخیره سازی و ایمنی انبار را بهبود بخشد و روند توسعه آینده نیز به سمت ذخیره سازی هوشمند حرکت خواهد کرد.

قفسه بندی صدرا با نزدیک به 10 سال سابقه تولید و پخش انواع قفسه و تجهیزات نعتی،انباری،فروشگاهی به صورت نو وکارکرده همواره پیشرو بوده است. این شرکت با جدیدترین خدمات به صورت حضوری و آنلاین پاسخگوی مشتریان خود میباشد تنوع محصول و نوآوری در طراحی محصولات اصل مهم و اساسی قفسه صدرا است که این مجموعه همواره در تلاش است به بهترین نحوه ممکن انجام شود


دیگر مطالب ویژه

بررسی تاثیر هارمونیک بر عملکرد کلید ACB معرفی محصولات شرکت سینی کابل نوسان دریچه کولر درپوش دار چیست؟ راه حل طراحی کابینت آشپزخانه شیک برای فضاهای کوچک جدول وزن قالب فلزی بتن ۱۴۰۳ اجرای همزمان عایق و رنگ نمای ساختمان معرفی شیر پروانه ای و بررسی 8 مزیت کاربردی آن در صنعت با این کار فروشت را چند برابر کن پنج اشتباه رایج در هنگام خرید میلگرد بوستر پمپ چیست ؟ انواع گرماژهای کاغذ را بشناسید! اینورتر چیست؟ | کاربرد، طرز کار و انواع آن | به همراه مثال در هنگام خرید تجهیزات آتش نشانی به چه نکاتی باید توجه کنیم؟ معرفی انواع قیچی برش میلگرد تامین حقوق و منافع افراد و شرکت‌های درگیر در حمل و نقل جاده‌ای بین‌المللی بهترین روش های تولید پیچ و مهره در ایران چیست؟ تفاوت فرش ماشینی و دستباف چیست؟ (راهنمای جامع) درباره فیتینگ های لوله کشی بیشتر بدانید معرفی یکی از بهترین تولیدکنندگان پارتیشن اداری در ایران بهترین انتخاب بین 100 تا 300 کاوا در بازار ایران چه دیزل ژنراتوری است؟ نهال آلبالو پیوندی مدل‌های کابینت زیر سینک جدید، مدرن و کاربردی برای هر نوع آشپزخانه آموزش چسباندن سرامیک روی موزاییک با چسب و ملات {مزایا و معایب} هزینه‌های بازسازی خانه معرفی انواع جنس کارت ویزیت + راهنمای انتخاب جنس کارت ویزیت مناسب معرفی محصولات کارخانه رنگ اطلس فام سهند از افتخارات صنعت ایران حلوا ارده یکی از شیرینی های سنتی و محبوب کاربرد ویبراتور صنعتی در تولید بتن پروژه های ساختمانی 9 تا از مهم ترین خرابی های ماشین ظرفشویی ال جی + نحوه رفع احداث سردخانه چقدر هزینه دارد؟ چرا یخچال فریزر امرسان برفک می زند؟ (راه حل) راهنمای کامل رفع خطا های دستگاه کارتخوان و ساده ترین راه حل رفع خطا بهترین نرم افزار حسابداری در ایران تجهیزات برودتی طبخ نوین | یخساز صنعتی + یخساز قالبی + یخساز حبه ای + یخساز راهنمای جامع سفر به لس آنجلس متیل استات یک ماده کلیدی در صنعت تابلو برق دیزل ژنراتور چیست و چه نکاتی در زمان خرید باید به آن توجه کنیم؟ آشنایی با خدمات شرکت های باربری طرز کار دستگاه میوه خشک کن صنعتی راهنمای خرید الکتروموتور قیمت پارکت و کفپوش و لمینت با نصب متری چقدر است؟ انجماد سریع بهترین متریال برای سیستم لوله‌کشی استخر روش های افزایش طول عمر لاستیک تحولات اخیر در صنعت حمل‌ و نقل بین‌المللی چیلر، شاهزاده خنکای مطبوع ساخت منبع دو جداره آب گرم موتورخانه سفارشی در تمام ظرفیت ها خرید دستگاه تولید زغال و سرمایه گزاری در تولید زغال صنعتی مواد اولیه معدنی و شیمیایی در صنعت کشاورزی چه کابردهایی دارند؟ لوله گالوانیزه گرم و سرد؛ ویژگی‌ها و مشخصات، نوع کاربرد

لیست کامل